Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Бази данни  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано08.08.10 20:43



Здравейте
Ще бъда малко по-обстоятелствена, отколкото би ми се искало да е
Работя в общинска администрация
По линия на... (ба ли го веч коя- ама държавна структура беше) ни преложиха безплатно Archimed- на David
До тук добре
Познат ме предуреди, че ще имам драми с тях
Аз обаче, като много "нафукана", си мислех, че ще се оправя с тях
Да да... ама не
Това, което фирмата им поема като ангажимент е да транслира стара БД за да я зареди
Да да... ама не
Оказа се че не могат да го направят
Според познат програмист, в хедъра на файла за БД има нещо, което го атачва като тим MDB)
Само дето не успях да го отворя с нещо, деслплейващо подбен тип файлове (говорим за стара версия на MDB)
Ситуацията се усложнява от факта, че аз искам да напусна
И картинката изглежда така:
- Фирмата не може да транслира старата база данни (нещо, което е заложено в условията, за да се мммммммммм аплайне тяхната програма) - това ТЕ не могат да направят - оставям го БЕЗ КОМЕНТАР

- аз искам да напусна- защото заплащането е много ниско а и предпоставките, които до момента ме задържаха на подобно място вече отпаднаха - детето ми е достатъчно голямо и не илизам в болнични

-ако в този момент напусна, ще излезе че бягам и не съм си свършила работата - нещо, което не ме кефи, защото съм ТЪП перфекционист и докато не го оправя, надали ще напусна


Затова:
искам помощ
Има начин да се думпне базата данни
Има скриптове, които изкарват дадена информация за примерно незавършени преписки
НЕ ЗНАМ на какъв програмен език са писани
Опитах се да правя модификации на тези скриптове - но... изкарват полетата, но не и съдържанието мим
(бях почти сигурна , че нищо няма да стане... е... не стана)
молбата ми към Вас е:
Някой може ли да ми помогне да дъмпна базата данни (която е от ~ 98 година) - кощунство е да се зазтрие
Никога не съм се смя5тала програмист - мисля, че всеки камък си тежи н мястото
Ако оставя скрипта, който думпва всички преписки, които са незаявършени, някой може ли да ми помогне да го модифицирам за всички полета на базата данно?
Моля да ми повярвате, че се опитвах да я отварям с КАКВО ЛИ НЕ...
С цялото ми уважение - ако исках да съм програмист, щях да работя като такъв, а не като прост сисадмин...

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.08.10 18:55



като си админ и не ти се занимава с код що въобще се занимаваш?
може да видиш как похарчили много милиони и се лутали десетилетие:
http://www.capital.bg/biznes/tehnologii_i_nauka/2010/05/28/907916_zakusnialata_e-voljuciia/

ако добрите намерения на един админ бяха достатъчни да станат нещата до сега сигурно щеше да се е намерил такъв

като толкова имаш желание да се запази базата данни направи няколко архивни копия върху най-сигурните носители които има и проблема е решен

ако все пак искаш да отвориш файла сигурно има някъде инфо как става, през нета може да питаш на много места



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано10.08.10 10:03



Благодаря за изчерпателния отговор- много ми помогна...
Не става въпрос дали ми се занимава или не - просто си обърнал думите ми наопъки.
Колкото до това какво трябва да знае един админ и какво не - колегата преди мен се е оправял перфектно с писането на малки програмки
За сметка на това, нито мережата беше мрежа, нито сървъра си е вдигал и поддържал той - когато приемах нещата и попитах какво се рънва и какво трябва да знам за този сървър, отговора беше - той сам си работи, ще ти оставя контакти на фирма ако има проблеми
Ъпдейт на сървъра ..."? какво е това животно", станциите - на Win 98 със 128 МB памет, но процесори ... примерно на 2.4 G, повсеместно хаотично шерване с фул права на С (е тука вече ми увисна чеенето...) масово използване за писане на документи на Corel , масово напляскани нелицензни програми (при това в институция, която има право да получи официално лицензиран софтуер от Майкрософт, масово наинсталирани AVG (сървъра беше удостоен с честта да има кракнат Nod32) - пак при условие, че се предоставя лицензна сървърна версия на антивирусна...- да изреждам ли още?
О да, иначе с определни "кодове" се е оправял - спор няма
Но продължавам да смятам, че за да стенеш добър програмер се иска много специфичен начин на мислене и виждане на нещата, съвсем други трябва да са ти знанията за да бъдеш добър админ на БД...
Да не говорим, че фирмата, чиято програма трябва да зареди въпросната база данни ( с около 12-13 годишна давност) поема ангажимента да транслира старите бази данни
Е!
Хора, на които това им е професията НЕ СЕ оправиха с това, ти ми казваш че един прост админ ТРЯБВА да го може...!!
И това да го може!
Че и по-добре от професионалистите в тази област!
И като направя няколко бекъпа - това с какво ми решава проблема?
Ах да... може би с това, че си ги имам :/ Че аз и сега си ги имам - на всеки две седмици сработва скрипт за автоматичен бекъп на базите данни
И ако трябва да се въвежда движение по някоя преписка (става въпрос за деловодна програма) от да кажем 1998 година и която е активна как би ме посъветвал да го направя?
Да я въвеждам наново изцяло цялата в новата деловодна програма?
Или да си държа още един стенд алон сървър само за да си правя справки и да се нанасят корекциите по такава преписка там където трябва- за да може да се следи цялостното й движение?
И да се работи едновременно и на двете програми?

WTF?!...

Молбата ми беше ако някой изяви желание да ми помогне, да му предоставя скрипта, с който може да се дъмпва определен вид информация от БД, за да ме ориентира на какъв програмен език е написан, та да седна и като хората САМА да си го коригирам, така че да ми дъмпва всичко.
Коригирах нещо по скрипта, но ми дъмпва само полетата, без да изкарва съдържанието им - съвсем ясно е, че не правя нещо както трябва
Обичам сама да си върша работата, а не някой да я върши вместо мен
Но ми трябва насока КОЕ да потърся за четене, та да седна да го разуча както трябва.
И много ти се моля, не ми обяснявай, че първо трябва да се поровя из нета
Уверявам те персонално, че всичко, което е фрий и по дескрипшън обещава да отвори всякакъв вид знайни бази данни, съм го свалила, инсталирала, тествала и няма резултат

За малко да забравя - текущата деловодна програма не е стандартна- даже не е на някои известни разработчици на подобен род програми - човека много отдавна е заминал нейде в чужбина и не мога в никакъв случай да установя контакти с него
Е... май картинката е пълна
Да се върна на първоначалния си въпрос - изявява ли някой желание да ми помогне да се ориентирам ПОНЕ в кой "код" да се забия, за да си реша проблема?

Моля за извинение модераторите на форума за прекалено дългия пост - поемам твърдо ангажимента да не повтарям подобно нещо

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано10.08.10 10:38



като те гледам не правиш разлика между това какво някои би направил безплатно и какво за пари

можеш ли да се сетиш че положението което описваш сигурно е резултат от опитите да се свърши какво ли не почти без пари? тва е типичния начин на работа на бай ганьо и дори филми има за това

сигурно фирмата която споменаваш или друга фирма може да наеме хора с опит да направят нещата ама тези хора не работят без пари или за дребни суми, за тва от фирмата казват че не могат да направят нещата

може да ти е от полза ако поставяш тези въпроси към твоите колеги, например във форума на http://www.opac.government.bg/

така или иначе бай ганьовския манталитет не се променя толкова лесно, ама ти може да пробваш



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано10.08.10 16:43



Извинявайте
Сгрешила съм
Мислех четова са форуми, в които можеш да попиташ и да получиш консултация или съвет

Или аз не обяснявам както трябва, или ти си безумно закапачен
Аз не искам да го направи вместо мен някой от хората тук. - просто много внимателно прочети за КАКВО моля всъщност
Но понеже заговорихме за плащане и за бай-ганьовщина - хайде сега, "колега-бай-ганьо", кажи ми, ако плясна тук сорса на работещия скрипт, колко би ми струвало та да го удостоиш с височайш поглед и да ми кажеш - писано е на С, на делфи, на .... на .... на каквото и да е написано
За к`ви пари би си похабил очите за това?

За програмата е било заплатено когато е купувана
И е поддържана до примерно 2002
Морално остаряла, не отговаря и не се фитва в съвременното виртуално пространство- налага се замяна

После идва другото
Както много рационално ме съветваш да заплатим едни пари за нещо, което влиза в услугата, която ми се предоставя- инсталирането на въпросната нова програма
Т.е. два пъти да се прави едно и също нещо - да се плати за едно и също нещо
Ти ако си менажер как би постъпил?

А колкото до това, кои са ми колеги...
Това е спорен въпрос
Но теб със сигурност не бих нарекла колега

Благодаря за отзивчивостта
Дай боже всекиму от вас подобна

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано10.08.10 20:09



Извинена си.

Преди доста време имах някакви проблеми с мрежата в офиса и реших да питам на "правилното" според мен място - клуб "Системни администратори". Първия път модератора ми обясни, че това било форум за истински сисадмини и да не съм Ги занимавал с моите ламерски глупости. Втория път директно ми затри поста. Е, малко гадно ми стана, но викнах неволята и си реших си проблема.

Дай скрипта или там каквото те мъчи, пък може и да измислим нещо.

Mixy


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор Hateras (чакащ)
Публикувано11.08.10 16:41



колко файла са "базата данни"?
какви разширения?
какво разбираш под "да се направи думп"? - готово скриптче, написано някога от някого?

зарежи философията, дай малко повече информация. ако е МДБ - все някак ще го отвориш, имаш офис, нали...

пий и пей!


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано11.08.10 21:03



както искаш го приемай ама даже подробно не ми се занимава да гледам противоречивите ти писания, безумни историй съм виждал достатъчно, пиша ти само общи приказки между другото като така може да помогна с нещо случайно

вероятно тази база данни може да се вземе с няколко реда код и да се запише извън приложението където да я прехвърлиш в друго: код може да прехвърли данните през клипборда, ако е този случай и ако не е направено от фирмата сигурно им е омръзнало да ги занимавате с глупости

а как според мен се менажира бай ганьо по добре да не пиша че може да ти дойде много



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: Hateras]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано11.08.10 22:35



Искрено ти благодаря за отделеното време и внимание
(bow)
За да не флудя тук, може ли да ползвам указания в профила ти мейл за да ти изпратя което прецениш че ти е необходимо за да ми дадеш съвет?
Ако не ползваш този мейл активно, би ли ми изпратил празен мейл на tanyat@mail.bg за да знам къде да ти го изпратя?

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: Mixy]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано11.08.10 22:40



Искрено съжаляам за случилото се - аз лично никога не бих го направила- никой не се е родил научен и всеки е тръгвал от кота 0
моят мейл е tanyat@mail.bg
Изпрати ми празен мейл на него, ще ти обясня с подробноти, които ти прецениш кое/как/защо
Мисля, че достаъчно нафлудих форума - не съм фен на подобни действия
(bow)

NOONE can kill me- I'm Allready dead

Редактирано от tany@ на 11.08.10 22:50.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано11.08.10 22:48



ХАХАХАХАХА
Извинявай, беше спонтанно, не можах да се въздържа просто
Приемам го откъм смешната му страна - имам предвид твоя пост
В контекста на общите приказки - дано не си зодия Стрелец - имаше едно клипче, дето стрелеца стреля с лък и след всеки изстрел се кефи и подскача много радостно и щастливо... след което отива до мишените и очертава кръгове, с десятка на мястото на попадение на стрелата
Конкретно по повод поста ти:
"вероятно, може би, едва ли не..."
Не съм поискала позволение да предоставя лична кореспонденция между мен и друг, който е прочел постингите ми и се е опитал да ми помогне, на когото изпратих въпросмните скриптове, които исках да пейстна тук, но те уверявам, че израза беше нещо от сорта на: " не сме се сблъскали с подобно нещо" (цитата е по памет) - ако ми позволи, ще цитирам цялото писмо, с надлежни дата, мейл-адреси и пр. - когато кажа нещо, то е нещо, което ВИНАГИ мога да ДОКАЖА - ако разбираш значението на това, което казвам
"вероятно, може би, едва ли не..." .... може и да може с ЕДИН ред код да се транслира
Но до момента "счупи " зъбите на доста хора - моите не ги броя - аз никога не съм се смятала за програмер или админ-БД - аз съм само ПРОЗ СИСАДМИН ( с което се гордея) и мисля, че в своята си област се справям достатъчно добре и нямам комплекси от постове като твоя
Ще добава сямо следното - 80% от мммм "качествените" за счетоводителите програми са в real DOS on DBASE модификации - оправям се перфектно с DBASE и разновидностите му... но не е това
(това за програмите за счетоводителите го ТВЪРДЯ категорично - правила съм даже проектно задание за програмен продукт, да не обяснявам колко програми съм проучвала - те работят основно с NUMPAD и 5 пари не дават дали е на SQL, ORACLE, DBASE или друг shit)
Освен това и именно поради това на тема DOS мога да те срина - говоря сериозно
Тази програма е била направена да работи в Native DOS среда - пробвах всичко
Аз съм перфекционист и маниак на тема работа - ако можеше "профан" в областта на BD On DOS да го направи, аз щях да го направя
Не става...

Колкото до "бай-ганьо" - пиши смело, не се притеснявай, аз мога да поема много простотии и помия и пак да се усмихвам
Ама ще те помоля да е на лични бележки, или на мейла ми - няма нужда да се флуди форума с простотии
Пак ще го повторя (ако не си го разчел в предния ми пост) в 21 век е МАЛОУМИЕ да се прави повече от един път стандартна работа - основния ми принцип за работа с юзерите ми ми е :"обяснявам до 3 пъти, след това спирам да се занимавам"
И знаеш ли... в предишната ми работа бяха 80, сега са 60
И въпреки строгите ми рестрикции продължават да ме канят за купони и лични срещи по за кафе
Изводите оставям за теб - ако успееш да си ги направиш

Някъде бях прочела една мисъл : "Говори, само ако си сигурен, че мозъкът ти не спи"...
Тъй че следващия път когато решиш да птговаряш хаотично и напосоки на някои постове, преброй до 25 ( НА ГРЪЦКИ, както съветва Джоунс - Старши) ...
И след това пиши
Направи услуга на себе си и на четящите - не ги заливай с безсмислени постове и псевдо-ерудиция...
И бай-Ганьовщина As Well

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано11.08.10 23:10



толкова глупости изписа за да прикриеш няколко прости факти

1. че някои малоумни чиновници не поръчали да се направи импорт/експорт/дъмп когато му било времето и някои правил свободни съчинения на тема бази данни за да се прави на интересен/велик

2. на всичко отгоре си се хванала без пари да им поправя глупостите

след като имаш толкова желание да работиш без пари какво ще е следващото което ще правииш? сигурен съм много желаещи има да им работиш без пари, може ли и на мен нещо да свършиш?



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано11.08.10 23:43



понеже съм в добро настроение ето друга идея която може да пробваш: с дебъг или нещо подобно може да опиташ да познаеш къв е формата на фаила и да напишеш собствен код които да прочете нещата



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано12.08.10 09:58



Понеже съм в добро настроение ще ти повторя само това:

___________

Някъде бях прочела една мисъл : "Говори, само ако си сигурен, че мозъкът ти не спи"...
Тъй че следващия път когато решиш да отговаряш хаотично и напосоки на някои постове, преброй до 25 ( НА ГРЪЦКИ, както съветва Джоунс - Старши) ...
И след това пиши
Направи услуга на себе си и на четящите
___________

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор Hateras (чакащ)
Публикувано12.08.10 10:02



по-добре пиши тук - шанса някой да помогне е далеч по-голям така.

пий и пей!


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано12.08.10 10:23



ха "отговаряш хаотично и напосоки "? просто ме бъркаш със себе си, всъщност ти пиша общи приказки които като всички общи приказки понякога помагат по малко, толкова заслужаваш за ентусуиазма

чудя се въобще как ти се занимава с глупстите на малоумни чиновници и някои дето се правил на интересен вместо да направи изчерпателно и ясно описание как се прехвърлят данни от базата, поне описание на формата на фаила можеше да ви е оставил ама сигурно и него са го заливали с глупости както ти мен сега и му е омръзнало да се занимава с глупости



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано12.08.10 16:51



As I said :

___________

"обяснявам до 3 пъти, след това спирам да се занимавам"
___________

Това беше последното

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: Hateras]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано12.08.10 16:52



ОК, утре ще оставя листната папка на програмата, както и работещия скрипт
Притеснявам се само да не нафлудя форума

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано12.08.10 17:02



след толкова обяснения и на мен ми стана интересно и мисля е добре да покажеш за какво става дума



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.08.10 17:51



Па той форума един активен такъв ....
Ако беше зима направо можеш да речеш че мечки пишат в него.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано13.08.10 12:06



Писатели във форума почти няма. Добре, че все пак има няколко читатели

.

Mixy

Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано16.08.10 21:17



Не обръщай никакво внимание на форумният идиот, той си е така от известно време (свършил е хапчетата).

Относно проблема ти, вероятно MDB-то е продукт на наистина архаична версия на MS Access. Нещо като JET 2.0 или по-стар. Имам някъде MS Access 2 инсталационен. Сложи го някъде за download ще ти го конвертирам към по-нов JET или ще ти dump-на таблиците в CSV или Excel.

cheers,
</wqw>



Тема Re: Бази даннинови [re: wqw]  
Автор wiz (змей)
Публикувано16.08.10 23:54



за пореден път ме бъркаш със себе си, поне се сещай да не се обаждаш че да не ти личи че си куха лейка потънала в снобария, увеличи хапчетата че дано се кротнеш

сигурно още не си разбрал разликата между тва което писах преди време и тва с което ти го обърка, а сега и тази тема не можа да прочетеш и разбереш:

по описанието което е направила е ясно че е много далеч от аксес щото аксес е доста лесен и известен:

"друг, който е прочел постингите ми и се е опитал да ми помогне, на когото изпратих въпросмните скриптове, които исках да пейстна тук, но те уверявам, че израза беше нещо от сорта на: " не сме се сблъскали с подобно нещо""

а и аксес е за уиндоус тя е писала е че:
Тази програма е била направена да работи в Native DOS среда



авторката уж обеща подробно описание ама изчезна, цялата тема прилича на безсмислен женски номер

вероятно е собствен формат на фаила и не им е оставена документация заради такива като теб дето не виждат по далеч от носа си а се пънат да пишат нещо, ходи да реализираш глупостите си по електронното правителство, там сигурно ще ги оценят

Редактирано от wiz на 17.08.10 02:01.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано17.08.10 15:05



Кой говори със теб или за теб не разбирам! Явно си се припознал в описанието! Добре тогава: Аре у лево, форумен идиот...

Въобще не ми припомняй за random изкачвания при multi-user достъп -- най-голямата кретения някога пускана в този форум.



Тема Re: Бази даннинови [re: wqw]  
Автор wiz (змей)
Публикувано17.08.10 15:19



ти въобще знаеш ли какво е да мислиш и да разбереш нещо?
толкова яко те стяга шапката от снобария че само неадекватни глупости пишеш

за random изкачванията за които писах сигурно още не си разбрал разликата между това което аз писах и между това което ти разбра

дали по някое време ще се сетиш да се кротнеш както например бил гейтс се сети да се разкара или по примера на бай ганьо ще се правиш на интересен?



no pain, no gain

Тема Друго е интереснонови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.08.10 15:43



дали по някое време ще се сетиш да се кротнеш както например бил гейтс се сети да се разкара или по примера на бай ганьо ще се правиш на интересен?
Та ще се сетиш ли да се кротнеш, или ще продължиш да крънкаш почерпки?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Друго е интереснонови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано17.08.10 15:54



ми в случая не крънкам никакви почерпки а ми е интересно да видя ква е историята на тази тема: как някви малоумни чиновници не се разбрали с автора на програмата да направи импорт/експорт, автора на програмата претупал нещата и ги зарязал и сега някаква админка се пъне да разгадае тва свободно съчинение и при това иска да го направи безплатно

и за да е по смешно към цялата картинка се добавя и wqw да се пъне нещо да напише



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано18.08.10 12:51



Значи ти ми се месиш в треда, обаче аз се правя на интересен! Колко пъти да ти обяснявам да не ми отговаряш, щото нямаме общи теми за коментиране.

В случая аз искам да помогна, ти искаш да тролиш, да обясниш как нищо не разбират "чиновниците", да споменеш колко си велик и как ги разбираш "изчакванията" и ако може и една почерпка да изпадне.

Ето, това са две изгубени минути да се обяснявам с теб...



Тема Re: Бази даннинови [re: wqw]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 15:27



пак пишеш без да мислиш както ти се привиждаше че е правен на аксес и както идеално личи от този мой постинг



ти пръв започна като ме спомена и като опита да припишеш собствените си недостатъци на мен, сега пак продължаваш, в случая тролиш ти

а благодарение на нещата които писах се изясни цялата картинка а не само малка част

айде вече сети се да последваш светлия пример на бил гейтс и да се кротнеш а не да се правиш на интересен като истински бай ганьо


no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 17:24



Че то цялата картинка беше ясна още от първото мнение на Таня. Имаше дребни неясни подробности.
А ето тук си изписал цяла пледоария напълно безмислено:


Безмислено, щото Таня обяснява от самото начало че е админ в някакво държавно учреждение. Демек и да крънкаш почерпка и да не крънкаш, и тя да иска да те черпи и да не иска е все тая. Щото админите в държавните администрации нямат възможност да осигуряват почерпки на мъдреци.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 17:31



оф поредните глупости
писах ти вече ясно че не крънкам никаква почерпка
историята е смешна и е типичен пример за начина на работа в бг и за тва ми е интересна

айде опитай да разбереш че ми е интересен начина на работа като цяло с всички гледни точки а не някакво крънкане на почерпка

Редактирано от wiz на 18.08.10 17:38.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 17:56



Може, е много визовско пледоарията ти на тема кинти, тъпа организация, лошо планиране и т.н.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 18:14



кво трябва да значи "е много визовско"?

така или иначе в този форум се пише между другото и е в реда на нещата ако има постинги които не са оформени

а ти още ли живееш в илюзии на тема пари че парите сами ще те намерят?

забележи има малоумници дето ако им се връзваш на номерата никога няма да се сетят, идеален пример са господарите на вселената дето лъжеха кво ли не за да докопат пари а сега се чудят къде да се крият

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 20:27



Баш господарите не ги мисли.
Аз илюзии нямам. Кинтите ги търся на подходящи места. Например ако в името на форума има дума от сорта на jobs, пускам оферта. А ако е от сорта на general или support - или давам акъл (безплатно и без да искам почерпка) или обяснявам кратко, а при настойчиви питания - давам насоки за безплатни помагала, и платени форуми.


Ама в никакъв случай няма от второто или от първото мнение да тръгна да обяснявам за тъпи шефове, за индонезийки в пандиза, за черпене и за кинти.
Пък за филми и бози отварям приказва само с теб, щото си падаш по филмите и бозите.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 20:33



пак почна да увърташ
тва което аз пиша е същото ама казано по друг начин
така е добре да спреш с бай ганьовските номера да се правиш на интересен
вземай пример от бил гейтс



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 20:50



Ами не е. Факт е че ти си обявен за форумен идиот в няколко форума, а това е нещо което се постига трудно. Разбира се като уважаващ себе си идиот, считаш всички които те считат за идиот, за идиоти - тоест всички останали, щото всички те считат за идиот.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано18.08.10 21:23



Това последното беше в стил д-р Хаус.



Mixy

Тема Re: Бази даннинови [re: Mixy]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 21:26



Ми нали и аз съм доктор - поне по образование де.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 21:33



ами тва че в няколко форума няколко души съмишленици се подкрепят в някоя глупост не е причина да ги гледам сериозно, както и преди съм ти писал съм виждал мноооого по големи глупости и не ми прави впечатлени

а и нямам за цел да правя положително впечатление на всеки бай ганьо дето не вижда по далеч от носа си

казано по друг начин в бг много хора ги стяга яко шапката от злоба и може да са решили и мен да замесят в тва

а господарите на вселената е друга тема, техните постановки може от вън да изглеждат велики и бляскави ама тяхната работа от вътре е зле, така че може да се срине от един път и да изненада такива като теб дето не виждат по далеч от носа си



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 21:43



а кои е идиот се вижда с просто око:
wqw дето му се привиждаше аксес когато ясно се писа че е под дос

ти дето ти се привиждат други неща които ги няма и т.н.

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 22:36



Ама нали точно това ти казвам - за теб всички сме идиоти щото те считаме за идиот.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 22:37



Ама то други няма - с който се "срещнеш" ако не веднага то скоро става "идиот", бай Ганьо, вкарва те във филми и боза. Най-вече боза. По някога и индонезийка и вал стриит. Да видим хубаво ли е.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 22:38



ами ти нали си призна че си идиот преди време кво увърташ толкова?



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 22:39



пак почна да ти се привиждат разни работи "Ама то други няма"

мяташ се точно като бай ганьо от филма



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 22:42



А ми да - разбира се. Ама аз разбирам състоянието си и го приемам, докато ти нито разбираш състоянието си нито го приемаш.
ПП
С хората сме съмишленици само на една тема със сигурност - и то е че ти си идиот. Иначе с някои сме съмишленици за едно и имаме разногласия за друго, с други сме "съмишленици" друго а имаме разногласия за трето, ама с всички сме "съмишленици" че си клубния идиот. Това все пак е велика за теб чест.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 22:44



айде айде не се прави
както и преди ти писах тва че няколко се събрали и се подкрепят в някоя глупост тва не значи че са прави и тва не значи че всички са такива



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 22:56



Че с който си си писал - все до бай ганьо сте стигали. Освен ако не намесиш индонезийка, вал стрит, филми и боза.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 22:58



съвсем почнаха да ти се привиждат неща дето ги няма

Редактирано от wiz на 18.08.10 22:58.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 22:58



А бе нищо не значи, освен че си .... е добре де - няма да се повтарям. Ама само това значи. Щото в тоя клуб си клубния идиот. В други клубове, може да е друго.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.08.10 22:59



Искаш да ти изровя твои мнения с разни мацки дет ги пращаш в пандиза? Или твои мнения как вал стрит се срива?
А - може би си забравил за това как всеки те вкарваше във филми и те заливаха с боза?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 23:01



сега пък само в този клуб
пак подкара пълните фантазий
по добре спри да пишеш вместо да изливаш безсмислени и неадекватни постинги

по добре опитай да убедиш авторката да пусне повече подробности че да има на какво да се смея



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано18.08.10 23:03



не си губи времето с глупости

както и преди съм ти писал е всеки луд с номера си
ти изливаш бози, безсмислени коментари и ти се привиждат неща дето ги няма, друг пък нещо друго, аз се забавлявам да споря с вас и т.н.




no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 00:37



Добре де - не само в този. И в Програмисти. За други не знам, ама май и в други - пак се водиш клубен идиот.

Bеer? Mоre?




Тема Антъканови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 00:39



дойдохме си на думата. Айде сега филмите?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 01:01



до скоро бях overqualified сега станах клубен идиот

тва са ти поредните бисери и глупости, с глупостта не може да се спори и ти си поредния пример



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 12:10



Ми пречи ли да си оувърквалифициран клубен идиот?
Поне на теб ти се удава добре.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 12:26



гледам да се уча от теб

ама кво толкова? в този форум се пише между другото, и да сам прекалил с глупостите понеже съм правил нещо друго докато пиша кво толкова? тва е нормално за форум като този

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 12:31



Ми понеже си клубен алтернативно надарен, за това и считаш че е нормално да пишеш неща които останалите не считат за нормално.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 12:42



пак почна да ти се привижда че няколко души сте всички, толкова до сега ли не можа да разбереш че тва че ти и няколко други мислите еднакво не значи че всички са като вас?

ето поредния пример от тези дни: има много дето смятат че преди да се говори/пише трябва да се чете и мисли, ама wqw се пъне да пише глупости за аксес вместо да прочете че не е аксес, така че и аз да пиша глупости е в реда на нещата

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 12:48



Ами просто всички в този клуб, а и в Програмисти мислят сходно за теб - като за - позна - като за клубен алтернативно надарен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 12:52



всички? как пък събра информация че са всички? аз до тук виждам само няколко кухи лейки дето се правите на интересни щото ви е стегнала шапката от злоба или друга подобна глупост

отделно в бг има много дето са съгласни на всичко за дребна сума, така че може да сте събрали няколко такива ама тва не значи че сте прави

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 13:19



Ми като няма ни един дето да те счита за нормален, това означава че те считаме за клубния алтернативно надарен.
Определено ни тресе огромна злоба и завист щото не можем да схванем полета на невероятната ти мисъл. И да наплякаме цикълчета за изчакване например. Или пък индонезийката.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 13:28



пак ти се привиждат неща дето ги няма: никъв "полет на невероятнат мисъл", писал съм общи приказки между другото

що въобще си губиш времето да пишеш думи на клавиатурата? по лесно е да натискаш произволни бутони, по смислено сигурно ще излезе

така и не написа как събра информация че няма нито един? сигурно тва решение сте го взели на някоя тайна сбирка на злобни снобари дето не виждат по далеч от носа си или нещо подобно?

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 13:37



Браво - виж как ни разконспирира. Особено за това че не виждаме подалеч от носа си, и не можем да схванем индонезийката в пандиза и срива на вал стрит и връзката с цикълчетата за изчакване.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 13:42



я виж как почна сам да си казваш, така е, щом обикновенни статии от новините за теб са "полет на невероятна мисъл" може да си преставиш че си бая куха лейка не видяла интернет новини и коментари по тях

сигурно ако постна линкове към 2-3 новинарски сайта и ще решиш че съм гений

Редактирано от wiz на 19.08.10 13:43.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 13:48



Разбира се че си гений. Неразбран. И за това те считаме за клубния алтернативно надарен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 13:53



ами всъщност не съм, аз съм обикновен зрител които споделя впечатления от тук и там, тва го писах вече някъде

а на теб все ти се привиждат разни неща дето ги няма и пробваш да ги пробуташ , по добре не хаби излишно думи, по лесно и по смислено е да натискаш произволни бутони на клавиатурата



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 13:56



начи си скромен неразбран гений, който го считат за клубния алтернативно надарен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 14:03



всъщност алтернативно надарен гений си ти

аз съм само редови зрител които е възхитен от невероятния размах и неповторимата дълбочина на твоята мъдрост, за тва и ти предложих да не хабиш излишни думи, натискай произволни бутони и така ще пишеш по смислени постинги



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 15:09



Може да си редови зрител, ама всички те считат за клубния алтернативно надарен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 16:30



ми както и преди съм писал може да се залъгваш с каквото решиш

обсъдете този въпрос на следващата сбирка на клуба злобни снобари дето не виждат по далеч от носа си

и внимавайте да не видите по далеч от носа си щото тогава може да забележите че вашия клуб не е всички а така рискувате да се пръснете от злоба

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 16:42



Обсъждаме те, и се забавляваме за твоя сметка много.
Ама най-накрая май стопляш че в няколко клуба се водиш клубния алтернативно надарен? Или още не си го стоплил?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 16:45



и да се водя и да не се водя тва ми е последния проблем
още ли не успя ли да зацепиш този факт че се пънеш толкова?

както и преди ти писах нямам за цел да правя положително впечатление на всеки бай ганьо дето решил да се прави на интересен в някои форум дето се пише между другото

а за забавленията: доста хора по света се забавляват с бай ганьовския манталитет

Редактирано от wiz на 19.08.10 16:47.



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 16:49



ето ти и статия по темата
я виж добре кои всъщност се забавлява:



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 16:51



ето ти цитат от статията:

"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."

и как по точно очакваш да ме интересува мнението на такива?

пак ти пиша радвай си се на глупостите без да ме замесваш

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 18:16



Ама ние само се забавляваме за твоя сметка. Нали се сещаш че не си бачкал с никой от нас, та няма как да ти разваляме работата. Освен разбира се ако нямаш предвид че сме прецакали някоя почерпка която аха аха и да изкрънкаш.
Та пак не си особено в час, ама никой не ти се сърди.


Ако твърдиш че си в час - посочи кой кога ти е прецакал работата.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 19:09



ами радвайте си се, те и лудите като им покажеш пръст се радват

аз също няма как да се сърдя на нещо което е в реда на нещата и на такъв манталитет които е така добре описан и документиран, даже ако е различно положението тогава може да има нещо нередно



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 19:19



а тва че има много които злобеят и злословят усърдно е добре известен факт, няма нужда да посочвам, то им личи по един или друг начин

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 19:54



а като спомена за работа с такива като теб: само мога да се радвам че не участвам в безумия като електронното правителство по което похарчили десетки милиони и се лутали десетилетие - както добре са ги описали в капитал

сигурно има и много други не толкова известни велики постижения на такива като теб за които е късмет да стоиш далеч от тях

разбира се ти като истински бай ганьо трябва да се гордееш с десетилетие лутане и да очакваш да ти завиждат

Редактирано от wiz на 19.08.10 19:54.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.08.10 21:48



Колкото и да изписа - пак не показа някой от нас да е прецакал работата ти. Иначе фантазията ти си я бива. Само не ми е ясно аз какво общо имам с електронното правителство, ама нейсе - не ми е ясно защото не съм гениален като теб, та да схвана полета на мисълта ти.
Та - покажи кой ти е прецакал работата? Можеш да покажеш и за какво точно бихме злобяли по твой адрес? Само се забавляваме. Вярно - не е етично да се забавляваш за сметка на алтернативно надарени като теб, ама не сме съвършенни.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 22:00



вашето не е забавление а уверено дрънкане на глупости в стил бай ганьо, тия дето работили по електронното правителство са същите велики гении и ненадминати светли умове като теб и wqw

виж например невероятното постижение на wqw дето му се привижда някъв аксес като ясно се каза че е под дос, виж се и ти дето ти се привиждат неща дето ги няма

аз съм само един скромен и обикновен зрител които се забавлява да гледа бай ганьо на живо щото е все едно да се гледа пиесата от статията



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано19.08.10 22:22



а за тва "кой ти е прецакал работата": не става дума за конкрента работа а за тотално изкривявяне на моето мнение преди време като спорихме за рандом изчакванията

wqw въоще не вдяна какво предлагам и почна да пише за нещо съвсем различно, семафори или кво беше там

отделно не вдянахте че тва което предлагам е само един от няколко варианта които може да се пробват и които в някои случай може да работи съвсем добре

тва неадекватно и тотално изкривено разбиране на моето мнение си е типична бай ганьовска работа

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 00:00



Изкривено е според теб. Аз в самото начало ти казах че е мислено и сме го отхвърлили. С което би трябвало всичко да приключи. Но ти много държеше на него. И най-вече крънкаше почерпки та да ни покажеш... Изкривяване няма. Само според теб.
След това и други хора ти обясниха че не става.
А Бай Ганьовщина е да крънкаш почерпки - Алеко доста добре описва майсторските похвати на Бай ти Ганьо при крънкане на почерпки.
Та - ти спомена прецакване на работа. Никой не е прецакал никаква твоя работа по никакъв начин. А това че как да го кажем - получи адекватна оценка за идеята си, и не хареса споменатата оценка си е твой проблем.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 00:06



ами опитай да се сетиш че има различни случаи и наистина тази идея може да не е добра за тези случаи с които сте се сблъсквали

ама има и други случаи за които може да е добра, тва е бай ганьовщината в случая че не виждате повече от конкретни случаи с които сте се сблъскали

и не ми се е занимавало да ви убеждавам щото никои не му се занимава без пари да прави примери, да ги настройва и обяснява, тва на теб ти се привижда като някакво крънкане на почерпка

губи ти се смисъла на тва което съм писал и виждаш тва което ти се иска

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 00:15



Напротив - на теб се губи смисъла. А смисъла тогава беше че аз в никакъв случай, при никакви обстоятелства не бих приел да работя с теб. И разбира се е пълна 100% олигофрения да мислиш че аз ще се нахендря сам да работя с теб. В смисъл - не да работя, а дори и тестове не бих искал да правим заедно.
Не без пари - да беше готов да ни плащаш, пак нямаше да стане работата. Та - това беше основния смисъл. В никакъв случай не бих тръгнал да си губя времето с неадекватни технологии предлагани настойчиво от някого. А ако някой тръгне да предлага настойчиво каквото и да е било - и с него няма да работим - повече от ясно.
Технологията не е подходяща за бази данни. За други случаи (без бази данни) - може и да е приложима, ама за бази данни, не е.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 00:31



нещо пак се бъркаш, тоя път бъркаш че искам да работя с кухи леики

не искам да работя с такива като теб дето не виждат по далеч от носа си
още по малко пък да предлагам настойчиво нещо на някоя куха лейка дето не може да го разбере

определено има случай когато това което предлагах може да се реализира и да си работи стабилно ама те са по далеч от носа ти, както са по далеч от носа ти и много други неща

ако съм спорил тогава то е до някъде за да изясним нещата до колкото е възможно, ама с твоята мания да виждаш неща дето ги няма няма начин да ти се обясни



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 13:19



Точно това имам предвид. Ти искаше да изясниш нещо защото явно не ти е било ясно.
Е на мен пък ми беше ясно, и нямах нужда от изясняване. А пък изясняване с такъв като теб за мен би било кошмар. Но ти проявяваше настойчивост. Причините са без значение, факта си е факт - ти беше този който проявяваше настойчивост.
Хубавото е че при никакви обстоятелства няма да работим заедно - нещо което е добро и за двама ни - нали така?


Все пак имаш осезаем напредък. Вече не крънкаш почерпка за да си изясняваш нещата. И по рядко влизаш във филми. Бозата и нея си я понамалил. Все положително развитие.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 13:32



тоя които има напредък си ти с тва че ти се привиждат по малко глупости



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 16:11



Не е важно дали аз имам напредък, важно е че ти си клубния алтернативно надарен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 16:20



както и преди съм писал може да се залъгваш с каквито глупости решиш

ама статията ясно се вижда, при манталитет на безумие и злоба е нормално някои обикновен като мен да го изкарват нещо което не е

казано с други думи сред идиоти всеки обикновен става алтернативно надарен



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 16:28



Ми аз поне не виждам безумие, да не говорим че няма и злоба. Просто заядка - на принципа - ти се кефиш, и ние се кефим. И кеф голям.
Иначе - прав си - всички в този и още няколко форума се залъгваме относно твоята личност. И те считаме за клубния алтернативно надарен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 16:33



пак почна да ти се привижда че всички са ти и още няколко други

и пак се повтаряш като радио

все пак с времето има неща дето успяваш да ги зацепиш което е постижение за теб, понякога и долу горе смислени постинги успяваш да напишеш, браво



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 16:43



Ми като не вдяваш - трябва да се повтаря. Докато вденеш. Те - привижда ти се злоба, привижда ти се безумие. А няма ни злоба ни безумие. Освен от твоя страна. Злобееш че никой неще да те черпи. Злобееш като ти отхвърлят безумните ти идеи.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 16:45



пак се отнесе с фантазийте и сънищата
ама поне гледай по някое време да се събудиш преди да паднеш от леглото



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 16:51



а за безумните идеи: ми тази за която спорихме беше една от примерно 4-5 възможни варианта които в различни случай може да си работят без проблеми

и които сравнително лесно може да се пробват и да се види дали наистина са безумни или се правите на интересни като бай ганьо

ама вместо да приемете този факт почнахте да се правите на велики което си е типично бай ганьовска глупост

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 16:52



Ми за съжаление това са факти. Факт е че ти единствен си мрънкал за почерпки в тоя форум. Факт е че твои идеи са били характеризирани като безумни, при това и от хора които с това си изкарват хляба. А на теб ти се привижда злоба.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 16:57



Можеха да се пробват, само ако е необходимо. Има много безумни идеи и много хора които искат другите да ги пробват.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 16:57



пак ти казвам тва че някои всеки ден работи с претоварени сървъри не значи че винаги тои е прав, казано по друг начин не всички случай са еднакви

ето тва е бай ганьовщината в случая: че някои като направил няколко години стаж с нещо и вече си мисли че винаги и за всичко е прав

опитай се да осъзнаеш този факт

да ти го напиша по друг начин: от 30 възможни работещи сценария някои с 10 години стаж работил с 20 от тях и не попадал на другите, когато видял някои от другите сценарий заявил че те са безумни и почнал да го прикрива с безумни изисквания за максимална защита и други такива глупости
след тва събрал и няколко съмишленици дето като него не виждат по далеч от носа си и се подрепят един друг и си мислят че те са всички, към цялата картинка се добавят и други глупости дето ви се привиждат



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 17:00



Има едно нещо - викат му добра практика. Та добрата практика при работа с бази данни изключва цикълчетата за изчакване при наличие на живи потребители. Ако е някаква автоматика - може, ама ако са живи хора, не може. Безумие е да караш потребителя да чака докато ти си връткаш цикълчета.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 17:02



има добра практика ама тя не се събира в един случай, винаги има различни варианти

тва да се връткат цикълчета и потребителя да чака са поредните ти глупости, има функция слиип с която се чака а забавяния под секунда реално потребителите не ги забелязват

ти просто пробваш да ме залееш с глупости щото ти се губи смисъла на тва което пиша

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 17:06



При работа с бази данни и потребители, е безумие да връткаш цикли за изчакване.
Има си начини за решаване на колизиите, има си един куп инструменти. Ако ги нямаше можеше и да има смисъл в циклите за изчакване, ама при наличието им е безумие.
Викаш - под секунда. А ако има 30 едновременни заявки - колко пъти под секунда ще заспиваш докато ти дойде реда? Аз поне нямам никакво желание да разбирам. Виж ако ти искаш - действай си колкото желаеш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 17:21



оф не ми се гледа ква беше историята точно ама помня че беше доста вероятно да работи без реални проблеми , отделно може да се коригира малко по няколко начина и те да се пробват също

ясно е че има и други начини...

а за секундите: ми не ставаше дума за секунди а за милисекунди, при 30 души по няколко милисекунди сигурно е под секунда

и пак почна с тези връткания на цикълчета: при sleep не се връткат цикълчета

no pain, no gain

Редактирано от wiz на 20.08.10 17:22.



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 17:24



за тези 30 едновременни заявки: така и не разбра че тва време под секунда е за всеки потребител по отделно и процесора не се товари докато чака

казано по друг начин всеки потребител чака по малко без да го забележи и без да товари машината, тва е поредното което ти се губи

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 17:31



Нали спиш, и след това пробваш, и ако не стане - пак спиш - това е цикъл. Разбира се може и без цикъл да го организираш. А като имаш предвид че заявката то БД отнема доста милисекунди - и работата става интересна. Щото така сме го наследили, и не можем да променим неща които не можем да променим.
Не че има други начини - този начин не е приложим. Просто не е приложим. Но ти напираш. Ами напирай. Обяснявай се. То само по този начин може да защитиш титлата клубен алтернативно надарен.
А аз съм щастлив че вече не ми се налага да обяснявам на никого на дълго и на широко защо неговата няма да я бъде. Кеф. Вярно - тук го правя, ама го правя когато ми е кеф, и ако ми е кеф.
Щото в момента при нас е така - когато някой е основния водещ - той взима крайното решение. И като го вземе, го взима и толкоз. Останалите могат да имат само съвещателен глас. Дори някой да вземе грешно решение - в края на краищата - той го е взел, той си носи и позитиви и негативи. И това работи добре.

Демек - вместо да преоткриваме базите данни - просто ползваме добрите практики описани при ползване на бази данни! Щото ние не творим бази данни, а просто ги ползваме.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 17:33



А ти така и не схващаш що е то колизия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 17:45



оф ме не ми се гледа сега точно за кво спорехме
ама за мен е очевидно че стигнахме до подробности дето вместо да ги обсъдим почнахте да ме заливате с глупости

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 18:06



Ами там е работата, че не си разбрал най-важното - нежеланието да се обсъждат безмислени неща. Може да е моя грешка това че нежелая да ги обсъждам, може да не съм прав, ама така съм решил. И щом като така съм решил, това би трябвало да те спре. Но не те спря. Ти продължи да напъваш, да пробутваш да крънкаш почерпки, и да обвиняваш останалите в късогледство, бай-ганьовщина и какво ли още не.
Което е характерно за клубните алтернативно надарени. Като не стане на тяхната - оревават овърталъка. Всички останали са тъпанари, скръндзи и какво ли още не.
Е не стана на твоята. Нито ти обсъдихме идеята, както ти искаше, нито я имплементирахме, нито я тествахме. Тоест ти загуби свое време и на останалите с безмислени напъни.
Така де - може да съм късоглед, може да съм бай ганьо, може да съм пълен идиот - всичко може. Ама за проекта отговарям аз, аз си изкарвам кинтите от този проект, и аз решавам това което трябва да реша аз. И в края на краищтата - решавам ги горе долу добре нещата - проекта си върви, клиентите - доволни, плащат. Какво повече? Е не преоткриваме нито базите данни, нито методите за решаване на колизии.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 18:14



пак почна с фантазиите

тва че тази тема ми е била интересна тогава ти го изкара огромен проблем

толкова си се омотал с глупости че нормално обсъждане и разглеждане на нещо ти се привижа като чудо невиждано



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 18:21



Нормално обсъждане може да се прави за неща които подлежат на обсъждане, неща които не подлежат на обсъждане - някой друг може да ги обсъжда, но не виждам защо аз трябва да участвам в такива обсъжданки.
А е факт че именно нежеланието ми за обсъждане на неща които нежелая да обсъждам го изкарваш бай-ганьовщина, злоба и какво ли още не.
Може да имаш време за глупости, и аз имам, ама аз харча моето време за глупости само за онези глупости които искам.
Не знам дали усещаш че трябва да съм пълен идиот да търся финансиране за обсъждане на неща, които считам че неподлежат на обсъждане (имплементация, тестове).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 18:24



бай ганьовщината е глупостите с които свързваш обсъждането на тези неща



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 19:25



Така мислиш ти. Аз мисля че е бай-ганьовщина да крънкаш почерпки.
Просто нямаше нищо за обсъждане. Освен според теб. Ама ти като искаш да обсъждаш - обсъждай си. Никой не ти пречи. Само нали няма да искаш да те черпим та да ни покажеш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 19:36



тва са ти поредните фантазии
никакви почерпки не съм крънкал

спора до колкото си спомням беше
вие: че не може да се направи да работи стабилно този вариант
а аз: че може да работи нормално на непретоварена машина, да се следи за претоварване и да се коригира при необходимост

разбира се може да се измислят и други варианти които да харесат на вас и на мен:да не зависят толкова от натоварването и времето на изпълнение на заявките ама до тях не стигнахме щото почнахте да си въобразявате глупости както и сега си ги въобразяваш



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 19:47



Това е твоето мнение, мнението на останалите, включително на хората чието мнение за мен е абсолютно беше че е безмислено да се губи време дори с обсъждане.
Въобще не е необходимо решението да харесва на теб. И в края на краищата - стана точно това което мислех че трябва да стане - решихме проблема по друг начин, а интересния за теб въпрос допринесе само за твоята слава на клубен алтернативен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 19:50



ами както вече ти писах тва ми е последния проблем за кво ме мисли някои като теб дето му се привиждат кви ли не неща дето ги няма, просто си живей във фантазиите без да ме замесваш, обсъдето този въпрос на клуба на снобарите дето не виждат по далеч от носа си на следващото събиране, и се залъгвайте че вие сте всички



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 19:56



Ми ние не сме всички, само сме всички в този и няколко други клубове, за останалото не знам.
Ама те - виждаш ли, вече не говориш за злоба например. А една от целите ми беше да коригирам вижданията ти, и го направих успешно.
В същност ако има злоба - то е само в теб. Само защото не приехме твоята идея - та и индонезийка в пандиза вкара, и вал стриит срина. Въобще голям размах.
А аз теб не те замесвам - ти си се замесваш много добре. Въобще няма нужда от моята помощ.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 19:59



пак нови фантазии
и кви виждания коригира по точно?
и тогава и сега отношението ми е еднакво и еднакво гледам на нещата



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 20:00



забележи не съм искал да приемате някоя моя идея а да обсъдим и разледаме нещата, тва ти е поредната фантазия

Редактирано от wiz на 20.08.10 20:00.



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 20:06



добре е да се научиш да правиш разлика между твоите илюзии и реалния свят



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 20:14



а за цикълчетата дето толкова ти се привиждат: сега погледнах за кво става дума, реално цикълчетата ще са с най много 2-3 итерации така че няма кво да ги споменаваш

яко си се омотал във фантазии и се чудиш с кви глупости да ме залееш като се надяваш все някоя да е близо до реалността

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 22:26



2 или 3 или 300 - има цикълчета. Спиш и циклиш. Докато ти се отвори парашута, което не върви.
забележи не съм искал да приемате някоя моя идея а да обсъдим и разледаме нещата
Ами точно това аз пък неисках да го правим. Просто защото няма никакъв смисъл за мен да обсъждаме цикълчета и спане. В същност ги обсъдихме. И аз реших (както и доста други) че не става. В същност - самото мнение че не става е достатъчно обсъждане. Но на теб не ти хареса, и за това тръгна да ни обясняваш за бай-ганьовщина, за индонезийка в пандиза (щото нещем да те черпим), срив на валстриит - щото не се обсъждат достатъчно нещата.
Какво повече да се обсъжда, като ти казвам че идеята не е приемлива? Какви повече доводи да ти привеждам от това че имаш потребители и те не трябва да чакат? Ама не - ти си знаеш, ама то милисекунди, ама то процесора не се товари..... А бе не става и край. Ич няма да се хабя да гледам колко колизии могат да се натрупат, и дали няма да станат 500 цикъла на изчакване, нито пък колко баш отнема обръщението към БД.
На всеки аргумент ти почваш да се обясняваш.
В същност - има един единствен истински аргумент срещу твоята идея - нарушава правилата за добра практика при базите данни. Край.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 22:37



дай видим тези правила за добра практика от къде идват? сам призна че проекта е пълен с безумия, от къде толкова се загрижи за добрите практики?

а и да се реши че не става тва не пречи да се разгледа нали? както и стана до някъде, кво толкова те притесни с това да се разгледа подробно някоя идея от всички страни? ще ти кажа кое те притесни: това че ще лъснат твоите глупости и ще ти се развали възможноста да се правиш на интересен

айде събери кураж и изплюй камъчето, иска ти се да се правиш на интересен подобно на бай ганьо и за тва толкова се пънеш



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 22:42



а за цикълчетата: тва 2-3 цикълчета които стават за милисекунди не е нищо особено, никои няма да го забележи освен някои надут бай ганьо дето се чуди кво да измисли за да прикрие собствената си глупост



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 22:46



а за цикълчетата: тва 2-3 цикълчета които стават за милисекунди не е нищо особено
Колко време отнема една заявка до базата данни?
никои няма да го забележи освен някои надут бай ганьо дето се чуди кво да измисли за да прикрие собствената си глупост
Ей за това пиша - обяснявам ти че идеята ти няма да бъде тествана при нас, а ти ме изкарваш бай ганьо, щото няма да тестваме идеята ти при нас. Тествай и я обсъждай където си щеш, ама при нас няма да стане.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 22:58



пак подкара фантазиите, не съм настоявал да тествате при вас нещо

просто исках да разгледаме идеята от всички страни, ама като усети че ще лъсне твоята глупост почна да се мяташ като риба на сухо

една заявка до базата данни отнема милисекунди, сам може да видиш например този форум които ползваме заедно с много други че няма забавяния

Редактирано от wiz на 20.08.10 22:59.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 23:11



Това е ключовия момент:
просто исках - и понеже не стана на твоята (да реализираме твоето желание) - твоята глупост
А това че според теб заявката при нашите клиенти ще отнеме няколко милисекунди е върха на гениалната ти мисъл.


Не им знаеш натоварване, не им знаеш хардуер, не им знаеш топология и организация на бази данни и сървъри, ама знаеш че заявката ще отнеме няколко милисекунди. И си сигурен че на третия път най-много колизията ще се реши. Супер.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 23:24



нови глупости подобно на хлъзгава риба на сухо

нали писа че се работи в реално време, тва значи че няма забавяния - тоест времето за изпълнение е милисекунди, сам си го написал а сега увърташ

а и кои нормален ще претоварва техниката като цената хардуера пада постоянно

сам си писал че колизиите са рядко така че обикновенно се засичат едновременно 2 или 3, тоест тва че един потребител от 20 пъти отваряне запис единя път ще чака четвърт секунда повече не е нещо дето някои нормален ще го забележи

само някои като теб дето се чуди как да скрие да не лъсне собсвената му глупост може да ги измисля такива

Редактирано от wiz на 20.08.10 23:24.



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано21.08.10 00:59



Що не го оставиш той да напише последното мнение. Това превъзпитание на алтернативни е много досадна работа, вече яко зациклихте.

cheers,
</wqw>



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.08.10 01:39



Ами в реално време не означава че не може да има забавяния от секунда например. Щото става дума за веб технологии, ако не си го разбрал.
Въпроса е че просто исках и понеже не стана на твоята (да реализираме твоето желание) - твоята глупост
Да не забравяме бай-ганьовщината, индонезийката в пандиза и разбира се срива на вал стриит.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано21.08.10 12:07



наистина зацикляш с глупостите

ако има прекалени забавяния бях писал някъде: може кода да следи дали е претоварена техниката и за колко време се изпълняват заявките

и ако е прекалено вместо кода да се занимава с колизии показва съобщение за претоварване и да се опита по късно, и този форум на дира понякога така прави

просто се чудиш кви глупости да измислиш подобно на бай ганьо - и тои се прави на интерсен ама не вижда по далеч от носа си

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wqw]  
Автор wiz (змей)
Публикувано25.08.10 10:44



по добре напиши дали успя да разбереш вече че приложението за което става дума не е на аксес?



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор Goose ()
Публикувано26.08.10 08:27



бира, wqw, още ли се занимавате с тази хумореска wiz? ;-) то акъла е като цикъла, не дойде ли навреме - не го чакай въобще, що изобщо му обръща някой внимание? Тя природата си му е обърнала достатъчно, повече никой не може да го накаже, оставете го с манията му за величие да лиже задника на шефовете си ;-))

Тани, рядко поглеждам тук заради горния кретен, не съм от хората, които обичат да изчетат 200 страници флууд за да открият измежду тях 2-та реда ценна информация ...
Пусни на icq-то за какво иде реч, да видя мога ли да помогна.



Тема Re: Бази даннинови [re: Goose]  
Автор wiz (змей)
Публикувано26.08.10 10:00



кво нещо е злобата а? сигурно хич не е лесно да те стяга яко шапката

и да поглеждаш и да не поглеждаш изглежда няма да видиш по далеч от носа си, без значение дали 200 или 2 страници

изглеждаш като поредния дето опитва да припише собствените си недостатъци на друг, поне си разказал какъв си " с мания за величие лиже задника на шефовете си", кретен, хумореска, спамер

а историята сигурно я виждаш всеки ден, не случайно бг наричат абсурдистан и страната на неограничената невъзможност: правили глупости и покрай тях няколко бай ганьовци дето не виждат по далеч от носа си се правят на интересни, ти си един от тях

Редактирано от wiz на 26.08.10 10:40.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор Goose ()
Публикувано26.08.10 20:01



Когато спориш с глупак, обикновено отсреща правят същото ...
Понеже аз определено не съм такъв, оставям те да си плюеш по всички и всичко, между другото това е първия ти пост от темата, който чета :> Много отдавна съм разбрал, че освен комплексите ти, друга полезна информация в тях няма :-) А аз не съм психиатъра ти и за мен дори и те не са такава :-)
Така че - троли си, пречиш ми само до толкова, до колкото да превъртам страницата търсейки някаква ценна информация по темата заобикаляйки твоите постове :-)

П.С. Колкото до злобата - това си е комплекс, предизвикван от превъзходство в нещо на другия. Този комплекс ми е тотално чужд - не изпитвам злоба към никого и отдавна съм разбрал древната японска мъдрост, че винаги има някой по умен от теб ... Към теб в началото изпитвах съжаление, докато ме разсмиваше искрено, след това - само съжаление, вече не ме и разсмиваш, за това и спрях да те чета :-) За сметка на това гледам добре познаваш злобата ... явно само тя ти е останала насадена от непризнатия ти гений ;-)

Редактирано от Goose на 26.08.10 20:15.



Тема Re: Бази даннинови [re: Goose]  
Автор wiz (змей)
Публикувано26.08.10 20:49



къв гений ти се привижда? няколко пъти пиша че съм обикновен зрител

другите части от текста които писа са все такива глупости за които даже не ми се пише




no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано29.08.10 22:09



Първо на теб - защото МРАЗЯ да ми приписват неща, които не съществуват даже в мисълта за "за мисълта"
Имах МНОГО сериозен здравословен проблем с баща си - КОЛКОТО и да ми е важно да се оправя с тези бази, СЕМЕЙСТВОТО МИ е на първо място
За теб- не знам, а и не ме интересува
Всъщност... даже и не знам защо изобщо се връзвам и отговарям на този постинг...

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано29.08.10 22:09



До всичко останали - благодаря
Сега се прибирам с София
Имах сериозен здравословен семеен проблем и просто не ми беше до това, колкото и да ми е важно - вс пак е въпрос на приоритети
Утре ще засиля :
1. листнати папките на сървърната и на клиентската части
2. ще метна и работещия скрипт, който може да изкарва частична информация, както и моя модифициран, който не изкарва това, което ми трябва (както споменах, бях сигурна, че няма да го направя, но... надеждата умира последна
3. to wqw - на публично пространство... малко е деликатна материята, ако я компресирам се свива доста и влиза в допустимия размер за gmail - ако имаш акаунт там - мога да го изпратя- остави ми го само на лична бележка

Още веднъж- поднасям извиненията си на всички отзовали се
Не е "типична женска история/истерия" - мисля, че доколкото се познаваме, Goose може да потвърди, че не съм от тази "порода"...
Лека вечер и още вднъж= БЛАГОДАРЯ

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: Goose]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано29.08.10 22:10



ОК
Аз теб и по телефона щ'та тормозя, ако ми се скатаеш там



NOONE can kill me- I'm Allready dead

Тема тва прилича на женски номернови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано30.08.10 06:55



хем пишеш щото мразиш да ти приписват неща хем не знаеш защо се връзваш да отговаряш? тва прилича на женски номер

с тази мания да се впрягаш за глупости и да се правиш на интересна рискуваш собствени здравословни проблеми, толкова ли няма по смислени задачи за правене при вас?

ето начин да забравиш за този проблем с малко късмет: питаш някои които е близък с тези дето са правили проекта да иска някакво описание на формата на файла, където и да са сигурно все намерят 5-10 мин за един емайл така че да може се напише 10-20 реда код които да прехвърли данните



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано30.08.10 11:44



Листнати директориите

Directory of D:\Delowodna programa\delowod сървърна част

13.08.2010 Ј. 13:19 <DIR> .
13.08.2010 Ј. 13:19 <DIR> ..
31.05.2004 Ј. 15:55 144я206 AAMDICT
13.03.1998 Ј. 16:35 75я264 AAMDICT.EXE
09.07.2010 Ј. 15:54 2я840я576 AAMIDX
01.06.1998 Ј. 16:31 25 ACTION.DAT
23.12.2003 Ј. 19:08 15я766я016 ARH_23.1
17.11.1997 Ј. 20:37 3я072 BASELOG
17.11.1994 Ј. 05:50 219я648 BC450RTL.DLL
25.03.1997 Ј. 06:02 82я976 bds52f.dll
17.11.1994 Ј. 05:50 60я758 BIDS45.DLL
17.11.1994 Ј. 05:50 164я928 BWCC.DLL
28.02.1995 Ј. 12:16 211я488 bwcc32.dll
17.01.2001 Ј. 17:22 8я378я368 C000
17.01.2001 Ј. 15:32 8я149я504 C010116
23.05.1998 Ј. 11:53 94 CHARPROP.DAT
30.12.2009 Ј. 14:53 9я867 CONTROL.DAT
26.04.1998 Ј. 21:25 21я332 CONTROL.IDE
02.01.2008 Ј. 09:43 9я867 Copy of CONTROL.DAT
25.03.1997 Ј. 06:02 303я104 cw3230.dll
17.01.2001 Ј. 16:58 2я048 DELOLOG
09.07.2010 Ј. 15:54 102я666я240 DELOWOD ТОВА е самата база данни
17.01.2001 Ј. 15:45 19 DELOWOD.BAK
17.01.2001 Ј. 15:53 41 DELOWOD.REQ
17.01.2001 Ј. 16:01 985 Emsg.ini
17.01.2001 Ј. 17:19 321 Emsgs.ini
29.08.2000 Ј. 17:24 31 GODINA.DAT
30.12.2009 Ј. 14:52 141 GODINi.dat
01.06.1998 Ј. 17:02 7 GRAD.DAT
02.01.2008 Ј. 09:44 137 IZPYLN.DAT
26.07.1998 Ј. 21:09 763 KORESP.CIX
26.07.1998 Ј. 21:02 5я849 KORESP.DAT
26.07.1998 Ј. 20:21 5я766 koresp.old
23.05.1998 Ј. 20:00 67 KWARTAL.DAT
07.05.2002 Ј. 08:39 905 late.map
17.01.2003 Ј. 18:49 1я578 late01.map
26.08.2000 Ј. 14:46 89я600 MANAGER.EXE
01.06.1998 Ј. 16:36 47 MESNOST.DAT
23.04.1999 Ј. 23:22 995я383 MFC42.DLL
27.11.1998 Ј. 17:02 122 OTDEL.CIX
05.09.1998 Ј. 17:42 333 OTDEL.DAT
17.11.1994 Ј. 05:50 483я056 OWL250.DLL
25.03.1997 Ј. 06:02 906я784 owl52f.dll
18.04.1998 Ј. 18:26 224 PART.REQ
04.04.1997 Ј. 18:29 46я080 PASSWORD.EXE
16.11.2000 Ј. 11:36 130я270 PASSWRD.DAT
27.11.1998 Ј. 17:06 205 PREP.CFG
17.01.2001 Ј. 15:44 257 Prepiska.cfg
29.05.1997 Ј. 16:38 15я814 PREPISKA.HLP
22.10.1997 Ј. 11:49 413 PRINT.MAC
26.04.1998 Ј. 20:48 68 PRINTMAP.CFG
23.02.1998 Ј. 21:19 27я136 PRINTMAP.EXE
01.06.1998 Ј. 16:34 8 RAJON.DAT
20.05.1998 Ј. 16:29 17 RAZMER.DAT
24.07.1998 Ј. 00:39 5я747 REGIND.BAK
31.07.2001 Ј. 14:34 314 REGIND.DAT
09.07.2010 Ј. 15:54 15я396я813 REPORT.LOG
18.09.1998 Ј. 22:18 90я112 send32.exe
02.08.2000 Ј. 15:53 259я072 server.exe
09.05.2002 Ј. 10:57 6 SROK.DAT
31.05.2004 Ј. 15:53 960я300 STEPDATA.DAT
02.04.1997 Ј. 11:54 131 STEPSHOP.INI
26.04.1998 Ј. 20:28 15я679 SUFFIXS1.SDI
08.08.1996 Ј. 18:30 73я893 SYNONYM.EXE
01.08.1997 Ј. 11:38 9я596 SYNONYM1.SDI
18.02.1997 Ј. 08:22 66я921 TASKS.EXE
23.05.1998 Ј. 12:04 23 TRIGHT.DAT
31.05.2004 Ј. 15:46 13я312 TYPEDATA.DAT
25.07.1998 Ј. 23:18 1я368 VIDMATER.DAT
26.07.1998 Ј. 21:19 14 WIDDOC.BAK
07.09.1998 Ј. 19:32 91 WIDDOC.DAT
20.05.1998 Ј. 15:44 27 WIDSBSTW.DAT


Directory of D:\Delowodna programa\Prepiska клиентска част

13.07.2010 Ј. 15:00 <DIR> .
13.07.2010 Ј. 15:00 <DIR> ..
31.05.2004 Ј. 16:55 144я206 AAMDICT
17.11.1994 Ј. 05:50 219я648 BC450RTL.DLL
25.03.1997 Ј. 06:02 82я976 bds52f.dll
17.11.1994 Ј. 05:50 60я758 BIDS45.DLL
17.11.1994 Ј. 05:50 164я928 BWCC.DLL
28.02.1995 Ј. 12:16 211я488 bwcc32.dll
25.03.1997 Ј. 06:02 303я104 cw3230.dll
17.01.2001 Ј. 16:01 985 Emsg.ini
30.12.2009 Ј. 14:43 141 GODINI.DAT
02.01.2008 Ј. 10:44 137 IZPYLN.DAT
04.03.2004 Ј. 12:52 1я759 late.map
07.10.2003 Ј. 09:41 159я744 LATE.xls
17.01.2003 Ј. 18:49 1я578 late01.map
07.05.2002 Ј. 06:15 968 late_1.map
04.03.2004 Ј. 14:51 1я421 late_2004.map
23.04.1999 Ј. 23:22 995я383 MFC42.DLL
17.11.1994 Ј. 05:50 483я056 OWL250.DLL
25.03.1997 Ј. 06:02 906я784 owl52f.dll
16.11.2000 Ј. 11:36 130я270 PASSWRD.DAT
23.02.1999 Ј. 09:52 987 Pechat.MAP
04.11.2000 Ј. 18:10 40я960 PREP.DLL
04.11.2000 Ј. 18:10 36я864 prepe.dll
17.01.2001 Ј. 16:06 257 Prepiska.cfg
05.12.2000 Ј. 17:47 421я888 PREPISKA.EXE
31.07.2001 Ј. 15:34 314 REGIND.DAT
23.02.1998 Ј. 20:57 62я464 RELATION.EXE
02.07.2010 Ј. 09:49 32я794я718 report.log
09.04.2002 Ј. 10:35 1 report.txt
09.04.2002 Ј. 10:34 8я250 Report_old.Log
09.05.2002 Ј. 11:57 6 SROK.DAT
31.05.2004 Ј. 16:53 960я300 StepData.dat
03.02.2000 Ј. 22:11 40я960 STEPRES.DLL
03.02.2000 Ј. 22:11 40я960 STEPRESE.DLL
03.02.2000 Ј. 22:11 182я784 STEPSHOP.EXE
01.08.1997 Ј. 12:38 9я596 SYNONYM1.SDI
31.05.2004 Ј. 16:46 13я312 TypeData.Dat
07.09.1998 Ј. 20:32 91 WIDDOC.DAT


Работещия скрипт

if DocNumber==0
print
ТОВА Е СПРАВКА ЗА Незавършените преписки към дата @(date())
endprint
stop
endif
;============================================================
if DocNumber == -1
stop
endif
if ^exist(@999003D)
stop
endif
for @999003D
if num(@119003D) ==-32
stop
endif
if @119003D < 20020301
stop
endif
next
;===============================================================
for @999003D
if ^exist (@999002D)
if date() > @119003D
print
@111001D @108001D[20] @116001D @140003D
endprint
endif
endif
next
;===============================================================
for @999012D
if @119 == -32
stop
endif
if @119 < 20020301
stop
endif
if @087== ""
if date() > @119

print
@111001D @108001D[8] @109012 [5] @084012[10] @121012
endprint
endif
endif
next
;==============================================================;==============

;if DocNumber==0
; print
; ТОВА Е база данни
; endprint
;stop
;endif

;===============================================================
for @999003D
print
084
@084001D
085
@085001D
086
@086001D
087
@087001D
088
@088001D
100
@100003D
101
@101003D
102
@102003D
103
@103009N
104
@104009N
108
@108001D
109
@109001D
110
@110001D
111
@111001D
112
@112001D
113
@113003D
114
@114003D
150
@115003D
116
@116009N
117
@117009N
118
@118001D
119
@119001D
120
@120001D
121
@121001D
122
@122001D
123
@123003D
124
@124003D
125
@125003D
126
@126009N
127
@127009N
128
@128001D
129
@129001D
130
@130001D
131
@131001D
132
@132001D
133
@133003D
134
@134003D
135
@135003D
136
@136009N
137
@137009N
138
@138001D
139
@139001D
140
@140001D
141
@141001D
142
@142001D
143
@143003D
144
@144003D
170
@170003D
249
@249009N
250
@250009N
251
@251001D
252
@252001D
253
@253001D
254
@254003D
255
@255003D


!!!!!
endprint
stop
next

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано30.08.10 13:49



тези фаилове приличат на Borland C++ за Windows
http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/dlllibrary/bwcc32/
bwcc32.dll is a component of the Borland Windows custom control library.
http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/dlllibrary/owl250/
owl250.dll is a process belonging to the ObjectWindows Library

въобще сигурна ли си че това е приложение за дос а не за Windows?
щото както писах на Windows може някои да напише 20-30 реда код да отваря формите и да прехвърли съдържанието през клипборда в квато база имате

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано30.08.10 13:57



дори да е за Уиндоус, версията е 95, 98 - това е абсолютно сигурно
колкото до библиотеките - не ми казваш нищо ново - тъй като данни за програмата няма, тръгнах първо от тях, за да се ориентирам с какво бих могла да отворя базата данни

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.08.10 14:26



Може да опиташ BDE - имаше и някакъв tool за работа с таблици. Също така ми е интересно съдържанитето на REQ файловете.
Уффф - ама тоя дето я е правил тая програма е как да го кажем - върха.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано30.08.10 14:49



щом е Уиндоус вероятно ще стане начина които писах - пускаш приложението и с 20-тина реда код на език по твои избор отваряш формите и прехвърляш съдържанието през клипборда

щом си пробвала Borland-ски бд и не става сега може да пробваш този начин

все пак може да потърсиш повече за Borland-ски бд: bde, paradox, odbc drivers... щото щом бъркаш дос приложение с уиндоус мога да предположа как си пробвала



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор Goose ()
Публикувано30.08.10 23:14



Това, което изрових в бинаритата:
базата е AAM Database File, което дори и на гугъл не говори нищо. цялата разработка е на Паралел - Пловдив, 1996-та година, не можах да изровя и такава фирма, най вероятно отдавна са пили вода и са залезли ...
Ако някой има идея за връзка с тях - няма да се разсърдя да сподели, почна да ми става интересно що за боза е ...

Бира, ето ти единия от req файловете:
BH=MAX
:DELOWOD
BH=MAX
BH>200100001

Нищо съществено ... :>

Доколкото успях да схвана базата се състои от 3 файла, речник, индекс и данни. Данните във файла със сигурност не са разположени по редове ... имаш Н на брой стойности за първата колона, след това Н за втората и т.н., общо взето не бях срещал такава боза от една от версиите на BTrieve от преди незапомнено количество години ... :>
Ако имате идеи - не се колебайте да ги споделите, аз за днес го зарязвам, че деня и без това не беше лек ... :>



Тема Re: Бази даннинови [re: Goose]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.08.10 14:35



Първата ми база данни, беше още по бозава, ама след това "открих" топлата вода (SQL)и се родих. Ако е собствена имплементация - ще е здраво копане....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: Goose]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано03.09.10 01:28



Дай да видим един от тия DAT файлове. Явно са някво ръкоделие, но можем се пробваме да ги reverse-нем.

cheers,
</wqw>



Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано06.09.10 00:36



Здравейте
Да кажем, че успях да го докарам до това:

_____________

if DocNumber==0
print
ТОВА Е
, ВХ.№, ОТ ДАТА, ОТНОСНО, СРОК, ИЗПЪЛ., ПОЛУЧЕНО НА, ПРЕДАДЕНО НА, НА ДАТА
endprint
stop
endif
;============================================================
if DocNumber == -1
stop
endif
if @111001D=="" and @108001D==""
stop
endif
if ^exist(@999003D)
stop
endif

;===============================================================
for @999003D
p=substr(str(@116001D),9,2)
z=len(@111001D)
m=@111001D
d=ltrim(@108001D)
h=m+"-"+d+"/"+p
print
, @(h), @085001D, @108001D, @109001D, @110001D, @111001D, @112001D, @113003D, @114003D, @115003D, @116009N, @117009N, @118001D, @119003D, @120001D, @121001D, @122001D, @123003D, @124003D, @125003D, @126009N, @127009N, @128001D, @129001D, @130001D, @131001D, @132001D, @133003D, @134003D, @135003D, @136009N, @137009N, @138001D, @139001D, @140003D, @141001D, @142001D, @143003D, @144003D, @170003D, @249009N, @250009N, @251001D, @252001D, @253001D, -> @139009D, @141009N
endprint
;@116001D, @111001D, @108001D,, @116001D, @117001D, @119003D, @140003D, @143003D, -> @139009D, @141009N
next
;===============================================================
for @999012D
p=substr(str(@116001D),9,2)
z=len(@111001D)
m=@111001D
if z>4
m=substr(@111001D,1,z-3)
endif
d=ltrim(@108001D)
h=m+"-"+@109012+"-"+d+"/"+p
print
, @(h), @085001D, @108001D, @109001D, @110001D, @111001D, @112001D, @113003D, @114003D, @115003D, @116009N, @117009N, @118001D, @119003D, @120001D, @121001D, @122001D, @123003D, @124003D, @125003D, @126009N, @127009N, @128001D, @129001D, @130001D, @131001D, @132001D, @133003D, @134003D, @135003D, @136009N, @137009N, @138001D, @139001D, @140003D, @141001D, @142001D, @143003D, @144003D, @170003D, @249009N, @250009N, @251001D, @252001D, @253001D, -> @139009D, @141009N
endprint
;@116001D, @111001D, @108001D, @109012, @084012, @104012, @119012, @121012, @143012, -> @142, @141
next
;==============================================================;==============
_____________

което:
1. изкарва всички описани променливи, но отново не изкарва стринга с коментариите
___________

, АГ10-23/10, 04.02.2010, 23, 00001/2010, Рубен Азгалдян-ЖСК Еделвайс 2004, АГ10, , , , Пенчо Пенчев, , , , 02.03.2010, , , , , , 00.00.0, , , , , , , , , , , , , , , Г.Чучукова, , , 02.02.2010, , , , , , , , -> ,
___________

2. изкарва на определени места нули, което ме кара да си мисля, че може би там трябва да излизат коментариите, но идея си нямам как да ги изкарам
3. Данните се отварят с EXCEL но по такъв строшен начин, че ако седнеш да си играеш и да ги чистиш ръчно, мамата си джаса... Освен всичко останало, точно деловодната БД , която е окол 100 МВ не я отваря- излиза с грешка, че не е отворен целия файл
___________

920010119СОФИЯ(СТОЛИЧНА2ИЗГРЕВ<АЛЕКСАНДЪР ДАНИЕЛОВ ПЕТРОВ>СОФИЯAИЗГРЕВDР БЪЛГАРИЯFмъжкиP11.01.2001ZЕдинадесети януари двехиляди и първа годинаd0141116528nР БЪЛГАРИЯxИРЕНА МЕТОДИЕВА ПАНЧЕВА‚7609146393ЊР БЪЛГАРИЯ–ДАНИЕЛ АНГЕЛОВ ПЕТРОВ7109127142ЄР БЪЛГАРИЯю0001AKTRAG $=зцy<ч¦
___________

4. и последно - скрипта категорично не сработва за всички години - от 1998 до сега, а само по 1 година - при опит да го пусна за всички години очевидно има конфликт с някои от полетата и това, което се опитва да извлече от тях и гърми с някаква грешка - мисля че беше #20 или #21 - но пък за сметк на това не зная къде да я потърся , за да видя какво аджеба значи грешката...

Това, с което мисля да си поиграя утре е да видя за кои точно променливи излизат тези 0 и да се опитам да намеря дали за тях не са дефинирани някакви динамични стойности, които се различават от описаните по-горе

Ако някой има някаква друга идея - готова съм да тествам и нея
BDE на стария сървър няма инсталирано, на моята машина не отваря по никакъв начин базите данни;ACCESS - също - дори с изкуствено сложен ехт MDВ, версия на Офис-пакет 97 - също не ги отваря
В ДАТ файловете също няма нищо необичайно - примерно - номенклатура за видовете документи, резолиращ, просто нищо за което да се закачиш и да тръгнеш в някаква посока да търсиш
Единствения за момента начин го виждам чрез дъмп с работещ скрипт (не като моя...



NOONE can kill me- I'm Allready dead

Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано06.09.10 13:35



що не пробва начина които предложих? малко може да е бавен ама сигурно ще свърши работа, само около 10-20 реда трябва да се напишат

примерно за около час преди доста години по този начин свалих базата данни на SA Dictionary

Освен това пробва ли дали базта данни е Paradox? Пробва ли различни ODBC драйвери?

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано06.09.10 20:05



Как копираш option бутони като Пол: ( ) мъж (x) жена

Как копираш check-ове като [x] Пушач

Как копираш combobox-ове които не са editable (т.нар. стил drop-down list)?

Новото ти предложение е толкова приложимо колкото предишното ти с изчакванията, т.е. ще работи за SA Dictionary и за нищо друго!

Освен това няма как да е 10-20 реда при положение, че в таблицата има 50 колони, а във формата вероятно има над 100 контрола в няколко таба.



Тема Re: Бази даннинови [re: wqw]  
Автор wiz (змей)
Публикувано06.09.10 21:03



новия ти коментар е все така повърхностен, тва което предлагам пак е един от няколко варианта а не новото ми предложение

щом са форми с по 100 контроли явно с повече редове ще стане, дали са 20 реда или повече кода като е сходен е почти също

а за check и drop-down list и подобни може да се измисли начин например с прехващане на прозореца(screenshot, screen capture, screen dump) и разпознаване на пиксели

ама при такова отношение е напълно разбираемо що този дето правил програмата е претупал нещата и изчезнал



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wqw]  
Автор wiz (змей)
Публикувано06.09.10 22:19



като за теб пиша още един път: и за drop-down list и подобни може да се измисли начин и един от тях е с пиксели и screenshots...

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.09.10 00:45



А най добре да се хванат няколко индонезийки от пандиза, да им се обещае че ще одят на валстриит и ръчно да копират данните, като между дременно се врътка по едно - две цикълчета за изчакване, хем и те да имат време за някоя боза. Задължително в края на деня се пуска филм.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано07.09.10 06:03



пак глупости, толкова ли не сте попадали на UI Automation?

ако има късмет с него може да напише код да свали нещата както вече писах няколко пъти

ето четете: Microsoft UI Automation is an accessibility framework for Windows. It provides programmatic access to most UI elements on the desktop. It enables assistive technology products, such as screen readers, to provide information about the UI to end users and to manipulate the UI by means other than standard input. UI Automation also allows automated test scripts to interact with the UI...UI Automation client applications can be written with the assurance that they will work on multiple Microsoft Windows control frameworks...

все пак съм съгласен че може да има проблем от тва че приложението е писано на ВС++ ама вероятно може да се намери решение

авторката на темата не може да различи дос от windows aма вие сигурно завиждате и опитвате да я настигнете, сигурно толкова е пробвала да намери ODBC драйвери, ако е paradox и намери драйвер проблема е решен а тя даже май не е мислила за paradox

на мода явно е безумието прикрито зад опити да се правиш на интересен

Редактирано от wiz на 07.09.10 07:19.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.09.10 13:57



Авторката на темата се справя доста добре за сега.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано07.09.10 14:59



аз също смятам че се справя доста добре за човек които не различава дос и уиндоус: успя да напише долу горе смислени постинги и постигна важна цел: темата е идеален пример за бай ганьовски начин на работа

сигурно за теб само аз не се справям щото не се връзвам на глупости, ами гледай филма за бай ганьо и се успокои че това е нормално, и на него като теб му е криво като не му се връзват на номерата

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.09.10 15:01



Айде - пак филми, бай Ганьо, чакаме бози, индонезийка и вал стриит.
Ти се справяш чудесно.


Просто прекарасно.
Според очакванията.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано07.09.10 15:06



ами старая се да се впиша до колкото мога и да приличам на групата на теб и wqw, нали знаеш с каквито се събереш такъв ставаш, тази поговорка се отнася и за разговорите през нета

но все понякога правя грешки като в случая се сещам и за други начини за решение вместо да разправям колко е сложен и нерешим проблем



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.09.10 15:31



Ми още много сол трябва да изядеш та да заприличаш на мен.
Щото на първо място трябва да се научиш да не пишеш за опандизени индонезийки, валстриит, бози, филми и бай Ганьо.
Щото нито аз нито wqw пишем за бай Ганьо, сривове на валлстрит, индонезийки, бози и филми. След това (за да заприличаш на нас) трябва да се научиш като отхвърлят някоя твоя идея, да не почваш тиради за бай Ганьо, филми, бози, индонезийки, сривове на валстриит.
Та докато не се научиш да избягваш индонезийките (в пандиза), филмите, бозата, бай Ганьо, сривовете на валстриит - винаги когато отхвърлят твоя идея, няма да приличаш на нас.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано07.09.10 15:41



пак почна с фантазийте

всъщност само може да искам някоя идея да се разгледа от всички страни

ама тва теб и wqw ви притеснява щото няма да може да си пробутате глупостите и се чудите как да увъртате за да прикриете този факт



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.09.10 16:10



Може да искаш всичко. Въпроса е какво искат и другите. Та - докато не се научиш да не намесваш индонезийките, бай Ганьо, валстриит, бозата и филмите - винаги когато отхвърлят твоя идея (или обсъждане на твоя идея) - няма да приличаш на нас.
Защото никой от нас (мен или wqw) не намесва бай Ганьо, валстриит, индонезийки, бози и филми.
Значи само да уточня - ти се обясняваш че заприличваш на мен и wqw. А аз ти обяснявам че нито аз нито wqw ненамесва индонезийки, филми, бози, бай Ганьо и сривове на валстиит - никога. Дори когато отхвърлят някоя наша идея или откажат да обсъждат някоя наша идея - никога. Така де - освен когато ти обяснявам какво е нужно да заприличаш на нас. В случая не обсъждам качеството на идеите ти, а приликите ти с нас. Тоест прилика няма, няма и да има докато не се научиш да ненамесваш бози, филми, бай Ганьо, индонезийки и сривове на валстриит.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано07.09.10 16:15



пак глупости и фантазий

не ги намесвам а само показвам че манталитета е сходен, тва на теб ти се вижда много далечно ама кво толкова

има една поговорка че хората са еднакви където и да отидеш, така че тва че съм показал хора със сходен манталитет е нещо дребно

даже има и един известен хит на тази тема


...people are the same wherever you go...

съгласен съм че не е лесно да ви настигна по безумните и неадекватни коментари ама все пак правя опити от време на време



no pain, no gain

Тема Добре - прав синови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.09.10 16:20



не ги намесваш - само показваш.
Тоест като спреш да показваш, тогава и ще заприличаш на нас. До тогава няма да приличаш на нас.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добре - прав синови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано08.09.10 07:31



разбирам, тва твоето сигурно е мечтата на бай ганьо: да се прави на интересен и да му минават номерата

казано по друг начин ясно е че на идиот му харесва ако пробута празни приказки и да ги изкара нещо смислено, например да си прикрие безумията с надувки за години стаж, правене на голяма работа и други такива бай ганьовщини

Редактирано от wiz на 08.09.10 11:15.



Тема Re: Добре - прав синови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.09.10 13:02



Въпросът е в това че ти твърдиш че заприличваш на нас. А аз само ти обяснявам защо не заприличваш на нас. А именно защото никой от нас не показва както показваш ти. Никой.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добре - прав синови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано08.09.10 13:44



пак фантазий

тва ако ти си заобиколен с nerds за които е постижение ако говорят нормално и не виждат по далеч от носа си за нетехнически въпроси не значи че всички са такива

опитвай поне малко понякога да гледаш по далеч от носа си и да мислиш

има много които четат/гледат новини из нета или статии и ги коментират, така че примерите които давах са масово използвани и са нещо дребно ама тва е извън хоризонта на твоите възможности за разбиране

отделно този nerds манталитет му е време да си ходи не само в бг

no pain, no gain


Тема Re: Добре - прав синови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.09.10 13:55



Значи ти твърдеше че заприличваш на нас. А аз твърдя че незаприличваш на нас защото никой от нас не показва "че манталитета е сходен".
Та, докато ти показваш "че манталитета е сходен" ти няма да заприличаш на нас.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добре - прав синови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано08.09.10 14:26



ами добре може някои път да си разплета някои чорап по този случай

както вече писах не е лесно да приличам на вас и не се получава но все пак понякога опитвам за забавление

а и както е тръгнало този nerds манталитет да си ходи може вие да почнете са приличате по някое време на обикновенните зрители като мен



no pain, no gain

Тема Re: Добре - прав синови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.09.10 15:03



Обикновените зрители само гледат. Nerds - "показват че манталитета е сходен" и дават примери с бай Ганьо, индонезийки, валстриит, бози и филми.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добре - прав синови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано08.09.10 15:24



за пореден път бъркаш

зрителите гледат и споделят като мен

а Nerds се правят на интересни и не вижат по далеч от носа си подобно на теб

no pain, no gain


Тема Re: Добре - прав синови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.09.10 17:00



Споделят, ама не за манталитет. Виж - overqualified nerds споделят за бай Ганьо, индонезийки, валстриит, бози и филми.
Така или иначе, поне постигнахме няколко успеха с теб:
1. Вече не крънкаш почерпки като въшлясало цигане.
2. Разбра каква е разликата между теб и мен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Добре - прав синови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано08.09.10 17:19



ха поредния неадекватен коментар
както винаги моята препоръка към теб е да не си губиш времето да набираш думи, натискай произволни букви може да излезе по смислен постинг

или за да има на какво да се смея обясни как се пазарува с помощта на психолог и боза, например разкажи как се залива продавача с бози докато му омръзне да го заливаш а психолога обяснява че тва е нормалния начин на пазаруване на бай ганьовци като теб и да не ти се сърди



no pain, no gain

Тема Re: Добре - прав синови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано08.09.10 17:21



а и зрителите споделят за всичко което ги вълнува, даже този прост факт не може да разбереш, я иди гледай поне някои мач да видиш че е така

no pain, no gain


Тема Re: Добре - прав синови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.09.10 17:30



Ми много е тъжно, щом не знаеш как се пазарува. Значи - най-важното - за да пазаруваш трябва да отидеш на пазар.
Аз лично нямам никакъв проблем с пазаруването - отивам там където продават това което искам и си го купувам. И с продаването нямам проблем - отивам там където се продава това което продавам, и го продавам добре.
А ти наистина имаш проблем явно с това да продадеш това което продаваш, щото все крънкаш стинки на неподходящи места.
Ама пък научи по какво се различаваш от мен и wqw



Bеer? Mоre?



Тема Е поне сеганови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.09.10 17:31



разбрах какъв ти е проблема.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Е поне сеганови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано08.09.10 17:47



ще се радвам ако си успял да разбереш поне нещо, ама сигурно тва ти е поредния безумен постинг и по добре да не питам какво точно си разбрал



no pain, no gain

Тема Re: Е поне сеганови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.09.10 17:49



И да ти кажа - няма да ме разбереш


Много се обясняваш - като новобранец с меки китки в казармата, имахме и такива.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Е поне сеганови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано08.09.10 18:06



всъщност пишеш произволни думи и гледаш дали ще излезе поне малко смислено

все пак е постижение че успяваш поне цели думи да напишеш, браво

no pain, no gain


Тема Re: Е поне сеганови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.09.10 18:12



Вай, как така пускаш мнение без индонезийка, валстриит, бози, филми и бай Ганьо? Или поне едно от изброените? На прав път си.



Bеer? Mоre?



Тема друга идеянови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 11:14



BDE
The included set of database drivers enables consistent access to standard data sources: Paradox, dBASE, FoxPro, Access, and text databases. You can add Microsoft ODBC drivers as needed to the built-in ODBC socket. Optionally, Borland's SQL Links product provides access to a range of database management systems (DBMS), including Informix, DB2, InterBase, Oracle, and Sybase.


така че виж дали BDE има необходимите драйвери и ако пак не става пробвай Borland's SQL Links

вероятно така ще стане ако не пропуснеш някои файл, парола или подобно

щото едва ли на някои ще му се занимава да прави база данни със скриптов език, ако е негова измислица базата данни ще пише скриптове на езика на които е присал приложението

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано09.09.10 13:03



Всъщност... ЩО за индивид си ти

...???
Толкова глупости накуп, че и на всичко отгоре да плюеш по мен, без хал хабер понятие да имаш КАКВО И КОЛКО знам... и КАК СЪМ СВИКНАЛА ДА СИ РЕШАВАМ проблемите...
извинявай, но не можах да се въздържа

NOONE can kill me- I'm Allready dead

Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано09.09.10 13:12



Привет
Дъмпнах ги...
През самата програма...
Със скрипт..., който е вид "карта" (файловете с разширение МАР), която указва на принтера как да ги разпечата, ако си ги избрал по някакви показатели, но в действителност, вместо да ги печата, ги засилва във файл
Толкова саката работа не съм виждала - а със сигурност поне едно 4-5 деловодни програми са ми минали през ръцете - нито търсенето е както трябва, има заложени функции "експорт" и "импорт", които не работят, хелпа не работи...
..................
Ето това е скрипта, който сътворих и ги дъмпна


if DocNumber==0
print
БАЗА ДАННИ
endprint
stop
endif
;============================================================
if DocNumber == -1
stop
endif
if @111001D=="" and @108001D==""
stop
endif
;===============================================================
p=substr(str(@116001D),9,2)
z=len(@111001D)
m=@111001D
d=ltrim(@108001D)
h=m+"-"+d+"/"+p
print
@(h), @084001D, @085001D, @108001D, @109001D, @110001D, @111001D, @112001D, @113001D, @114001D, @115003D, @116001D, @117001D, @118001D, @119, вътрешно движение ->, @138001D, @139001D, @102001D, @141001D, изходяща кореспонденция->, @130002D, @131002D, @101002D, @121002D, @104002D, !!!!!!!!!!!!
endprint
for @999012D
p=substr(str(@116001D),9,2)
z=len(@111001D)
m=@111001D
d=ltrim(@108001D)
h=m+"-"+d+"/"+p
print
@(h), допълнителен входящ документ->, @084012, @085012, @100012, @103012, @104012, @109012, @112012, @119012, @121012, @137012, @143012, @142012, @141012, !!!!!!!!!!!!
endprint
next
;==============================================================;==============

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 14:09



благодаря за опитите да ме скъсаш от смях

ясно се вижда по горе как не правиш разлика между dos и windows приложение, как по точно при този факт очакваш да не ми е ясно КАКВО И КОЛКО знаеш? мисля за почти всеки в този форум като отчете този факт е очевидно колко знаеш

отделно сигурно базата данни лесно и безпроблемно се отваря с някое от приложенията които предлагат от borland а ти вместо да ги свалиш от нета и да ги ползваш и в рамките на час два да решиш проблема и да го забравиш тук се пънеш с всевъзможни глупости

казано по друг начин явно си женския вариант на бай ганьо, вероятно главното ти умение е да се правиш на интересна



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано09.09.10 15:22



Явно не можеш да направиш разлика между :
Windows приложение, направено да работи в Native DOS среда
и DOS приложение
А това може да означава само едно нещо - изобщо не си чел какво съм писала
Което пък води до великите ти изводи за моите знания и незнания
Което общо взето малко ме засяга- в момента реагирам единствено и само защото се опитваш да "слагаш в устата ми думи, които не съм казвала" (респективно - не съм писала
И за да не съм голословна- ето ти едно цитатче от мой постинг
____________

Тази програма е била направена да работи в Native DOS среда - пробвах всичко
Аз съм перфекционист и маниак на тема работа - ако можеше "профан" в областта на BD On DOS да го направи, аз щях да го направя
Не става...

Колкото до "бай-ганьо" - пиши смело, не се притеснявай, аз мога да поема много простотии и помия и пак да се усмихвам
Ама ще те помоля да е на лични бележки, или на мейла ми - няма нужда да се флуди форума с простотии
.................

Някъде бях прочела една мисъл : "Говори, само ако си сигурен, че мозъкът ти не спи"...
Тъй че следващия път когато решиш да птговаряш хаотично и напосоки на някои постове, преброй до 25 ( НА ГРЪЦКИ, както съветва Джоунс - Старши) ...
И след това пиши
Направи услуга на себе си и на четящите - не ги заливай с безсмислени постове и псевдо-ерудиция...
И бай-Ганьовщина As Well
____________

За финал искам ЯСНО И НЕДВУСМИСЛЕНО да цитираш думите и постинга си, с които определям въпросната програма като DOS приложение

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 15:47



ама сега има по забавни неща да правя и не ми се четат твоите велики писания че да цитирам точно какво писа, по късно може да погледна

а и няма значение дали е DOS или Windows щом е клиент сървър
така чe въобще няма смисъл да споменаваш DOS/Windows

от файловете ясно се вижда че е borland приложение и е трябвало да пробваш с приложенията които предлагат borland и вероятно с някое от тях ще стане

айде понеже ми стана интересно обясни ако не те затруднява какво според теб значи този израз "да работи в Native DOS среда"? щото според мен ясно се виждат файловете за Windows и най вероятно си е обикновенно Windows приложение правено с borland с++ от преди години



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано09.09.10 16:34



Има по важни неща да правя и не ми се занимава да ти обяснявам очевидни неща - ако ти се занимава, опитай се да стартираш програмата dnevnici на МФ и ще разбереш разликата между приложенията, направени да работят в Native DOS среда и стандартните Windows приложения
________

DOS/Windows
________

с това се заяде ти
А аз го споменах, защото всички сервизни програмчета за менажиране на базата данни, работят в конзола (НО И ТЕ междупрочем също не работят)
С приложенията на Борланд не успях да отворя БД

Повече не мисля да ти пиша или отговарям

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 16:41



ми къде сега да я търся тази програма?

тва Native DOS среда за теб сигурно е приложение работещо в дос прозорец на Windows? едва ли тва приложение за което става дума е такова

Редактирано от wiz на 09.09.10 16:42.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано09.09.10 22:36



wiz, видя ли сега как като момотиш непрестанно с пълна уста не ти остава време да чуеш какво ти се казва.

Значи във фантазния ти свят освен индонезийки, валстийт, изчаквания, бози и филми, изведнъж се появи голям неонов надпис "D-O-S" -- интересно!



Тема Re: Бази даннинови [re: wqw]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 22:52



така ли било? и кои точно го казва: които показа няколко пъти че не може да чете и разбере

сега сигурно пак така нещо се бъркаш ама даже не ми се занимава да показвам

по добре виж си скорошното безумие в другия клуб дето ти се привиждаше че "Тук никой не знае какво е това да прави бизнес"

ти си като радиото: не може да вденеш ама не може и да ти се обясни,

на теб изглежда главното ти умение е снобарско кланяне на "големи"

които за теб винаги са прави а обикновените зрители като мен няма начин да са прави, тва май е снобарския манталитет?

Редактирано от wiz на 09.09.10 22:53.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано09.09.10 22:55



Голям неонов надпис -- "D - O - S" !!!

Муахахаха :-))



Тема Re: Бази даннинови [re: wqw]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 22:59



сигурно квото и да видиш ще се хилиш
и тва неадекватно поведение не е изненада щом даже не можеш да четеш



no pain, no gain


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.