Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 31.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Зелева супа  
Авторzelka (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 16:53



Някой да отслабва с зелева супа?А резултатите какви са?



Тема Re: Зелева супанови [re: zelka]  
Автор poly77 (непознат)
Публикувано25.06.05 16:12



резултатите са поразителни аз я правих 2 пьти и сьм много доволна за 1 седм 2.5 кг. И не се мь4их изоб6то препорь4вам ти я горе6то!!! Успех



Тема Re: Зелева супанови [re: zelka]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано26.06.05 14:02



Здравей.Аз също правих тази диета,но понеже съм малко лакомийка,та успях само 4 дни да издържа.Свалих 2 кг. и вече 3 месеца си задържам килограмите и то с предишния начин на хранене.
Сега пак съм решила да я правя,но по-сериозно-т.е. да успея да си изкарам седмицата поне.Имам да свалям към 8 кг.,но и 5 да сваля ще е добре.




Тема Re:нови [re: angels_zg]  
Авторkaтpин (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 12:02



Кажете как точно приготвяте супата, колко често се яде и по колко изяждате на ден ??



Тема Re:нови [re: kaтpин]  
Автор angels_zg (кукла z22)
Публикувано04.07.05 15:12



Това е диетата:
"Зелева супа"
6 големи глави лук
2 зелени пиперки
1 целина(зелена)
6 обелени домата
1 зелка
2 моркова

Всичко се нарязва на парченца и се слага в голяма тенджера. 10 минути се вари на силен огън, след което се намалява на по-ниска температура и се вари докато се разварят зеленчуците.
Тази супа се яде при всяко огладняване.
Колкото повече се яде от тази супа, толкова повече се отслабва.
Тази диета е разработена за сърдечно болни, които са оперирани, след което трябва бързо да намалят теглото си без риск.
Тайната на тази диета се състои в това, че предизвиква изгаряне на повече калории, отколкото човек поема. Отбягва се неприятното чувство на глад, което се появява при спазването на другите диети, човек се чувства чудесно.
Трябва да се избягват някои неща:

1. Не е разрешено поемането на никакъв алкохол, тъй като той възпрепятства изгарянето на калориите. Когато се започва диетата трябва да са минали поне 24 часа от последното поемане на какъвто и да е алкохол.

2. Също така са забранени всички видове газирани напитки. Пийте само вода, чай без захар, кафе без сметана и захар, натурални сокове и обезмаслено мляко.

3. Също така са забранени всякакви тестени изделия, както хляб, така и всякакви продукти, които съдържат брашно, захар или захарни продукти.

4. В дните, които диетата разрешава месо, може да се яде пилешко месо без кожата или риба.
Според болницата, в която е разработена диетата, може да се свалят до 7 кг. за една седмица.

ПЪРВИ ДЕН:
Яжте само супата и пресни плодове, с изключение на банани. Най-добре дини или пъпеши, тъй като те съдържат най-малко калории. Пийте само натурални сокове, вода и чай или кафе без захар.
ВТОРИ ДЕН:
Този ден не яжте никакви плодове – само зеленчуци. Яжте пресни зеленчуци или консервирани. Никакво масло или олио! Яжте зеленчуци със зелени листа. Яжте зеленчуците заедно със супата. Вечерта може да запечете един картоф във фурната със съвсем малко масло.
ТРЕТИ ДЕН:
Този ден се прави комбинация от предишните два дни. Може да ядете зеленчуци и плодове (без банани). Вечерта може да изядете един картоф.
Ако сте спазвали правилно диетата вече ще сте свалили между 2.5 и 3.5 кг.
ЧЕТВЪРТИ ДЕН:
Яжте само от супата, банани и обезмаслено мляко. Вечерта изяжте до 3 банана и две чаши обезмаслено мляко и толкова вода, колкото можете да изпиете.
ПЕТИ ДЕН:
Този ден може да ядете месо. Може да ядете до половин килограм месо – пилешко, без кожа и 5 пресни домата. Трябва да изпиете 5-8 чаши вода.
ШЕСТИ ДЕН:
Този ден яжте колкото искате зеленчуци и месо. Месото може да запечете. Яжте и много салата с месото, но без картофи.
СЕДМИ ДЕН:
През този ден яжте ориз (за предпочитане е нечистен – с люспите). Пийте прясно изстискани плодови сокове и зеленчуци. Яжте докато се наситите.
Ако сте спазвали правилно диетата, в края на седмицата ще сте свалили между 7.5 и 8.5 килограма.
Ако искате да свалите още, трябва да починете два дни, преди да продължите с диетата.
ВНИМАНИЕ! Трябва да ядете от супата поне по веднъж дневно!
Аз мразя целина и не си слагам.
Тъкмо днес си направих супата и от сутринта съм изяла 1 купичка супа и един резен диня.
Ако има и други на супата-можем да споделяме резултата.Аз съчетавам диетата и с велоергометър-по 45мин.-до час.
Успех на всички диетуващи!





Тема Re:нови [re: angels_zg]  
Авторkaтpин (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 21:46



мерси много тая диета си заслужава ще я пробвам



Тема Re: Зелева супанови [re: zelka]  
Автор Akashia (oceansoul)
Публикувано05.07.05 23:01



Правила съм я тази диета,ама се отчаях от живота...
толкова гадна и безвкусна беше,че нищо не ядях на практика...
Дайте съвети и идеи как да стане по вкусна ?

Докато опитомените пеят в свободата си ,дивите летят ...


Тема Re: Зелева супанови [re: Akashia]  
Автор fenixxМодератор (change for good)
Публикувано05.07.05 23:22



Ефекта на тази супа при мене беше :
1.Свалях килограми изключително бързо
2.След втория ден храненето за мен се превърна в истинско мъчение , всяка следваща лъжица от въпросната супа ми се виждаше , като наказание .
3.От глад едната тенджера я изяждах за три дни и пак свалях - тоест съм яла над 5 - 6 купи ( но аз ядях само от супата)
4.В момента в който зарязвах за пореден път диетата и се въщах към нормалната храна връщах килата за половината време за което съм ги свалила - от тук извода , че съм свалила само вода и мускули.

Така , че тази супа е добър вариант при хора с найстина повече кила за сваляне , за да им даде старт с диетите и да ги амбицира отначалото с бързите си резултати.
За съжаление след такива нискокалорични диети метаболизма спада и килогравите се свалят много по - трудно .



Тема Re: Зелева супанови [re: zelka]  
Авторджиджи (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 18:00



Ами ако пасирам супата, ще се изгубят ли хранителни съставки, фибри и т.н. и най-важното - губи ли се ефекта и? Поне като е пасирана, ще мога да си я пия когато пожелая, дори и на работа......... :)



Тема Re: Зелева супанови [re: джиджи]  
Авторdieti4nata (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 13:29



Аз вече направих диетата веднъж. Починах два дни и сега пак съм на диета-трети ден вече

В момента даже съм на работа-пия си блаженно пасирана супа и си работя... Ако пасираш супата няма да се изгубят ценните съсътавки,обаче не трябва да я прецеждаш или да я въртиш на уреди с наноцедкии всичко ще и е ОК. Успех с диетата!!!



Тема Re: Зелева супанови [re: Akashia]  
Авторdieti4nata (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 13:32



Аз си я правя вкусна с много магданоз и лимонов сок.И полезно и вкусно ;) Освен това я ям само пасирана - иначе ми е много блудкава, а и не ми е удобна за ядене в службата.



Тема Re: Зелева супанови [re: poly77]  
Авторannykz (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 21:52



Уникална диета. Това е единствената диета с която успях да отслабна трайно. За една седмица свалих точно 6,750 кг , и се чувствах страхотно .Жизнена и енергична. Ако диетата се спазва абсолютно точно трябва да се свалят около 7 кг.



Тема Re: Зелева супанови [re: Akashia]  
АвторMepи-Лy (Нерегистриран)
Публикувано18.06.07 13:10



Ще ви кажа моята рецепта за тази супа.на мен тя много ми харесва,с нея свалих за 1 месец 5кг и продължавам,като почивам по 1-2 дни между отделните цикли и отвреме на време правя разтоварващ ден.
Ето ви моята рецепта:
1/2 малка зелка
2 големи моркова
1 голяма глава лук/може да се добави и нарязан на дребно зелен лук,но накрая с магданоза/
1 суха чушка/за вкус/или 2 зелени чушки-може и двете
1/2 консерва зелен боб/или пресен-2 шепи предварително бланширан/
1/2 консерва домати/или 2 големи пасирани домата/
2 бульончета"Костиля"
1с.л.вегета
магданоз
Приготвя се по стандартния начин за варене на супа,като първо се слагат зелето,чушките,лука,после сварения зелен фасул и доматите,заедно с вегетата,а 5 минути преди края на варенето- двете кубчета бульон.След като я свалите от котлона-наситнени перца зелен лук и магданоз.Това е.Правила съм я с гъби,вместо със зелен фасул,също става-и като ефект,и като вкус.
При мен също това е единствената диета,която дава резултат,но също тичам всяка сутрин по 6км.Успех на всички!



Тема Re: Зелева супанови [re: zelka]  
Авторbamza (Нерегистриран)
Публикувано03.07.07 19:22



Здравейте!!
Днес е последният ми ден от тази диета. Резултатът - 4 кг за 7 дни без кой знае какви ограничения. Критичният ден е 3-ият, после е лесно. Особено, ако не обичате месо. Аз бях голяма любителка на месото, но след тази диета почти се отказах от нега.
Помага!!!
Пробвайте.



Тема Re: Зелева супанови [re: bamza]  
АвторBaba ti (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 19:36



Истинската рецепта за тази супа е публикувана английско медицинско списание през 2001 година - прилагана е в клиника за сърдечно болни за бързо сваляне на наднормено тегло. Ето съставките й:

1 средно голяма зелка
3-стръка праз лук или 3-4 глави червен лук
3-4 месести чушки (най-добре червени)
3-4 белени домата, може дом. пюре или дом.сок
1 връзка магданоз, сол, къри, черен пипер - на вкус

Начинът на приготвяне е посочен по-горе и схемата за хранене - също.
Не се използва морков, зелен фасул и всякакви други подобни зеленчуци, защото съдържат захари или са от бобовите.

Ако се придържате строго към рециптата и схемата, то имате реалните шансове да свалите наистина посочените килограми.

Диетата се прави една седмица, три дни се почива, отново една седмица. След това един месец се приема нормална храна, но без да се прекалява.
И след това отново две седмици. Това е с цел организмът да свикне с новите си параметри. После два месеца без да се прекалява и т.н.

Прилагам я от 3-4 години, защото за 3 месеца качих 35 кг и по никакъв друг начин не можех да ги сваля. Сега съм в добра форма, след 10-тина дни ще я започна отново.
Свалените килограми не се връщат лесно. Но човек трябва да спазва много точно рецептата и схемата на хранене.

Желая успех на всички, които искат да я използват. Има ефект и действа много добре на организъмчето ви.



Тема Re: Зелева супанови [re: zelka]  
Авторalekssi (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 22:47



prochetox mnogo za tazi dieta,no ne razbrax moje li da se iade med po vreme na dietata.imam predvid chai vmesto sas zaxar s med ili papesh s med na primer moje li?



Тема Re: Зелева супанови [re: alekssi]  
Автортpи (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 14:20



В супата след като се свари може ли да се капне малко зехтин.



Тема Re: Зелева супанови [re: alekssi]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 16:38



може мед в 4ая...



Тема Re: Зелева супанови [re: Baba ti]  
Авторkeт (Нерегистриран)
Публикувано19.08.07 23:04



3-4 месести чушки (най-добре червени)

какво значи месеста чушка - пипер ли е това или дълга чушка, последните са най-често лютиви.



Тема Re: Зелева супанови [re: Дopи]  
Авторalekssi (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 10:35



zapochnax dietata i veche sam na vtori den ,kogato se iadat zelenchuci ,a v kashti ni pratixa straxotni presni carevichki-dali da gi broia kam zelenchucite i dnes i utre da xapna po edna ili e po-dobre da ne se izkushvam?





Тема Re: Зелева супанови [re: keт]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано20.08.07 18:18



Пипер е. Да не си от Варненския край, защото май само ние си го наричаме пипер.



Тема Re: Зелева супанови [re: тpи]  
АвторBaba_ti (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 18:45



При варенето може да се сложи 1 с.л. олио, но не повече. И придобива нормален вкус



Тема Re: Зелева супанови [re: alekssi]  
АвторБaбa_ти (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 18:46



Царевица не се препоръчва. Не се изкушавай, а изтрай малко



Тема Re: Зелева супанови [re: Бaбa_ти]  
Авторkeт (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 11:15



Вчера направих супата, като при мен се получи гъсто ядене, но това е защото тенджерата ми е малка ... както и да е, пасирам резултата и го пия. Проблемът е, че стомахът ми се поду и се напълни с въздух, искам да кажа с газове и ме прави да се уригвам постоянно, даже ми се повръща ... Вкусът е ок, била съм вегетарианка 11 години, така че съм свикнала да ям безвкусни неща. Сложих целина, въпреки че рецептите по-горе се разминават в съставките ту с целина ту без целина ... През цялото време на диетата ли ще ми се пълни стомаха с въздух, че не е много приятно?





Тема Re: Зелева супанови [re: keт]  
АвторBaba ti (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 17:38



Целина НЕ СЕ използва. При по-малка тенджерка, прави дозата наполовина. Няма проблем. Не пасирай нищо, просто дъвчи добре. Успех!



Тема Re:Molq za spe6en otgovor :)нови [re: angels_zg]  
АвторLqLqLq (Нерегистриран)
Публикувано02.09.07 17:47



Na 4etv1rtiq den ot dietata se qde banan..Tova probvahte li go..?6toto da qde6 banani i da otslabne6 mn mn ne se vr1zvat mai

Molq vi ako ste gop pobvali kajete rezultata :)



Тема Re:Molq za spe6en otgovor :)нови [re: LqLqLq]  
АвторBaba ti (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 19:12



Всичко е изпробвано и работи много добре. Бананите помагат да преодолееш хипогликемичния пристъп и после всичко е наред. Можеш да се съмняваш



Тема Re: Зелева супанови [re: alekssi]  
Авторvenera (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 20:22



hmm mislq da q probvam i az no bez tezi dopulnitelni hraneniq dali 6te e po dobre ili ne (t.k. sled malko hrana organizma minava na "ikonomi4en rejim" i za tova s glad procesa na svalqne kato 4e li e malko po baven..)nqkoi da ima mnenie po tozi vupros?ili da pusna nova temi4ka





Тема Re: Зелева супанови [re: venera]  
АвторБaбa ти (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 12:59



По-добре спазвай посочената последователност при храненето по дни. Рецептата е изпробвана и действа. Не си прави свободни съчинения, рискуваш да сложиш повече кг, отколкото си свалила, като приключиш с диетата



Тема Re: Зелева супанови [re: Бaбa ти]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 15:02



Тази супа е най-гадното нещо, което съм опитвала!!! Смятам да издържа, макар че ми се повръща като я ям. Проблемът обаче е като при една от участничките във форума - корема ми е като балон, имам чувството че ще литна.
ВЪПРОСИ : -1.Мога ли да сложа сол на вкус
-2. Ще спре ли да се подува стомаха ми. За пояснение - имам гастрит.
Предварително ви благодаря!



Тема Re: Зелева супанови [re: CИ]  
АвторИpeтo (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 16:31



С или без сол зелето действа така. Още повече пък на нещастния ти стомах. Не виждам причина да се измъчваш. Всяка една зеленчукова супа действа добре, засища, ако можеш да я ядеш колкото пъти на ден желаеш.



Тема Re: Зелева супанови [re: Иpeтo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 16:49



Да, знам че зелето е богато на целулоза и не е препоръчително за гастрит, колит и въобще болен стомах. Прочетох във форума за тая супа и реших, че ще мога да изтрая и дори смятам да издържа седмица / да не се каня, първи ден ми е/, дано не си навлека по-голяма беля за стомаха


Иначе си права, ако ям само зкаквато и да е зеленчукова супа и нищо друго, ще сваля поне кило... Но тук толокова хвалят "Зелевата супа", че като зомби реших да пробвам и аз!



Тема Re: Зелева супанови [re: CИ]  
АвторБaбa ти (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 20:42



Зелето съдържа ензим, който разгражда мазнините. Оцвен това, зелев сок се препоръчва при гастрит. Просто дъвчи добре.
Можеш да сложиш сол. къри, черен пипер на вкус, дори и 1 с.л. олио. Става много хубаво.



Тема Re: Зелева супанови [re: Бaбa ти]  
Авторioana (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 11:03



moje da izpolzva6 sol,ama tq poprincip poduva



Тема Re: Зелева супанови [re: ioana]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 15:22



сега я има и на таблетки и казват 4е е ефикасна и то доста.



Тема Re: Зелева супанови [re: Baня]  
Автормимa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 22:51



а колко вода да сложа ---дано не прозвучи тъпо



Тема Re: Зелева супанови [re: Baня]  
Авторbatira81 (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 23:54



kolkoto iska6 ama nedei da pravi6 4orba i bez tva ne e osobenno vkusna



Тема Re: Зелева супанови [re: Baня]  
АвторPocитo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.08 10:50



Сега я почвам !Днес ми е втория ден. Аз съм от ящничките и познайте-супата до мен и непрекъснато ям и все съм гладна! Кошмарът ми е нощем защото не мога да заспя и пак посещавам храдилника. Дали ще свикна?





Тема Re: Зелева супанови [re: Pocитo]  
Авторmaja69 (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 10:13



Срещала съм рецепта с ампули витамин С ..това необходимо ли е ? коя рецепта е вярна ?



Тема Re: Зелева супанови [re: Pocитo]  
Автор Lady_Evil (just a woman)
Публикувано05.05.08 13:37



И аз ще я пробвам тази зелева супа, след толкоз прочетени положителни отзиви за нея взех, че се изкуших. При мен ще е повече с цел разтоварване и пречистване, а не толкоз отслабване. Решила съм да я почна от другия понеделник, а до тогава от днес за една седмица ще съм на плодове за начален старт.
И понеже не знам точно какъва е схемата Росито, ще ти бъда безкрайно благодарна по натам да споделиш първите си резултати и реакцията на тялото ти, абе въобще как ти е подействала и дали се чувстваш добре.



Тема Re: Зелева супанови [re: Lady_Evil]  
АвторEлинop (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 20:01



Здравейте!
И аз съм от 3 дни на зелева супа, но вече съм отчаяна - не съм отслабнала дори с 1 кг


Спазвам стриктно всичко, но защо така? Като ви чета тук - всички сте отслабнали поне с 2-3кг., а аз... Възможно ли е после изведнъж да сваля тези пусти кг.? Искам да отслабна с 5-6 кг.



Тема Re: Зелева супанови [re: Eлинop]  
Авторmaja (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 17:35



Да не си пред/в цикъл ?



Тема Re: Зелева супанови [re: maja]  
АвторEлинop (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 18:18



Не съм пред цикъл. Всъщност и аз незнам, може и да съм, но понеже съм със хормонална спирала и нямам такъв.


Днес за моя радост съм -2 кг.!! Може изведнъж да сваля, ще издържа цялата диета- вече свикнах на глада/аз съм си много лакома и се чувствам ужасно ако съм гладна/.



Тема Re: Зелева супанови [re: Eлинop]  
АвторЛилиДи (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 13:31



И аз се включвам.От днес със съпруга ми сме на тази диета.Правила съм я и друг път и има ефект.Ако мога да го накарам и вечер да побягаме ще съм много доволна.В края на седмицата ще пиша резултатите ни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.