Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:49 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Adobe CS & Cyr Fonts: SOLUTION  
Авторd-phrag (Нерегистриран)
Публикувано20.05.04 14:32



В Adobe CS съществува огромен проблем с по-стари шрифтове на кирилица, особено тези на EuroType (проблема не се отнася до HermesSoft TypeLibrary). Не може да се пише с тези шрифтове, макар и те да се виждат в листа с Fonts. След дълги и мъчителни разсъждения, стигнах до следното решение:

1. Шрифтовете трябва да се конвертират в OpenType формат. За целта вижте следния линк:

http://www.prodtp.ru/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=NewDownloadsDate&selectdate=1074643582


Там ще намерите Adobe OpenType Converter, който ви позволява да преконвертирате всичките си шрифтове от TTF & PS1 формат до OpenType. Инсталацията и самата процедура по конвертирането са изключително лесни.

Не знам за вас, но аз съм особено щастлив от това си откритие. Голяма мъка беше, особено за стари неща, правени с предишни версии на Illustrator.



Тема Re: Adobe CS & Cyr Fonts: SOLUTIONнови [re: d-phrag]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано20.05.04 15:48



Браво пич, радвам се че споделяш такова откритие с братята по съдба. Благодарност от всички буквопишещи. Мисля че темата беше засягана няколко пъти тук, но не ссъм сигурен дали беше постигнато решение. Дори да е така - БЛАГОДАРЯ ;)



Тема Re: Adobe CS & Cyr Fonts: SOLUTIONнови [re: d-phrag]  
Автор nedohranenia (Мазен тип)
Публикувано20.05.04 18:28



Ок много добре правиш, че споделяш с бедните си другарчета. Дано си го тествал обаче.



Тема Re: Adobe CS & Cyr Fonts: SOLUTIONнови [re: d-phrag]  
АвторJuli (Нерегистриран)
Публикувано20.05.04 20:38



Super pich! Dano raboti!
Obache dokolkoto wijdam stawa wypros za konvertor samo za Type1 shriftowe...
Dali znaesh neshto takowa i za Trutype shriftowete?



Тема Re: Adobe CS & Cyr Fonts: SOLUTIONнови [re: d-phrag]  
Автор nedohranenia (Мазен тип)
Публикувано21.05.04 01:42



Явно при мен нещо не е наред. Шрифтовете ми вече конвертирани с програмката се държат по същия начин. Кой по точно проблем се решава с това? Това, че старите фонтове не се визуализарат при заместване в Индизайн ли и излизат на квадратчета или въобще не излизат? Моля обяснете по подробно. Използвам Индизайн ЦС и да речем конвертиран фонт Ком или Хебар.



Тема Re: Adobe CS & Cyr Fonts: SOLUTIONнови [re: d-phrag]  
Автор SamoTia (the Drive)
Публикувано25.05.04 19:03



thanks man, ama vij kakvo te piita Juli,shtoto i az bih iskala da znam kak stava
s TrueType, shtoto az dori ne polzuvam Type 1 fonts.

PS ako moje ti a i koito i da e drug da mi pomogne da si namera otkude
da si svala BG fonts ( ne fancy, no vse pak gotini da sa) kato se ima v predvid
che sum v states i niamam dostup do niakoi BG sitove.

Thanks

It cost me a fortune to clean THAT mess ST


Тема Re: Adobe CS & Cyr Fonts: SOLUTIONнови [re: SamoTia]  
Автор evercool (непознат )
Публикувано27.05.04 02:59



Ima i drugo reshenie na problema s cyr fonts. Chrez programata Fontlab (ima ja po BG freeta) se promenia podredbata znacite na starite cyr fonts v Unicode. Sled konvertirane fonta moje da se zapishe i kato ttf, i kato postscript - spored predpochitaniata
Osven tova mnogo po-udobna za rabota s cyr e CE versiata na CS - vuv vsichki produkti ima bg hyphenation i dr. poleznosti



Тема Re: Adobe CS & Cyr Fonts: SOLUTIONнови [re: evercool]  
Автор SamoTia (the Drive)
Публикувано29.05.04 19:13



oki, thanks ,imam dostup do fontlab ,shte opitam .

It cost me a fortune to clean THAT mess ST



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.