Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:17 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема малко съмнително  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано19.07.03 21:56



абе гледам аз една реклама за конфигурация с монитор и там цена 1200 лева и то крайна.проверявам други предложения за подобни конф и за частите от които е съставена-с около 300 по-скъпи.според вас тва на какво се дължи?



Тема Re: малко съмнителнонови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторAMeДe (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 10:01



На вградени аудио и видео примерно



Тема Re: малко съмнителнонови [re: AMeДe]  
Автор Penta® (инж.)
Публикувано20.07.03 17:03



Наскоро се опитах да сложа WinXP и Win98SE на такава "евтина" конфигурация купена от Техномаркет. Беше с инасталиран Lindows. Първо голям зор докато махна дяловете, после и двете версии на Win отказваха да се инсталират. Абе купуваш котка в чувал, това си е.

-----------------
Докато има цигани, няма да се оправим....


Тема Re: малко съмнителнонови [re: Penta®]  
АвторPita6t (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 18:16



Тва за котката в чувал дето купуваш от техномаркет е много точно
купувал съм на познат от там и е същата работа
Нищо не е по евтино всичко си е така с линукс
А едни спецчета почнаха да ми обясняват кое по-добре да купя, щото отдавна се занимавали много се били лъгали и сега имат опит и знаят. Питам ги обаче елементарни въпросчета за характеристиките на дъното ква е звуковата карта паметта и не знаят Щото котката си стои в чувала



Тема Re: малко съмнителнонови [re: Penta®]  
Автор Kpъr (загуедах се...)
Публикувано21.07.03 16:56



ами разликата може би е точно цената на един windowsXPpro - 300lw?

ina4e razlika mozhe da ima ot 10te komponenta koito izgrazhdat wsiaka sistema, ako wzemesh sistema s komponenti MSI ili ASus s ceni 10-20% po skupi ot drugi nemarkovi, primerno AXLE, togawa mozhe da se subere razlika ot 300lw ili +- powe4e



Тема Re: малко съмнителнонови [re: Kpъr]  
Автор mitku (The Great)
Публикувано21.07.03 18:37



Само че разликата, която идва например от дъно и видеокарта Asus, наистина си заслужава. Аз лично никога не бих си зел цял, сглобен от някоя фирма компютър - само на части. А ако някой не е толкоз "навътре" и не може да си го измисли и сглоби сам на части - да си викне приятел който разбира повече - то и без туй няма смисъл да си купува сам компютър, ако не разбира, а още по-малко пък да разчита на "препоръки" на продавачите при които отива. Отделно от туй пък кат си земеш компютъра на части - си има гаранция за сяка част поотделно и може да си отваряш компютъра по 5 пъти на ден, ако ти е кеф, а не да трепериш над мижавата лепенка отзад на кутията, заради която би ти отпаднала цялата гаранция на сичко. Освен туй излиза и по-евтино на части... на сичкото отгоре. А ако на някой му се е струвало, че е намерил нещо сглобено, което е по-евтино - то със сигурност е за сметка на някакви най-малкото "куче марка" чаркове, ако не са и стари, залежали някъде преди туй или просто на старо от бившия компютър на продавача.




Тема За bbwolf-Хардуерния Специалистнови [re: bbwolf]  
Автор Penta® (инж.)
Публикувано21.07.03 21:40



Ха-ха! Айде ти пусни Aida под DOS!!! Защото първото което направих бе да го отърва от тъпия Линдоус. А и като разбереш каква порода е котката в чувала какво ще направиш? Всичко е запечатано,никой не ти гарантира че е Windows Compatible !!!
При положение че че в БИОС съм дал FAILSAFE SETTINGS, и съм изключил вградената Аудио карта, USB Port и какво още се сетиш, диска е прясно разделен на две части с FDISK и ХР не може да стигне до графичния интерфейс, дава грешка при подготовката за инсталация на 98% , незнам за какъв специалист се мислиш ама да те видя тогава. Пояснявам че и на мен не ми беше отказвал компютър, но купуван от ХАРДУЕРНА ФИРМА, а не от СУПЕРМАРКЕТ и плодзеленчук!

-----------------
Докато има цигани, няма да се оправим....

Редактирано от Penta® на 21.07.03 21:45.



Тема Re: За bbwolf-Хардуерния Специалистнови [re: bbwolf]  
Автор Penta® (инж.)
Публикувано22.07.03 20:17



е кво не си ли достатъчно умен за да се сетиш да буутнеш от дискетка дос и да пусна АИДА ли? Това беше толкова тъпо че дори аз не го разбрах.

възможно е да остане някой шадоу или кешинг и тъпото хр да се прецака естествено това беше първото нещо което проверерих!

освен тва е възможно да има и хардуерен проблем(в сми предклавиатурен, което ми се струва да е много вероятно) и каква е човешката намеса след като избереш 1)WindowsXP Proffesional - само се наблюдава инсталацията до момента в който излиза син екран с грешка!!! Някога инсталирал ли си ХР изобщо!!!

-----------------
Докато има цигани, няма да се оправим....


Тема Re: малко съмнителнонови [re: mitku]  
Автор Kpъr (entropie)
Публикувано22.07.03 20:25



абсолютно си прав, да...
мисля че дори това всеки го знае, но обикновено го разбира чак след първия компютър за който си даде парите...



Тема Re: малко съмнителнонови [re: Penta®]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано23.07.03 23:15



аз разбрах каква е работата-днеска говорих с доста фирми за хардуер.може и да не платиш ддс .то се плаща само ако ти издадат фактира.аз като не съм към някаква фирма фактура не ми трябва и така печеля



Тема Re: За bbwolf-Хардуерния Специалистнови [re: Penta®]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано24.07.03 07:24



Guys, ja po easy, i bez twa e goreshto, ja da piem po edna mastika na kristali , inache dokato gledame matskite po plazha - puskash ej twa da ti narezhe diska -

sled koeto si kopirash instalatsijata na XP na diska, ili na nowo CD, mozhe da e skapano ili instalatsionnoto ti CD, samoto ustrojstwo ili prosto RAM pametta na PC.

Wyprosnoto Bootit NG e mnogo stabilno chudo i tsepi mnogo kachstweno. prosto za da si siguren che ti bachka PC, probwaj pyk da instalnesh na edin FAT16 partition ne po-gooljam ot 1GB win 95/98, predpolagam che se instalira za ne poweche ot 25 minuti (kolkoto za edna mastika)

mozhe da imash i bad sectors po HDD, 98% instalirano e njakyde okolo 1,5 GB tajka che probwaj da nprawish prosto partition okolo 1GB za da znaesh za kakwo stawa wypros, to jawno che nema da stane byrzo , pone go prawi na stypki, za da razberesh koe i kak se dyni, a i ne prechi da si pusnesh edin memory test, te i bez towa wsichkite chuiwawi se zarezhdat ili pod dos il ipod linux ot disketa

BTW, ne zabrawjaj da poglednesh dali ne si izkliuchil CPU Cache nema da ti objasnjawam kak edin kolega ni naprawi ludi pri install na w2k

Винаги има изход ...

Тема Re: малко съмнителнонови [re: mitku]  
Авторmryn (Нерегистриран)
Публикувано25.07.03 02:52



Qsno che wsqka chast se kupuwa otdelno :)
hehe moite mashinki ne znaqt kade sa mi kapacite
na chasti izliza po-skypo obache ,a ne po-ewtino kakto kazwash



Тема Re: малко съмнителнонови [re: mryn]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано25.07.03 07:35



зависи от асемблатора :) някои слагат по 5-10$ отгоре за това че ти я сглобяват ...

Винаги има изход ...


Тема Пробвай друго!нови [re: [Matrix]Ghost]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано25.07.03 09:08



---- Какво ще кажеш за следното: Pentium III 550, 6,4 GB HDD, 128 MB RAM, 16 MB Video, SB, LAN, USB и така нататък. Цялата работа с монитора е около 390 лева. Всчко е Compaq (Compaq Deskpro ENS е компютъра и монитора е 17"Compaq S710).
---- В края на краищата трябва сам да прецениш.

Наско



Тема Добре дошъл в отбора...нови [re: Penta®]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано25.07.03 20:01



На мен ми стовариха на главата 8 такива машини, познат ме извика да му "пооправя" мрежата в новия офис...
Какво пооправяне, то мрежа няма, има 8 кашона с PC-та, купени "на килограм" от техномаркета...
Айде дяловете лесно ги махнах, монаваш през добрия стар ДОС със FDISK и готово.
Но и до момента не мога да сложа XP на тях. Голямата простотия е, че човека си е купил софтуера (ОС и 2br MS Office) и не става да му инсталирам друго...

Та в тази връзка, ти до къде си докарал с инсталациите? Имаш ли напредък?

Аре със здраве


Тема Re: Добре дошъл в отбора...нови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор Penta® (инж.)
Публикувано25.07.03 20:36



Виж сега и мен ме извикаха така познати на едни мои познати. Помъчих се 3-4 часа и им казах да отиват в магазина да им го направят. Отогава ме е сарам да се покажа пред тях и не съм питал какво е станало.

-----------------
Докато има цигани, няма да се оправим....


Тема Какъв е бил проблема!нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор Penta® (инж.)
Публикувано27.07.03 12:29



Днес се чух със въпросните мои познати с проблемното РС от Техномаркет. Носили РС-то 3-4 пъти в сервиза и в крайна сметка им подменили процесора (малко странно за мен ). Сега вече WinXP работи!

-----------------
Докато има цигани, няма да се оправим....



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.