Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ефект на чертичкинови  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 12:20



Здравейте!
Искам да ви питам, понеже от много време искам да разбера как става един ефект и все немога и немога да разбера. някакъф филтър ли е, или ...?
Става въпрос за един ефект, с който графиката става на чертички. Виждал съм го на графики по уеб сайтове. Има го и на Norton Antivirus като дадете да се сканира компютъра и бекграунда, които е жълт е целия в тези чертички.
Много ще се радвам, ако можете да ми кажете как става
Благодаря предварително!



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Toни]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 22:23



Аре де ....
къде се затрихте всички..
Нали сте големи разбирачи ..

баси ...




Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Toни]  
Автор scuba (diver)
Публикувано17.03.05 10:05



Нещо не мога да ти разбера питането? Има много начини за "чертички". За съжеление нямам Нортън за да видя какво имаш предвид. Дай поне някъв линк да погледнем!
Иначе чертички - дал господ



Тема При Corel Drawнови [re: Toни]  
Автор Devil Doll (Just A Devil)
Публикувано17.03.05 10:27



Правиш си мрежа с инструмента Graph Paper, разделяш елементите, запълваш с преливащо запълване (примерно) след това полупрозрачност по вкус и наслагваш върху елемента на който искаш да получиш описания ефект.



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Toни]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 10:52



Така ... аз понеже туко що се връщам от пазара си накупих бобец, сега ще мога да похвърлям и да погледам да видим - какво точно искаш да ни питаш...
Понеже нямам такава хубава програма като Нортан (тука сме с по-простички програмки), няма как да видя бекграунда като правил Нортана не знам си какво там.
Така да почваме:
1-во хвърляне на боба:
Хоп появи се образ на Адобе Илюстратор- от което си вадим заключение, че може би, евнтуално става въпрос за векторно изображение. В такъв случай маркираш си векторното изображение Filtres->Pen and Ink->Hatch Effects

2-ро хвърляне на боба за установяване на версията на Илюстратора - евентуално показва че горното написано е за 9 версия.

Да разджуркаме малко бобеца пак ....
И какво виждаме ....опа Фотошоп ... и коя версия - ЦС
Сега какво правим? Отивамне на Filtre -> Sketch ->Graphic pen
И какво виждаме - опаааа "чертички"

Така .... да поясня - понеже боба беше от по-евтиния е възможно отклонение при джуркането и гадаенето по боб...



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Celeste]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 11:17



Можеше да си спестиш подигравките Андрей Селесте
Благодаря все пак

Едва ли ще се върна някога пак
Няма да ви притеснявам храносмилането на боба



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Toни]  
Автор scuba (diver)
Публикувано17.03.05 11:22



Ohooo ама се сърдиш нещо? Еми какво искаш бе човек? Не помисли ли, че въпроса ти е - меко казано - тъпо зададен?Какъв отговор искаш? Човека все пак ти обясни. Казах ти: прати поне линк да видим за какво говориш. Как да ти отговори човек на НЕПРАВИЛНО зададен въпрос?



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: scuba]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 11:50



ОК, незнаех, че Norton-а е толкова слабо разпространена програма сред графичните дизайнери. Вече ще го имам в предвид
Ако на теб ти говориха за хвърляне на боб и булшитз щеше ли да се радваш

ето прословутия Нортон


чертичките които се простират на целия бекграунд.
Този ефект го има и на един милион уеб страници

Ако нямам фотошип CS и илюстратор?
трябва ли да си намеря от някъде за да постигна шибания ефект ?
Преди 5 години нямаше Фотошоп CS, но този ефект пак го имаше



Тема Re: Ефект на чертички [re: Toни]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано17.03.05 12:37



Здрасти,

Не се засягай, нищо кой-знае какво не е станало

Ако те интересува конкретно ефект с чертички, като този, който си показал, за уеб страница, прави се много лесно, може и с MS Paint, който със сигурност имаш

За хоризонтални черти: трябва да си направиш картинка, която да е 1 пиксел широка и няколко пиксела висока (примерно показаният от теб ефект се прави с 3 пиксела височина). После: един от пикселите, примерно най-горния, го правиш един цвят (примерно тъмно жълто), а останалите - друг цвят (примерно светло жълто). Готовата картинка я сейваш някъде и в страницата, където искаш да имаш този фонов ефект, пишеш:

<body style="background-image: url(името_на_картинката.gif); background-repeat: repeat;">

И хоп, готово

Съответно, ако искаш вертикални черти, ще правиш картинка, която е 3-4 пиксела дълга и само 1 пиксел висока, останалото е същото.

Ако искаш черти под ъгъл 45 градуса, трябва да си направиш квадратче 3х3 или 5х5, което да е един цвят, а през диагонала му да минават точки с друг цвят.

Ако искаш черти под друг ъгъл, вече става малко сложно - пак ти трябва квадратче, но този път трябва да имаш няколко линии в него, разположени така, че като сложиш няколко квадратчета едно до друго, да пасват

Само едно уточнение - ако си със стар Windows и Paint, няма да можеш да сейвнеш картинката като GIF, но това е бял кахър, важна е идеята

-----

Редактирано от dimodi на 17.03.05 13:39.



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Toни]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 13:26



Аааа, значи можело !!
Какво ти пречеше още 1-я пост, в който зададе супер неясен въпрос да покажеш тази картинка ?!
Не мога да говря от името на графините дизайнери (както ти си се осмелил да обобщиш), но аз лично тази програма Нортън не я ползвам.
Също така не мога да знам какви други програми си си накачил на ПС-то за да ти кажа как да си направиш чертичките.
Аз си ползвам Илюстратор и Фотошоп.

Тъй като вече ти беше дадено много ясно обяснение как да си ги направиш чертичките за уеб - няма какво да допълня.

Ако си решил обаче за печат да ги ползваш - аз лично бих ги направил в някоя векторна програма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.