Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Противозачатъчните...Жаниннови  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 07:51



Здравейте,
Имам един въпрос за противозачатъчните-не знам доколко е за този форум, но все пак ще съм ви благодарна ако ми отговорите
Аз съм на 22 и досега не съм взимала противозачатъчни хапчета(нещо много ме е страх да не стане някакво объркване с хормоните).При последния преглед,мойта гинеголожка ми препоръча да пробвам Жанин, които имали ниско съдържание на хормони.
Въпросът ми е някоя от вас взима ли ги? Някакви странични ефекти? И въобще някакво мнение по въпроса...
Много ще съм ви благодарна:)



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Инa]  
Автор Divnamey (непознат)
Публикувано09.04.04 08:56



Здравей!
Аз от няколко години (6г.) ползвам противозачатъчни,но Жанин не ползвала. Последно бях на Диане 35, защото имах проблеми с кожата (акне). Навсякъде говорят колко са балансирани противозачатъчните и т.н. и са абсолютни безвредни. До скоро и аз така мислех, така и говорех - че нямам оплаквания от тях. Докато в рамките на година не качих 5 кг. Спазвах някакви диети с краткотраен ефект. Реших да спра хапчетата, защото една позната ми каза, че задържала вода от противозачатъчните. Спрях ги преди 2 месеца. За това време с не много стриктна диета съм свалила 7 кг. /друг е въпроса, че сега трябва да си подменям гардероба/, но се чувствам по-добре без тях.



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Divnamey]  
Автор Gorgeous™ (Блясък)
Публикувано09.04.04 10:38



Здрасти
Ти от Диането ли качи килограмите? Защото аз съм пила Новинет година и нещо и не съм имала грам странични ефекти. Сега обаче гинеколожката ми каза да си взема Диане35 (били по-добри за проблема, който имам), но се колебая дали да ги взимам тях, като от предишните не съм имала оплаквания...

Ботокс - най-добрия приятел на жената...


Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Инa]  
Автор Ginger ()
Публикувано09.04.04 11:29



не съм пила Жанин и единственото което мога да кажа е че съм чела че е едно от най-ниско дозираните..
честно казано не знам какво да те посъветвам, аз съм на 23 и повече през живота си хормонално хапче няма да сложа в устата си
имам ПКЯ и повече от година пих Диане 35, според мен абсолютно грешното хапче, ама нали доктор ти го предписва... нито имам акне, нито окосмяване, нито косопад..нищо от тези..
толкова нещастна ме правеше това лекарство, че имах чувството че живота ми е обърнал гръб чувствах се винаги издута, като подпухнала ама не само в лицето а навсякъде..
а преди време живеех с една италианка ( 170 висока, 50 килограма, ядяща всичко, което и се изпречи), която пиеше Новинет и не мръдна и грам от килограмите си, и се чувстваше повече от Ок..
ако искаш отиди при друг гинеколог за второ мнение
успех ти пожелавам



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Инa]  
Автор Mapи (por una cabeza)
Публикувано09.04.04 11:36



Аз пия Yasmin, което е най-ниско дозираното хапче,което има тук.По името ми се струва,че хапчето е едно и също,просто в България се продава под друго име.Аз нямам нито един проявен страничен ефект.Пия го вече доста време, но досега поне нямам никакви проблеми.

Un angelo legato a un palo...


Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Ginger]  
Автор Gorgeous™ (Блясък)
Публикувано09.04.04 11:47



И аз съм 171 см 50кг, а докато пиех Новинет бях стигнала и 47-48кг.. Но заради ПКЯ и на мен ми предписаха Диане, но не съм го почнала още, а и не съм убедена че ще го направа... май ще си остана на старите хапчета, поне не съм имала странични ефекти от тях...уф не знам и аз

Ботокс - най-добрия приятел на жената...


Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Mapи]  
Автор Ginger ()
Публикувано09.04.04 11:49



не са едни и същи, макар че мен гинеколог ми е препоръчвал да го пия, защото знаеше че живея в чужбина и мога да си го купя..иначе в България още не е регистрирано или там каквото им правят на лекарствата преди да ги пуснат в продажба



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Gorgeous™]  
Автор Ginger ()
Публикувано09.04.04 11:58



толкова млади момичета вече са с ПКЯ, че просто ми се плаче от сега за момента в който ще решим да имаме деца...
как са ти хормоните? моите са "леко" извънземни....
ходих при Генов ...и той ми каза че до сега лечението ми с Диане е било полвинчато при ПКЯ, трябвало да се пият още някакви хапчета...после ми каза да пия Ясмин ( да си го купя от чужбина, както писах по-горе ) но аз категорично отказах..
вече 5ти месец нищо не пия и се чувствам добре, но не съм ходила и на преглед, та това усещане може би няма да се оправдае от броя на новите кисти
предала съм се



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Инa]  
Автор 7kari ()
Публикувано09.04.04 11:58



Момичета, бъдете много внимателни с противозачатачните...моя добра приятелка е акушер-гинеколог и казва следното: от всички тях /вкл.Жанин/ се оправя кожата на лицето и косата, но КИЛОГРАМИТЕ РАСТАТ! Така че лично аз не ти препоръчвам каквито и да било противозачатачни.



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Ginger]  
Автор Gorgeous™ (Блясък)
Публикувано09.04.04 12:07



уф мене нищо не ми е изледвано!!!
Преди няколко години ходих на профилактичен преглед с ултразвук и ми казаха, че имам киста - тогава бях на 17г. На въпроса "От какво се е получила" ми отговориха "ами случва се"! Тогава пих една година Новинет и спрях. Преди няколко месеца пак имах киста и пих Новинет 3 месеца и пак отидох на лекар (но при друг). И тя ми каза "Ми имаш ПКЯ, докато не решиш да забременяваш пий само противозачатъчни". И аз сега седа и чакам М, ама нещо го няма .И как да га има като само на левия яйчник бяха 5 кистите!!!
Аз нищо не знаех досега за ПКЯ, но като се разрових из нет-а и прочетох това онова ми се изправи косата... явно трябва да отида и на друг лекар и да ми изследват хормони и пр.

Ботокс - най-добрия приятел на жената...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.