Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУК  
Автор Компетентен ()
Публикувано12.09.99 22:54



След като най подробно се запознах с две дистрибуции на линукс -ред хат и калдера се убедих че почитателите на линукс са меко казани доста необективни. Линукса не забивал ха ха ха .Ами пробваите например следното - Във КДЕ 1.1 отворете фаил със mcedit забива изцяло не помага никаква друга виртуална машина - Във mc се опитайте да отворите устройство DEV забива изцяло -Защо ли най -големите почитатели на линукса пишат на латиница ами те една глупава кирилица не могат да си оправят Мога да изредя още дълъг списък със некадърностти на Линукса но просто няма смисъл На тези които плюят по windowsa без да са работили със линукса им препоръчвам да поработят със линукс че да обикнат Microsoft Чакам обективни отзиви

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Компетентен]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано13.09.99 00:06



Подкрепям напълно! И мен доста ме дразни, когато някой почитател на линукс изтъкне главното му "свойство" - стабилност. Стабилността е силно относително понятие - ако пуснеш в процес с мажорен приоритет някой безкраен цикъл, операционната система може да забие само при физически дефект на електрониката. Ако обаче има интензивен обмен памет-процесор + интензивни изчисления + активна многозадачна дейност, вероятността за програмна грешка от системно ниво нараства значително, на практика е неизбежна. За това, мисля, линукса не придоби популярност - твърде ниско надежден за сложни приложения. (всъщност аз не съм виждал сложна програма за линукс)

Тема LINUX НЕ Е ЗА АМАТЬОРИнови [re: Григорий Нанев]  
Автор rOOt ()
Публикувано13.09.99 00:33



Абе аматьори такива, то това линукса да не е за всеки ??? Там се иска малко повече умения и сръчност. Ако си толкова навит айде изтрий си директорията /Windows и виж дали няма да ти забие Win-a. То си има правила, които трябва да се спазват, а не да се работи по принципа : абе това като го изтрия да ли ще ми забие ?!? ...Мисля че сам можеш да си намериш примери за подобни случаи под Win, така че няма да ги изброявам. Освен това основна грешка за начинаещите в Линукс е да работят под Root, което е една голяма глупост..... така имат достъп до всички ресурси и могат да си ги правят каквото искат. Ако си навит, пробвай да забиеш машината под потребителски акаунт.... Пожелавам ти успех ! Доволен от Linux : Root

Тема LINUX НЕ Е ЗА АМАТЬОРИнови [re: rOOt]  
Автор Компетентен ()
Публикувано13.09.99 01:41



Е да напълно съм съгласен че линукса не е за аматьори как тогава се надявате да изместите Windowsa уважаеми почитатели на линукса??? Под потрбителски акаунт гафовете на линукса са много по -големи например човек не може да си спре машината трябва да става суперпотребител, ррр връзката в определени случаи също не работи за обикновен потребител ,не може да се тества интернет връзката със ifconfig ping route и т.н. ами най -големият майтап е да се твърди че линукса бил истинска многозадачна операционна система когато си си пуснал X не можеж да си пуснеш друг дава ти съобщение че сървара е вече зает,да не говорим колко се забавя скоростта ако търсиш стринг във фаиловете със мс , забива във фаила kcore трябва да го килваш и чак тогава продължава да търси ,когато монтираш флопи и сд трябва първо да го демонтираш и отново да го монтираш и куп други глупости. Изобщо не е възможно да се кирилизира най горната синя лента на нетскейпа , ако не са налице миск шрифтовете х сървара не тръгва , кде изобшо се дъни с кирилските шрифтове ,стар офисе използва шрифтове с друг формат и какво ли още не абе изобщо линукса е наистина за ограничена употреба от хора които нямат с какво друго да се занимават и поцял ден да стоят пред компютъра да правят настройки в хилядите конфигурационни файлове Още мнения по темата моля........

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Компетентен]  
Автор Goro ()
Публикувано13.09.99 11:11



Ами за работна станция честно казано не е много много а пък за неразбиращи потребители е мъка съвсем НО пък като сървър е къде къде по читав от НТ и 2000 Имам опт с всичките тия работи и определено LINUXa e по-читъв сървър А колкото до това че нямало сериозен софтуер да ти кажа честно ако ORACLE 8 е несериозен какво ли е сериозен А то и "Титаник" е правен под линух по точно рендването на почти целият филм Та за рзлични нужди различни операцинни системи

Тема до неКомпетентеннови [re: Goro]  
Автор foenyx ()
Публикувано13.09.99 11:27



пич тия двете дистрибуции дето си се запознал с тах в общи линии са най-бъгъвите пробай с Debian - ама като гледам колко ти е умствения багаж едва ли ще успееш колкото да кирилицата с нея няма проблеми (вече - чесно казано преди имаше) някои беше казал: Unix не е user-friendly, той много добре знае как да си подбира приятелите на мен Gnome-to поне не ми забива - машината също - а че на някакъв дебил му забивал Linux - това съвсем не означава, че Linux е нестабилен може ли Windows да е операционна система, когато най-обикновено приложени може да доведе до изкарването на съобщение за крешка в ядрото каква е тая ОС, дето позволява ей така да и гърмят ядрото а опитва ли си се да направиш нещо специфично под NT - naprimer - ами то трябва да пренапишеш регистрито

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Компетентен]  
Автор VADER ()
Публикувано13.09.99 14:55



saglasen sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! abe, prava nekva "bazova" instalacia!!! 50MB !!! i kvo ima v neia!!!!!!! NISTO!!!!! i win95 celia e tolkova! pak ima kvo li ne!!! daje i mnogo-MNOGO!! izlisni kartinki!! (kato ostavim tova ce e nakadaren i t.n.) XWINDOWS iskal neznam si kolko stotin mega baita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ot de! da ne govorim ce e tapkan s gluposti i sturotiiki! voobste UNIX ne e OS podhodiasta za personalni komputri! abe TREBVA DA SE PISE NOVA OPERACIONNA SISTEMA!!!!

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: VADER]  
Автор Skywalker ()
Публикувано13.09.99 17:53



mnogo ste typi be

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Skywalker]  
Автор Torvalds ()
Публикувано13.09.99 19:55



Ako ne moje da karate kola kazvate li che tja e bokluk? A?

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Torvalds]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано13.09.99 20:46



Какво разбираш под каране? Power On и Power Off? Някой от тези "разбирачи" дали е ПИСАЛ _приложение_ за линукс?

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Григорий Нанев]  
Автор VADER ()
Публикувано13.09.99 22:41



ei, s udovolstvie bih se naucil da karam kolata linux!!!!!!!!! hubao! kade pise!!!!!!!!! kvi direktorii ima, v teh, akkvi failove obiknovenno ima, kato BOOT-va sto nema boot-sektor a liloto nakaksi bootva! kakvi konfiguracionni failova ima, i kakvo trebva v tah da ima.... i t.n.!!!!!!!!! kade go pise tova????????????? ami, pisego KADE LI NE!!!!! t.e. NIKADE! sto assemlera mu e s takav izvraten format!!?? movl %eax,%ebx !!!!!!!!!! tova ne e assembler za 386! i t.n. ......................

Тема LINUX НЕ Е ЗА АМАТЬОРИнови [re: rOOt]  
Автор VADER ()
Публикувано13.09.99 22:43



za akv diavol mi e da "zabivam" sobstvennia si komputer??????????? ili, koi ste mi se "logne" v nego ta da mi go hackva????????????????? za kvo mi e taia celkata zastita na UNIX na personalen komputer???????????? ce ot WINDOWS po loso nema, nema!!!!!!!! no tova e drug vapros!

Тема за каранетонови [re: VADER]  
Автор skywalker ()
Публикувано13.09.99 23:29



навсякъде пише как се кара - ама като за начало: www.linux.org linux.box.sk има достатчно препратки за всичко

Тема Linux Meta Pageнови [re: skywalker]  
Автор Ross ()
Публикувано14.09.99 17:33



http://stommel.tamu.edu/~baum/linux-meta.html всичко пише ама нема кои да чете!! linux rulez!

Тема Mnogozadachnostнови [re: Компетентен]  
Автор Linuzz ()
Публикувано14.09.99 21:50



Попитал синът на Бил Гей баща си : - Тате, какво е многозадачна ОС ? - Почакай малко, моето момче, да си форматирам дискетата и ще ти покажа....

Тема Mnogozadachnostнови [re: Linuzz]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано15.09.99 01:30



Интересно, дали едно приложение за "многозадачния" линукс може да създава нишки с различен приоритет, подобни на уиндоуските?

Тема ZA Win'нови [re: Григорий Нанев]  
Автор Stef ()
Публикувано15.09.99 02:29



Abe predpolagam che vsichki vie si bachkate s windows, sqshto i az... ama niakoi da mi kaje neshto po-sqshtestveno da e izmisleno ot 95 godina nasam v windows - e vse poveche se spriateliavame s nego... GLUPOSTI - taka totalno sa mi pisnali tqpite mu problemi - i koeto e nai-vajnoto - povecheto ot tezi problemi VQOBSHTE NIAMAT LOGIKA !!! A poglednete naprimer RED HAT - niakoi da kaje neshto po vqprosa za napredqka ot 5.0 do 6.0 i tova za kolko vreme.... i kvo predimstvoto na windows za priatelskia interfeis e preodoliano, che daje i v avans (shtom ima veche i GNOME THEMES za win). A ako niakoi e sviknal po balqshkata - da si kreta s windows, ako iska do 3000 nata. Da ne zabraviame i fakta koia kompania stoi za Windows (s kolko pari) i koi sqzdava Linux....... A pqk na NANEV moga da kaja da ne mi se pishe tolkova umen i hitqr a da pogledne obektivno na neshtata i tendenciite v razvitieto na OS. A zashto ne i na Office prilojeniata (ot MS Office po-dobro nema, a????) Ha HA Ha HA....... To taka se govori dqlgo vreme i za intel, ama mai im stana dosta goreshto pod krakata naposledqk... A i stiga s monopolisti be!!!!!

Тема Mnogozadachnostнови [re: Григорий Нанев]  
Автор foenyx ()
Публикувано15.09.99 18:17



aha-aha

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Компетентен]  
Автор slaff ()
Публикувано15.09.99 18:28



Хммммм, като за начало - кво значи -заби ми линукса- КДЕ-то ли?!? шел-а ли?! хмммм ти си интересен човек, може би толкова интересен, че си първия дето прави аналогия м/у линукс и Х хехехех хммммм - в общи линии си абсолютно прав - марш обратно на ПРОЗОРЦИ и забрави тая работа с линукса - имаш твърде извратено мнение за операционната система като понятие - цитирам: устройство DEV ?!??!?!?!? хехехех - абе - що въобще занимаваш толкоз хора със собственото си невежество.... хммм и тоя нанев - да бе - съмнявай се ама съм писал и пиша - и не само аз а и много от гореотговорилите - а ти?!? иначе питай ако нещо те притеснява ... хехехехх веселяци сте и вие ей, добре че има и хора дето имат идея що е то ОС като цяло хехех

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: VADER]  
Автор Jiro ()
Публикувано15.09.99 19:40



Abe Vader, Ti chuwal li si za Linux Documentation Project(LDP)? Mai ne si. Tolkowa si rabotil ti sas Linux. Potarsi LDP po mrezhata i kato go namerish wzemi procheti Administrator's Guide i User's Guide, ama kato te gledam ste triabwa parwo da prochetesh Insatll and Beginner's Guide. Sled towa pak ela da si goworim.

Тема Mnogozadachnostнови [re: Григорий Нанев]  
Автор Jiro ()
Публикувано15.09.99 19:42



Toi Window$a ot nishki s razlichen prioritet e tolkowa stabilen.

Тема Mnogozadachnostнови [re: foenyx]  
Автор Jiro ()
Публикувано15.09.99 19:54



Ei, Kompetenten, Ne znam w kakwo si kompetenten ama Linuxa si go gledal prez kriw makaron. Kato te kefi Window$ bachkai si tam i ne se zanimawai sas seriozni OS. Wirano e che mozhesh da zabiesh Linuxa ako iskash ama AKO ISKASH.(m/u drugoto ti probwa li dali ctrl-alt-backspace raboti kato ti zabi X?) Kato gledam mai ne si puskal pod windows poweche ot dwe prilozhenia. Mozhe da probwash niakoi pat ako ti e skuchno. Oswen towa Windowsa e tolkowa inteligenten che znae po-dobre ot potrebiteli kakwo triabwa da se naprawi(to wiarno che ima potrebiteli koito imat nuzhda ot towa) a towa e osnowna greshka pri pisaneto na softuer. Potrebiteliat winagi triabwa da znae kakwo staw i zasto a ne da si namira posle razni stranni raboti po diska i iz nastroikite. Kato se ponauchish malko, pak se obadi.

Тема >>> slaffнови [re: slaff]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано15.09.99 22:22



Питах вече за нишките.

Тема Mnogozadachnostнови [re: Jiro]  
Автор Тони ()
Публикувано15.09.99 23:25



Ами що се отнася до многозадачност оня ден реших да направя експиримент, пуснах му да рендва 3д изпбражение, едновременно с това опроводяваше бая голяма платка и то с два слоя което практически е невъзможно да направи, обработваше една песничка с куледита и ми пееше винампа. Наистина не заби обаче се влачеше толкова много че ако правеше всичко поотделно еднослед друго щеше да го направи по бързо, като изключим невъзможното опроводяване, та явно може и да работи ама не като хората. Пък затова че се пише умен спор няма направо е изнервящ, ама засега си карам на него но съм в процес на инсталация на Linux, пък ще видим той как ще се справя.

Тема ZA Win'нови [re: Григорий Нанев]  
Автор Stef ()
Публикувано16.09.99 00:34



Abe kato si govorim za OS i kato niakoi tuk mi hvaliat Windows a pliuat Linux - shto ne vzemat da si iziasniat poniatiata shell, X window, KDE, CDE, Gnome interface, root i t.n. to ne e za balqci be!!!!! Pravi sa goregovorivshite che ako iskash mojesh da go zabiesh Linux. Ama AKO ISKASH i AKO SI ROOT, a s windows kakvo - iskash ne iskash i hop BLUE................... BLUE DREAMS........LOL (da ne se obijdat levskarite) a i mi obiasnete logikata, v tova koeto mi se sluchi naskoro a i prodqljava taka - znachi primerno v explorer kato selektiram failove i v status bara dolu si izliza kolko e e broiat im i kolko MB sa - no tova e samo dokato nq sqm otpusnal butona na mishkata. Pusna li go nishto che failovete sa selektirani dolu v status bara informaciata izchezva.... ako niakoi isk ada si spodeliame strannosti v win neka mi pishe - moga da go zasipia s takiva ama me mqrzi da gi opisvam vsichkite A za Linux - mi na kolko godini e be ????? I stiga nedovolnite da sa mqrmoreli samo za da si cheshat ezicite - kato ne sa dovolni - da si stoiat pod Dos ili windows i tolkoz ......az kazah........LOL

Тема Mnogozadachnostнови [re: Григорий Нанев]  
Автор Goro ()
Публикувано16.09.99 10:38



А правиш ли разлика от процеси и нишки? само питам що то това са различни неща ако не знаеш една програма може да пусне 10 процеса а всеки от тях по 10 нишки ще ти дам реален пример при 500 едновременно в секунда потребители Apache web server прави 500 отделни процеса и това работи на 2хР2-333 с 256 рам тука любимият ти Windows загива много преди това число А и естествено като нормално операционна система в Линукса всичко има приоритети При това наистина работещи примерно може да ти забие KDE то ама всичко друго работи човек всичко и музиката си свири и всички сървъри работят а да си видял Windows който като даде GPF в explorer дали после може да работи ?

Тема ZA Win'нови [re: Stef]  
Автор Sir Yasen ()
Публикувано17.09.99 22:25



В тая връзка да кажа какво ми се случи днеска: Пускам си Norton WinDoctor, намери си някакъв проблем, оправи си го и като излязах от него иконката на кошчето ми беше се превърнала в иконката на ICQ NetDetect Agent..... Ето на това му викам СТРАННОСТ НА Windows(или както казва един познат: WinBoz)!

Тема ZA Win'нови [re: Sir Yasen]  
Автор Stef ()
Публикувано17.09.99 23:24



Bravo GORO kaji im na tia deto haber si niamat ot linux a samo govoriat..... "ustroistvo DEV" h aha h aha ha ha po-goliama glupost ne moje li da izmislite be???? LOL

Тема prawilnoнови [re: VADER]  
Автор Kid ()
Публикувано24.09.99 00:13



Absolutno sym syglasen! Probwah Linux i towa e tylno razocharowanie. Prosto cialata rabota e che horata ne obichat Windows zaradi bekrajnite mu bygowe (ako zawiseshe ot men shtiahme da si bichim pod DOS bez nikakwi problemi...), ama pone towa s koeto da go zamestiat da e na niwo. Ne e nuvno chowek da otdelia 90% ot wremeto si i 4/5 ot harda za operacionnata sistema. ami nali na komputyra triabwa da se wyrshi neshto? A, i oshte neshto: chudia se koe e po-idiotsko ot dwete - dali Linux ili ezika, na kojto toj se bazira (wsichki znaiat koj). Maj chowek triabwa da e mnogo bolen za da si swyrshi niakakwa rabota po naj-trudnia nachin i da ubevdawa drugite, che towa e edinstweno prawilnia pyt. E,, w krajna smetka mislia che movem i bez Linux...

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Jiro]  
Автор Kid ()
Публикувано24.09.99 00:21



shto si mislite che horata imat wreme da se rowichkata da chetat fajlowe ot po niakolko Mb??? predi nalagashe li se nepremenno da hodim wyw niakoj sajt www.neznam_si_kakwo.com za da movem da si konfigurirame sistemata?

Тема ZA Win'нови [re: Stef]  
Автор Kid ()
Публикувано24.09.99 00:32



wie, smehurkowcite, koito tolkowa se smeete kavete s kakwo WIE ste doprinesli za towa Linux da e towa koeto e (ne che e neshto...). zashtoto drugite "balyci" prosto spasiawat sweta ot towa nedorazumenie. Mevdu drugoto sym lubopiten koe spored was e OS i kolko triabwa da e goliam shtoto e imalo dostatychno kadyrni OS za po 15-16Kb (bez nuli otzad i s indeks K a ne M!)

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Компетентен]  
Автор vgd ()
Публикувано24.09.99 14:51



Според мен ситуацията е следната: 1)ако желаете да спестите пари и сте наясно с инсталацията на LINUX.......пробвайте. Съвета ми е да не пробвате без да сте прочели достатъчно. Има къде....... 2)ако желаете PC-то (и изпозваните програми разбира се) да са съвместими с почти всички докосвали компютър слагайте Windows и не му мислете. Лесна инсталация, лесна работа, почти всичко се инсталира без особени познания. Аз професионално се занимавам с мрежи, сървъри и тем подобни простотии. Наскоро направихме с приятели много маниашки компютърен клуб: 10 станции Windows 98 1 LINUX (SuSE) Server - само INTERNET , използвам го единствено да "рутира" TCP/IP протокол. Ако не се спестяваха мангизи, бих инсталирал Win NT 4.0 за същата цел като LINUX-a. (Спестяват се приблизително около 700$). Ние си купихме дистрибуцията на LINUX-a и документацията за 90000 лв. (плюс още около три диска с помощни програми, без кирилица естествено). Тъй като в нашия клуб всичко е легално (включително и игрите)избрахме горе посочения варриант с LINUX-а. (LINUX-a също блокира доста често, така че LINUX маниаците да не се заблуждават че е абсолютен връх). Естествено аз взимам отношение при положение че се използва лицензиран софтуер. Аз съм "за" LINUX-а да се развива, нека има още алтернативи. Може пък това да стимулира "бате Били". Доскоро, чао-бау

Тема moneyнови [re: Компетентен]  
Автор vgd ()
Публикувано24.09.99 14:53



Според мен ситуацията е следната: 1)ако желаете да спестите пари и сте наясно с инсталацията на LINUX.......пробвайте. Съвета ми е да не пробвате без да сте прочели достатъчно. Има къде....... 2)ако желаете PC-то (и изпозваните програми разбира се) да са съвместими с почти всички докосвали компютър слагайте Windows и не му мислете. Лесна инсталация, лесна работа, почти всичко се инсталира без особени познания. Аз професионално се занимавам с мрежи, сървъри и тем подобни простотии. Наскоро направихме с приятели много маниашки компютърен клуб: 10 станции Windows 98 1 LINUX (SuSE) Server - само INTERNET , използвам го единствено да "рутира" TCP/IP протокол. Ако не се спестяваха мангизи, бих инсталирал Win NT 4.0 за същата цел като LINUX-a. (Спестяват се приблизително около 700$). Ние си купихме дистрибуцията на LINUX-a и документацията за 90000 лв. (плюс още около три диска с помощни програми, без кирилица естествено). Тъй като в нашия клуб всичко е легално (включително и игрите)избрахме горе посочения варриант с LINUX-а. (LINUX-a също блокира доста често, така че LINUX маниаците да не се заблуждават че е абсолютен връх). Естествено аз взимам отношение при положение че се използва лицензиран софтуер. Аз съм "за" LINUX-а да се развива, нека има още алтернативи. Може пък това да стимулира "бате Били". Доскоро, чао-бау

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Компетентен]  
Автор Penguin ()
Публикувано26.09.99 02:47



We are Linux. Resistance is an indication that you missed the point.

Тема vyprosнови [re: Kid]  
Автор AvatarBG ()
Публикувано26.09.99 04:45



kakvo tochno razbirash pod "ezika, na kojto toj se bazira"?

Тема Linuxнови [re: Компетентен]  
Автор AvatarBG ()
Публикувано26.09.99 05:28



mnogo razbirachi se navydili.. toq probval linux, onq probval linux i vsichkite imali problemi i neshto gi izdraznilo. ami to tova e ili rezultat ot skapana distribuciq na linux (primerno redhat) ili user-a e syvsem nekompetenten.. po-skoro vtoroto, zashtoto ot vsichkite hora, koito poznavam i sa se opitvali da slagat linux ne e imalo sluchaj nqkoj da se oplache che mu e trudno ili neshto podobno. ama to ne mozhe ot nqkoj, kojto e sviknal da shtraka samo na next, da se iska misyl. zashtoto linux e napraven taka che da mozhesh da go instalirash/konfigurirash kakto iskash, a ne kakto si mislqt ot microsoft che iskash. to se iska malko zhelanie za da se polzva neshto razlichno, ne stava kato slozhish linux i izvednyzh da pochnesh da mu razbirash vsichko. i pone nedejte da govorite gluposti che bil bokluk i t.n. toj ako beshe bokluk nqmashe da se razprostrani tolkova (vsichki shtqha da si polzvat windoze), ne poznavam chovek kojto shte se otkazhe ot neshto (windoze) zaradi drugo (linux) ako vtoroto ne e po-dobro. ami az naprimer otkakto minah na linux za postoqnno (qnuari 1999) ne sym syzhalil nito edin pyt (i pri tova nqmam instaliran windoze). po povod i na tova deto nqkoi "razbirachi" pishat che linux iskal celiq hard ili neshto podobno, tova sa pylni gluposti. moq linux instaliran e pod 200mb (zaedno sys vsichki instalirani programi) i pri tova ne stava po-golqm s vremeto ot ne-uninstalnati dll-ta i t.n. (kato windoze). da ne govorq syshto i che ne e preinstaliran ot 6-7 meseca.

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Kid]  
Автор Ники ()
Публикувано26.09.99 22:08



Е за такива като тебе, а и за американци е направен Windows-а

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: vgd]  
Автор Ники ()
Публикувано26.09.99 22:48



Само ми обясни как са ти легални игрите, че не ми е много ясно!

Тема do Nanevнови [re: Григорий Нанев]  
Автор Penguin ()
Публикувано27.09.99 01:46



*yawwwn* fire:~# uptime 1:50am up 97 days, 12:51, 14 users, load average: 0.95, 0.82, 0.68 ---------------------------------------------- I live in a fortress - no windows, no gates...

Тема do Nanev za nishkiteнови [re: Компетентен]  
Автор Penguin ()
Публикувано27.09.99 02:19



fire:~# man 2 clone fire:~# man 2 setpriority fire:~# Ako te interesuwa neshto drugo za nishkite pod Linux shte se radwam da ti pomogna. Za syzhalenie ne moga da pomogna na takiwa kato Kompetenten. Na nego mu trqbwat tishina, spokojstwie i specialni lekarstwa.

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Ники]  
Автор vgd ()
Публикувано27.09.99 10:05



Купени са от фирма "Пулсар" с фактура и касова бележка

Тема Кога ще се наложи LINUX?нови [re: rOOt]  
Автор Zak ()
Публикувано27.09.99 15:14



Когато LINUX постигне поне 30% от световния пазарнен дял на OS за настолни компютри, ще призная че има бъдеще. За сведение към момента LINUX = 6%, Windows 95/98 = 72%. То OS/2 където бе къде по-разпространен изчезна, та LINUX ли ? Zak

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Ники]  
Автор vgd ()
Публикувано27.09.99 16:53



Между другото ти да не си моя стар съученик и приятел Ники Колев?

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Ники]  
Автор Kid ()
Публикувано27.09.99 22:34



iawno ne si me razbral dobre - az ne zashtitawam Windows, a otricham Linux kato seriozen pretendent. naprawi razlika m/u tezi dwe neshta!

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Kid]  
Автор Penguin ()
Публикувано27.09.99 23:26



Prekrasno. Koga moga da ochakwam che shte pisnesh pyrwata stabilna wesiq na KIDiX? Ili mozhe bi KID OS 2000? ----------------------------------------- Microsoft: Who do you want to copy today?

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Kid]  
Автор AvatarBG ()
Публикувано28.09.99 03:58



hahaha.. mi mozhe li da e seriozno neshto, na koeto versiite sa ot sorta na 95, 98, 2000 i t.n. t.e. vsqka godina nov windows, novi bugove, i shumna reklama poradi nomeraciqta na versiqta ;-)

Тема do Penguinнови [re: Penguin]  
Автор Kid ()
Публикувано28.09.99 13:09



:-) zasega niama takawa, no ako se wkluchish w razrabotkata i shte se zaema seriozno

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Skywalker]  
Автор limex ()
Публикувано04.10.99 22:52



Прав си! Тъпи са!

Тема КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ?нови [re: Компетентен]  
Автор limex ()
Публикувано04.10.99 23:23



КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ? КОЙ СЕ ТИ БЕ, ЦЪРВУЛ?

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: limex]  
Автор Ивайло Дончев ()
Публикувано05.10.99 20:34



Който смята, че Linux е боклук си няма хабер от операционни системи

Тема Boje opaziнови [re: Компетентен]  
Автор Hardy ()
Публикувано17.10.99 23:59



Abe sto za hora pishat. Polowinata nesta sa adski gluposti. "Ne mojelo da se reztartira mashinata ot normalen potrebitel" i towa bilo losho, Tozi koito go e pisal njama ideja za kakwo stawa duma. Ami ako w taj sitema rabotjat oste 100 choweka, kak taka ste restartira ?????????. Bil zabiwal kato gleda dev directorijata s mc, mi parwo "mc" e programa w Linux towa NE E Linux. Malko li programi pod Windows zabiwat. Wtoro mi e mnogo intersno kakwo gleda s mc w directorija dev, kakwo ochakwa da widi tam "moje bi Bill". Da ne goworim che sled kato w normalen potrebitel kak mu e razresheno da wliza w dev diektorijata. Egati administratorite.

Тема ЛИНУКС НЕ Е ЗА ИДИОТИ !нови [re: vgd]  
Автор Лиич Даун Лоудър ()
Публикувано02.01.00 02:30



графичния дектоп не е цел на живота на линукс, и няма и да бъде скоро! хайде ми покажи любимия ти уиндоус с команден ред и администрирай системата като в линукс! направи го и в мрежа... и в клъстър... ох, защо ли ти говоря неща, които не разбираш... работи си на Уиндоус, плащай си $120 за ьпгрейди на година, духай супата с проблем 2000... НО НЕ НИ ЗАНИМАВАЙ С НЕКОМПЕТЕНТНОСТТА СИ!

Тема ПРОЧЕТИ ТОВА, ГЛУПАКО!нови [re: slaff]  
Автор Лиич Даун Лоудър ()
Публикувано02.01.00 02:43



превеждам на уиндоусов език предишния постинг, като за теб: КДЕ-то и да забие не е страшно - то е само една програма - рестартираш САМО НЕЯ, през това време системата си работи, без това да и пречи. Това е основна разлика от Уиндоус - при теб забиването на графичната подсистема е фатално за ВСИЧКО, защото нямаш мултитаскинг - ако Бил Гейтс ти е казал че имаш, излъгал те е, повярвай ми!

Тема Re: LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Компетентен]  
Автор rado7319 (непознат )
Публикувано05.12.17 21:26



Попаднах на тази стара тема - и така след 19 години става ясно, че авторът й е бил прав - нищо не стана от Линукса - Windowsa го съсипа окончателно.





Тема Re: LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: rado7319]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано29.03.18 21:48



Boq se, 4e mnogo gre6i6. Ima si OS za razli4ni zada4i...
Donqkade LNx iska po skap hardware no v zamqna na tova ima Lnx s ni6tojni sistemni iziskvaniq . Zavisi kakvo za 6te ti trqbva operacionata sistema. Az naprimer polzvam Bart PE , no drugo kato BArt PE ot Microsoft nqma i nqma i da ima, dokato pod Lnx ima xilqdi Live distribucii pri tova godni za Internet surf.


Ни съм книга ни съм лекар, обичам книгите и всеки ден нещо ме боли


Тема Re: LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: stillpigi-166243]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано10.01.20 20:59



> Donqkade LNx iska po skap hardware

??



Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.