Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 02.07.24 
Футбол
   >> ЦСКА
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хайде да не плюем,нови  
Автор фифи-пepoтo (мутра)
Публикувано01.10.02 17:52



когато това не е нужно! Или ако плюем - да плюем справедливо.
Щото...
1. БНТ, респективно канал 1 не е единствената телевизия
2. Т.нар. телевизия ьТВ също е национална
3. Чисто търговски погледнато - ьТВ би следвало да има по-голям интерес да предава мачовете на БГ-отборите!
4. Канал 1 не е задължен да излъчва мачовете на БГ-отборите в Европа.

Така че нека бъдем коректни - Канал 1 и ьТВ са еднакви говеда!
Да не говориме, че има и НТВ.........ма те са друга помия

Само ЦСКА


Тема Re: Хайде да не плюем, [re: фифи-пepoтo]  
Автор Явop (фен на ЦСКА)
Публикувано01.10.02 18:51



ОК, съгласен съм с казаното, но от чисто комерсиална гледна точка би трябвало да предават мача. От друга страна една телевизия претендираща за определението "национална" е длъжна малко или много да се съобразява с интересите на зрителя. Може да се набутват по една камара пари за разни тъпи филми от преди Балканската война, за разни сапунки в 1024 серии и тем подобни бози, а един мач не може да излъчат.
bTV и те са същите помияри. Те си имат някаква програмна схема, която се спазва стриктно, па ако ще света около тях да се сгромолясва.



Тема Re: Хайде да не плюем,нови [re: Явop]  
Автор rogach (новак)
Публикувано01.10.02 18:56



проблема е че единствената телевизия която ние всички издържаме с данъците си е Канал 1, всички други все пак трябва дазаработят нещо няма кой да ги дотира, така че единствената телевизия към която може да имаме претенции е Канал 1



Тема Re: Хайде да не плюем,нови [re: rogach]  
Автор Явop (фен на ЦСКА)
Публикувано01.10.02 19:25



Така е, но да оставим на страна нашите претенции (нали се сещаш, че в наща мила татковина няма нито нация, нито народ...а само стадо).
Да погледнем от гледната точка на дадена телевизия. Те имат много по-голяма далавера да излъчат един мач, при което ще съберат пред екрана поне едно 10% от населението и ще се намерят бая рекламодатели, които искат да се покажет пред голяма аудитория, отколкото да пускат разни спунки и да се надяват на някоя мастита фирма, която е отпуснала определени средства за реклама и така или иначе ще си излъчва клиповете.
Та това ми е мисълта - самите телевизии си плюят на интереса.



Тема Re: Хайде да не плюем,нови [re: фифи-пepoтo]  
Автор Red_Brigades (Луд)
Публикувано01.10.02 21:48



Значи искам да споделя скромното си виждане, че щом БНТ получава пари от бюджета, след като е ДЪРЖАВНА, след като може да си позволи да издържа сателитен канал за българите в чужбина (което е прекрасна идея, но пък същите тия българи не си плащат данъците в България за разлика от мен и вас) за мен е АБСОЛЮТНО НЕОБЯСНИМО как така тази ТВ не може да си позволи 10 000 евро или долара, за да излъчи един мач??? И това при положение, че от ефира на тази ТВ не веднъж се е говорело за патриотизъм и т.н., и т.н. Най-тъпото е, че ПРЕЗИДЕНТИТЕ И СОБСТВЕНИЦИТЕ на футболните клубове трябва да плащат, та ония тюфлеци от "Сан Стефано" 29 да дадат мача!!!
Но добре - да речем, че това са много пари, БНТ не може да си позволи тоя "лукс" и т.н. Ами мачовете от родното първенство? Дават се мачове на отбори, чийто фенове (общо) едва надхвърлят 10 000 души, но понеже се дава еди ква си тъпотия (предаване) в определен час - йок дерби на живо. Ами анимацията за резултата, съставите и т.н. Най ме кефи как отразяват показания червен картон - някаква недъгава ръчичка се готви да изпълни "масльонка".... Имам чувството, че това е дипломната работа на студент в МЕИ от 1974 г., сделана на ръчен калкулатор - е мама му стара на МС Ворд да я бяха направили щеше да е по-добре. НЯМАМ ДУМИ. И за един смотан и елементарен софтуер ли нямат пари, бе деба???
Аре ония от бТВ и те са шемети. Но си спомням как веднъж гледах мач на националния по бТВ - май беше с Исландия. Е поне въпросната анимация беше горе-долу добре. Освен това на тия програмната им схема им я налагат отгоре - те имат договори с външни продукции за определени часове и не могат да правят размествания.



Тема ОКнови [re: Явop]  
Автор фифи-пepoтo (мутра)
Публикувано02.10.02 12:49



Да - така е! Но Понеже се говори са пазар и ти споменаваш - комерсиална гледна точка - що ьТВ да не излъчи мача? Или мачовете? Те не са по-малко отговорни в чисто национален план!
А и съвсем не си спазват толкова програмната схема.....

Само ЦСКА


Тема Re: Хайде да не плюем,нови [re: Red_Brigades]  
Автор rogach (новак)
Публикувано02.10.02 12:53



прав си, с една дума проблема е че всъщност в държавната телевизия никой не му пука



Тема не защитавамнови [re: Red_Brigades]  
Автор фифи-пepoтo (мутра)
Публикувано02.10.02 12:53



БНТ, но все пак - къде е търговския интерес?
ОК - плащаме си всички данъците - така е. Телевизията по идея е обществена - така е. Ама щом приемаме, че едно такова събитие като мачовете на българските отбори в Европа са интересни за аудиторията - защо ьТВ не се сборва с БНТ за да купи правата? А? Я се замисли какво би се случило, ако в някоя западноевропейска страна има двубой с подобно значение? техните Канал 1 и ьТВ биха се избили, за да излъчат подобен мач...за подобни неща ставаше въпрос.

Само ЦСКА


Тема Re: не защитавамнови [re: фифи-пepoтo]  
Автор Red_Brigades (Луд)
Публикувано02.10.02 17:31



А пък на мен мисълта ми беше, че не всичко е пари...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.