Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 07.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 17:06



При работа с бази данни и потребители, е безумие да връткаш цикли за изчакване.
Има си начини за решаване на колизиите, има си един куп инструменти. Ако ги нямаше можеше и да има смисъл в циклите за изчакване, ама при наличието им е безумие.
Викаш - под секунда. А ако има 30 едновременни заявки - колко пъти под секунда ще заспиваш докато ти дойде реда? Аз поне нямам никакво желание да разбирам. Виж ако ти искаш - действай си колкото желаеш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 17:21



оф не ми се гледа ква беше историята точно ама помня че беше доста вероятно да работи без реални проблеми , отделно може да се коригира малко по няколко начина и те да се пробват също

ясно е че има и други начини...

а за секундите: ми не ставаше дума за секунди а за милисекунди, при 30 души по няколко милисекунди сигурно е под секунда

и пак почна с тези връткания на цикълчета: при sleep не се връткат цикълчета

no pain, no gain

Редактирано от wiz на 20.08.10 17:22.



Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 17:24



за тези 30 едновременни заявки: така и не разбра че тва време под секунда е за всеки потребител по отделно и процесора не се товари докато чака

казано по друг начин всеки потребител чака по малко без да го забележи и без да товари машината, тва е поредното което ти се губи

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 17:31



Нали спиш, и след това пробваш, и ако не стане - пак спиш - това е цикъл. Разбира се може и без цикъл да го организираш. А като имаш предвид че заявката то БД отнема доста милисекунди - и работата става интересна. Щото така сме го наследили, и не можем да променим неща които не можем да променим.
Не че има други начини - този начин не е приложим. Просто не е приложим. Но ти напираш. Ами напирай. Обяснявай се. То само по този начин може да защитиш титлата клубен алтернативно надарен.
А аз съм щастлив че вече не ми се налага да обяснявам на никого на дълго и на широко защо неговата няма да я бъде. Кеф. Вярно - тук го правя, ама го правя когато ми е кеф, и ако ми е кеф.
Щото в момента при нас е така - когато някой е основния водещ - той взима крайното решение. И като го вземе, го взима и толкоз. Останалите могат да имат само съвещателен глас. Дори някой да вземе грешно решение - в края на краищата - той го е взел, той си носи и позитиви и негативи. И това работи добре.

Демек - вместо да преоткриваме базите данни - просто ползваме добрите практики описани при ползване на бази данни! Щото ние не творим бази данни, а просто ги ползваме.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 17:33



А ти така и не схващаш що е то колизия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 17:45



оф ме не ми се гледа сега точно за кво спорехме
ама за мен е очевидно че стигнахме до подробности дето вместо да ги обсъдим почнахте да ме заливате с глупости

no pain, no gain


Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 18:06



Ами там е работата, че не си разбрал най-важното - нежеланието да се обсъждат безмислени неща. Може да е моя грешка това че нежелая да ги обсъждам, може да не съм прав, ама така съм решил. И щом като така съм решил, това би трябвало да те спре. Но не те спря. Ти продължи да напъваш, да пробутваш да крънкаш почерпки, и да обвиняваш останалите в късогледство, бай-ганьовщина и какво ли още не.
Което е характерно за клубните алтернативно надарени. Като не стане на тяхната - оревават овърталъка. Всички останали са тъпанари, скръндзи и какво ли още не.
Е не стана на твоята. Нито ти обсъдихме идеята, както ти искаше, нито я имплементирахме, нито я тествахме. Тоест ти загуби свое време и на останалите с безмислени напъни.
Така де - може да съм късоглед, може да съм бай ганьо, може да съм пълен идиот - всичко може. Ама за проекта отговарям аз, аз си изкарвам кинтите от този проект, и аз решавам това което трябва да реша аз. И в края на краищтата - решавам ги горе долу добре нещата - проекта си върви, клиентите - доволни, плащат. Какво повече? Е не преоткриваме нито базите данни, нито методите за решаване на колизии.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 18:14



пак почна с фантазиите

тва че тази тема ми е била интересна тогава ти го изкара огромен проблем

толкова си се омотал с глупости че нормално обсъждане и разглеждане на нещо ти се привижа като чудо невиждано



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.08.10 18:21



Нормално обсъждане може да се прави за неща които подлежат на обсъждане, неща които не подлежат на обсъждане - някой друг може да ги обсъжда, но не виждам защо аз трябва да участвам в такива обсъжданки.
А е факт че именно нежеланието ми за обсъждане на неща които нежелая да обсъждам го изкарваш бай-ганьовщина, злоба и какво ли още не.
Може да имаш време за глупости, и аз имам, ама аз харча моето време за глупости само за онези глупости които искам.
Не знам дали усещаш че трябва да съм пълен идиот да търся финансиране за обсъждане на неща, които считам че неподлежат на обсъждане (имплементация, тестове).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бази даннинови [re: bira_more]  
Автор wiz (змей)
Публикувано20.08.10 18:24



бай ганьовщината е глупостите с които свързваш обсъждането на тези неща



no pain, no gain


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.