Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Искам да работя в тази областнови  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 15:54



Искам да работя нещо такова, но няма къде човек да усвои занаята. Става въпрос за графичен дизайн, реклама, и въобще такива неща, свързани с компютърна обработка на снимков материал, изработване на надписи, и т.н. Никой не наема хора без опит, та дори и да не дава заплати. Всеки си пази занаята ревностно и няма достъп за странични хора. Аз мога да работя на PHOTOSHOP и COREL DRAW, но съвсем аматьорски. Има ли някой, който да ме вземе на работа с тези елементарни умения? Не искам заплата. Имам доста свободно време, понеже работата ми позволява. Мога да бъда много полезен, понеже имам огромно желание за такава работа, а и мисля, че ми се удава, но досега не съм имал шанс за изява. Мисля, че този, който ме вземе може само да спечели, понеже кой бяга от безплатен работник...?
Надявам се на някакъв отговор.
Александър Александров
aleks2@abv.bg



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: Aлekc]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано08.05.02 16:54



Niamam svobodna mashina i se samniavam nekoi da ima...

Marsh na

i pochvai da se borish za realni porachki. Pak kato ponaberesh opit i sazdadesh neshto kato portfolio, togaz i fulltime work moje da hvanesh.

Sorry, ne e do "revnostno pazene na profesiata", prosto nikoi nema vreme da se zanimava s ubochavane, zatui i se tarsiat hora s umenia.




Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: Aлekc]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано08.05.02 16:56



трудна работа, мойто момче
ще подрапаш първите 2 години сам, а после ако ни допаднеш може и да те вземе някой под крилото си да те учи по нататък
времето е пари са казали древните
дори и да не ти се плаща, ако някой се занимава с теб, а не се знае до колко си струва (всеки търговец си хвали сам стоката) си губи времето, т.е. човекът губи пари (сега тука някой ще надигне вой, че време се губи и в кръчмите и затова от мен 1 )
а това за photoshop i corel ми хубу ама не стига
само техника не стига
а другото не се учи така лесно
не 2, не 3 ми поне 5 години ти трябват и ден и нощ в главата ти само това да има
като видиш автомобилните номера на някой и да кажеш - ей туй с ей такъв шрифт е написано с ей такъв кегел, ей такава резолюция и прочие
трудна работа е да почнеш
но пък дано имаш достатъчно желание, търпение и онова нещо свише
успех


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: mim_]  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 17:10



Не познавам хора, които се занимават с това, а и не е удобно да се набутам в някой офис и да ги моля да ми показват това-онова. Ако познавах, досега да съм дръпнал доста напред, защото както ви казах, имам огромно желание за тази работа. Съгласен съм, че времето е пари и на никой не му се занимава с ученици, но това си е безплатна работна ръка, човече... Какъв е проблема да се натовари работника да прави рутинни неща, които не искат кой знае какво творчество и майсторлък, а основните работи да си ги прави специалиста. Занаят се краде, не се учи. Човек като има наистина желание, той наблюдава внимателно и дори да не му възлагат да прави нещо, той забелязва другите как го правят без да им пречи. Но, нищо. Какво да се прави. Дано да се появи някой, който да има желание и свободна машина. Аз съм винаги на линия. ИСКАМ ДА СЕ НАУЧА-А-А-А...



Тема Ne ti lipsva, [re: Aлekc]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано08.05.02 17:14



veche go napravi. Tuka ima hora ot bransha :)
Postvai razni tvoi neshta i eventualno niakoi shte gi komentira...



Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: Aлekc]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано08.05.02 17:24



Znaish li kav e drugia problem?:)) Che povecheto, vkliuchai i az, predpochitat sami da si trace neshto ili da si tifecnat kartinkata, otkolkoto sled tova da opraviat neshtata na niakoi deto ne e chuval shto e tva "криви на Безие" i za kavo tam slujat. Prosto za da si v polza na edin ekip triabva da si na nivoto na drugite v sashtia toia ekip, da ste napalno zameniaemi kogato stane duma za osnovni umenia.

Zaebi ti tvorchestvoto, grafichnia dezign vsashnost e chasove dosadno rutinno redene na obekti ili pixeli i kogato niakoi ne e v ritama na vodeshtia dezigner ne se zastoiava dalgo.




Тема мданови [re: LoveHate]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано08.05.02 17:53



на elance.com отдавна искат такса на месец за да мое да се бориш за релани проекти :(
мамка им...

а ти Алекс не се отчайвай де - мене на - преди години без опит ме зеха... само щото моех да отварям Фотошоп.. и дося никой на нищо не ме учил - а па от толкоз много хора аз съм научил...
:)
става и чудото... стига да го изчакаш :)


п.с. то LoveHate мене неще да земе за без пари... та...

Редактирано от Aвaтapчe на 08.05.02 17:54.



Тема Re: мданови [re: Aвaтapчe]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано08.05.02 18:25



Abe zabeliazah che elance sa sa izpederastili, ama pone moje da se vidiat realni proekti s realni iziskvania i da se trenira. Trenirovkata mu e maikata na deZigna, pri deSigna moje i da e drugo, ninam.

Abe vsekav bullshit za pari..........:)




Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: Aлekc]  
Автор dreik (тихата стъпка)
Публикувано08.05.02 19:15



ako naistinash iskash da se nauchish, niama da kazvash "lipsva mi tova", "ne mi dostiga onova", "triabva mi edi kakvo si, za da zapochna" - shte pravish vsichko, koeto ti e po silite, shte mislish samo za tova i malko po malko shte napredvash, a neshtata, koito sa ti nujni edno po edno shte idvat pri teb, kogato im doide vremeto - kakto i da zvuchi, tova e istinata - jelanieto privlicha usloviata.

Премини ме, ако можеш.


Тема Дайте му шанс бе ....нови [re: LoveHate]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано08.05.02 21:15



Айде бе софиянците вземете го момчето като е толкова мералкия, оставете го да погледа малко, па ако става то ще си проличи. Кво толкова ... в началото му трябва само стол, ако нямате той ще си донесе ;-))) После може да му разрешите да изправя кривите на Бизие и ако става ...

минимиро така започна преди .... е ... бая време вече, а я го вижте сега каде е (под масата;-). Понапреднал е ама и той не е вече "мини", ако ме разбирате ;-))).
Като си го спомня доста време ми трябваше, за да разбера, че онова дето мига в тъмния ъгъл на офиса са очите на онова момченце ... ъъъъ ... как му беше именцето ... малкия.
Мисълта ми беше ---> бе пробвайтего момчето, кво толкова, ако не става и с фуния да му наливате - се тая ... обаче без шанса да опита и той няма да знае става ли или не.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.