Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема HELP - след ъпдейт лаптопа не тръгва?!?!  
АвторPeceтчo (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 00:11



Здравейте!
Надявам се на помощта ви ....
Дълго време лаптопа ми (TOSHIBA Satelite 1905-S303) не беше помисрисвал интернет, а днес се наложи да му пусна, Win XP е легален и намери купища "важни" ъпдейти, съгласих се да ги изтегли и да ги инсталира, след инсталирането поиска рестарт, пак се съгласих (май тук ми беше грешката) и след рестарта - цък - ХР-то не тръгва, само рестарти и рестарти, стига до черния екран с бара и надписа ХР и щтрак - рестарт .....и така до безкрай .....
Помагайте - какво да правя ?
Има ли начин да си тръгне ХР-то или начин поне да си преточа харда някак ....





Тема Re: HELP - след ъпдейт лаптопа не тръгва?!?!нови [re: Peceтчo]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано29.11.06 00:54



докато стартира натискаш F8 и влизаш в safe mode.
и там опитай да видиш какво се случва в лога. освен това махни му чавката auto restart при system failure.

не ми се обяснявам всичко подробно, но не се шашкай, трябва да се справиш, ако не - дай го на човек който разбира.

кажи уиндоуса с какъв сървис пак беше и дали при ъпдейта не си изтеглил и инсталирал SP2, ако преди това е бил с 1 или 1а.
евентуално можеш да пробваш и last known good configuration, виж имаш ли restore point преди инсталацията на ъпдейтите.
P.S. ако не можеш да влезеш и в safe mode вероятно ще се наложи да ъпдейтваш биоса.


Най-напред обаче иди на сайта на производителя, влез в съпорт секцията и виж дали няма някакво инфо по въпроса за твоя модел, може да ти трябват и нови драйвери.
Грешка! Грешка! Сбърках вратата! Сбърках жената!

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 29.11.06 01:00.



Тема Re: HELP - след ъпдейт лаптопа не тръгва?!?!нови [re: нoчнoй_дoзop]  
АвторPeceтчo (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 01:13



В safe mode не мога да вляза - излиза един списък (май дето ти му казваш лог) и полсе пак се рестартира ....
не си спомням с какъв сървис пак беше преди , ....
Ама кой ме би по-главата да се съгласявам с тези ъпдейти ....
И с last known good configuration не става....
Интересното е че доста бързо излиза черният екран с бара и надписа ХР, доста време върти и - аха да зареди синия стартов екрах и рестарт ....



Тема Re: HELP - след ъпдейт лаптопа не тръгва?!?!нови [re: нoчнoй_дoзop]  
АвторPeceтчo (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 01:15



...аи не намирам чавката за ресета .....



Тема Re: HELP - след ъпдейт лаптопа не тръгва?!?!нови [re: Peceтчo]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано29.11.06 07:58



щом last known goot shits не тръгва, виж тук:


много внимателно прочети всички warning#. ако попаднеш в случая на warning#2 - действай по тая схема:




на мен ми свърши работа. представлява връщане на last known good conf на ръка. нарочно съм дал линкове към четирите страници, защото понякога пляква refresh към некви бози и ако браузъра ти не блокира refresh-овете няма да видиш каквото трябва.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...

Тема Re: HELP - след ъпдейт лаптопа не тръгва?!?!нови [re: Peceтчo]  
Авторнoчнoй дoзop (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 08:22



99% съм сигурен, че проблема ти е в BIOS-а, по-точно процесори P4 prescott имаха такъв проблем при windows XP SP2 и с по-стара версия на биос. явно при ъпдейта си инсталирал SP2, а биоса ти не е съвместим.
единия вариант е да се инсталира специален пач преди да се инсталира SP2, другия и по-добрия според мен е да се ъпдейтне биоса и тогава да се инсталира SP2. в твоя случай вече нямаш друга възможност освен да ъпдейтнеш биоса.

но не те съветвам да го правиш сам, особено на лаптоп. при лаптопите има по-големи рискове и затова е най-добре е да го дадеш в сервиз да ти ъпдейтнат биоса за да си носят отговорността ако се оплеска нещо.



Тема Re: HELP - след ъпдейт лаптопа не тръгва?!?!нови [re: нoчнoй дoзop]  
АвторPeceтчo (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 10:02



Благодаря ти!
имам само едно нещо което не ми е ясно - на сайта на производителя не виждам по-нова версия на Биоса от 2.00, а при стартирането си ми дава че и моята си е 2.00, ....открива си и процесора, и харда и рама....
...Както се казваше в рекламата - "Къде сбъркахме"





Тема Re: HELP - след ъпдейт лаптопа не тръгва?!?!нови [re: Peceтчo]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано29.11.06 10:15



Добре де, щом си с истински XP, значи трябва да имаш диск(-ове) за възстановяване. Проблемът ти е, ако не си архивирал, преди да актуализираш ОС. Ако си се сетил да архивираш, няма страшно - възстанови фабричното състояние, виж в интернет, прочети, ориентирай се, ползвай си междувременно компютъра, преди да направиш следващ опит. Не се панирай. В противен случай (ако не си архивирал - да ти е за урок!) виж имаш ли възможност да зареждаш от външен диск - трябва да е описано в документацията на BIOS-a. Ако можеш, изтегли си от интернет (явно на друг компютър) примерно HIREN. Това е CD със средства за възстановяване на информацията на твърдия диск. С негова помощ трябва да можеш да се справиш най-малкото с възстановяването на информацията, до която сега (може би) нямаш достъп. След като успееш да я архивираш, натам е ясно. Има и други CD-та със средства за възстановяване - потърси в интернет (ключови думи restore disk, rescue disk и т.н.).
И пиши как си се оправил, за да имат полза и другите тук.

Teamwork: Simply stated, it is less me and more we.


Тема Re: HELP - след ъпдейт лаптопа не тръгва?!?!нови [re: Peceтчo]  
Авторнoчнoй дoзop (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 10:22



е щом е така, тогава не знам. пробвай ако искаш с метода който ти е предложил луд пръч да си възстановиш системата.
или опитай да си бекъпнеш файловете като заредиш някоя бездискова дистрибуция на линукс, и след това да инсталираш наново цялата система с предвидените за целта дискове, които ти връщат компютъра в състоянието като си го купил.
аз имах предвид ситуацията, описана

, свързана с микрокодове на процесора, а не че биоса няма да си открие нещо. обаче и аз не виждам по-нова версия от 2.0 за твоя лаптоп, а и не виждам нищо такова описано от производителя като възможен бъг...
тая история с микрокодовете са а фикснали в още по-предишна версия, странна работа, тия от майкрософт винаги се застраховат като ъпдейтваш те карат да се съгласяваш, че си е на твой риск и те предупреждават да си бекъпнеш предварително, ама колко хора го правят, когато не става въпрос за сървър.



Тема Re: HELP - след ъпдейт лаптопа не тръгва?!?!нови [re: ivz]  
Авторнoчнoй дoзop (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 10:32



я кажи откъде мога да дръпна Hiren's BootCD 8.6
че имам само някаква много стара версия




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.