Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 09.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема малко съмнително  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано19.07.03 21:56



абе гледам аз една реклама за конфигурация с монитор и там цена 1200 лева и то крайна.проверявам други предложения за подобни конф и за частите от които е съставена-с около 300 по-скъпи.според вас тва на какво се дължи?



Тема Re: малко съмнителнонови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторAMeДe (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 10:01



На вградени аудио и видео примерно



Тема Re: малко съмнителнонови [re: AMeДe]  
Автор Penta® (инж.)
Публикувано20.07.03 17:03



Наскоро се опитах да сложа WinXP и Win98SE на такава "евтина" конфигурация купена от Техномаркет. Беше с инасталиран Lindows. Първо голям зор докато махна дяловете, после и двете версии на Win отказваха да се инсталират. Абе купуваш котка в чувал, това си е.

-----------------
Докато има цигани, няма да се оправим....


Тема Re: малко съмнителнонови [re: Penta®]  
АвторPita6t (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 18:16



Тва за котката в чувал дето купуваш от техномаркет е много точно
купувал съм на познат от там и е същата работа
Нищо не е по евтино всичко си е така с линукс
А едни спецчета почнаха да ми обясняват кое по-добре да купя, щото отдавна се занимавали много се били лъгали и сега имат опит и знаят. Питам ги обаче елементарни въпросчета за характеристиките на дъното ква е звуковата карта паметта и не знаят Щото котката си стои в чувала



Тема Re: малко съмнителнонови [re: Penta®]  
Автор Kpъr (загуедах се...)
Публикувано21.07.03 16:56



ами разликата може би е точно цената на един windowsXPpro - 300lw?

ina4e razlika mozhe da ima ot 10te komponenta koito izgrazhdat wsiaka sistema, ako wzemesh sistema s komponenti MSI ili ASus s ceni 10-20% po skupi ot drugi nemarkovi, primerno AXLE, togawa mozhe da se subere razlika ot 300lw ili +- powe4e



Тема Re: малко съмнителнонови [re: Kpъr]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано21.07.03 18:37



Само че разликата, която идва например от дъно и видеокарта Asus, наистина си заслужава. Аз лично никога не бих си зел цял, сглобен от някоя фирма компютър - само на части. А ако някой не е толкоз "навътре" и не може да си го измисли и сглоби сам на части - да си викне приятел който разбира повече - то и без туй няма смисъл да си купува сам компютър, ако не разбира, а още по-малко пък да разчита на "препоръки" на продавачите при които отива. Отделно от туй пък кат си земеш компютъра на части - си има гаранция за сяка част поотделно и може да си отваряш компютъра по 5 пъти на ден, ако ти е кеф, а не да трепериш над мижавата лепенка отзад на кутията, заради която би ти отпаднала цялата гаранция на сичко. Освен туй излиза и по-евтино на части... на сичкото отгоре. А ако на някой му се е струвало, че е намерил нещо сглобено, което е по-евтино - то със сигурност е за сметка на някакви най-малкото "куче марка" чаркове, ако не са и стари, залежали някъде преди туй или просто на старо от бившия компютър на продавача.




Тема За bbwolf-Хардуерния Специалистнови [re: bbwolf]  
Автор Penta® (инж.)
Публикувано21.07.03 21:40



Ха-ха! Айде ти пусни Aida под DOS!!! Защото първото което направих бе да го отърва от тъпия Линдоус. А и като разбереш каква порода е котката в чувала какво ще направиш? Всичко е запечатано,никой не ти гарантира че е Windows Compatible !!!
При положение че че в БИОС съм дал FAILSAFE SETTINGS, и съм изключил вградената Аудио карта, USB Port и какво още се сетиш, диска е прясно разделен на две части с FDISK и ХР не може да стигне до графичния интерфейс, дава грешка при подготовката за инсталация на 98% , незнам за какъв специалист се мислиш ама да те видя тогава. Пояснявам че и на мен не ми беше отказвал компютър, но купуван от ХАРДУЕРНА ФИРМА, а не от СУПЕРМАРКЕТ и плодзеленчук!

-----------------
Докато има цигани, няма да се оправим....

Редактирано от Penta® на 21.07.03 21:45.



Тема Re: За bbwolf-Хардуерния Специалистнови [re: bbwolf]  
Автор Penta® (инж.)
Публикувано22.07.03 20:17



е кво не си ли достатъчно умен за да се сетиш да буутнеш от дискетка дос и да пусна АИДА ли? Това беше толкова тъпо че дори аз не го разбрах.

възможно е да остане някой шадоу или кешинг и тъпото хр да се прецака естествено това беше първото нещо което проверерих!

освен тва е възможно да има и хардуерен проблем(в сми предклавиатурен, което ми се струва да е много вероятно) и каква е човешката намеса след като избереш 1)WindowsXP Proffesional - само се наблюдава инсталацията до момента в който излиза син екран с грешка!!! Някога инсталирал ли си ХР изобщо!!!

-----------------
Докато има цигани, няма да се оправим....


Тема Re: малко съмнителнонови [re: mitku]  
Автор Kpъr (entropie)
Публикувано22.07.03 20:25



абсолютно си прав, да...
мисля че дори това всеки го знае, но обикновено го разбира чак след първия компютър за който си даде парите...



Тема Re: малко съмнителнонови [re: Penta®]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано23.07.03 23:15



аз разбрах каква е работата-днеска говорих с доста фирми за хардуер.може и да не платиш ддс .то се плаща само ако ти издадат фактира.аз като не съм към някаква фирма фактура не ми трябва и така печеля




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.