Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 16.04.24 
Футбол
   >> ЦСКА
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кавалите пърдят, Двойчо пада от резервинови  
Автор btr (интернет Лумпен)
Публикувано18.08.14 15:50



Ами това е положението...след ланшната ОЗДРАВИТЕЛНА година , се очертава да изкараме още една ОЗДРАВИТЕЛНА година...после още една и...още една ... и някъде след три или пет години Двойчо Амфетамински може и да направи от ЦСКА шампион... ако има пари за звездна селекция, а ако няма ...здраве да е и да вървят комисионите покрай 10-15 трансфера годишна о


Простата аритметика показва, че ако "спасителите" Сашо Апашо и Двойчо Комисионетката не бяха се намърдали в ЦСКА първата оздравителна година щяхме да изкараме в група В, през втората /сегашната/ играем в група Б и на третата оздравителна година ставахме шампиони. Без Двойчо Комисионетката и без Сашо Апашо.
За мача с Лудогорец не ми се говори - господин Двойчо нито състава си беше сглобил както трябва, нито им беше казал какво да играят
То да подскачаш по тъч линията и да ревеш "бий го за първа топка...първа, първа ...айде сега дърпай напред /или назад все тая/ ... и да попържаш съдията не значи че я разбираш тая игра...та ако ще не на Ливърпул да си вкарал два гола , ами като треньор на националния отбор на страната да си бил Чехия с 0:6
Не знам доколко си е заслужил името "екзекутора на Ливърпул", ама със сигурносте екзекутор на млади таланти - Долапчиев, Грънчов, Карачанаков и други подобни. Ама то от младите не пуска комисиони, виж друго си е да си купиш и да пускаш в игра МисиДжанков, Соарес-Платини, 3-4 леви бекчета ябанджийчета, дърводелци от Люксембург и т.н.
Оказа се ,че за загубата в Разград, най-виновен бил Марки, защото бил пешеходец по игрището?!? Да де, ама същия този пешеходец съвсем доскоро играеше в един опашкарски отбор и вкарваше гол след гол...ама при друг треньор

Та с едан дума - да се радва ли човек или да плаче ,че в ЦСКА са футболни "величия" като Двойчо Торпедов Мурин Зимбрувлиев от село Плоски и световно известния Сашо Апашов

Всеки народ заслужава царя си

Тема Re: Кавалите пърдят, Двойчо пада от резервинови [re: btr]  
Автор bobojusty (мудрий)
Публикувано20.08.14 17:08



....а отбора с резервите пада от ентусиастите мамалигари, дето нищо не играят



Тема Re: Кавалите пърдят, Двойчо пада от резервинови [re: btr]  
Автор TCNQ ()
Публикувано20.08.14 22:50



Другаде писах, че Вили Вуцов прави това, което Тройчо и Сашо Апашо трябваше да направят - да смъкнат драстично тавана на заплатите (в Ботев е 6 хил лв!, в ЦСКА може би макс 8 хилки), да разкарат почти всички чужденци с това, и да взимат млади момчета, дето им се играе заради това, да бъдат в ЦСКА и да бъдат забелязани.
Ето, днес чета, че Ботев са взели Момчил Цветанов, който е не лош играч, тестват момче на 19 години от Звезда...
Наистина е странно за Карачанаков, който сам ни би в последния мач!
Долапчиев миналата година с няколкото си гола мисля, че спаси самия Тройчо, сега идва един мамалигар на 21 и автоматично е по-добър...
А тези сега не могат да уцелят на Лудогорец вратата от метър-два...
Снощи действително един средняшки Стяуа смачка техни величества Разград!



Тема Re: Кавалите пърдят, Двойчо пада от резервинови [re: btr]  
Автор albertz-21889 (Chavo)
Публикувано21.08.14 01:03



Къде се наложи Грънчов, в кой отбор? Да се твърди, че Младенов прецаква Карачанаков е нелепо. Тони е откритие в ЦСКА именно на Стойчо, той го наложи, но Карачанаков имаше впоследствие много тежка контузия. Младенов прояви търпение към него и този сезон Карачанаков си възвърна формата. Това че не е играл в Разград си е треньорско решение. Ако правим пряко сравнение Буш - Долапчиев, то за мен Буш е по - добър, защото има натрупан повече опит, млад е, но е сменил доста отбори досега. Идеята с Долапчиев е добра. Отиде под наем в македонското първенство, в един от силните отбори, което е по - добър вариант от нашата Б група. Даже отбора му участва и в евротурнирите, но за съжаление отпадна по - рано и от ЦСКА и този бонус отпадна. Но както казва Стойчо, ако Долапчиев не може да се наложи в Македония, то къде е тръгнал тогава?

В ЦСКА има не лоши футболисти, но още трябва много да се работи. Това че биха пак Левски нищо не значи, не можаха да бият Славия, която пада вкъщи от Берое с 0-2, горе - долу по същото време миналия август загубиха от Лудогорец с 0-3, сега с 0-2, прогреса не е голям.
Много критикувания Жоаким не е лош футболист, но ключова при него е адаптацията, дали ще може да се адаптира. Не всеки чужденец го умее това. Маркиньос беше водещ реализатор в Локо Сф, но отбора му играеше във втората седмица през пролетта, а и там той бе звездата, сега има и други звезди около себе си. На мен по - интересна ми е ситуацията с Мартин Камбуров. Голова машина в Локо Пд, а в ЦСКА, нито при Радуканов, нито за кратко при Младенов показа възможностите си.

Че Стойчо бил откривател в евротурнирите, истината е, че отбора не се представя добре там. За последните 10 години и повече само два пъти си спомням да сме преодолявали 2 или повече противника в едно и също издание на един евротурнир. 2001 при Паро Никодимов и 2009 при Любо Пенев. 2005 при Йешич пак ЦСКА преодоля два противника, но в два евротурнира- един в ШЛ и след отпадане оттам в Купа УЕФА.
А ако махнем титлите спечели със Стойчо Младенов в последните години, то какво остава? 2005 титлата при Феро и Йешич. А между другото 1997 Стойчо беше помощник на Георги Василев при последния ни засега дубъл. При Радуканов отбора взе последната купа спечелена от софийски отбор засега, през 2011 г. , но това е. Друго няма.

Това за започването "на чисто" е подвеждащо. Не значи, че ако започнеш на чисто пак няма да започнеш да трупаш дългове, примери колкото искаш, а с ръка на сърцето, ако трябва да си признаем, едва ли някой иска състоянието да е като в Ботев Пд сега. Да, намаляват се бюджета , но какво от това? Там положението ще става все по - зле.



Тема Re: Кавалите пърдят, Двойчо пада от резерви [re: btr]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано21.08.14 09:43



Без пари нищо не става и няма да става. Ще бием Левски, ще падаме от Лудогорец, ще бием и Ловеч, но мак 2-3 място. Никакви титли, никакви успехи в Европа. Тройчо е един посредствен треньор, но завинаги остава в сърцата, заради победите над евро-азиатските идиоти.



Тема Re: Кавалите пърдят, Двойчо пада от резервинови [re: tonzosjustice]  
Автор TCNQ ()
Публикувано21.08.14 23:14



В момента в Бг става и с малко пари. Просто е утопия да се харчат големи пари, така че тройчан няма оправдания. Е го и Гонзо така реши, и е прав!



Тема Re: Кавалите пърдят, Двойчо пада от резервинови [re: bobojusty]  
Автор btr (интернет Лумпен)
Публикувано22.08.14 13:48



Мммм, отборът който ни би с резервите, срещу посредствените мамалигари игра с титулярите си и ... падна,което според мен не значи че Лудогорец е някакъв непреодолим страховит суперотбор. Да, Лудогорец е преодолим и у нас и в чужбина но не и от отбори водени от тренери като Двойчо Зимбруто



Всеки народ заслужава царя си

Тема Re: Кавалите пърдят, Двойчо пада от резервинови [re: TCNQ]  
Автор btr (интернет Лумпен)
Публикувано22.08.14 13:59



Да,абсолютно правилно. Самия супертренер Двойчо Зимбруто обявява и миналото и сегашното първенство за "нулеви". Знаем ,че ЦСКА наследи от Гърнетата само вересии и сега трябва да ги изплаща и не може да плаща заплати навреме. За какъв чеп трябваше да се взимат скъпоплатени чуждестранни куци наемници вместо да се направи отбор от млади момчета които са готови да умрат на игрището било заради това че са израснали в ЦСКА ,било за да ги забележат в чужбина

Доколкото знам Долапчиев имаше договор за някъде около 900-1000 лева, а на люксембургския дърводелец например дават 13 000?!?
Да де, ама 1000-та лева на Долапчиев всичките да отидат в джоба на Апашо или Двойчо пак са малко, пък и момчето си беше в ЦСКА без трасфер, а без трансфери знаем няма комисиони...Горчивата истина според мен е ,че ЦСКА се отърва от едни разбойници - мутрафоните - гърнета, но попадна в ръцете на други не по-малко нагли, алчни и безскруполни - Двойчо и Сашо Апашо

Всеки народ заслужава царя си

Тема Re: Кавалите пърдят, Двойчо пада от резервинови [re: albertz-21889]  
Автор btr (интернет Лумпен)
Публикувано22.08.14 14:26



Грънчов си играеше добре и в ЦСКА...когато му се даваше възможност. Да не би да беше по-слаб от Супусепа,Мисиджан или Крачунов?
Карачанаков е най-силния атакуващ играч в момента в ЦСКА и само идиот може да го остави на пейката в мач срещу резервите на Лудогорец. А че контузията му е отминала той показа в мача с телетата от Подуене. Имаше ли по-добър от него в този мач?
Жоаким имал нужда от адаптация?!? ОК а Долапчиев нямаше ли нужда от търпение и адаптация. И гениален футболист не би могъл да развие таланта си от пейката, а Долапчиев трябваше за 10-15 минути в 3-4 мача да докаже,че става за ЦСКА. Струва ми се,че на Жоаким му се даде значително повече игрово време за адаптация в само 5 - 6 официални мача, отколкото на Григор за цяла година.

В ЦСКА е имало и има добри футболисти, но точно екзекутори като Двойчо Зимбруто ги съсипват и то не защото са лоши футболисти, а защото от тях не падат комисиони.
Смело мога да твърдя,че ако ЦСКА събере футболистите от собствената си школа и към прибавим 3-4 качествени ветерани също рожба на ЦСКА като Вальо Илиев да речем, с много по-малко финансови разходи пак ще завърши в тройката и ще има право да участва в ЕКТ...но не и със Сашо Апашо като президент и Двойчо Зимбруто като треньор.
И един въпрос ако нямаш нищо против:
- защо недоказан треньор като Стойчо младши да има право да е помощник-треньор в ЦСКА, а не го пратят първо да се докаже като треньор в Македония например?

Всеки народ заслужава царя си



Тема Re: Кавалите пърдят, Двойчо пада от резервинови [re: btr]  
Автор albertz-21889 (Chavo)
Публикувано23.08.14 01:44



Ще започна отзад напред. Предполагам, че като привърженик на ЦСКА четеш и слушаш доста коментари и информации, свързани с клуба. Мнението и дори на левскари журналисти е, че Стойчо Младенов има функции в ЦСКА, които би трябвало да изпълняват 3-4 човека. Сега някои ще кажат, че ламти за повече пари, но дори да е така, едва ли взима заплата, колкото за четирима човека. Даже ако не се лъжа е опростил задължения към него от времето на "Титан". Друг ход- напуска треньора на вратарите, италианеца Грило. Вместо него такъв ще бъде резервата Стоян Колев. Може и да му увеличат парите, след като ще съвместява две длъжности, но едва ли разходите ще са толкова колкото и заплатата на Грило. Напротив, с този ход би трябвало разходите да се намалят.
Що се отнася до Младенов - джуниър, то Младенов - старши беше заявил, че се нуждае от него. И е логично, това е човек който ще е коректен с него и много трудно би могъл да го предаде, все пак му е син. И ако Стойчо Младенов върши няколко неща наведнъж в клуба, според мен би трябвало да му простим, че е взел със себе си в клуба и единия от синовете си.

Долапчиев е футболист, който аз много харесвам. Но и Стойчо това каза, с по 15 минути игра не става на мачове и това беше идеята да го прати в Македония, да трупа повече опит. За мен сравнение Жоаким - Долапчиев не е уместно. Жоаким е доказан играч, виж визитката му, виж колко голове има в ШЛ, макар и в предварителните кръгове. Ще кажеш срещу какви отбори, ами срещу такива, които не са по - слаби от Зимбру. Тоест той вече се е доказал и въпреки че в ЦСКА не се представя добре, му се дава шанс, защото се очаква в даден момент той да покаже качествата си. Но като цяло ( нямам предвид теб) злобата в България е много голяма и някой, само защото е чужденец сме готови да го разкъсаме. Гледаме му заплата, това - онова, ами защо не се запитаме чуждестранни фирми, които са строили метро, магистрали у нас, колко пари са прибрали?
Аз и досега твърдя, че Килиън Шеридън е добър футболист, не световна класа, но добър футболист, гледал съм му много мачове, понеже следя шотландското първенство, а сега и в Кипър се представя съвсем прилично, даже бележи в ШЛ, но той не се наложи у нас и заради гореспоменатите причини. Другото беше, че не му плащаха редовно и други неща, заради което той нямаше уважение към собствениците, а това рефлектираше и върху представянето му за клуба.

Супусепа го имам на Фифа 2013, като играч на Ден Хаг, значи не е токкова лош.

Също и Причиненко го имам.
Не съм гледал мача със Славия, но в срещите които съм гледал Супусепа той игра добре, особено срещу Левски. Срещу Зимбру също се представи прилично, но типично по български веднага го награбиха.
А Грънчов се сещам, че получи червен картон в Разград, когато се решаваше титлата. И наистина, не се заяждам, не си спомням негов кой знае какъв мач, не само в ЦСКА, но и навсякъде където е играл.

За комисионните те не са измислени в България и не се взимат само у нас. Защо си мислиш, че Стойчо не може да взима комисионни и някъде другаде, ако само това му е целта ?

Това с какви футболисти да се играе - местни или чужди е отворена тема. Всички гледаме футбол, знаем че много отбори по света разчитат основно на чужденци, имат много по - добри условия в школите, отколкото у нас, но въпреки това не разчитат на собствени кадри. Има ли нужда да давам примери ? Ще го направя, ако трябва.

И на мен лично отношението на някои чужденци ми харесва повече, отколкото това на родни играчи. Пресен е примера с Мартин Камбуров, да си спомним навремето какво направи Милен Петков, малко му забавиха една заплата и веднага тръгна да бойкотира, не се качи на самолета за гостуването на Нюкасъл. А и негативния баланс във вечното дерби го натрупахме главно с български играчи, които излизаха прекалено респектирани от противника. Откакто има повече чужденци по - добре се представят. Като няма пари, няма как и да излязат качествени местни играчи. Пример е представянето на ЦСКА в евротурнирите след Ицо, Любо, Емо, с малки изключения. Не веднъж отбора поемаше по 4 гола в тези турнири.

А това да разчиташ само на юноши и на 2-3 ма по -опитни видяхме до какво доведе в Черноморец Бургас - София. Само им разбиха психиката на тия момчета и нищо повече не ставаше от тях. Ще кажеш в ЦСКА работата е друга, лично за мен не е така.

Спомням си 2004 г. в едно гостуване на Черно Море Ферарио Спасов даде шанс на повече млади играчи, понеже пазеше титулярите за финала за купата с Литекс. И те паднаха с 3-0 във Варна и после се скъсаха да го критикуват защо ги е пуснал.

И Пламен Марков в началото на сезон 1995/96 се опита да наложи доста млади футболисти, някои от които за благодарност после избягаха в Левски, като Илиян Стоянов и Бойко Величков. Есента на 1995 г. ЦСКА беше доста непостоянен, направи колеблив полусезон, впоследствие дойде Георги Василев и ЦСКА пое по друг път. Някои ще кажат успехите са били временни, но в онези години на тотален геноцид към ЦСКА нямаше как да бъде другояче.
На никого не беше приятно тима непрекъснато да пада от Левски, ако не беше Гочето, серията на сините можеше да е много повече от 9 поредни победи.

Виж стари издания за ЦСКА, където се е пишело за юношите и погледни колко от тях са се наложили в мъжкия футбол. Аз ще ти кажа - много малко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.