Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: губят ми се 30 Гб от дисканови [re: sonia711]  
Автор Tweeg ()
Публикувано07.02.07 12:17



има 137 ГБ ограничение от Win-a




дъното щом ги разпознава 160 си е наред



Тема Ето ти и инструкции от Microsoftнови [re: sonia711]  
Автор Tweeg ()
Публикувано07.02.07 12:19







Тема Re: Благодаря...а това са подробноститенови [re: AliBabach]  
Авторsonia711 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 12:56



Първо, благодаря на всички, които отговориха толкова бързо и изчерпателно :).Вчера бях на работа и нямах никакво време за подробности, та сега ще се опитам да обясня малко по добре:
На твоя въпрос:сама съм го инсталирала, и точно както предполагаш е разделен на 2 С:е 50 Гб, а от останалото се губят въпросните 30.Всъщност проблема маи е точно като при колегата :) 666666.И аз се замислям вече за Linux.
Дъното е ново P4Titan, GA-8I865G775-G(-RH), не съм спец по хардуера та ако някои знае за какво става въпрос може би ще ми каже дали има ограничения.
И последно - разделих диска с Partition Magic ...досега не съм имала проблеми с него, но пък най-големият ми диск беше 80 Gb.
Още веднъж благодаря на всички, и ако имате идеи...:)



Тема Re: Благодаря...а това са подробноститенови [re: sonia711]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.02.07 14:03



Пробвай paragon partition manager - много съм доволен от него, ползвал съм го при подобни проблеми.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Прочети си буквара walkman™нови [re: AliBabach]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.02.07 14:44



Явно ти си пропуснал нещо от училището.

Размера на диска се означава във БАЙТОВЕ, не в битове. Няма значение обаче за байтове или битове говорим... Представката КИЛО- винаги е означавала умножение по 1000, а не по 1024; представката МЕГА - по 1000000, не по 1048576. Никой никога не е отменял системата СИ (която май си пропуснал да забележиш, че съществува ). Това, че някой "умник" е почнал да ползва представките не по предназначение, и с това е въвел масово объркване, не извинява НИКОГО да не знае кое какво означава и за какво се ползва. Преди да напишеш нещо - помисли, ако можеш...

А, да... искам да ми покажеш харддиск, на който да е написан обема във БИТОВЕ... много ми е интересно.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: виж ся...нови [re: Диaн]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.02.07 14:47



От доста време вече са стандартизирани представки за умножение по степените на 2. Само, че инерцията в мисленето е огромна... дори аз се хващам понякога, че казвам МЕГАбайт или КИЛОбайт... Е, ще се отърва и от това.. както и от "газта" и други подобни недоразумения.



А за "пазарния трик" - ами донякъде е така. Просто те много коректно са си означили размера 160GB, или 160 000 000 байта. Това, че някой чете GB, а в главата си го смята за GiB - ами да не е. Да се е научил кое какво означава... Не първия, няма да е последния случай, в който рекламата се ползва от незнанието или от инерцията в мисленето на клиента.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 07.02.07 14:56.



Тема Re: Благодаря...а това са подробноститенови [re: sonia711]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано07.02.07 19:42



толкова ли е трудно - трябва да направиш инсталация на хр с интегриран сп1,още по-добре интегриран сп2 и ще ти разпознае целия диск.

след като при инсталацията можеш да си разделиш диска със средствата на вин, защо не го правиш? за да загубиш повече време или защото не знаеш че можеш?



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Прочети си буквара walkman™нови [re: walkman™]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано07.02.07 20:16



Чейте, чейте малко. ;о))) Проблема с кило- мега- гига- не е от днес или вчера. ... Още от зората на компютрите бе прието, че кратните мерни единици ще са на 1024, заради степенуването на основната мерна единица за информация - "бит". ... И така, с течение на времето беше утвърдена мерната единица за капацитет на памети, дискове, и т.н. боклуци - КИЛО-, МЕГА-, ГИГА- да е кратна на 1024. ... Докато в един момент производителите на тези дискове не решиха, че с един еФтин трик могат да пишат по лепенките на дисковете си по-големи числа, с което да продават по-лесно изделията си. И казаха те: "Да бъде 1000"... И то стана кратно на 1000, въпреки, че не е кратно на степен на 2. Както и да е. На въпроса "защо така бе, Миме" може единствено да се продължи с историята - SI беше допълнена със съответните мерни единици за количество информация "киби-, меби-, гиби-", като въпросното "би" е от бинарен. И така, вече един кибибайт е равен на 1024 байта, а един килобайт - на 1000. ;о))) Ок, но с това не се свършва историята. ... Хората, които са отдали живота си на компютрите казаха, че това са абсолютни глупости и простотии, и така и не приеха това "би", и продължиха да използват кило-, мега-, гига- за представки. ... И така, слагайки новия си 100 гигабайтов хард на лаптопа си - получавам хард с обем 100 000 000 000 байта, което би трябвало да се означи като 100 GB, или като 93.13 GiB. Е да, ама не. ;о) Отварям аз пропъртито за диска, и какво мислите, че ми показва Windows!?!?!? 93.13 GB. Ха сега де. ;о)))) Нормално е. Просто за нас като потребители ни е нужно да знаем коя памет в какво се мери, и да не ни прави впечатление разликата. ... Всъщност неправилно се изразих - нужно ни е да знаем коя памет производителя в каква мерна единица я мери.

...

"Разговор между програмисти:
- Колега, ще ми услужиш ли с 1000 лева на заем за един месец?
- Ми, добре. Ама хайде, за да ни е точна сметката - нека да ги закръглим на 1024..."

Щирлиц



Тема Re: Прочети си буквара walkman™нови [re: Щиpлиц]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.02.07 23:28



Кой е ПРИЕЛ, че КИЛО е х1024? Никой никога не е отменял системата СИ, където са стандартизирани тези представки. Тва си е допускане на (някои от) компютърни специалисти. Те НЕ СА хората, които могат да променят стандартите за измерителни единици. Това си е едно тяхно си частно мнение, с нищо не променящо значението на кратните и дробни представки. Така, че не производителите на дискове са объркали нещата, а ”специалистите”. Производителите просто се възползват (дори не бих казал некоректно) от хаоса в главите на потребителите, за което са виновни именно онези IT ”специалисти” (btw знаеш мнението на Инжинера за ”специалистите”, нали? plezq se] ). И ”Хората, които са отдали живота си на компютрите” най-малко са онези, които ще определят дали са глупости, или не системата измерителни единици. Ако те са имали навремето малко акъл в главите си да погледнат света около тях, и да помислят не само за чисто техническите дивотии около компютрите, а и за това да обсъдят и приемат читава терминология, сега нямаше да има такива ”проблеми”. Та... ”специалисти”, какво да иска човек от тях? Като коне с капаци - виждат само техното си проблемче, и нищо около него...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Прочети си буквара walkman™нови [re: walkman™]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано08.02.07 07:49



Това го кажи на някои от най-силните хора на планетата - Майкрософт. ... Колкото и да не ти харесва - е така. Не случайно подсказах за това какво виждам аз в пропъртито за хард-диска си. Там не пише 100 GB, нито 93.13 GiB, а пише точно: "93.13 GB". Край на цитата. И хич не ме интересува какво мислиш ти. Занимавам се с компютри още от времето когато в България беше направен първия "Имко 2". За мен винаги 1 KB ще е равен на 1024 байта.

И не те знам на колко си години, но доколкото не ме лъже паметта - същото сме учили и в училище.

Щирлиц




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.