Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема губят ми се 30 Гб от дисканови  
Автор sonia711 (непознат )
Публикувано06.02.07 10:04



Целия е 160 - след инстол на XP e 130 Гб - помогнете моля!



Тема Re: губят ми се 30 Гб от дисканови [re: sonia711]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано06.02.07 16:54



На етикета на хард диска ли пише че е 160гб или преди ти е показвало под уиндоус че имаш толкова свободно място ? Защото ако е първото е нормално сред форматиране да не са 160гб а с 10-15 по малко.



Тема не ти се губят сякаш :)нови [re: sonia711]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано06.02.07 17:37



Ами няколко умни глави са се събрали и са решили размера на дисковете да е кратен на 1000 а не на 1024 така че 1 мегабайт от 1024 байта става 1000, гигабайта става от 1024 мегабайта на 1000 и решили едната мерна единица да бъде гигабайт а другата гибибайт. Така че са ти продали 160 гига с кратност 1000 а уиндоса ти ги смята с кратност 1024 така че се получава "липсата" ама сметни си точно колко е разликата че мен ме мързи за момента или потърси инфо по темата съкращението на едната мерна единица е Gb а не другата Gib.

Е вече ако преди инсталацията уиндоса е показвал обща сума 160 гига вече се извинявам търси някъде другаде.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: не ти се губят сякаш :)нови [re: Диaн]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.02.07 23:01



Един МЕГАбайт винаги си е бил равен на 1 000 000 байта. Само дето някои недоумковци са помислили, че могат да променят СИ и да решат, че кило- вече не е представка за умножение по 1000 и МЕГА не е за 1 000 000. Ама... не става.

Има си приети представки за кратните единици по степените на двойката.. така че МЕГАбайт си е 1 000 000 байта. Производителя коректно си е написал размера, а какво си въобразява купувача, си е негов проблем.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Прочети си буквара walkman™нови [re: walkman™]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано07.02.07 01:40



walkman™, нещо си пропуснал първите години в училище, информацията се мери във БИТОВЕ, 8 бита = 1 БАЙТ
а сега умножавай и дели, но като имаш предвид че смятаме в БИТОВЕ, а говорим за БАЙТОВЕ, това не ти е сирене и салам
в Битове е и скоростта на интернет и всичко свързано с компютрите, само че за удобсто на учени глави като теб минаваме през БАЙТОВЕТЕ (8 бита, нали запомни)
И още една задачка, закачка, да работници в бакалията като теб, като как ще разделиш 1000 байта на битове? (пак да ти припомня, че 1 байт=8 бита)
1 бит- 0 или 1, единица информация, има-нема, тъмно-светло.





Тема Re: губят ми се 30 Гб от дисканови [re: sonia711]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано07.02.07 01:45



Ти ли си инсталира лично Windows-a и как точно раздели диска, да не би да си заделила 30-40 ГБ за друг дял?



Тема Re: губят ми се 30 Гб от дисканови [re: sonia711]  
Автор 666666 (минаващ)
Публикувано07.02.07 06:55



и при мен е същото,заделих 50 Гб за системен диск и сега биоса го разпознава като 160 Гб а ХР като 130 Гб,дали това ще е една от причините да мина на Линукс!



Тема Re: губят ми се 30 Гб от дисканови [re: 666666]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано07.02.07 07:51



Хайде, ще попитам и аз, ама така с гадаене едва ли ще стане.

Какво ти е дъното? Да няма ограничение до 137 GB за хард? Някои по-стари дъна не разпознават по-големи дискове.

Щирлиц



Тема виж ся...нови [re: walkman™]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано07.02.07 09:24



Виж ся... компютрите и техните мерни единици кратни на 2 на степен "н" ги има от втората световна на насам, тогава се е видяло че мерните единици кило, мега, гига и т.н. не са точно кратни на 1000 а на 1024 и е прието да се използват тези единици за кратност като се уточнява че това е за бинарната система - и все пак това решение е взето преди... години. И сега наскоро мисля че след 97-ма или 98-ма няколко фирми производителки на дискове (50 и кусур години след това) за да могат да смъкнат цените правят пазарния трик с по-малкия диск това е. Както са ти казали прочети си букварите преди да пишеш го направи.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема прав си...нови [re: Щиpлиц]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано07.02.07 09:26



Прав си като се замисля може и това да е проблема - дъното да не може да разпознава повече от 137 гига диск. Просто като писах първото което ми дойде на акъла е за разликата в сметките на производителите и на винбоза.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.