Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 26.06.24 
Футбол
   >> ЦСКА
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Защо футболен отбор носи името Левски?нови  
Автор eliaelia (член)
Публикувано18.07.10 17:05



Професорът по история в Софийския университет "Св. Климент Охридски" Георги Бакалов заяви, че не е редно футболният отбор Левски да носи името на Апостола. Той изрази това мнение по време на честванията на 173 години от рождението на Васил Левски, пише news.bg.

Според професора паметта на Апостола се опетнява, когато името му бива скандирано по футболни мачове или изписвано по различни сгради. По мнение на Бакалов вече е време да се замислим дали името на Апостола трябва да се слага на спортни клубове или отбори.

Годишнината от рождението на Васил Левски бе отбелязана с церемония в Борисовата градина, съобщи БНТ.

В програмата бяха включени текстове за Левски в изпълнение на актрисата Красимира Кузманова и възрожденски и патриотични песни от репертоара на квартет "България".

Участие в церемонията взеха Националната гвардейска част, Гвардейският представителен духов оркестър и Национално дружество "Традиция".

Сред официалните лица на събитието бяха кметът на София Йорданка Фандъкова и посланикът на САЩ у нас Джеймс Уорлик. Цветя пред паметника на Апостола поднесоха и много граждани.

Не само ФК Левски носи името на Апостола, но и други спортни клубове носят имена на различни национални герои като Христо Ботев - ФК Ботев Пловдив, Георги Бенковски - ФК Бенковски Пазарджик или Бенковски Костинброд, Панайот Волов - Волов Шумен. Съществуват и други примери за използването на имената на видни личности от българската история.




Въпроса е съвсем резонен и отдавна трябваше да спре да се петни името на Апостола.
От една страна цяла България свикна след събуждане и преди лягане да мълви Кур за Левски. Да не говорим когато един чужденец прочете на някоя стена "Кур за Левски" и се смути обърквайки се, че българския народ мрази своя национален герой.
От друга страна чужденци се гаврят със светинята ни, като я унижават по спортните терени. Олимпии, Ааласти, негърчета, трактористи, дебърцини, скиори, пчели и кой ли не наричат нашия Апостол неудачник, идиот, аналноподатлив, циганин и прочие...
А България търпи едно крайградско тимче да дава поводи да ни е срам от името на Апостола, вместо да се гордеем с него.
Според мен трябва да бъде подкрепена инициативата на Професор Бакалов от всички истински български патриоти... и ако не имената на всички наши български герои..то поне името на Националния Герой Васил Левски да не бъде повече петнено.
Наистина малко ще ми е мъчно, че ще трябва да спра да мълвя и крещя Кур за Левски..но пък с времето ще свикна и на Кур за Динамо. Или Кур за Подуяне, или Кур за Герена... както там ще се казват.

Редактирано от eliaelia на 18.07.10 17:06.



Тема Re: Защо футболен отбор носи името Левски?нови [re: eliaelia]  
Автор tonzos_justice (Краводояч)
Публикувано19.07.10 19:47



Ами истината е, че половината част от стадиона в червено генетично в главата свързва името ФК. Лефски само и единствено с едим квартален отбор от София, чийто фенове генетично в главата си поставят името на Апостола /име, което са откраднали/ на първо място и след това се сещат, че става въпрос за футбол. Още
в училище си спомням как много хора на въпроса "От кой отбор си" отговаряха (след известен умствен процес/ - "Ами......от Лефски". Нормално е хората да се измъкват от невежеството си към спорта като цяло използвайки името на Апостола. Или руг отговор "Ами не гледам футбол, но съм от Лефски..." Защо ли? Отново употреба на Апостола.

Аз поне до този момент не съм чул някой да казва, че е от ЦСКА, заради Българската Армия :)

И като направим рекапитулация - колко фена биха имали Подуене, ако се казваха Динамо?

В този мой коментар да не се обиждат лефскарите, които са фенове на този отбор само и единствено, заради футбола. Малко са, но са качествени. И тези хора не викат "Турци сте".


Редактирано от tonzos_justice на 19.07.10 19:52.



Тема Re: Защо футболен отбор носи името Левски?нови [re: eliaelia]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано20.07.10 19:32



Напълно нормално е да споделяш мнението на изкуфял комунискически чукундур защото си безполова, урудлива твар, а на всичкото отгоре и бедна.



Няма нищо по-нормално НАЙ-УСПЕЛИЯ български отбор на ВСИЧКИ НИВА и по ВСИЧКИ ПОКАЗАТЕЛИ (справка: футболна статистика и история; вечна ранглиста на футбола в България: ) да носи името на НАЙ-ВЕЛИКАТА личност в историята на държавата България.

За сведение ПРОСТА ЛЕСБИЙКО и на долния комунистически клоун от СУ (всички знаем,че качественото образование се дава в чужбина) този отбор се казва така, защото група родолюбиви българи на 24-ти май 1914 основавайки клуба, са решили по този начин да отдадат почит на най-великия българин! По същите причини две години по-рано други родолюбиви българи са нарекли своя клуб "Ботев", а по-късно други като тях са нарекли други отбори "Раковски"," Волов", "Бенковски", "Владислав Варненчик" и пр. Защото тези родолюбиви българи не са и допускали, че ще дойде време, когато по стадионите ще се появят хуманоиди, които ще са в състояние да скандират против най-святото име в българската история и неговото олицетворение в лицето на ФК ЛЕВСКИ 1914.

Пак повтарям злобно, долно и душевно болно създание: УМРИ ОТ СПИН!



Тема Re: Защо футболен отбор носи името Левски?нови [re: bluefan]  
Автор Koцeтo ((пишман коце))
Публикувано20.07.10 23:35



Блуфи, а тоя чукундур в сигнатурата ти какъв е? Комунистически, демократичен, полов или безполов (Тара се вика на кучка)?
Освен ако не е оперативна тайна, де.





Тема Re: Защо футболен отбор носи името Левски?нови [re: Koцeтo]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано21.07.10 00:22



Благодаря за въпроса. Човека долу е уважаван адвокат и бизнесмен, носител на орден Стара Планина, дарител на църкви и сиропиталища и собственик на най-великия отбор на Балканския полуостров


Освен това е бохем и милионер. Сега вероятно безполовото същество автор на темата ще каже някоя простотия породена от вродената си злоба и нисък социален статус от рода на това,че съм на заплата при Батков или някаква подобна комплексарщина, но истината е,че аз се възхищавам на успелите хора в тая държава - хора като адвокат Тодор Батков.

Редактирано от bluefan на 21.07.10 00:33.



Тема Re: Защо футболен отбор носи името Левски?нови [re: bluefan]  
Автор eliaelia (член)
Публикувано23.07.10 12:30



Тая па!
Ти няма как да си на заплата при Батков... нямаш качества да бъдеш наета. Батков само може от време на време да ти подхвърли някоя банкнота, като на курва или като на прислуга. А може и да не ти подхвърли. За хора като теб, личности от ранга на Батков са светини повече и от Апостола.
Разбираш ли Блуфке... ти си миячка на автомивка... само че миеш само колите в гаража на уважаемия адвокат Батков. Това наистина е висок социален статус. Не ти се налага да миеш армейски коли, като на другия добитък.
Само си те представям с гъбата и пароструйката как търкаш... от колата се чува мощно "Сърца червени", а край теб начумерен стои tonzos_justice и те сритва непрекъснато "Тръкни повече тук, бе говедо! Калника мий още бе, добитък! Търкай джантата бе, слип!"...
Пред тази алтернатива няма как да не ближеш анала на адвокат Тодор Батков. А пред твоето стадо там се правиш на много вътре в нещата, защото докато миеш, си кажеш по нещо с шофьора на Батков и после претендираш че си голямото Добро Утро.
Мен примерно щеше да ме е срам да съм курвата на някой президент на ЦСКА.. Виж..на някоя президентша - нямам против...



Тема Re: Защо футболен отбор носи името Левски?нови [re: eliaelia]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано23.07.10 13:15



Няма нужда да ми описваш в детайли ежедневието на баща ти - работник-бачкатор, дребнопишковец и майка ти - слугиня, която насилствено са и направили хермафродитен-урод в твое лице. Понеже заговори за коли и автомивки тръгнах да ти казвам,че колите с които аз се движа ВСЕКИ ДЕН струват колкото живота на тебе и бедното ти работническо семейство живеещо в панелен блок в краен квартал или на село, но след това се сетих,че за да е вярно това твърдение трябва да работите тежък физически труд и проституция около 350 години. В заключение отново ти пожелавам ако все още не си се разболяла от спин или друга неизлечима болест това да се случи възможно най-бързо. След това мога да ти платя символична сума за да ти разтопявам 2 кила пластмаса на лицето и всичко това да бъде качено в сайтове за виеообмен.



Тема Re: Защо футболен отбор носи името Левски? [re: bluefan]  
Автор eliaelia (ентусиаст)
Публикувано23.07.10 14:07



Ми то е така.. винаги мъжлетата с малки пишки се хвалят с коли. Някой ти дал да покараш голф и ти си се взел за мъж.
Знаем ви какви сте пернишките дупета...
Не отклонявай темата:
Въпроса с това, че името на Апостола не бива да се петни е съществен и вече се повдига публично в медийното пространство. Не от фен клубове.
Витоша е едно прекрасно име за вас... Подуянски герой, Геренска слава... Хайде..от мен да мине - Аспарухов пламък - тъкмо намеква как Георги Аспарухов Рангелов е изгорял в битката с... алкохола.

======
Мъжете си слагат пички за снимки към профила... ти ако не е Митьо Крика, ще е Гонзо Слипа или Тодор Батков...
Педерастията здраво те е подгонила.. опитай и с жена...може пък и да ти хареса.



Тема Re: Защо футболен отбор носи името Левски?нови [re: eliaelia]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано23.07.10 18:19



Безполов изроде стига си ми губил времето, обясних по-горе защо е напълно нормално, когато си НОМЕР 1 по успехи за всички времена да носиш името на човека НОМЕР 1 в историята и идол на 8 000 000 българи 8 000 000 левскари. Когато си последен в Европа и те аналят с 5-2 кипърци няма как да претендираш за каквото и да било ако се сещаш грозна, бедна, злобна и комплексирана твар.


А ти няма как да се докоснеш до огромния ми полов член защото единствения контакт между човек на МОЕТО ниво, пари и положение с изчадие като тебе е само в ситуацията с разтопяване на гореща пластмаса, която описах по-горе или в ситуация, където ти забивам градинските ножици от Практикер в подобието ти на зърна върху гръдния кош и почна да извива в посока обратна на часовниковата докато други хора ти серат върху главата по същото време.



Тема Re: Защо футболен отбор носи името Левски?нови [re: bluefan]  
Автор eliaelia (ентусиаст)
Публикувано23.07.10 19:54



А може и Динамо-София




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.