Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 9нови  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.05.08 16:18



Въведение

Ударен - Фаза І - оптимално продължава 5 дни, но може и до 10:

# Протеинови храни - постни меса – телешко и говеждо, пиле без кожа, дреболии – дробчета и други, всички риби, олекотена шунка, пуешка и пилешка шунка, яйца, обезмаслени млечни продукти;
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Сваляне - Фаза ІІ - продължава до достигане на желаното тегло:Редуват се:


# дни на Протеини (от Фаза І)
# на Протеини (от Фаза І) + Зеленчуци – домати, краставици, репички, спанак, праз, зелен фасул, зеле, гъби, целина, салати, патладжани, тиквички, чушки, моркови и цвекло (с последните две действаите внимателно и по-малко);
# Овесени трици - 3 с.л дневно

!!! Оптимално дните се редуват 5/5 - 5 дни зеленчук+протеин следвани от 5 дни протеин. След ударната фаза се започва със смесените дни зеленчук+протеин.

Преход - Фаза ІІІ - за всеки свален 1кг = 10 дни:

# Протеини (от Фаза І)
# Зеленчуци (от Фаза ІІ)
# 1 плод дневно с изключение на банан, грозде, череши, сухи плодове и ядки — плодове от предпочитани към по-непредпочитани - ябълка, ягоди и малини (1 купичка), пъпеш (1 резен), диня (1 резен), грейпфрут, киви (2 броя), праскова, круша, нектарини, манго (едно малко или половин голямо), кайсии (2 броя)
# 2 филий пълнозърнест хляб дневно
# 40 гр кашкавал дневно — кашкавал, бонбел, гауда, холандско сирене, савойско сирене (без ферментирали като камембер, рокфор и козе сирене)
# 2 порции нишестени храни седмично (без мазнина и кашкавал): макаронени (200 гр); кускус, качамак, булгур и цели житни зърна (200 гр); леща (150 гр); ориз и картофи (125 гр)
# агнешко бутче или свинско печено (постно месо)
# 2 Галавечери седмично – всичко, каквото поискате, но само едно сипване и в непоследователни дни от седмицата
# 1 ден ударен режим седмично
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Запазване на теглото- Фаза ІV:

# 1 ден ударен режим седмично с изключително чисти протеини
# Овесени трици - 3 с.л дневно

ВАЖНО

# Поне два литра вода дневно
# Движение - ходене пеш, качване по стълби
# Не са позволени натурални сокове,фреш - заместител Кока Кола Лайт
# Крайно нежелани са отклоненията от позволените храни



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 9нови [re: Dorchester]  
Автор semi_gloss (непознат)
Публикувано08.05.08 16:38



Честита ни нова темичка


Днес мога да се похваля с -400г, но също така и да се накааааажа за прегрешението, което направих, заради скапания цикъл, който ме споходи.Не знам дали да кажа с какво прегреших, за да не дразня, но като ми дойде и съм пред припадък, кръвното ми рязко пада и ........навикайте ме ме за да не се повтаря.И понеже това трябваше да бъде последният ми ударен ден , сега за наказние - още 2.Много ме е срам и сега цял ден се упреквам, май Дюкан беше прав като казваше, че диетата се започва СЛЕД цикъл
Приемам упреци всякакви



Тема Здравейте !нови [re: Dorchester]  
Автор show_me_love (Fairy.)
Публикувано08.05.08 18:26



Здравейте на всички!
Чета този форум от 5-6 години, но никога не съм писала активно.
Поводът да се включа и аз е, че от 2 дни съм на режима на Пиер Дюкан и смятам, че ще ми е по-лесно да го спазвам, ако чета и споделям с хора, които водят борбата с килограмите по същия начин.
Аз съм на 19 години(всъщност след 5 месеца правя 20) и не съм точно дебела. Когато бях на 13-14 обаче, бях 158 и тежах 67кг, които с течение на времето( диети + промените с тялото през пубертета) намаляха до 50-51кг.
И така, сега съм висока около 160 и тежа 51кг. Заветната ми мечта, обаче, още от 13 годишна, са 48кг. Не зная защо толкова, но винаги съм мислила, че ако тежа 48кг, ще имам самочувствие,че изглеждам добре...а самочувствието ми винаги е било ужасно ниско, а и подигравките на връстниците ми за теглото....знаете как е.
И така, реших се след Гергьовден и от 07.05. започнах.
Имам един проблем обаче -от 3 години не ям месо(никакво), освен риба( която за жалост не обичам изобщо откакто карах един курс БВД без месо, само риба и салати)...
а сега на Дюкан почти само рибни продукти си хапвам, та не знам доколко ще се справя, но съм доста мотивирана.
Друг проблем е, че като уча за изпити ям преидмно сладки неща, а сега идва сесия иии...дали ще се справя....



Но както и да е...искам да поздравя всички "колежки" в борбата с килограмите и искрено се надявам този път да стигна и задържа така мечтаните 48кг.

Редактирано от show_me_love на 08.05.08 21:55.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 9нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh ()
Публикувано08.05.08 19:25



Здравейте на всички смаляващи се!
Благодаря на всички, които ме окуражиха. Ще се постарая да постигна заплануваното! Ще докладвам своеврменно!
За Joja91 - и според мен храната ти е малко. Аз забелязах, че като не ям не свалям.През ударния период се бях превърнала на месомелачка. Кой каквото прави - аз дъвча. Сега е малко по-добре. Поне апетита ми намаля, и се храня само по 4-5 пъти на ден, ама пише, че така се получавало с времето!

Не ям по много, но за това пък е на често и гледам да не прегладнявам. Дояде ли ми се - хапвам по малко, ако не ми се яде - не ям! Не, че и така домашния любимец и приятели не ми задават разни тъпи въпроси от рода на: "На каква диета си, като само ядеш?", ама вече не ми пука - да си прказват каквото си щат! Ям си и кантара показва все по-малко!!!Днес сутринта още 300 г. минус!
Това е за сега от мен.
Целувки на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 9нови [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.05.08 23:08



Мечо пух, страшно добре ми звучиш, иска ми се такъв да е тонът на цялата тема! Браво от мен!



semi_gloss, твоя постинг го прочетох и не ми се искаше да отговарям... Дано не повлечеш крак и да не почнат други в темата да си просят боя. Хайде, сериозно, стискам палци. Според мен още един протеинов ден стига и минавай на смесени.


show me love, за теб не знам... Ако приемем, че възрастта ти е подходяща (ама не е), можем да ти пожелаем успех. Но за мен е абсолютно непонятно как ще се прави Дюкан без месо. Нека не ти се струва грубо, но основните необходими продукти са пилешкото и рибата; без тях - това е някаква друга диета. На практика, желаните си килограми можеш да постигнеш с двигателен режим. Та така, помисли добре.

Редактирано от Dorchester на 08.05.08 23:10.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 9нови [re: Dorchester]  
Автор show_me_love (Fairy.)
Публикувано08.05.08 23:25



Ами аз ще опитам...както писах, ям предимно рибни продукти, макар че не са ми много по вкуса...но пък млечните са ми едни от любимите храни и може би заради тях се чувствам много добре на този режим(поне засега)
А защо възрастта ми не е подходяща?... Предполага се, че съм излязла от групата на "подрастващите" и тялото ми е достигнало крайната фаза в развитието си...
Последно пазих диета преди 2 години и оттогава не съм се лишавала от нищо, а в последната една година дори живеех предимно на вредни храни като тестени и сладки изделия...
но знам, че последните няколко кг се свалят най-трудно и затова ще опитам да постигна това с този режим....а и да не забравяме, че колкото по-нисък е човек, толкова повече му личат килограмите и толкоа по-трудно е да запази хубава фигура...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 9нови [re: show_me_love]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.05.08 00:29



В отговор на:

А защо възрастта ми не е подходяща?...



Защото се казва, че оргнизмът расте до 25. При Дюкан (не е тайна) част от нужните за растежа вещества са в недостиг.
Щом ще ядеш риба, може и да стане. Имай предвид, че млечните не може да се консумират неограничено, до 1 кг на ден са.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 9нови [re: Dorchester]  
АвторJoja91 (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 02:05



Мили усмихнати, умни и мъдро-упорити момичета и аз ви се усмихвам и все пове4е ви обичам!
Благодаря на Лодчица, Птичка, Дорче, Мечо Пух! Много добре ми подействахте! Не смея да се измеря днес (ве4е е късна нощ), но утре ще се измеря и ще пиша. Бях на рожден ден и не ядох нищо непозволено- за мене имаше калкан в пергамент, чаша кола лайт и няколко чаши вода. Няма да им се давам на гадните хормони :-) Трудно ми е да ям пове4е, но щом трябва

, ще!

Дорче, благодаря, че подаряваш тема. Сега темата е наша, дай Боже повече отчетени минусови килца.
Нека денят ви е прекрасен!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 9нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано09.05.08 09:59



здравей...аз пак имам вапросче въпреки че съм от 40 дни Дюкакна.....досега ядох триците непосредствено след като ги разбърквах с кис мл....та въпроса ми е дали трябва да престояват от вечерта или пак няколко часа.Вчера ги изядох след 2-3 часа престой и имаха съвсем друг вкус и консистенция....





Редактирано от Dorchester на 09.05.08 12:05.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 9нови [re: Dorchester]  
Автор korem4e (минаващ наблизо)
Публикувано09.05.08 12:01



Здравейте , добре че сте вие във форума .Благодаря на всички за добрите и обнадеждаващи думи . Да се оплача малко .Аз задържам нещо от 5 дни не съм мръднала .Направих 7 дни ударен режим от средата на април и до сега свалих 5 кг но дотам ........... Кажете сиренето забранено ли е за втора фаза . Говоря за безсолно бяло обикновенно сирене . Аз не съм ммного по месото и не мога да хапвам само месо и затова през протеиновите дни редувам яйца да не кажа пожече белтъци и пилешко или риба . Черен дроб и вътрешности и жълтък не мога да хапвам също по здравословни причини ,зеле също не ми се препоръчва . Малко ми е трудна тази диета но съм решила да се справя макар и по бавно . Обаче понякога много се отчайвам като слушам какво сте постигнали направо завиждам съвсем благородно . Успех на всички и ми стискайте палци .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.