Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 02.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Adobe Acrobat - въпрос около кирилицанови  
Автор KиpoBG (- // - // - //)
Публикувано22.02.04 05:07



Извинявам се предварително , ако не му е тука мястото или темата е дискутирана и друг път .
Отвреме на време ползвам Adobe Acrobat 5 за лични нужди .
При изпозването на Free Text Tool и Form Tool има проблем с кирилицата .
Извод който си направих след проби : Май основния проблем е в Шрифта , да но кой точно шрифт да използвам ? "Модифицирах малко един" стана работата , взех един от братята руснаци пак стана работата .
Проблеми :
1. Търся шрифт подобен на Arial знам , че разнообразието е огромно и в проби мога да се "залутам" сериозно . Ако може да ми препоръчате някой ;
2. При изпозването на Form Tool само като текст може да се получи нещо като е-бланка , но ако се попълва на друг компютър , който няма съотвестващия шрифт пак невърви кирилицата ;
3. Универсалност на документа , случвало ми се при изпозване на Hebar други компютри да немогат изобщо да визуализират текста .

Този Pach http://theveh.hit.bg/ps6.zip ще решили проблемите .
Или ако си бръкна в регистрите , както препоръчва


Може да съм тръгнал изобщо в грешната посока , ако проблема е някъде другаде дайте съвет !
Предварително благодаря !

P.S. Между другото при Note Tool и Bookmarks няма проблем с кирилицата , но там няма избиране на шрифт май е някакъв базов .
Има подобен проблем и в Autocad , така че проблемите може да са и в Windows !

Редактирано от KиpoBG на 22.02.04 05:16.



Тема Re: Adobe Acrobat - въпрос около кирилицанови [re: KиpoBG]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано02.03.04 18:57



Mи, май не съм много наясно, поне не съм правил такива форми. За шрифта ползвай ариал сир ако те кефи. хебара пък е точно като ариала.



Тема Благодаря за отговора [re: bateventzi]  
Автор KlRO (Лаик)
Публикувано03.03.04 02:26



Благодаря за отговора !
Сам си видял кога съм пуснал темата и явно нещо в нея не е в ред
Ще се опитам да намеря Adobe Acrobat CE и се надявам там да няма този проблем .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.