Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 09.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: lilia]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано03.04.08 14:35



Мерси за инфото :)
Пълният глад, както са написали хората, ми се струва опасен - освен ако не се провежда в болнична обстановка. Ти как се справяш? Внимавай..."Обнадеждена" добре илюстрира странността на тази "диета" - захранването и всичко останало.
От друга страна, 20 дни на плодове, чай и мед не ми се виждат страшни. Та нима замърсената околна среда и храни, алкохолът, цигарите не застрашават здравето повече?)
Аз се справям добре. Равносметката дотук е отпадналост, напукани устни и леко главоболие, но затова пък невероятно здрав сън и бодрост. Килограмите са с 2 надолу. Бях настинала със запушен нос и това веднага се оправи.
"Греховете" ми са, че пия кафе и понякога, когато излизам на заведение и няма чай - газирана вода. Не знам дали е фатално.

@ обнадеждена

В отговор на:

Имам досег с хора, които от безобидни наглед диети са преминали в пълен отказ към храна, а после от анорексия към булимия.Както и хора с компулсивно преяждане, които са се сдобили с него благодарение на лечебен глад.




Логическата връзка не е такава - лечебният глад сам по себе си не може да доведе до компулсивно преяждане, булимия и т.н. Това са ПСИХИЧНИ разстройства.

Редактирано от insightflow на 03.04.08 15:12.



Тема Re: От 1 април - просто с нова надежданови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 16:48



20 дни на плодове и чай изобщо не е трудно, дори напротив- става ти толкова леко от трети ден насетне, че сърце не ти дава да лапнеш нещо различко като започне захранването.Не това е сложното на плодолечението, сложното е после.Минах от там, други също и при повечето до месец след плодолечението има реакция откъм коса и нокти.Нямам обяснение, тоест имам, но няма да философствам- не е нужно.
Аз обаче, коментирах пълния глад, това е.Както и супер нелепото натоварване на организма след това, наречено за благозмучие- захранване.

Колкото до булимия, анорексия и компулсивен глад- тук също нямаше нужда да изпадам в подробности, защото всички също знаем, че това се болести не на стомаха, а на мозъка.А дали психичното неравновесие е предизвикано от химичен дисбаланс в организма, посттравматичен стрес или нещо трето, за което само д-р Хаус може да се сети, пак не е този клуб местото да коментирам.
И още, в психичните разстройства имав сичко друго, но и рядко логика или и да има логика тя е неравна като тревожно ЕКГ на сърдечно болен пациент.
Само зная, само чувам какво върши пълният глад- организмът се самоизяжда сам и започва от вътрешните органи.
И няма лечебен глад, има разтоварителни режими, останалото е злоупотреба със здравето.

Има една максима, която аз за толкова години не се научих да следвам, просто да не злоупотребявам с хубавото и с лошото.Няма нищо лошо в това да се разтовариш за няколко дни, ако ще и само на вода и молитва, няма лошо в този пост.Но да се каскадираш на пет етапа и цяла година да направиш серийно гладуване...не ми харесва, на мен, повтарям- на мен и никога няма да го подкрепя никой от тук да го стори.

п.с. относно писането ти на "психични" разстройства с главни букви, искрено се надявам да не е намек за повишаване на тон или израз на собствен дискомфорт.Не съм лекар и никога няма да бъда, но съм потърпевшата страна.
Хубав ден





Тема Re: От 1 април - просто с нова надежданови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано03.04.08 17:03



В отговор на:

относно писането ти на "психични" разстройства с главни букви, искрено се надявам да не е намек за повишаване на тон или израз на собствен дискомфорт.Не съм лекар и никога няма да бъда, но съм потърпевшата страна.




Не, в никакъв случай - извинявай, че така си го приела! Просто исках да подчертая: психично, а не физиологично разстройство. Трябваше да използвам курсив.
Относно използването ми на думата "логика" - имах предвид логика не при поведението на психично-болния, а логика на причинно-следствената връзка, тоест, от психичен към хранителен проблем, а не обратно.

За косата и ноктите - при последното плодолечение не забелязах проблем, ще видим как ще е сега.



Тема освен чудесен модератор си заклет котколюб:))нови [re: Dorchester]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 17:13



или греша



Положителен човек си и те харесвам и в двата клуба



Тема не знам как ми хрумна да съм разтревожена?!нови [re: paзтpeвoжeнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 17:15



...много се извинявам!



Тема Re: не знам как ми хрумна да съм разтревожена?!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.04.08 17:17



Мдааа, вярно. Котколюб съм. Само да не са ми качени на главата.



Редактирано от Dorchester на 03.04.08 17:19.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано05.04.08 11:37



Равносметка дотук: 4 свалени килограма (при минимум 10 километра ходене на ден). Изчезнаха главоболието, отпадналостта и чувството за глад. Сънят е здрав; усещам прилив на енергия.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано10.04.08 09:17



Макар че тук май няма особени фенове на плодолечението, отчитам резултат.
Свалени 6 килограма през първата седмица. Както е известно, има задържане от 8-ми до 12-ти ден - това се потвърждава и при мен.
Вчера почувствах отпадналост, главоболие и гадене - явно от липсата на соли. Вечерта изпих сока от един сварен картоф и днес се чувствам отлично.



Тема или аз, или ти бъркаме:)нови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 20:23



Тук има достатъчно фенове на плодолечението и май много малко на лечебното гладуване.
Аз ли греша, но темата се казва "от 1 април- лечебен тлад", а не от еди коя си дата на плодолечение.
Надявам се да не забравяш, че след 7-мия ден е хубаво да включиш бульон от сварени зеленчуци всяка вечер, докато отново започнеш да приемаш и зеленчуци, заради минералните соли.
При мен също бе така, но не отпадналост, а превъзбуденост чувствах и като изпия топлото бульонче с малко лимон, може и китка магданоз да се пусне след варенето, а после да се извади, но от опит ще кажа, че с целина е по-вкусно...след сладостта на плодовете и меда, идва като едно... вкусновато телешко варено направо


Аз много харесвам това разтоварване на организма, но пак повтарям, че не е лечебен глад, а плодово разтоварителен режим.

п.с. нали знаеш, че след пети ден можеш да заменяш една порция плодове с 3-4 средни домата, защото са кисел плод.

Успех и занапред



Тема Re: или аз, или ти бъркаме:)нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано10.04.08 21:16



О, мерси много за уточненията и подкрепата



Добре, би ли разяснила разликата според теб между "лечебен глад" и "плодово-разтоварителен режим"? За мен това си е глад, както съм озаглавила и темата. Глад, смекчен с плодове; "плодово-разтоварителен режим" би било, ако се гладува 1-2 дни в седмицата или просто се намалява храната и се набляга на плодовете.
После използвах "плодолечение", за да уйдисам на някого тук (не помня кой, извинете ме), който настояваше на този термин. Терминът си е коректен.

Хаха, кефи ме как описваш вкуса на първия зеленчуков бульон. Не телешко, ами омари и трюфели. Не съм забравила бульона, ами си мислех, че е след 10-я ден. Организмът ми обаче алармира за друго. Колкото до сладкото - толкова ми втръсна, че спрях меда и минах само на цитрусови плодове. (Лошото е, че поначало не обичам сладкия вкус - дори и плодовете много ми сладнят, та обикновено не ги консумирам. Фен съм на зеленчуци, яйца и риба.)
След като снощи изпих бульона, тази сутрин стана чудо. Бодрост, енегрия - цял ден търча насам-натам. Нямах нужда да ям, чак следобед ометох 2 портокала. Сега си сварих блажения бульон.:)

Мерси и за изслушването.:)
А дали имаш представа колко калории се изгарят при движение? Опитвам да си правя някакви сметки колко горя дневно (10 км ходене плюс 40 мин фитнес). Най-добре да се разровя из нета...

Опа - за доматите - никъде не съм чувала Емилова да го казва? Или не съм слушала както трябва?

П.П. Аха, открих някои полезни линкове



Редактирано от insightflow на 10.04.08 22:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.