Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Козметика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: lb]  
Автормoмичe (Нерегистриран)
Публикувано10.04.04 20:56



При мен се получи нещо подобно. Пих Марвелон в продължение на 6 месеца. После го спрях, но цикъла ми така и не дойде.... чаках го 4 месеца. Накрая го предизвикаха изкуствено с инжекции прогестерон. От тях обаче напълнях доста.... абе ходене по мъките. Повече с противозачатъчни едва ли ще пробвам.



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Инa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 22:43



Аз започнах да пия хапчета на 22 години. Некадърна гинеколожка без дори да ме изследва, ми даде Цилест (аз и досега съм убедена, че го направи за добро- в поликлиниката имаха някакъв договор ли, промоция ли, и ми даде за 3 месеца безплатно. Ама мечешка се оказа услугата). Тия хапове сигурно са от ерата на 70-те, защото освен, че се чувствах бременна през цялото време- гадене, отпуснатост, бърза уморяемост- ме надуха за 8 месеца с 12 килограма (няма грешка, с думи: дванадесет:))).
После отидих да ми ги смени и ми даде Новинет. Честно казано, напълнях още от тогава, но не ще да е от Новинета, сега килограмите ми не мърдат, просто метаболизмът ми, подгрят от Цилеста, имаше инерция още известно време.
Никога не съм имала проблеми с кожата или косата (дори като тийнейджърка, нямах пъпки, точки и т. н.), затова незнам как действа в тази област, при кмен всичко си е ок и сега.
Така че лоша дума не мога да кажа срещу Новинета, но ЦИЛЕСТ е УЛТРАСИЛЕН и го ИЗБЯГВАЙТЕ!!!!!!



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Инa]  
Автор NikeМодератор (amatjor)
Публикувано16.04.04 21:05



Нямам нищо против, че тема, която няма нищо общо с тематиката на клуба, е тук, но все пак ти препоръчвам да поставиш въпроса в

. Там пишат и четат доста лекари и мнението им определено ще е по-компетентно.
Все пак да кажа и аз моето мнение като човек, който от 10 год. пие контрацептиви - от правилно подбран контрацептив не се напълнява. Аз поне не съм. Даже отслабнах. Напълнява се от ядене. Препоръчвам на всички да пият по-ниско дозирани контрацептиви, при тях страничните ефекти са почти нищожни. Не знам каква е тази мания у дерматолози и някои гинеколози да изписват Диане-35, който е ужасно стар (май 20-25 годишен) и ужасно високо дозиран контрацептив. Този препарат въобще не е подходящ за млади момичета и жени. Предписва се обикновено при кисти, които не се повлияват от друг контрацептив. Но някои лекари го предписват на 15-16 годишни момичета. Чувала съм за случай, при който 14 годишно момиче, в следствие на употреба на предписан й Диане-35, е получило белодробна емболия.
Така че мило момиче, препоръчвам ти да посетиш ДОБЪР и УТВЪРДЕН гинеколог, с който да се консултираш относно приема на контрацептиви. Това е много важно за здравето ти, включително и репродуктивното.



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Mapи]  
Авторmarta (Нерегистриран)
Публикувано14.12.04 02:40



suvsem razlichni sa dvete neshta!Yasmin sa naj-nisko doziranite hapcheta, obache oshte ne se prodavat v Bg.Shte gi puskat chak prez mart, a tova koeto piesh sigurno ti e dadeno ot nqkoj genekolog.Na tqh sa im dadeni kato mostri.Na men sushto mi dadoha takiva.



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Mapи]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано14.12.04 09:18



аз за 1ви месец го пия, така че нямам впечатления още.
поправям се. мислех си, че е същото. ама явно не е. учудвам се...


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Редактирано от userkata на 14.12.04 09:24.



Тема въпрос за Диане-тонови [re: Divnamey]  
Автор 3aeK (дългоух)
Публикувано14.12.04 13:00



Привет!
аз в момента също пия Диане 35 и за сега ми се отразява чудесно на кожата и косата, пия ги трети месец. не съм напълняла изобщо, не ми се вие свят, изобщо нямам оплаквания. ОБАЧЕ... не знам какво ще стане след като ги спра... при теб имаше ли негативни последици? примерно, акнето появили се отново?? аз нямам акне по принцип, но кожата ми нещо беше загрубяла и ми излизаха едни гадни пъпки, които минаваха супер бавно. а сега е много добре.
та, как ти се отрази спирането?



Тема В крайна сметка...нови [re: Инa]  
Автор 3aeK (дългоух)
Публикувано14.12.04 13:38



мдааа в крайна сметка всичко е толкова индивидуално и неустановено, свят да ти се завие. тези "женски" болести са направо егати ужаса.
майка ми почина на 35 от нещо си на матката, въпреки всички усилия на наистина добри лекари, никога преди не беше имала никакви оплаквания, просто за няколко месеца си отиде.... аз винаги съм имала проблеми с М. преди години ми идваше 2-3 пъти месечно, ходя при уж добра лекарка, но така и не успя да ми обясни каква е причината, все ми предписваше някакви витамини. после се появи някакъв "папилон", който изчезна някак си, след което тя каза, че никога не е имало такова нещо... пък това лято един месец не спря да ми тече кръв, по малко, но си тече, тече... не отидох на лекар, защото само се стресирам, изчаках, спря от самосебе си... преди време зяпах малко в Нет-а и реших да си предпиша сама Диане 35, направих го и съм супер доволна от ефекта, иджа ми по веднъж, безболезнено е, кожата се оправи и тн...
изобщо... като ходя на лекар, някак си, увеличавам като с лупа проблема си и той се задълбочава... понякога, като не знаеш точно какво ти е, организма се задейства сам и се лекува... а друг път и 200 добри лекари не могат да те спасят...
сори за отклонението, ама тея проблеми с хормони, яйчници, матки и тн. са ми много объркани, абе да не хваща човек подобно нещо!




Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Инa]  
Авторивka (Нерегистриран)
Публикувано14.12.04 14:21



аз спрях да пия жанин защото апетита ми беше голям и не се понасях гласна винаги...но все още не ми се е нормализирало това чувство за глад. няой има ли предположения защо това? и как да постъпя?



Тема към Gorgeous и тебнови [re: 3aeK]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано14.12.04 16:14



Опитайте по метода на Лидия Ковачева. В началото може и по ден - два, без да се изсилвате може и в къщи. Може много да си помогнете, особено в началната фаза на заболяването. Препоръчвам ви да прочете книгата и "Целебния глад". Има доста излекувани от кисти и прочие. Успех!



Тема Re: Противозачатъчните...Жаниннови [re: Nike]  
Автор Diana^ ()
Публикувано15.12.04 12:03



Диането е едно най-добрите хапчета, но наистина е старо.
При всеки контрацептив може да се получи белодробна емболия.
За това лекуващия ти лекар, трябва да е много внимателен.
НА мен в момета ми е предписан Жанин. Страх ме е да започна именно поради опасността от белодрона емболия и подобни. Имам малко разширени вени и съм почти 2 месеца след операция, но вените от системите не са ми възстановени, което предполага, че може да има тромбчета.
За пушачките също е опасно





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.