Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Принтер Lexmark  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано31.03.10 11:30



Имам нужда от нов служебен принтер. Интересуват ме 2 модела на Lexmark: Lexmark E120 и Lexmark E350D. Първият е най-ниския клас, но е на добра цена. Втория е по-скъп, но подържа двустранно печатане, което е ценна екстра за мен. Ако някой има опит със съответните модели, ще съм благодарен за компетентни мнения относно качествата на съответните модели. Ако имате идея за по-добри предложения до 250 лв със същите възможности, може да препоръчате и някаква друга марка или модел.

П.п. Принтера ще е средно натоварен, така че, освен качествета на механиката и цената на консумативите не е без значение.



Тема Re: Принтер Lexmarkнови [re: kилиkaндзep]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано31.03.10 12:27



Щом цената на консумативите е от значение - ориентирай се към принтери Brother. Те останаха единствените без чипове/смарт карти по консумативите, което доста поевтинява презареждането. Барабанът е отделен модул, с живот минимум 12000 копия - официално. неофициално изкарва доста повече, и после се рециклира лесно за още поне един живот. Зареждането на тонер касетата е елементарно, можеш сам да си го правиш. Ако ще ги зареждаш сам - пиши една бележка за някои тънкости... Като модели - HL-2035 се предлага в момента, като най-нисък клас, на цена около 190 лева, мисля. Ако те интересуват повече подробности - на brother.bg има всичко, вкл. препоръчителни цени. Мисля, като цена най-изгодно ще е в големите бакалии като Технополис - те въртят мн. голям оборот и ги взимат доста по-евтино от дребните фирми.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Принтер Lexmarkнови [re: kилиkaндзep]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано31.03.10 12:44



И двата принтера не се произвеждат вече, някой се опитва да се освободи от залежала стока.



Тема Re: Принтер Lexmarkнови [re: walkman™]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано31.03.10 18:14



Точно този Brother го имам у дома от доста време, купих го навремето по твой съвет и досега не мога нищо лошо да кажа за него. Апропо, още не съм му сменял тонер, камоли барабан, рядко го ползвам. Относно тонера... гледам, че за някои модели има не оригинални касети на доста по-тънки цени, та за това питах, пък било то и с чип. Не робувам на марки, но понеже по-скъпия Lexmark имаше двустранно печатане, а не видях друг с тази възможност на тази цена си направих устата да питам за него.



Тема Re: Принтер Lexmarkнови [re: tuff slim]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано31.03.10 18:19



Това какво общо има с темата ми?



Тема Re: Принтер Lexmarkнови [re: kилиkaндзep]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано31.03.10 19:04



По-добре си зареждай оригиналните касети, докато могат, отколкото да купуваш "съвместими" - много калпави са ми попадали. Най-добре - зареждаш няколко пъти (докато може) оригиналната; като вече не може - купуваш пак оригинална и повтаряш цикъла. Или купуваш нов принтер...



За двустранен печат - най-евтиния brother с дуплекс е твърде скъп...

Ако си зареждаш сам касетите - и лексмарка е решение, чипове се намират. Иначе лексмарк като принтери са доста добри.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Принтер Lexmarkнови [re: kилиkaндзep]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано31.03.10 22:19



Ти питаш за два конкретни принтера Lexmark и аз ти казвам че са discontinued, демек не се произвеждат. Най-вероятната връзка с темата ти е, че след година като ти потрябват части за тях няма да има.



Тема Re: Принтер Lexmarkнови [re: tuff slim]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано31.03.10 22:49



Е, след година... Още има части (оригинални) за принтери отпреди 6-7 години... А като ще го ползва малко - и след толкова може да не му потрябват части; ако го натовари на границата на възможностите на принтера - когато почне да няма части, той и без това ще си е изплатил инвестицията, а и ще е достатъчно амортизиран, че да е по-изгодно да купи нов, вместо да го ремонтира.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Принтер Lexmarkнови [re: walkman™]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано01.04.10 03:21



аз му дадох информация, а той реши да се дръвчи. Се ми е тая дали ще има или няма да има части. Аз принтер си имам и точно лексмарк няма начин да си взема. За тия три години имах три пъти повече проблеми от предишните 6 когато бях с ХП8ххх



Тема за тонера....нови [re: walkman™]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.04.10 15:59



Така и така пак си се хванал да даваш акъл... я кажи при китайците в

гледам има тонер за 6-10$ в зависимост от марката и количествота а за HP принтери има и направо чипове за по 3$ - вършат ли работа?? или да не се занимава човек да поръчва а да си купи от местния пазар?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.