Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 21.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: и аз от 20 годишнанови [re: tia]  
Авторtsvety (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 19:52



Здравейте момичета! Христос воскресе!
Нека да ви разкажа и аз моята история. Винаги съм била пълничка - от дете. Понесла съм какви ли не обиди и подигравки. Омъжих се за първия мъж, който прояви интерес към мен, защото смятах, че съм грозна и дебела и никой друг няма да ме поиска. Започнах да повръщам на 24 г., когато свекърва ми ми каза, че за нищо не ставам и само съм съсипала живота на сина й и продължих с малки изключения до 2005 г., когато ми откриха един куп болести, вкл. "метаболитен синдром". Свекърва ми я няма вече на този свят от 18 години, но това, което ми причини остана дълго след нея! Стигала съм и до мисли за самоубийство и до психиатър, и до болнично лечение, и до самосъжаление и до самообвинение и до каквото още се сетите. Минах през всички кръгове на ада. Но не спрях, продължих до преди 3 години. Тогава спрях, защото се уплаших. Уплаших се от това, че не мога да се храня нормално, започнах да повръщам след всяко хранене. Тогава отидох на лекар и се установи, че съм много болна. Започнах да пия по една шепа хапчета за какво ли не! Беше ми много трудно, защото започнах да пълнея и от въздуха. Гълтах лекарствата, които ми предписваха и дебелеех. През това време повърнах няколко пъти, но се спрях. Станах 116 кг. и не можех да се понасям, но не знаех какво да направя, за да си помогна, а не исках повече да повръщам. През този период загубих и повечето си приятели, защото се затворих в себе си, а там имаше място само за мен! И така, докато през ноември 2007 г. не си купих една книга, за която в началото сметнах, че е поредната глупост, за която съм дала пари и я метнах в библиотеката без да вникна особено в това, което прочетох. Няколко месеца тази книжка си стоя в библиотеката и не намерих време да я прочета внимателно. Докато моята ендокриноложка не ми спомена за някаква протеинова диета, която мога да спазвам вече /през всичкото време от м. юни 2005 г. до преди 4 месеца ми бяха забранени всякакъв вид диети/. Тогава се сетих, че имам книга, в която пише за режим на хранене с протеини, който води до трайно намаляване на теглото. Зачетох се в книгата и установих, че съм имала решение на проблема с теглото си, но не съм му обърнала достатъчно внимание. От 2 месеца съм на този режим и съм свалила 14.2 кг. и вече съм ЗДРАВА. Това обявиха всичките ми лекари, при които ходих преди две седмици. Вече не пия лекарства и се чувствам като нова!
Започнах да усещам радостта от живота, по-жизнена съм, започнах да правя неща, от които се бях отказала в предишните 25 години. Посрещам всеки нов ден с усмивка и се радвам на неща, които до скоро ме дразнеха или не им обръщах внимание! В момента съм на 47 г. и съм ЗДРАВА, защото се взех в ръце и спрях да повръщам. Промених и отношението си към храната. Вече се наслаждавам на всяка хапка и ям докато се заситя, а не за да повърна. Не ме страх да се храня и го правя когато съм гладна и с удоволствие!
Книгата, за която писах по-горе е "Как да остслабнем завинаги" на д-р Пиер Дюкан. Има я в по-големите книжарници и на пл. "Славейков".
Написах Ви моята история, за да Ви кажа, че всеки може да се вземе в ръце, стига да намери мотив да започне да живее отново. За мен този мотив беше здравето ми. Уплаших се - не ми се умираше на 45 г., живее ми се поне още толкова!
Намерете своя мотив за живот! Опитайте и не се предавайте! Живота е толкова кратък, няма смисъл допълнително да го съкращаваме!!!!!





Тема Re: Булимия на 40 ??!нови [re: БУБA]  
АвторГepи (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 17:58



Аз знам, че тялото се стреми да възстанови своето максимално тегло. Другото което знам обаче е че ти трябва вяра, любов към живота и никакво отчаяние.

Не се отчайвай - всичко в този живот е борба и любов.



Тема Re: и аз от 20 годишнанови [re: бyбa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 18:03



Разбира се, че стигат и 1- 1,5 на месец. Няма да се предавате, ей!Ще се борите до край!Вие заслужавате да сте щастливи, здрави и добре!



Тема Re: и аз от 20 годишнанови [re: мия]  
Автортити (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 20:19



На теория на всички ни е ясно , че трябва да престанем и че се убиваме по този начин, че промяната е свързана с мисленето. Но как реално да се избавим? Аз от собствен опит съм на мнение, че ако веднъж сме започнали с булимията и знаем колко е лесно да се натъпчем и да се облекчим, ние завинаги сме в този порочен кръг. Мога без един бонбон, но не мога само с един. След него следват килограми бонбони.
Моля, споделете практични съвети как да променим съзнанието си,



Тема Re: Булимия на 40 ??!нови [re: БУБA]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано04.05.08 19:03



Здравейте момичета,
прочетох темата и историите ви ме докоснаха.
Аз съм психолог и сега с един мой колега сформираме група за психотерапевтична работа за хора с проблеми с храната. Според мене проблемите в храненето се преодоляват много по-лесно и успешно с помощта на терапевт и груповата работа е много полезна.
Ако някоя от вас има женалие да се включи в групата ни моля да ми пише на бележки за подробности. Срещите ще са по всяка вероятност веднъж седмично... ще го направим така че да е удобно на всички.

Пожелавам ви успех в борбата с лошите ни навици...



Тема Re: Булимия на 40 ??!нови [re: БУБA]  
Авторshan (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 16:54



много внимателно изчетох постовете ти и от моя личен и не за гордост опит мога да ти кажа че ако се притесняваш много за 2, 3 кг е по малко вероятно да стигнеш до наднормено тегло.
после живеем в едно адски не толеранто и лицемерно обЩесво което нагала на много жени и мъже да съсипят здравето си за да попълнят съответните стандарти.

с цялото си сърце се надявам наистина да си достатъчно силна за да не забравяш колко по трудно е да обичаш себе си и да вярвш в това което си ...

дано и аз един ден успея



Тема Re: Булимия на 40 ??!нови [re: shan]  
АвторБУБA (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 22:42



шАН,МИЛА ,
ДО КОГО ТОчНО СЕ ОБРЪщАш С ТВОЯ ПОСТ?
МНОГО НЕОРЕНТИРАНА СЪМ БИЛА НАВРЕМЕТО И СЕГА..........
МНОГО ИМАХ НУЖДА ДА ОТИДА ПРИ ВАНГА,НО НАВРЕМЕТО НЕ ГО НАПРАВИХ ОТ УЖАС,чЕ МОЖЕ ДА РАЗКОНСПИРИРА МОЯТА БОЛЕСТ,СТРАХУВАХ СЕ ДА НЕ СЕ РАЗВИКА ПРЕД ДР.ХОРА КАКВО ПРАВЯ И НЕ ПОСМЯХ,
А ИМАХ ТОЛКОВА ПРОБЛЕМИ ОТ ВСЯКАКВО ЕСТЕСТВО,чЕ МИСЛЕХ,чЕ САМО ТЯ МОЖЕ ДА МЕ НАСОчИ
СЕГА ВЕчЕ НЕ ВЯРВАМ НА НИКОЯ,МАЛКО НА ВЕРА КОчОВСКА,ЗНАМ ОБАчЕ,чЕ НЕ Е ДОБРЕ СЪС ЗДРАВЕТО И НЕ СМЕЯ ДА ТЪРСЯ КАКЪВТО И ДА Е КОНТАКТ!



Тема Re: Булимия на 40 ??!нови [re: БУБA]  
АвторБУБA (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 23:19



Виждам колко мъка има по този свят!Всеки с неговите си неща...
По образование съм учителка,нищо че през годините работих какво ли не....
Някъде четох едни хумористични разказчета,импресии,стихоплетства-
та идвам си на думата-
ЗА КАКВО ПРАВИМ ВСИчКО
ТОВА-ЗА ДА СЕ ХАРЕСВАМЕ НА Н Е Г О!-МЪЖА-нашият,чуждият!!!!!!!
все едно-да,знам,най вече на себе си-като сложим дрешката и се погледнем в огледалцето-отсрещната визия да ни каже"добре си,готина си,супер гадже!!!"
чуйте ме,прочетете ме,разберете ме
един мъж,който харесвам,обичам и желая/не моя съпруг-
ми казва и до ден днешен
че ме О Б И ч А,БЯХ 127 КИЛА,БЯХ 60 КИЛА-ВСЕ СЪщОТО!!!ПОВЯРВАЙТЕ МИ
ТОВА Е ИСТИНАТА!
РАЗБРАХ ЗА СЕБЕ СИ ,чЕ НЕЗАВИСИМО ОТ КГ. ЗА НЕГО СЪМ ВСЕ ЕДНО И СЪщО СЪщЕСТВО................ВПРОчЕМ И ТОЙ ЗА МЕН Е СЪщИЯТ-ДЕБЕЛИчЪК,ОТСЛАБНАЛ,БОЛЕН,КУЦ,ПОБЕЛЯЛ-ВСЕ СИ ГО ОБИчАМ!!!!!!!



Тема Re: и аз от 20 годишна-ЕДИН САЙТнови [re: yaй]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 05:00



- погледнете :)))))))



Тема Re: Булимия на 40 ??!нови [re: БУБA]  
Авторshan (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 19:35



въпросът с болимията /поне при мен/ никога не е била свързана с някого друг освен с мен. човекът до мен зная че обича в мен много много други неЩа много отвъд опаковката.

въпросът е че аз добре си живеех с "моя" начин на живот. не чувствах удризения, нямах проблеми със здравто...някък всичко беше контролирано вътре в собствения си безпорядък. Беше много удобно...
докато един ден след много години видях започнаха да се появяват здрав. проблеми които не можех да контролирам./преди съвсем съвестно си пиех "железни" хачета, витамини и т.н./ мъжът ми много деликатно ми каза че това трябва да се реши и когато съм готова той Ще е там за да ми помогне...

и може би сега е момента от който трябва да се възползвам...нали?
всичкото започна добре до едно време, качих 3 кг. не е кой знае какво, но вече битката беше на полувина загубена. реших да направя диета като нормалните хора и се за писах на фитнес. само че така не сваляш кг. бързо , пък и е трудно, а аз си знаех моя лесен и изпитан начин...

ето че пак съм в изходна позиция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.