Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Я кажаете  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано16.12.02 03:04



някоя програмка, която да ми отчита температурата на процесора? Нямам никакви проблеми, просто ми е любопитно. Машината е лаптоп, между другото, и сега, през зимата, много приятно топли, като си я сложиш на корема...

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: Я кажаетенови [re: ClD]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано16.12.02 08:09



hehe - slozhi ja po-nadolu i shte usetish i kak poduhwa prijatno!

Винаги има изход ...


Тема Re: Я кажаетенови [re: ClD]  
Автор OKL (*Mr. Nice Guy*)
Публикувано17.12.02 15:44



VCool - показва, охлажда, и е безплатна.


* За да го набутате по-лесно -



Тема Уви,нови [re: OKL]  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано17.12.02 16:29



не става при мен, казва ми:
No VT82C686x Southbridge Detected
Явно лаптопът е нещо нестандартен и тя няма да тръгне...

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: Уви,нови [re: ClD]  
Авторsys (Нерегистриран)
Публикувано17.12.02 17:57



Kakuv e laptopa? Obiknovenno biosa se opravia sam, a ima programcheta za razlichnite firmi. Za Dell Ispiron 8200 polzvam fangui. Meri t na RAM, CPU, HDD. Ima nastroiki za 3-te fans. No raboti samo na tozi model. Na drugi Dell samo chast ot funkziite sa aktivni.



Тема HP Pavilion ze1115нови [re: sys]  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано17.12.02 21:04



БИОС-ът му е много орязан, няма никакви възможности за контрол, освен това кое устройство да е boot-ващо. Освен това имам оригиналния софтуер, който идва с него, но в него няма никаква подобна служебна програмка за контрол на температурата.

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: HP Pavilion ze1115нови [re: ClD]  
Авторamateur (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 08:09



Ако нямаш нужните датчици за температура и прочие, не виждам коя програма може да ти помогне. Честно казано съчувствам ти с тоя лаптоп, аз също се излъгах и в края на Август тази година си купих лаптоп на HP - от тогава досега само проблеми имам с него и почти не е излязъл от сервиза. Постоянно някакви проблеми с биоса, заключва се хард диска и не могат да го отключат, смениха му всичко и пак е същата работа, на всичко отгоре е доста дебел като размер и доста тежък. Да не говорим, че насича като си пуснеш филма да гледаш, а иначе по данни е много як - P4/2GHz и т.н.
Принудих се да си взема един под наем преди две седмици когато имах командировка в чужбина (щото пак е в сервиза и уж го пращат в Холандия за ремонт) и ми трябваше лаптоп - взех си един Fujitsu - трябва да ти кажа, че макар на пръв поглед да изглежда по-дървен от HP - оказа се много свястна машина, при това наполовина по-лек, и всичко си му работи както трябва, без проблеми. При това на почти същата цена. Никога повече няма да си взема нещо от HP, пък било то и лазерен принтер. И тях вече не ги правят както в началото.
И съпорта на HP е пълно дърво. Първо, сайтът им далеч не е от тези с които човек лесно се оправя. Измислили са някакъв уж чат със сервизен специалист, който до два часа ти отговаря на въпроси. Като му описах положението, казаха - благодарим, че се обадихте, проблемът ви е по-сложен, изисква да се свържете със сервизен център, за вашия локален сервизен център на който да се обадите вижте в списъка. А в списъка им, разбира се България не фигурира. Питам ги - като не фигурира България на кого да се обадя? Отговор: Ние ще ви се обадим съвсем скоро за да ви решим проблема. Познай дали някой ми се обади - повече от две седмици оттогава.
Язък, че навремето ги смятах за най-великата фирма.



Тема Re: Уви,нови [re: ClD]  
Автор OKL (*Mr. Nice Guy*)
Публикувано19.12.02 15:38



zabравих да кажа, че това поддържа само чипсети Виа и някои от СИС. Явно си с Интел такъв.
Ако наистина има някакви датчици в тоя NB имаш вероятност да ги извадиш с някоя програма. Пробвай и с HMonitor (HW sensor monitor).


* За да го набутате по-лесно -



Тема Чипсетът ми е на VIAнови [re: OKL]  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано19.12.02 16:29



с процесор Дюрон. Предполагам, че няма да успея да видя температурата, но това не е фатално. Машинката си работи без проблеми. Благодаря все пак.

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Съжалявам,нови [re: amateur]  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано19.12.02 16:34



че си имал толкова проблеми. За разлика от теб аз не съм имал проблеми до сега и машинката си върви без проблеми. Не е толкова мощна като твоята (1,1 Ghz Duron), но ми върши идеална работа. Взех я втора ръка, на 6 месеца беше, купувана от САЩ, и ми остават още 4 месеца от едногодишната гаранция. Освен това, като се обадих в "Стемо", само по серийния номер ми проследиха машината, кога е купена и колко гаранция му остава. За сега нямам никакви проблеми и се надявам да нямам занапред. А трябва да ти кажа, че имам случаи, когато не съм го изключвал по 72 часа (пусти даунлоуди ). Та такива ми ти работи... Очевидно всичко опира до късмет...

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.