Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 09.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Celeste]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 13:37



Не е за печат. А ясното обяснение не беше съвсем ясно, защото начините, които ми показа, правиха други неща, поне при мен Фотошоп 7 и Корел 9 не успяха по какъвто и да е начин да го направят като на скееншотчето.

Мерси за обяснението с квадратчетата от по-горния постинг. Да наистина става, но въпроса ми беше как ще стане въщото това върху графика.
Нещо наслагва ли се някак ?!

Ох, ако не ви се занимава да зарязваме темата и това е ...



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Toни]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 14:12



Да наслагва се.
Най-добре след като си нарисуваш (начартаеш) чертичките. Да работиш във Фотошоп.
След като искаш да имаш друг растер под черите - няма начин да го зададеш като повтаряща се шарка на сайта. Ще трябва да го заряждаш като картинка.
Отваряш си картинката която искаш да се вижда по чертичките, въху нея на нов леър слагаш чертичките и с опциите от Layer палета където за са прозрачност почваш да си "поиграеш" докато получиш желания ефект.
Пробвай с opacity с процентите, а за допълнителни ефекти можеш да пробваш с "модовете" точно до Opacity - по подразбиране е сложено на Normal.



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Celeste]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано17.03.05 14:24



Хм, не съм сигурен, обаче може ли така да стане по-лесно:

Картинката, върху която ще се слагат чертите, се задава като background-image на div. В този div се слага още един div със същия размер, на който се задава background-image с repeat, по същия начин, като в примера по-горе. Разбира се, трябва вместо два цвята, описващи чертите и цвета между тях, да има един цвят за чертите + един прозрачен за разстоянията между тях.

Може би е дърварски метод, но спестява работа с Photoshop-а на ултра-начинаещи графични мърлячи като мен

-----



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: dimodi]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 01:49



Благодаря ви!

Получи се.
Като намалих ocupacy-то на двайсетина процента и се получи точно това дето питах. Странно дали в разните сайтове в Интернет дето се водят гъзарски или Нортона е правен точно така. Ама важното е че стана.

div-а не го пробвах, защото на мен пък това ми се струва по-трудоемкото.
Прекалено много background repeat-ове, дивове и прочие.

Ще си спестя въпроса как става същото нещо с вълнообразни чертички. Едва ли се драскат пиксели с Paint-а



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: dimodi]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 01:52



Я, Ричард Бах почитател ?



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: dimodi]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 01:54



:)
2пак фен?

Познавам само един човек, които слуша Asia. Бившото гадже. Все се чудих кой слуша тая група, ама ей го dimodi



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Toни]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано18.03.05 03:15



С лирическия "аз" в книгите на Ричард Бах си приличаме, та затова

Пък за Asia - и аз не познавам хора, които да ги слушат, но пък на мен си ми харесват достатъчно много

Радвам се, че ти се е получил ефектът. Между другото, цялата тая дискусия ме светна за едно много полезен частен случай на употреба на чертички - ако са много фини, почти не се виждат, но за сметка на това чрез комбинация на подходящи цветове човек може да получи фонов цвят, който ако беше зададен директно, нямаше да е от 216-те "безопасни цвята". Ще го ползвам тоя трик

Вълнички също стават с пикселчета и повтаряща се "тухличка", сега пробвах :)

-----

Редактирано от dimodi на 18.03.05 03:18.



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: dimodi]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 13:54



:)
Е супер значи дискусията доведе до положителни резултати.
Може ли после да покажеш частния случай



Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Toни]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано29.03.05 14:17





Всъщност, доколко се виждат чертичките, зависи и от резолюцията. Може и по-фини да станат (ако за тухла се ползва квадрат 2х2, а не 3х3) и тогава съвсем не се виждат, при каквато и да е резолюция, но пък фонът става по-тъмен и не ми харесва





Тема Re: Ефект на чертичкинови [re: Celeste]  
Автор cтaниcлaвa ()
Публикувано06.04.05 19:08



e tova ne go znaeh i az mersi mnogo




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.