Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Корел или шоп?нови [re: monipro]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано11.12.03 12:09



А само да кажа че там съм с ник Линго, и съм връл защитник на шопа



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: bateventzi]  
Автор Celeste ()
Публикувано11.12.03 13:19



Hi hi hi
chetoh za toq deto rabotel predpechat s PhotoPaint shtoto PS mu bil tromav .... hihihihihi

mnogo qko

На вкус и цвет товарищей нет


Тема Според мен...нови [re: Ивaнoв]  
АвторПB (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 12:32



... най-разумно е да започваш да учиш PS, без него не може.
Корел си е супер за векторна графика, няма нужда от крайни мнения по въпроса.

Като понаучиш PS, хващай AI. В началото ще ти се струва дървен спрямо корел, но усилията си заслужават.

Междувременно залягай над Кварк и Индезайн. И поразпитай как да си направиш цветните профили, необходими са.

И като усвоиш тези програмки - пей сърце! Започваш със следващия продукт...



Тема Re: Според мен...нови [re: ПB]  
АвторИвaнoв (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 20:20



Благодаря ти. Благодаря на всички.
Яко работа ме чака.........



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: Celeste]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано12.12.03 23:21



Аз използвам само Пейнт, Шопа го изхвърлих преди 4 години заради лицензите, просто нямаш ислипни 800$ без ДДС, а пират реших че няма да бъда повече.

Иначе ме кефеха повече шорткътите във Шопа, но в сега в корела съм си ги настроил както си искам, пък и за почти всичко дето иползвам имам шорткът, не комбинация а единичен бутон, и съм като фурия, не можеш да разберереш какво правя, щото всичко е шорткъти от по един бутон :)

Иначе за дизайна, човек трябва малко да поизучава layout, типография, цветознание, поне малко рисуване, не е само до софтуер. Има хора дето с MS Paint могат да направят хубави неща, от колкото някой с Шоп, защото не е само до инструмент, а до умение.

Аз ако се кача на ферари, Шумито със трабант ше ме задмине защото аз ще се набуча в първия бордюр, щот дори и книжка нямам.

Така е и със дизайна, не е само до това какво животно си яхнал и каква марка е корелска, адобска или макромедийска. Трябва умение, развитие на визията, трениране на сетивата за усет към цвят към форма, към композиция. Пък после кеф ти корел кеф ти адоби кеф ти макромедиа ( за тези дето не знаят Adobe не се чете "адобе или, адоб, или адоуб" се чете адоби)

А за наливане на малко масло в огъня на дуела - DRAW - Illustrator, хвърлям предизвикателство - взимаме един растер за ръчна векторизация, аз съм с DRAW който иска с Illustrator, ако го направи по бързо от мен ще го черпя на KFC ако не той ще ме черпи. :)

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Корел или шоп?нови [re: vallentin]  
Автор bateventzi (почивкаааааа)
Публикувано13.12.03 12:18



И аз съм за дроуто. Иначе адобиту повичи ми кефйът



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: vallentin]  
Автор coffee break (5min ;))
Публикувано13.12.03 15:22



...super si go kazal...makar che i az sum novak v tuk v kluba i po-princip tazi oblast..
a, q mi kajete ..kakuv e tozi soft - Indesighn/ne znam kak se pishe to4no/..kakvi neshta se vurshat v nego..
i nek'vo link4e ako ima da si go download'na ot nekade?



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: vallentin]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано13.12.03 17:07



Странно - говориш като човек занимаващ се с години а се мъчиш да правиш сравнения!?
Може да се сравним с друго - дизайн на кутия само със спот цветове
но не пантони, ХКС и пр, а спот цвят
Ще ми бъде интересно как ще стане;-)
Всеки си избира сам продукта с който работи и му е удобно и всички продукти си имат силни и слаби страни
най добрия вариант е да погледне и двете и да си избере



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: coffee break]  
Автор bateventzi (почивкаааааа)
Публикувано13.12.03 17:16



Ami inddesign-нету е като кварка бе, за страниране, доколкото си спомням :)



Тема Re: Корел или шоп?нови [re: ValBo]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано13.12.03 21:24



Не разбрах наистина, какви сравнения се мъча да правя. Мисля че и аз като теб казах, че човек трябва да се обучи на принципните неща, пък после кеф му тази или онази програма.

А за Draw/Illustrator дуела реших да бъзна малко хората щото си мисля, че корела дава възможност по бързо да се правят нещата, а това за професионалисти натоварени с работа е много важно. А ако някой със илюстратор може да ме бие по скорост, значи само съм си мислил, че е така :)

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.