Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 03.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема Опасност от гладуване! Внимавайте!нови  
АвторAdiG (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 21:53



Драстичните диети изглеждат съблазнителни с невероятните резултати, които изтъкват. Но освен всички други проблеми (връщане на кг, спиране на цикъл и тн), вижте какво прочетох днес от достоверен източник-учебник по биология:
При нормално хранене глюкозата е предпочитан източник на енергия. Запасите, натрупани във формата на гликоген, обаче са малко и дори след 1 нощ глад те се изчерпват и намалява нивото на кръвната захар. Това води до промени в секрецията на глюкагон и инсулин. Точно инсулинът регулира количеството глюкоза в организма и неправилната му секреция води до диабет. Освен това, недостигът на глюкоза за мозъка го принуждава да се настройва да ползва енергия на др източници- мазнини, белтъци, което също не остава без последствия.

Така че избирайте по-здравословни начини за сваляне на кг. Все пак мислете и за здравето си, а не само за външния вид. Това само като съвет, все пак изборът е ваш.



Тема Re: Опасност от гладуване! Внимавайте!нови [re: AdiG]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано21.04.04 11:07



И аз мисля че пълното гладуване е вредно за здравето, а да не говорим, че след това се нахвърляш на храната. Имам една позната, която постоянно е на някакви такива диети и ту сваля ту качва. Цялата е в стрии и въобще това отслабване не е трайно. Аз например от години не пия кафе със захар или сметана, не ям бял хляб, намалих сладкото и разни такива неща и свалих бавно, но трайно около 8-10 кг. А тя след като и свърши или преди да започне диетата започва да яде сладолед, пици, и т.н. - яде като за последно. Според мен едно постоянно ограничаване е много по-добре. Но всеки си има мнение и желания.



Тема Re: Опасност от гладуване! Внимавайте!нови [re: MM]  
АвторAdiG (Нерегистриран)
Публикувано22.04.04 20:50



И ти си като мен значи:) И аз така постепенно почнах и вече различните солетки, зрънчовци и шоколади не ме блазнят:) Иначе и аз имам такава приятелка, която не може да си избере диета и ги сменя постоянно, организмът и не може да свикне и даже мисля, че въпреки че почти не яде, е напълняла. Но...тя си знае.....продължавай в същия дух, здравето преди всичко:) Все пак какъв е смисълът да изглеждаш супер, кто ще си безкрайно изтощен и ще пиеш лекарства като луд...



Тема Re: Опасност от гладуване! Внимавайте! [re: MM]  
Автор bamo (mr.)
Публикувано24.04.04 22:59



И аз си мислих, че гладуването е много вредно и е голяма глупост
След като опитах доста пъти обаче, вече съм сигурен че е много полезно не само превантивно, но и докато човек е болен. Последният път настинката ми мина само след 1 ден глад. Просто трябва да се внимава.



Тема Re: Опасност от гладуване! Внимавайте!нови [re: bamo]  
АвторAdiG (Нерегистриран)
Публикувано25.04.04 17:54



Е, при някои болести се налагат диети, но те все пак не целят пълно гладуване, а избягване на някои храни. А и ти все пак внимавай с гладуването- не е задължително да има външни прояви, ако нещо не ти е в ред вътрешно:) Не че те заплашвам, но понакога симптомите се появяват късно....:)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.