Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Корел или шоп?нови  
АвторИвaнoв (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 00:43



Кажете ми коя е по добрата програма за графичен дизайн? Питах много хора досега и 60% от тях казват че е шопа. Там е работата че досега съм работил само на корел и интерфейса на шопа ми е много ама много странен и не мога да свикна никак
В корел 11 има опция да си смениш работното поле да изглежда по шопски. В шопа има ли начин уоркспейса да изглежда по корелски?
И все пак кажете ми коя е по-добрата програма?



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: Ивaнoв]  
Автор Celeste ()
Публикувано11.12.03 08:43



Hi hi hi hi hi

Mnogo qko - imalo li nachin PS da izglejda kato Corel ??!

hihihihihi

A trabant da izglejda kato mercedes - moje li?

Sega seriozno ...

Iavnov,
zadavash mnogo neadekvaten vapros - 2-te programi nqmat NISHTO obshto. Ednata e za rasterni izobrajeniq (Corel - shtom si rabotil do sega na neq bi trqbvalo da go znaesh ), a drugata e za rastrni izobrajeniq (PS).

Ako iskash naistina da se zanimavash s design po-dobre svikavai s "stranniq" interface na PS i se hvashtai da nauchish oshte 2-3 programki - Quark, Illustrator, InDesign

Uspeh

На вкус и цвет товарищей нет


Тема Re: Корел или шоп?нови [re: Celeste]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано11.12.03 10:30



Celeste e prav,samo da go popravq malko - iskal e da kaje,4e corel e vektorna programa, a ps e rasterna. ako ti trqbva primerno za pe4at - hubavo e da se sy4etavat dvata vida programi- az go pravq s PS i Illustrator. pravish kartinkata v PS i ako trqbva da slagash obiknoven text kym neya, importvash ia vyv vektornata programa i slagash texta. ina4e dokolkoto znam, ps primerno dava nai-to4no cvetovete - stiga da si kalibriral pravilno monitora. az sym poludqval zaradi cvetove,zashtoto PS, Illustrator i corel mi davat edin i syshti fail s dosta razli4ni cvetove - okazva se,4e mr.Shop e nai-to4en. taka 4e...



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: Celeste]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 10:32



Celeste malko se se obyrkal/a.
Corela ne e za rasterni a za vektorni grafiki, no se nadjavam tova da e pravopisna gre6ka, a ne druga.
Ina4e vsi4ko drugo e verno - hva6taj Illustrtora i dr. produkti na Adobe i tva e.
Ne zabravaj 4e te sa osnovata na komp.dizajna - Corel e izmislica (dano da ne zapo4ne pak onja spor za Corel i Illustrator. Interestno 4e nikoj ne spori za CorelPhoto Paint i Photo Shop - ama maj se se6tam za6to e taka).
Uspeh



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: diver]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано11.12.03 11:02



ААА, пичове, относно спора за ФШ и фотопеинт, има такъв спор, да, и се намира в форума за ГД на абв.бг, и обеснявам му аз на човека че шопа е незаменим, а той вика бла-бла пейнта е по-добър, и като ми за вади едни аргументи. А аз, малко ме е срам, ама пейнта не съм го отварял даже, идете да му обясните вие. :))



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: bateventzi]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано11.12.03 11:08



adobe rulez :)
ina4e painta sym go otvarql nqkoga,ama ne se zadulbo4ih,zashtoto si imah ve4e PS. a pyk coreldraw i sega imam, no pri polojenie, 4e polzvam PS, illustratora e mnogo po-uda4en - ima syshtia interface i shortkeys i t.n. kakvo pove4e???



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: monipro]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 11:16



Prav si, ama ima hora deto ne go razbirart. Verno e oba4e 4e vsi4ki imat Corel (dori i az), a ne vsi4ki imat Illustrator. Corela e po-userfriendly za polzvane, ama az obi4am da se "my4a" na Illustrator



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: Celeste]  
Автор Celeste ()
Публикувано11.12.03 11:44



Sorry ,
dopusnAL sam pravopisna greshka - prodiktuvana ot ranniq chas na postinga i ot tova che se zanimavah s oshte 2-3 neshta ... Koeto vodi do sledniq izvod:

Napoleon e edin! Ne moga da pravq 2-3 neshta ednovremeno !!!

Interesno koi pak vodi spor za PhotoPaint i PhotoShop ?!? Priznavam az lichno ne poznavam NITO edin potrebitel na tozi software - koieto ne znachi che nikoi ne go polzva. Samo mi e stranno.

Bateventzi, toq deto spori za PhotoPaint-a rabotil li e s PS ?!?

На вкус и цвет товарищей нет

Редактирано от Celeste на 11.12.03 11:46.



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: diver]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано11.12.03 11:47



stranno, az imam obratnoto vpe4atlenie. corel mi e nqkak "kriv" za polzvane. illustratora - obratnoto -mnogo byrzo mu sviknah,zashtoto vse pak sym rabotil s ps. kato natisnesh Z znaesh,4e e zoom, ctrl+0 si e fit in window i t.n. :)



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: monipro]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано11.12.03 12:09



http://forum.abv.bg/cgi-bin/showpost.pl?Board=graphdesign&Number=102&page=0&view=collapsed&mode=threaded&sb=5#Post102


това е темата от оня форум, а на другиа пич да кажа че във цорела съм си нагласил всички клавиши както ми е кеф и доста ми е лесно, само ме обърква със другите програми където свикнах да натискам з, за зум




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.