Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 16.05.22 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Колко енергия гори един компютърнови [re: ivz]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано31.10.06 17:27

я прочети по-внимателно:

:>
Колко енергия гори един компютър, кожто е на стандбй (т.е. с изключен монитор)?
Имам в апартамента ни общ сървър (кожто представлява един tower-comp), и искам да имам аргументи за да защитя постоянния си престой в интернет.
Чувал съм че един комп (без мониторът!) не гори много. Колкото 2-3 крушки може би ?
МЕрси.

1. от първото удебелено => под "стендбай" Люб разбира изключения монитор.
2. допълнително доказателство за верността на т.1 е второто удебелено със зачервеното барабар.

т.е., компютърът ще служи 24 часа в денонощието за рутер, а може би и за файлов сървър за източеното от интернет. няма да му стигнат 5W, нито пък 10W :P

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...

Тема Re: Колко енергия гори един компютърнови [re: Manja]  
Публикувано31.10.06 17:30

ти внимавай да не те спипат екозащитните организации, че жив ще те утрепят за тия приказки!

АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 19:47

Mersi za socilogicheskia komentar, ama az jiveia ot 6 god. v Germania i s germanci, taka che iavno (i) tuk obichat da pestiat..

Тема Re: Колко енергия гори един компютърнови [re: Lub]  
АвторManja (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 21:53

Явно и там те гони немотията, щом си губиш времето с пресмятане на консумираната мощност на комп-а(която е известна и на децата в детските градини вече), вместо да работиш и създаваш нещо с него, което влиза в работа за тоя свят и за хората.Схващай какво ти говоря и не увъртай.Остави пресмятането на развойните лаборатории, на тях това им е наистина необходимо.
Германците нямат навика да си прахосват дори и свободното време.
Винаги съм смятал, че забраната за българи работници там и в други държави след 01.01.2007 г. е една велика глупост и е резултат от консервативно и инертно мислене и други фактори, разбира се(като например политически и националистически), но и ти май се опитваш в момента да ме разубеждаваш стабилно.

Тема Re: Колко енергия гори един компютърнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Публикувано31.10.06 22:06

Нямам нищо против екопоборниците, дори ги смятам за едно необходимо зло:)(справка следващият абзац).Но и те са доста фалшименто.Там лъха една бунтарска романтика и еуфория и голяма доза войнстваща посредственост.После и те кълват пари, а не го правят от вътрешна убеденост, НАПОСЛЕДЪК:) Не забравяй, че и те ядат, серат и пр.и...консумират ток разбира се:)Дори съм сигурен, че ако им изключат близкото трафо за профилактика и ревизия, веднага ще звъннат на диспечера, за да го напсуват.Така, че те не се отказват дори от едно от всички тия благинки, срещу които подскачат.
Все пак, трябва да призная - на всяко действие трябва да има равно противодействие за да има баланс.Иначе светът скоро ще плуве и ще се дави в собствените си лайна, хахаха:)

Публикувано31.10.06 22:25

не е до немотия. доста от немците са големи скръндзи.

Тема 5W !?нови [re: ivz]  
АвторAMД (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 23:59

Аз не съм чел спецификациите, колко трябва да бъде консумацията на компютър от Energy Star клас в режим standby.
Но виждам съвсем други цифри за моя (аз писах по-рано с "...", това е Sempron 2200++ на A7V8X-X дъно с 512 M RAM, 80G HDD, 400W захранване).
Та:
1) TFT монитор.
12W - изключен (това е от адаптера явно);
45W - включен
2) Компютър
112W - без натоварване;
130W - при зареждането на ОС-а;
82W - standby;

АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 01:18

ich - armer Student
mnogo pribyrzani izvodi si pravish

Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано01.11.06 08:19

Като те чета ми става интересно дали всъщност ТИ самия си плащаш потребената ел. енергия или татко ти го прави ...

Иначе си прав - много сме далече и от ЕС и от 21ви век и все още не сме свикнали да си правим сметката ... 100 киловата месечен разход направени неоправдано са си глупост.

Дядо мраз умря, застрелян в гръб от Дядо Коледа!

Тема Re: Колко енергия гори един компютърнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Публикувано01.11.06 10:35

хехх, да - разумен извод:)
Само че, не знам защо все имам чуството че тоя проблем на приятелчето, което отвори темата за 300 ватовия комп. и енергията му не е стои при немците, а при българите в някакъв бардак или общежитие, които не могат да се разберат, кой да плати 20-те кинта за общия рутер:)

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2022 Dir.bg Всички права запазени.