Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:11 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Mnogozadachnostнови [re: Григорий Нанев]  
Автор Jiro ()
Публикувано15.09.99 19:42



Toi Window$a ot nishki s razlichen prioritet e tolkowa stabilen.

Тема Mnogozadachnostнови [re: foenyx]  
Автор Jiro ()
Публикувано15.09.99 19:54



Ei, Kompetenten, Ne znam w kakwo si kompetenten ama Linuxa si go gledal prez kriw makaron. Kato te kefi Window$ bachkai si tam i ne se zanimawai sas seriozni OS. Wirano e che mozhesh da zabiesh Linuxa ako iskash ama AKO ISKASH.(m/u drugoto ti probwa li dali ctrl-alt-backspace raboti kato ti zabi X?) Kato gledam mai ne si puskal pod windows poweche ot dwe prilozhenia. Mozhe da probwash niakoi pat ako ti e skuchno. Oswen towa Windowsa e tolkowa inteligenten che znae po-dobre ot potrebiteli kakwo triabwa da se naprawi(to wiarno che ima potrebiteli koito imat nuzhda ot towa) a towa e osnowna greshka pri pisaneto na softuer. Potrebiteliat winagi triabwa da znae kakwo staw i zasto a ne da si namira posle razni stranni raboti po diska i iz nastroikite. Kato se ponauchish malko, pak se obadi.

Тема >>> slaffнови [re: slaff]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано15.09.99 22:22



Питах вече за нишките.

Тема Mnogozadachnostнови [re: Jiro]  
Автор Тони ()
Публикувано15.09.99 23:25



Ами що се отнася до многозадачност оня ден реших да направя експиримент, пуснах му да рендва 3д изпбражение, едновременно с това опроводяваше бая голяма платка и то с два слоя което практически е невъзможно да направи, обработваше една песничка с куледита и ми пееше винампа. Наистина не заби обаче се влачеше толкова много че ако правеше всичко поотделно еднослед друго щеше да го направи по бързо, като изключим невъзможното опроводяване, та явно може и да работи ама не като хората. Пък затова че се пише умен спор няма направо е изнервящ, ама засега си карам на него но съм в процес на инсталация на Linux, пък ще видим той как ще се справя.

Тема ZA Win'нови [re: Григорий Нанев]  
Автор Stef ()
Публикувано16.09.99 00:34



Abe kato si govorim za OS i kato niakoi tuk mi hvaliat Windows a pliuat Linux - shto ne vzemat da si iziasniat poniatiata shell, X window, KDE, CDE, Gnome interface, root i t.n. to ne e za balqci be!!!!! Pravi sa goregovorivshite che ako iskash mojesh da go zabiesh Linux. Ama AKO ISKASH i AKO SI ROOT, a s windows kakvo - iskash ne iskash i hop BLUE................... BLUE DREAMS........LOL (da ne se obijdat levskarite) a i mi obiasnete logikata, v tova koeto mi se sluchi naskoro a i prodqljava taka - znachi primerno v explorer kato selektiram failove i v status bara dolu si izliza kolko e e broiat im i kolko MB sa - no tova e samo dokato nq sqm otpusnal butona na mishkata. Pusna li go nishto che failovete sa selektirani dolu v status bara informaciata izchezva.... ako niakoi isk ada si spodeliame strannosti v win neka mi pishe - moga da go zasipia s takiva ama me mqrzi da gi opisvam vsichkite A za Linux - mi na kolko godini e be ????? I stiga nedovolnite da sa mqrmoreli samo za da si cheshat ezicite - kato ne sa dovolni - da si stoiat pod Dos ili windows i tolkoz ......az kazah........LOL

Тема Mnogozadachnostнови [re: Григорий Нанев]  
Автор Goro ()
Публикувано16.09.99 10:38



А правиш ли разлика от процеси и нишки? само питам що то това са различни неща ако не знаеш една програма може да пусне 10 процеса а всеки от тях по 10 нишки ще ти дам реален пример при 500 едновременно в секунда потребители Apache web server прави 500 отделни процеса и това работи на 2хР2-333 с 256 рам тука любимият ти Windows загива много преди това число А и естествено като нормално операционна система в Линукса всичко има приоритети При това наистина работещи примерно може да ти забие KDE то ама всичко друго работи човек всичко и музиката си свири и всички сървъри работят а да си видял Windows който като даде GPF в explorer дали после може да работи ?

Тема ZA Win'нови [re: Stef]  
Автор Sir Yasen ()
Публикувано17.09.99 22:25



В тая връзка да кажа какво ми се случи днеска: Пускам си Norton WinDoctor, намери си някакъв проблем, оправи си го и като излязах от него иконката на кошчето ми беше се превърнала в иконката на ICQ NetDetect Agent..... Ето на това му викам СТРАННОСТ НА Windows(или както казва един познат: WinBoz)!

Тема ZA Win'нови [re: Sir Yasen]  
Автор Stef ()
Публикувано17.09.99 23:24



Bravo GORO kaji im na tia deto haber si niamat ot linux a samo govoriat..... "ustroistvo DEV" h aha h aha ha ha po-goliama glupost ne moje li da izmislite be???? LOL

Тема prawilnoнови [re: VADER]  
Автор Kid ()
Публикувано24.09.99 00:13



Absolutno sym syglasen! Probwah Linux i towa e tylno razocharowanie. Prosto cialata rabota e che horata ne obichat Windows zaradi bekrajnite mu bygowe (ako zawiseshe ot men shtiahme da si bichim pod DOS bez nikakwi problemi...), ama pone towa s koeto da go zamestiat da e na niwo. Ne e nuvno chowek da otdelia 90% ot wremeto si i 4/5 ot harda za operacionnata sistema. ami nali na komputyra triabwa da se wyrshi neshto? A, i oshte neshto: chudia se koe e po-idiotsko ot dwete - dali Linux ili ezika, na kojto toj se bazira (wsichki znaiat koj). Maj chowek triabwa da e mnogo bolen za da si swyrshi niakakwa rabota po naj-trudnia nachin i da ubevdawa drugite, che towa e edinstweno prawilnia pyt. E,, w krajna smetka mislia che movem i bez Linux...

Тема LINUX Е ПЪЛЕН БОКЛУКнови [re: Jiro]  
Автор Kid ()
Публикувано24.09.99 00:21



shto si mislite che horata imat wreme da se rowichkata da chetat fajlowe ot po niakolko Mb??? predi nalagashe li se nepremenno da hodim wyw niakoj sajt www.neznam_si_kakwo.com za da movem da si konfigurirame sistemata?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.