Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Fireworks ili Photoshopнови [re: iom]  
Авторmita4eto (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 10:55



A, evala IOM!!! Absolutno privetstvam tova, koeto kazvash! Ta zna4i, zanimavam se profesionalno s web design i za tazi cel Fireworks e perfekten. Absolutno poddurjam i mnenieto ti za transparency-to, praveni s FW. Osven tova ako ti trqbva prekrasno ka4estvo za transparency, nalice e formatut na Macromedia .png, kojto pasva idealno za saitove, praveni s paketa Macromedia, a bez sumnenie DW e nomer edno za suzdavane na saitove(ne 4e nqma bugove, no po-dobro nqma), a sinhronizaciqta na FW s DW vurshi 4udni raboti ponqkoga. Taka 4e pri vsi4ki polojeniq za celta mi(web design) FW e nad Photoshop-a, vij za graphical design i predpe4at ne moga da komentiram... A s kakvo shopa prevuzhojda FW za web design??? Ako ima nqkoj, kojto moje da poso4i konkretni ramki, v koito Shopa e predi FW, shte mu blagodarq za mnenieto



Тема Еххх дечицааа, дечицааанови [re: mita4eto]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано18.08.04 17:01



щом ви харесва - работете и с Paint-a ако щете, като 'истински професионалисти', дето пишата на kirilitza, ползвайте PhotoShop само за да премахнете 'червени очички' от снимките и нема са пуашите, той наистина не става за ВАШИЯТ WEB дизайн.
А колкото до PNG-to, айде нека да не са Макромедия тия дето са го измислили, още повече че тоз формат се поддържа от ВСИЧКИ съвременни програми за графична обработка.



Тема Re: Fireworks ili Photoshopнови [re: Blake]  
АвторDan4oKalpazan4o (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 12:42



Аха то ставало дума за ЛЕБ а не по-принцип, щот темата се поразми май. Изобщо тук някои освен Али отварял ли е Шопа повече от 10-пъти ..
За програми обработващи растерни изображения ли говорим, или за правене на леб страници ААААА ?



Тема към някой си данчокалпазанчонови [re: Dan4oKalpazan4o]  
АвторNlKSTE (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 19:44



Тоа данчокалпазанчо си вре носа навсякъде и се мисли за голям професионалист. Човека който пита просто не разбира и за това му обясняваме коя програма да избере според това какво иска да прави. Ама аман от многознаещи и можещи българи, които освен да плюват друго не знаят. То за това сме стигнали до тук в България-всеки знае ама никой нищо не прави.
ЩЕ ПОМОЛЯ КОГАТО НЯКОЙ НЕОПИТЕН ПОПИТА НЕЩО, ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ ДА СИ МЪЛЧАТ. АЗ СЕ СМЯТАМ ЗА ПРОФЕСИОНАЛИСТ, НО НЕ СЕ ПОДИГРАВАМ НА ВЪПРОСИТЕ НА НАЧИНАЕЩИТЕ. Това за помежду другото.



Тема към нервният/та НИКСТЕнови [re: NlKSTE]  
АвторДaнчo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.04 21:05



каде е това навсякъда, смятащ се за професионалист ???
И така между другото съм съгласен с теб напълно по отношение на отношението към неопитните, ако е прозвучало грубо - сори.
Не се мисля за "голям" професионалист, а само за професионалист, осъзнал че цял живот ще има да учи...



Тема Re: Fireworks ili Photoshopнови [re: mita4eto]  
Авторbincho (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 18:58



Mite, az rabotia samo web ot 6 godini. Polzvam photoshop za projekti i obrabotka na grafiki i vaobshte vsichko shto e raster. Naskoro porabotih varhu proekt na site, praven na Firworks. Otvariah i rabotnite failove vav FW i gledah, gledah ... i vidiah che FW ne e dostatachno precizen. Saglasen sam che i choveka koito e pravil projecta moje da ne si e varchil rabotata kakto triabva, no mi se struva che dava malki defekti v po-preciznata rabota. sorry, no tova e. moje da e po-udoben, no ne i po-precizen.



Тема Re: Fireworks ili Photoshopнови [re: bincho]  
Авторmita4eto (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 10:18



Emi blagodarq ti za otgovora, koito si dal! Samo, ako moga da te pomolq da obqsnish to4no kakvo imash predvid pod "FW ne e dostatu4no precizen". Uvajavam opita ti i mi pravi dobro vpe4atlenie fakta, 4e ne se durjish kato mnogoto ostanali vseznajkovci, primer za koito e Dan4oKalpazan4o...
I taka, shte ti buda blagodaren ako mi poso4ish kakvo vizirash to4no pod bedobrata preciznost na FW. Az primerno sum zabelqzal, 4e kogato reja i export-vam GIF-ove s Photoshop i FW, v nqkoi slu4ai ka4estvoto na shop-skiq fail pri ednakvi pokazateli e po-dobro ot tova na FW...



Тема Re: Fireworks ili Photoshopнови [re: mita4eto]  
Авторbincho (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 14:03



Ami tuk tam iztarva po niakoi drug pixel v poveche i primerno cherna linia 1 px debelina izliza leko blurnata, zashtoto stava malko antialiasnata, t.e. kam neia se pribavia oshte edna svetlosiva, v proektite koito biah poluchil imashe tochno takiva raboti, starchashti pixeli i drebolii ot tozi rod. Az predpolagam che tova moje da se dalji i na nastroikite, no neshto me samniava, shtoto rabotnata sreda e poluvektorna (ako moga tai da go kaja) i ot tam idvat i antialiasingite tam kadeto ne sa tarseni. no pak ako ima nastroika za "snap to pixel grid" neshtata shte zaspiat. ne sam si igral obache da vidia kak sa nehstata



Тема Re: Fireworks ili Photoshopнови [re: bincho]  
Авторbicho (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 14:07



abe FW ne e losha programa. ima hora, koito chudesa praviat na neia. specialno za web govorim. taka che zavisi ot choveka, ne ot programata. ako ti e na sarce, streliai s neia i tova e.



Тема Re: Fireworks ili Photoshopнови [re: bincho]  
Автор iom ( :)(:)
Публикувано24.08.04 17:54



ne znam kakvi proekti sa ti dali, no az sum na mnenie 4e naj-mnogo moga da izpipam ne6tata vuv Fireworks, nito edna druga programa ne mi pozvoljava da buda tolkova precizen v rabotata si kolkoto tja. A 6to se otnasja za nastrojkite... ima gi mnogo i naj razli4ni, tuj 4e tova za koeto govori6 se opravja :)

sus zdrave :)


Believe in me...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.