Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:21 07.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Я кажаете  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано16.12.02 03:04



някоя програмка, която да ми отчита температурата на процесора? Нямам никакви проблеми, просто ми е любопитно. Машината е лаптоп, между другото, и сега, през зимата, много приятно топли, като си я сложиш на корема...

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: Я кажаетенови [re: ClD]  
Автор Ulysses (Voyager)
Публикувано16.12.02 08:09



hehe - slozhi ja po-nadolu i shte usetish i kak poduhwa prijatno!

Винаги има изход ...


Тема Re: Я кажаетенови [re: ClD]  
Автор OKL (*Mr. Nice Guy*)
Публикувано17.12.02 15:44



VCool - показва, охлажда, и е безплатна.


* За да го набутате по-лесно -



Тема Уви,нови [re: OKL]  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано17.12.02 16:29



не става при мен, казва ми:
No VT82C686x Southbridge Detected
Явно лаптопът е нещо нестандартен и тя няма да тръгне...

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: Уви,нови [re: ClD]  
Авторsys (Нерегистриран)
Публикувано17.12.02 17:57



Kakuv e laptopa? Obiknovenno biosa se opravia sam, a ima programcheta za razlichnite firmi. Za Dell Ispiron 8200 polzvam fangui. Meri t na RAM, CPU, HDD. Ima nastroiki za 3-te fans. No raboti samo na tozi model. Na drugi Dell samo chast ot funkziite sa aktivni.



Тема HP Pavilion ze1115нови [re: sys]  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано17.12.02 21:04



БИОС-ът му е много орязан, няма никакви възможности за контрол, освен това кое устройство да е boot-ващо. Освен това имам оригиналния софтуер, който идва с него, но в него няма никаква подобна служебна програмка за контрол на температурата.

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: HP Pavilion ze1115нови [re: ClD]  
Авторamateur (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 08:09



Ако нямаш нужните датчици за температура и прочие, не виждам коя програма може да ти помогне. Честно казано съчувствам ти с тоя лаптоп, аз също се излъгах и в края на Август тази година си купих лаптоп на HP - от тогава досега само проблеми имам с него и почти не е излязъл от сервиза. Постоянно някакви проблеми с биоса, заключва се хард диска и не могат да го отключат, смениха му всичко и пак е същата работа, на всичко отгоре е доста дебел като размер и доста тежък. Да не говорим, че насича като си пуснеш филма да гледаш, а иначе по данни е много як - P4/2GHz и т.н.
Принудих се да си взема един под наем преди две седмици когато имах командировка в чужбина (щото пак е в сервиза и уж го пращат в Холандия за ремонт) и ми трябваше лаптоп - взех си един Fujitsu - трябва да ти кажа, че макар на пръв поглед да изглежда по-дървен от HP - оказа се много свястна машина, при това наполовина по-лек, и всичко си му работи както трябва, без проблеми. При това на почти същата цена. Никога повече няма да си взема нещо от HP, пък било то и лазерен принтер. И тях вече не ги правят както в началото.
И съпорта на HP е пълно дърво. Първо, сайтът им далеч не е от тези с които човек лесно се оправя. Измислили са някакъв уж чат със сервизен специалист, който до два часа ти отговаря на въпроси. Като му описах положението, казаха - благодарим, че се обадихте, проблемът ви е по-сложен, изисква да се свържете със сервизен център, за вашия локален сервизен център на който да се обадите вижте в списъка. А в списъка им, разбира се България не фигурира. Питам ги - като не фигурира България на кого да се обадя? Отговор: Ние ще ви се обадим съвсем скоро за да ви решим проблема. Познай дали някой ми се обади - повече от две седмици оттогава.
Язък, че навремето ги смятах за най-великата фирма.



Тема Re: Уви,нови [re: ClD]  
Автор OKL (*Mr. Nice Guy*)
Публикувано19.12.02 15:38



zabравих да кажа, че това поддържа само чипсети Виа и някои от СИС. Явно си с Интел такъв.
Ако наистина има някакви датчици в тоя NB имаш вероятност да ги извадиш с някоя програма. Пробвай и с HMonitor (HW sensor monitor).


* За да го набутате по-лесно -



Тема Чипсетът ми е на VIAнови [re: OKL]  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано19.12.02 16:29



с процесор Дюрон. Предполагам, че няма да успея да видя температурата, но това не е фатално. Машинката си работи без проблеми. Благодаря все пак.

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Съжалявам,нови [re: amateur]  
Автор ClD (пристрастен)
Публикувано19.12.02 16:34



че си имал толкова проблеми. За разлика от теб аз не съм имал проблеми до сега и машинката си върви без проблеми. Не е толкова мощна като твоята (1,1 Ghz Duron), но ми върши идеална работа. Взех я втора ръка, на 6 месеца беше, купувана от САЩ, и ми остават още 4 месеца от едногодишната гаранция. Освен това, като се обадих в "Стемо", само по серийния номер ми проследиха машината, кога е купена и колко гаранция му остава. За сега нямам никакви проблеми и се надявам да нямам занапред. А трябва да ти кажа, че имам случаи, когато не съм го изключвал по 72 часа (пусти даунлоуди ). Та такива ми ти работи... Очевидно всичко опира до късмет...

Work like a slave.
Command like a king.
Create like a god!


Тема Re: Съжалявам,нови [re: ClD]  
Авторsys (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:06



Щом и чипсета ти е via и пак не тръгва, значи просто си няма сензор. Все пак требе да има нещо което управлява вентилаторите, но едва ли ще успееш да изкараш информация от него. Дано ти върви машинката. Напоследък уж маркови, а пък се оказват пълни боклуци. Имаме 4 Dell-а в гаранция и нито един не е изкарал повече от 6 месеца, а един Inspiron 2650 го доставиха с половината пиксели на LCD-то.

BTW Виж OS-а Някой от тези програмчета за температурата са придирчиви.



Тема Re: Чипсетът ми е на VIAнови [re: ClD]  
Автор OKL (*Mr. Nice Guy*)
Публикувано19.12.02 17:55



Da не е с АМД чипсет? Я първо провери какъв е и след това пробвай с някоя програма, която претендира, че го поддържа.
А това да нямаш сензори не е изключено...


* За да го набутате по-лесно -




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.