Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано09.09.10 13:12



Привет
Дъмпнах ги...
През самата програма...
Със скрипт..., който е вид "карта" (файловете с разширение МАР), която указва на принтера как да ги разпечата, ако си ги избрал по някакви показатели, но в действителност, вместо да ги печата, ги засилва във файл
Толкова саката работа не съм виждала - а със сигурност поне едно 4-5 деловодни програми са ми минали през ръцете - нито търсенето е както трябва, има заложени функции "експорт" и "импорт", които не работят, хелпа не работи...
..................
Ето това е скрипта, който сътворих и ги дъмпна


if DocNumber==0
print
БАЗА ДАННИ
endprint
stop
endif
;============================================================
if DocNumber == -1
stop
endif
if @111001D=="" and @108001D==""
stop
endif
;===============================================================
p=substr(str(@116001D),9,2)
z=len(@111001D)
m=@111001D
d=ltrim(@108001D)
h=m+"-"+d+"/"+p
print
@(h), @084001D, @085001D, @108001D, @109001D, @110001D, @111001D, @112001D, @113001D, @114001D, @115003D, @116001D, @117001D, @118001D, @119, вътрешно движение ->, @138001D, @139001D, @102001D, @141001D, изходяща кореспонденция->, @130002D, @131002D, @101002D, @121002D, @104002D, !!!!!!!!!!!!
endprint
for @999012D
p=substr(str(@116001D),9,2)
z=len(@111001D)
m=@111001D
d=ltrim(@108001D)
h=m+"-"+d+"/"+p
print
@(h), допълнителен входящ документ->, @084012, @085012, @100012, @103012, @104012, @109012, @112012, @119012, @121012, @137012, @143012, @142012, @141012, !!!!!!!!!!!!
endprint
next
;==============================================================;==============

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 14:09



благодаря за опитите да ме скъсаш от смях

ясно се вижда по горе как не правиш разлика между dos и windows приложение, как по точно при този факт очакваш да не ми е ясно КАКВО И КОЛКО знаеш? мисля за почти всеки в този форум като отчете този факт е очевидно колко знаеш

отделно сигурно базата данни лесно и безпроблемно се отваря с някое от приложенията които предлагат от borland а ти вместо да ги свалиш от нета и да ги ползваш и в рамките на час два да решиш проблема и да го забравиш тук се пънеш с всевъзможни глупости

казано по друг начин явно си женския вариант на бай ганьо, вероятно главното ти умение е да се правиш на интересна



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано09.09.10 15:22



Явно не можеш да направиш разлика между :
Windows приложение, направено да работи в Native DOS среда
и DOS приложение
А това може да означава само едно нещо - изобщо не си чел какво съм писала
Което пък води до великите ти изводи за моите знания и незнания
Което общо взето малко ме засяга- в момента реагирам единствено и само защото се опитваш да "слагаш в устата ми думи, които не съм казвала" (респективно - не съм писала
И за да не съм голословна- ето ти едно цитатче от мой постинг
____________

Тази програма е била направена да работи в Native DOS среда - пробвах всичко
Аз съм перфекционист и маниак на тема работа - ако можеше "профан" в областта на BD On DOS да го направи, аз щях да го направя
Не става...

Колкото до "бай-ганьо" - пиши смело, не се притеснявай, аз мога да поема много простотии и помия и пак да се усмихвам
Ама ще те помоля да е на лични бележки, или на мейла ми - няма нужда да се флуди форума с простотии
.................

Някъде бях прочела една мисъл : "Говори, само ако си сигурен, че мозъкът ти не спи"...
Тъй че следващия път когато решиш да птговаряш хаотично и напосоки на някои постове, преброй до 25 ( НА ГРЪЦКИ, както съветва Джоунс - Старши) ...
И след това пиши
Направи услуга на себе си и на четящите - не ги заливай с безсмислени постове и псевдо-ерудиция...
И бай-Ганьовщина As Well
____________

За финал искам ЯСНО И НЕДВУСМИСЛЕНО да цитираш думите и постинга си, с които определям въпросната програма като DOS приложение

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 15:47



ама сега има по забавни неща да правя и не ми се четат твоите велики писания че да цитирам точно какво писа, по късно може да погледна

а и няма значение дали е DOS или Windows щом е клиент сървър
така чe въобще няма смисъл да споменаваш DOS/Windows

от файловете ясно се вижда че е borland приложение и е трябвало да пробваш с приложенията които предлагат borland и вероятно с някое от тях ще стане

айде понеже ми стана интересно обясни ако не те затруднява какво според теб значи този израз "да работи в Native DOS среда"? щото според мен ясно се виждат файловете за Windows и най вероятно си е обикновенно Windows приложение правено с borland с++ от преди години



no pain, no gain

Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор tany@ (Ex-Me(Dead))
Публикувано09.09.10 16:34



Има по важни неща да правя и не ми се занимава да ти обяснявам очевидни неща - ако ти се занимава, опитай се да стартираш програмата dnevnici на МФ и ще разбереш разликата между приложенията, направени да работят в Native DOS среда и стандартните Windows приложения
________

DOS/Windows
________

с това се заяде ти
А аз го споменах, защото всички сервизни програмчета за менажиране на базата данни, работят в конзола (НО И ТЕ междупрочем също не работят)
С приложенията на Борланд не успях да отворя БД

Повече не мисля да ти пиша или отговарям

NOONE can kill me- I'm Allready dead


Тема Re: Бази даннинови [re: tany@]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 16:41



ми къде сега да я търся тази програма?

тва Native DOS среда за теб сигурно е приложение работещо в дос прозорец на Windows? едва ли тва приложение за което става дума е такова

Редактирано от wiz на 09.09.10 16:42.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано09.09.10 22:36



wiz, видя ли сега как като момотиш непрестанно с пълна уста не ти остава време да чуеш какво ти се казва.

Значи във фантазния ти свят освен индонезийки, валстийт, изчаквания, бози и филми, изведнъж се появи голям неонов надпис "D-O-S" -- интересно!



Тема Re: Бази даннинови [re: wqw]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 22:52



така ли било? и кои точно го казва: които показа няколко пъти че не може да чете и разбере

сега сигурно пак така нещо се бъркаш ама даже не ми се занимава да показвам

по добре виж си скорошното безумие в другия клуб дето ти се привиждаше че "Тук никой не знае какво е това да прави бизнес"

ти си като радиото: не може да вденеш ама не може и да ти се обясни,

на теб изглежда главното ти умение е снобарско кланяне на "големи"

които за теб винаги са прави а обикновените зрители като мен няма начин да са прави, тва май е снобарския манталитет?

Редактирано от wiz на 09.09.10 22:53.



Тема Re: Бази даннинови [re: wiz]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано09.09.10 22:55



Голям неонов надпис -- "D - O - S" !!!

Муахахаха :-))



Тема Re: Бази даннинови [re: wqw]  
Автор wiz (змей)
Публикувано09.09.10 22:59



сигурно квото и да видиш ще се хилиш
и тва неадекватно поведение не е изненада щом даже не можеш да четеш



no pain, no gain


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.