Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:02 20.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хакери, Кракери ....
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпроснови  
Автор Cont (новак)
Публикувано24.06.13 16:49



Добре де,дори и някой да успее да проникне в чужд комп.,ако иска да изтегли набелязан файл, как ще го направи,с коя програма?



Тема Re: Въпроснови [re: Cont]  
Автор БaтиГoгo (Зомби)
Публикувано24.06.13 17:00



с copy/paste на ВИН-а не става ли?



Тема Re: Въпроснови [re: БaтиГoгo]  
Автор Cont (новак)
Публикувано24.06.13 17:31



Бати Гого не знам





Тема Re: Въпроснови [re: Cont]  
Автор БaтиГoгo (Зомби)
Публикувано24.06.13 19:18



Каквото и да правиш по компютъра (каквито и команди да му даваш), ти трябва някаква операционна система.
Най общото между операционните системи е, че всяка е съвокупност от команди. Командите са най-различни...За тях са необходими помощни устройства - клавиатура , мишка .... (не всички са задължителни де).
За всяка операционна система, командата за копиране е различна.
При така зададения въпрос - всичко е в сферата на гадаене...

Някой може и да каже: КАКЪВТО ВЪПРОСЪТ - ТАКЪВ И ОТГОВОРА!



Тема Re: Въпроснови [re: БaтиГoгo]  
Автор Cont (новак)
Публикувано24.06.13 21:37



Бати Гого сега ще ти разкажа какъв клип гледах в youtube.
Някакъв си отвори dos написа командата ping и насреща един ip адрес.
След като натисна enter видя дали компа с ip-то е онлайн.
След туй включи програмката port scanner v1.0 и зареди в нея ip-то на компа.Тя му изкара че един от портовете е уязвим,но не беше нито 21,22,или 23 порт.
След туй от dos премина в telnet и изписа telnet ip-то (порт) и влезна.Поиска му парола но той написа anonymous и default,и влезна пича.От тук използва вече команди на dos.Отвори някакъв прозорец на port scanner v1.0 и в него изписа един файл от хакнатия комп,и го изтегли.
Според теб това възможно ли е? Сигурно има и други варианти за дърпането на файла без тази програмка.
И между другото питам със съвсем информативна цел,а и нали това е форум за хакери и кракери.





Тема Re: Въпроснови [re: Cont]  
Автор БaтиГoгo (Зомби)
Публикувано24.06.13 23:57



1.Значи операционната система дето я ползва е ДОС. Команди за копиране - пишеш в гуглето "ДОС КОМАНДИ"
2.Колкото за паролата - изгледай 20-30 филма на тема хакери и ще нацелваш паролата от 1 (най много 3 път). В такива филми главния герой (известен хакер) поглежда кучето дето се мотае из краката му и пише "DOG" - и хоп! Паролата е вярна!
Само,че не знам как ще ping моя комп - дето е с нереално IP?
Ама те са си хакери. Знаят!

в services на ВИН-а има едно редче TELNET. При мене си стои и срещу него пише Disabled...Кво значи туй - хич не знам...Дали не е паролата?!?!



Тема Re: Въпроснови [re: БaтиГoгo]  
Автор Cont (новак)
Публикувано25.06.13 10:38



Бати Гого и аз мисля че това е глупост.Но аз зная как може в действителност да стане.
1-Ще построя алгоритъм пакетиран като bat.com.или exe.файл,чието предназначение ще бъде да отваря 21 или 22 порт.на компа на който ще го изпратя.
2-Ще чакм сканирайки портове на съответната машина,и когато троянеца отвори някоя от тези две врати аз ще атакувам,така както( Ахейската войска атакува Троя).
3-Боравейки добре с командите на операционната система dos,ще достигна до желаната цел.
4-Разбира се че ще използвам Hotspotshield или Tor Vidalia за прикритие на ip-
то.
5-И така ще открадна хубавата Елена от ръцете на принц Парис (тоест файлчето)
А основното ми оръжие ще бъде програмката Еxtra Putty,която освен телнет протокол,подържа ftp,и SSH (Secure Shell protocol-22 порт).



Какво мислиш?



Тема Re: Въпрос [re: Cont]  
Автор БaтиГoгo (Зомби)
Публикувано25.06.13 15:33



Явно си наумил да ставаш хакер. За тази цел са нужни познания дето са в основата на всичко. После кои програми и как ще ползваш - това е другата стъпка.
Та за основата:
Интернета - това е мнооого устройства (не само компютри), дето са свързани едно с друго. Връзката не е задължително да е жица.
Та всеки две устройства си "говорят" (обменят информация), подобно на хората:
1.Необходима е връзка между двете устройства
2.Необходим е общ език (аз например ако трябва с някой китаец да обменям информация - 100% нищо няма стане).Приетия език е TCP/IP, но има и други не много разпространени.
3.Единия "пита" втория и втория ВИНАГИ трябва да му отговори (дали е чул например това дето са го питали).../при хората тази опция е изключена...Жена ми например винаги си говори, пък аз съм изключен/

Прочети още веднъж т.3 и се замисли дълбооооко.
Това значи, че ако няма отсреща някой да ти отговори - духаш супата.
Под нямане може да е:
1.компа е изклюен
2.компа е включен, но адаптера е disable
3.решил си с телнет да влезнеш, пък той е disable
и тем подобни нещица....
ping е един вид питане от единия ком- "ТАМ ЛИ СИ БРЕ?". другия мълчи или му казва: "ТУКА СЪМ ВА! АМА ТА ЧУВАМ ЛОШО /или добре/"
Колкото до мълчането - може да мълчи по много причини: Умрел е, пиян като талпа, ням....

Ади стига до тук, че ме заболе мозъка от много писане... Гугъл знае много.

Успех в хакерството!

аааа... моето IP е 192.168.1.12 . чакам да ме хакнеш

Редактирано от БaтиГoгo на 25.06.13 15:35.



Тема Re: Въпроснови [re: БaтиГoгo]  
Автор Cont (новак)
Публикувано26.06.13 11:16



Бати Гого не мога да ти локализирам ip-то.
Няма да ставам никакъв хакер,просто не знам,появи се някакъв импулс.
Зная че така не стават нещата.
Твоите познания в компютрите в коя област са?Питам защото ми се ще нещичко да понауча и аз.
Научих се да правя сайтове с програмата Dreamweaver

ама то това е нищо.Мога да съставям елементарни алгоритми на Паскал,ама и това е нищо.
Та ти в коя област разбираш?



Тема Re: Въпроснови [re: Cont]  
Автор БaтиГoгo (Зомби)
Публикувано26.06.13 11:38



Много съм добър в натискането на клавишите. направо съм спец! Мога да натисна всеки клавиш от клавиатурата когато си поискам...Също така и да го отпусна когато ми е кеф!

А сега по-сериозно - не се ли поровиш сам - нищо няма стане! Пък за ровенето - има си търсачки - цъкваш, търсиш, четеш кой какво е направил, кое е станало, кое НЕ е станало, как го е оправил и така...

Колкото по тва да намериш някой да знае 100% от нещо си - НЕМА ТАКОВА НЕЩО! Докато навлезеш в некоя област и почнеш да четеш (не само в компютърджийския занаят) и то излезнало нещо ПО-НОВО...Почваш него да задълбаваш - ХОП: ОЩЕ ПО-НОВО...

Пък за локализирането на моето IP - потърси в гуглето какво пише за IP-тата...Кой ги раздава, как се образуват, реално/нереално, динамично/статично, и т.н.

Наблегни на основата, без да си поставяш някакви цели...Почети някоя и друга годинка (е, може и ден/месец - зависи от капацитета ти и времето с което разполагаш), па тогаз си постави някоя по-голяма задачка...

Винаги ме радват начинанията на бъдещи колеги. УСПЕХ!

Ако нещо конкретно имаш да питаш. На лично съобщение. Да не занимаваме тука хората. (не че са много ама все пак)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.