Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 27.06.24 
Футбол
   >> ЦСКА
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Кои отбори са за А група?нови [re: jdefoe]  
Автор Чaвдo (Chavo)
Публикувано02.12.08 12:25



За публиката по стадионите съм напълно съгласен-тя драстично намаля. Но и самото качество в отборите за мен спадна, примерно сравнявайки съставите от 2001 година с днешните.
За театър и аз ходя и не давам чак толкова пари, не знам ти на какви места точно седиш.


Публиката на театъра като цяло е различна, такива цени като в театъра за мен са неадекватни за футбола. Не казвам че сегашните цени са ОК, но просто цените се формират спрямо действителността.
За мен реално запалените привърженици са някъде от 8 до 10 хиляди души, те наистина си обичат отборите, но по обективни причини не могат да са на всеки мач, докато когато се дава купа или гостува някой голям европейски тим стадиона винаги ще е пълен, ясно защо.
Иначе системата есен-пролет е напълно адекватна, излишно е да се търси нещо друго.
Друго, "Българска Армия' не ми допада много като стадион, особено в сегашния му вид, но за мен теренът му е един от добрите в България, многократно е издържал на тежки условия.
Иначе не сме дорасли ЦСКА-Левски да играят по 4 пъти ,два пъти си е добре.
А в Шотландия е друго, те там си играят по default, както се казва, но друг е манталитета. Не съм съгласен че Селтик-Рейнджърс е безличен мач, напротив, всеки един сблъсък малко или много се е запечатал в съзнанието ми.

UNITED 1878

Тема Re: Кои отбори са за А група?нови [re: Чaвдo]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано02.12.08 13:55



за есен - пролет имам по-скоро предвид да се съкрати лятната пауза за сметка на зимната...

Юни е прекрасен месец за футбол, вместо Ноември например.
Вярно, че тогава са и световни и европейски, но ако случайно се класираме някога на някое, може да се направи изключение

ФК Дядо Мраз ви поздравява



Тема Re: Кои отбори са за А група?нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор jdefoe (седалкотрошач)
Публикувано02.12.08 14:28



Е да, обаче през ноември по принцип има важни мачове от груповата фаза на европейските турнири. Трябва да са във форма, нас Бате Борисов ни изклати само с физика.....(е, и психологията на пропусната дузпа повлия) А и по начало условията у нас позволяват да се продължи през ноември - истина е, че и през юни става за игра, но нека все пак да почиват малко.

Защото почват подготовка за лятната кампания в Европа по - рано при сегашното положение.

30 мача е добре, даже е хубаво да се върви към група от 18 тима....



Тема Re: Кои отбори са за А група?нови [re: Чaвдo]  
Автор ALEX_D_GREAT (========>ВЕЛИК )
Публикувано02.12.08 14:34



Нека всички големи градове имат отбори в А група. Големи и футболни. Стара Загора, Благоевград, Бургас, Варна, Пловдив, Велико Търново, Русе.

Пирин А
Берое
Черноморец
Нафтекс
Спартак
Черно море
ботев
доко пд
етър
дунав
ЦСКА
Подуене
Доко СФ
Слабия
Литекс
Миньор
Добруджа

Перфектните 16 за една интересна А група . А сега некакви села - Сандански, Петрич, Мездра имат отбори в А група. Дано изпаднат Вихрен, Беласица, Доко Мз.



Тема Re: Кои отбори са за А група?нови [re: Чaвдo]  
Автор jdefoe (седалкотрошач)
Публикувано02.12.08 14:36



Е, различна е публиката в театъра, да. Бях в "Сълза и смях", на нормални места, явно си е скъпо.
Сега на вечното дерби ходим наистина запалените и общо те са към 20 000 сумарно, както си го отбелязал. Това обаче прави много здрава атмосфера, отсети са "кибиците" и "семкаджиите"...има си едно яко усещане да си в сектор Б прав в редица с другите, предполагам, че и при теб е точно така.

Аз не мисля, че качеството на играта през сегашните години е по - лошо от 2001, да кажем. Поне в последния сезон има промяна.
Хората са прогонени от вандализъм доста повече.
И не на последно място, от много лоша реклама на футбола ни! Томислав Русев е влиятелен, каквото и да се говори - как пък веднъж не каза "Този мач беше супер, ходете, хора!" Обратното, той доста по - често коментира родната игра с ирония, а това му е работата. Да му се чуди човек.
Все едно да говоря аз, че Уест Бромич са дървета - а помним как Томислав се отнесе с един от най - силните отбори на Лийдс Юнайтед в историята, воден от О Лийри. Да, те не взеха титла, но играеха много хубав футбол.
Пак в тази година нарече Джон Карю "дърво". Ето този тип "кръчмарски" коментар пример ли е за хората.
И като по този начин говори за родния футбол, как да ходиш на мачове?
Е, аз ходя, но много други се влияят.



Тема Re: Кои отбори са за А група?нови [re: ALEX_D_GREAT]  
Автор jdefoe (седалкотрошач)
Публикувано02.12.08 14:44



Има и такива, от Русе, Стара Загора, Плевен, още места, които липсват.

Нека да не свиваме географията - 12-10 клуба говори за негативен подход, а 16-18 за мен е стремеж към положителното. Защо така мислят тези управници? Защо са настроени негативно, не мога да разбера. Включително и Наско Сираков, а Насето е умен пич....
Не приех изказванията му за стадиона в Стара Загора да са с такава острота. Всичко трябва да е държавна политика, а в бюджета за спорта са предвидени 0,01 процента??!??!??! ТОВА НЕ Е ЛИ СКАНДАЛНО? ЗА СПОРТ!!!!

Не за ходене до Луната, а за спорт, баси!

Наивно е да се мисли, че махането на 2 или 3 отбора ще промени нравите. Заговори ли се за уговорка между сини и червени? Заговори се (макар аз никога да не приемам това и още да не го приемам). Значи, като се е заговорило, има проблем с мисленето, не с количеството.
Преди беше ли пълен стадионът на този мач? Беше!

Тогава? Отново казвам, по - добри условия трябва да има да се посещава един стадион, по - скъпи цени на билетите и т.н. Оттам се тръгва.



Тема Re: Кои отбори са за А група?нови [re: jdefoe]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано02.12.08 15:00



Първо условията и после цените



Когато сектора е покрит и когато има кенеф няма проблем и по 40 - 50 кинта да си плащаме.
Тези думи може и да срещнат съпротива, обаче за да си дойдат на място нещата това е пътя.

Продажбата на билети е много сериозен приход в белите първенства и това е най-директният начин феновете да помагат на клуба. Но за да виждат хората резултатите от помагането си трябва да има адекватен мениджмънт. Тук някъде се появява и нещо като параграф 22...

От друга страна високите цени на билетите ще отблъснат голяма част от лумпените и ще върнат повече нормални хора по стадионите.

ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Кои отбори са за А група?нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор kenny mccormick (RED soldier)
Публикувано02.12.08 15:14



да да.... 25 евро за билет ше ме фанат за уя да платя за български футбол.

билета трябва не да е безпари а да ти дават пари че си там и наблюдаваш 11 бездушника и се ядосваш.



Тема Re: Кои отбори са за А група?нови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор jdefoe (седалкотрошач)
Публикувано02.12.08 15:26



Разбира се, аз говоря първо да създадем бази, а после и да се искат повече пари....

Ще дадем иначе, много ясно....След Вердер не помня каква беше цената, а помня как Ники не овладя иначе коварния пас на Вагнер.

Е, помня колко платихме за Барселона - много сериозно, но усещането да стъпиш на Камп Ноу е нещо направо изродско. Струва си.



Тема Re: Кои отбори са за А група?нови [re: kenny mccormick]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано02.12.08 15:41



не говоря за настоящата ситуация, а за хипотетичното бъдещо състояние на нещата. Когато има нормални стадиони, нормални клубни управления и така нататък, тогава и футбола ще е доста по-различен. Точно за това казах, че се появява и засечката 22. Всичко е навързано като свински черва.

Между другото БГ футбола, подобно на други неща в държавата е изпаднал в състояние на самосъжаление, а по този начин нищо няма да се промени. Всички чакат да се случи нещо от някъде, ей така от небето. Отделно, че определено има здрав интерес статуквото да се запази.

Аз примерно съм просто един фен на ЦСКА. Ако зависи от мен да имаме по-хубав стадион, да имаме по-читави играчи ще плащам не по 25, а по 50 евро всяка седмица и това ще е моето участие. Повечето ми познати мислят като мен.

В настоящата ситуация е все едно да си отвориш портфейла над кофата за боклук, Бате.

ФК Дядо Мраз ви поздравява




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.