Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:51 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Искам да работя в тази област  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 15:54



Искам да работя нещо такова, но няма къде човек да усвои занаята. Става въпрос за графичен дизайн, реклама, и въобще такива неща, свързани с компютърна обработка на снимков материал, изработване на надписи, и т.н. Никой не наема хора без опит, та дори и да не дава заплати. Всеки си пази занаята ревностно и няма достъп за странични хора. Аз мога да работя на PHOTOSHOP и COREL DRAW, но съвсем аматьорски. Има ли някой, който да ме вземе на работа с тези елементарни умения? Не искам заплата. Имам доста свободно време, понеже работата ми позволява. Мога да бъда много полезен, понеже имам огромно желание за такава работа, а и мисля, че ми се удава, но досега не съм имал шанс за изява. Мисля, че този, който ме вземе може само да спечели, понеже кой бяга от безплатен работник...?
Надявам се на някакъв отговор.
Александър Александров
aleks2@abv.bg



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: Aлekc]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано08.05.02 16:54



Niamam svobodna mashina i se samniavam nekoi da ima...

Marsh na

i pochvai da se borish za realni porachki. Pak kato ponaberesh opit i sazdadesh neshto kato portfolio, togaz i fulltime work moje da hvanesh.

Sorry, ne e do "revnostno pazene na profesiata", prosto nikoi nema vreme da se zanimava s ubochavane, zatui i se tarsiat hora s umenia.




Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: Aлekc]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано08.05.02 16:56



трудна работа, мойто момче
ще подрапаш първите 2 години сам, а после ако ни допаднеш може и да те вземе някой под крилото си да те учи по нататък
времето е пари са казали древните
дори и да не ти се плаща, ако някой се занимава с теб, а не се знае до колко си струва (всеки търговец си хвали сам стоката) си губи времето, т.е. човекът губи пари (сега тука някой ще надигне вой, че време се губи и в кръчмите и затова от мен 1 )
а това за photoshop i corel ми хубу ама не стига
само техника не стига
а другото не се учи така лесно
не 2, не 3 ми поне 5 години ти трябват и ден и нощ в главата ти само това да има
като видиш автомобилните номера на някой и да кажеш - ей туй с ей такъв шрифт е написано с ей такъв кегел, ей такава резолюция и прочие
трудна работа е да почнеш
но пък дано имаш достатъчно желание, търпение и онова нещо свише
успех


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: mim_]  
АвторAлekc (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 17:10



Не познавам хора, които се занимават с това, а и не е удобно да се набутам в някой офис и да ги моля да ми показват това-онова. Ако познавах, досега да съм дръпнал доста напред, защото както ви казах, имам огромно желание за тази работа. Съгласен съм, че времето е пари и на никой не му се занимава с ученици, но това си е безплатна работна ръка, човече... Какъв е проблема да се натовари работника да прави рутинни неща, които не искат кой знае какво творчество и майсторлък, а основните работи да си ги прави специалиста. Занаят се краде, не се учи. Човек като има наистина желание, той наблюдава внимателно и дори да не му възлагат да прави нещо, той забелязва другите как го правят без да им пречи. Но, нищо. Какво да се прави. Дано да се появи някой, който да има желание и свободна машина. Аз съм винаги на линия. ИСКАМ ДА СЕ НАУЧА-А-А-А...



Тема Ne ti lipsva,нови [re: Aлekc]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано08.05.02 17:14



veche go napravi. Tuka ima hora ot bransha :)
Postvai razni tvoi neshta i eventualno niakoi shte gi komentira...



Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: Aлekc]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано08.05.02 17:24



Znaish li kav e drugia problem?:)) Che povecheto, vkliuchai i az, predpochitat sami da si trace neshto ili da si tifecnat kartinkata, otkolkoto sled tova da opraviat neshtata na niakoi deto ne e chuval shto e tva "криви на Безие" i za kavo tam slujat. Prosto za da si v polza na edin ekip triabva da si na nivoto na drugite v sashtia toia ekip, da ste napalno zameniaemi kogato stane duma za osnovni umenia.

Zaebi ti tvorchestvoto, grafichnia dezign vsashnost e chasove dosadno rutinno redene na obekti ili pixeli i kogato niakoi ne e v ritama na vodeshtia dezigner ne se zastoiava dalgo.




Тема мданови [re: LoveHate]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано08.05.02 17:53



на elance.com отдавна искат такса на месец за да мое да се бориш за релани проекти :(
мамка им...

а ти Алекс не се отчайвай де - мене на - преди години без опит ме зеха... само щото моех да отварям Фотошоп.. и дося никой на нищо не ме учил - а па от толкоз много хора аз съм научил...
:)
става и чудото... стига да го изчакаш :)


п.с. то LoveHate мене неще да земе за без пари... та...

Редактирано от Aвaтapчe на 08.05.02 17:54.



Тема Re: мданови [re: Aвaтapчe]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано08.05.02 18:25



Abe zabeliazah che elance sa sa izpederastili, ama pone moje da se vidiat realni proekti s realni iziskvania i da se trenira. Trenirovkata mu e maikata na deZigna, pri deSigna moje i da e drugo, ninam.

Abe vsekav bullshit za pari..........:)




Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: Aлekc]  
Автор dreik (тихата стъпка)
Публикувано08.05.02 19:15



ako naistinash iskash da se nauchish, niama da kazvash "lipsva mi tova", "ne mi dostiga onova", "triabva mi edi kakvo si, za da zapochna" - shte pravish vsichko, koeto ti e po silite, shte mislish samo za tova i malko po malko shte napredvash, a neshtata, koito sa ti nujni edno po edno shte idvat pri teb, kogato im doide vremeto - kakto i da zvuchi, tova e istinata - jelanieto privlicha usloviata.

Премини ме, ако можеш.


Тема Дайте му шанс бе ....нови [re: LoveHate]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано08.05.02 21:15



Айде бе софиянците вземете го момчето като е толкова мералкия, оставете го да погледа малко, па ако става то ще си проличи. Кво толкова ... в началото му трябва само стол, ако нямате той ще си донесе ;-))) После може да му разрешите да изправя кривите на Бизие и ако става ...

минимиро така започна преди .... е ... бая време вече, а я го вижте сега каде е (под масата;-). Понапреднал е ама и той не е вече "мини", ако ме разбирате ;-))).
Като си го спомня доста време ми трябваше, за да разбера, че онова дето мига в тъмния ъгъл на офиса са очите на онова момченце ... ъъъъ ... как му беше именцето ... малкия.
Мисълта ми беше ---> бе пробвайтего момчето, кво толкова, ако не става и с фуния да му наливате - се тая ... обаче без шанса да опита и той няма да знае става ли или не.



Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: LoveHate]  
Автор Gavanski (Роботизиран.)
Публикувано08.05.02 21:15



проблемът въобще не е в това кой как и какво предпочита да трейсва, а в това , че пича не търси където трябва. Тука никой няма фирма, сътрудници и прочие за да си позволи да "наеме" някого, било то и без пари, както и да отдели една машина, което за една фирма е в общи линии смешен разход. Тук всички работят за някого+ самостоятелна работа настрана/ако има изключения да ме извинят, все пак не познавам всички/.

"Prosto za da si v polza na edin ekip triabva da si na nivoto na drugite v sashtia toia ekip, da ste napalno zameniaemi kogato stane duma za osnovni umenia. "

- С това също не съм съгласен. Абсолютно всяка дизайнерска фирма или рекламна агенция в чужбина всяка година определя някакъв брой практикантски места, като практикантът е точно това-човек работещ без заплащане, получаващ в замяна знания. Като се започне от големите Грей, Огилви и прочие и се стигне до най-зажмурцаните агенцийки по разни села-практиканти наемат всички.
За жалост това е в чужбина, но аз лично бих се обърнал именно към офисите в София на разни чужди рекламни агенции.

И Аватарче е прав, че се случва да взимат просто хора с желание и чували за Фотошоп..последните подобни случая, с мои познати обаче са отново в чужди фирми.

Просто потърси като информация кои фирми биха ти свършили работа и смятам, че ако подходиш нестандартно, а не със сухарско СиВи в папка, може наистина да ти се усмихне късмета.
Успех.



Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: Gavanski]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано08.05.02 21:52



Uff az ne iskam da go razocharovam choveka, ama...

Vij sia, spomniam si mene si... na bachkane prez denia, vecherta pred PC-to, po 3-4 chsa san i za 4 meseca s 12 kg po malko, posle spriah da otslabvam shtoto nemashe nakade:) Izmisliah si neshta, praveh gi, chetiah knigi i prochie.

Parvata mi rabota - ploter, ama s corel-a biahme veche na ti, tiabvaha mi 2-3 dni da vlezna v chas.

Prosto polojenieto takova: Az da rechem se vodia senior designer, koeto shte reche che po dokumenti nekvi hora sa mi podchineni, defakto ne sa mi podchineni, ami sme si ravni deZigneri. Prosto ne se seshtam kavo shte pravi edin chovek bez pone ravni umenia pri nas osven da ni nosi kafe i da hodi za cigari. Nikoi niama da mu dade da varshi neshto otgovorno nito pak shte ima vreme da mu obiasniava. seshtash li se shto oshte sam v office... ne e ot lipsa na rabota.

Ta cialoto tva piasanie ima za cel da kaje slednoto:
Ako chovek si sedne na zadnika pred pc-to i naistina ima merak sled izvestno vreme postiga nivo pri koeto ne e nujno da se moli da raboti bez pari. Apetita idva s iadeneto :)))

btw. mnogo sam zadaljen na Evgeni i Popa che navremeto me ostaviha sam da si chukam glavata v monitora. Inache uspeh na maldeja, pri mene niama rabota, ako imashe shtiah da vzema Avatarcheto.:)))

Abe Gavanski, pomnia beshe postnal edni mnou interesni polu comics story, skoro ne si se iziaviaval vikam.




Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: LoveHate]  
Автор Gavanski (Роботизиран.)
Публикувано08.05.02 22:56



Ами не знам дали се сещаш, но другарят Хлебаров в някоя от многото дискусии сподели, че при тях във фирмата се мотаели некви две моми, които май точно такова се водят- практикантки. Признавам, че не знам кой взима и дали взима такива хора при нас въобще, но идеята ми дойде от там, - че на пича нещо такова му трябва, пък седенето пред компютъра си е отделно.

За комиксите- аз хич не съм комиксар, това ми беше първи и явно последен опит в тая насока. Е, виж Снейкър к'ви ги праска, к'во да си бутам аз извратеният хумор в картинки:)



Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: Gavanski]  
Автор Snaker (SS Dirty forces)
Публикувано08.05.02 23:13



ideqta ne e nqkoi da se buta nekude ... kakto i da e ...
to tva neshto ze da stava malko ironichno ...

abre ora ... kak uspqvate da pishete tolkoz mnou na kirilica ... az neshto ne moa ... kat zapochna se edno sum si lakiral noktite daeba ... ;)


No Remorse, No Regret!!!

Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: Gavanski]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано08.05.02 23:22



V agenciata na Hlebarov, kakto i vav vsiak po golima agencia se naemat paraktikanti, ama podrobnostta e che te ne sa deZigneri ami v povechto sluchai acaunti.

V smi, che moje da se nauchi neshto kato uchastvash v obsajdania, barainstorming-i, prisastvash na sreshti i t.n.. Ama tva sa vese ne dezirnersi raboti. Mosh li mi kaza kvo shte nauchish stoeiki cialo lito do senior designera na Ogilvi primerno, nai mnogo da se nauchish da psuvash oshte po cvetisto ot kolkoto si znaesh.

Moito mnenie che dezigner se stava s pomoshta na vrodeni chuvstva za cvetove i kompozicia /ako gi niamash s chetene za tiha/ i s iako visene pred tapoto PC, pak tva PC i v Mindia Velkotarnovsko ako shte da se namira. Az brat ot inet sam nauchil poveche ot koito i da e ot kolegite mi.

Ebati ... shto visia oshte v toia office beeeee........




Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: LoveHate]  
Автор Gavanski (Роботизиран.)
Публикувано09.05.02 00:13



Прав си сигурно за Хлебаров.
Абе, що не постнеш в read_me_first /и не само ти, а всеки който се сеща за нещо такова/ линкове към сайтове разглеждащи тематиката за цвят, композиция и прочие...тоя пич и другите, които ще идват, ще научат много повече от такова нещо, от колкото от обясняване, кое колко било трудно :)

Аз ще прегледам стари букмаркове за няк'ви таквиз..



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: Aлekc]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано09.05.02 10:26



И български фирми взимат хора без опит, но поне с доказани умения. Доколкото знам става дума за обучение на работа по определен маниер, дори стил.
Т.е. бач вкъщи и после покажи само, че знаеш кое как да стане. А това [къде е Mescalito сега да ти каже] става така - взимай нещо и се опитай да го направиш едно към едно.
Постваш да те разнищат тук [повече подробности :: виж

]; взимаш си поуката и внимаваш какво показваш.
Нататък зависи от упоритостта ти.

Heidegger stated the theme clearly: "As soon as a man is born, he is old enough to die."

Редактирано от Jucky на 09.05.02 10:31.



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: Jucky]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано09.05.02 11:11



twa s praweneto na neshto 1x1 ia dowede do pridobiwane na tehnicheski umenia ia ne. nema da naprai nikoi deZigner. wyprosa opira w twa dokolko eventualno bi mogyl da interpretirash nauchenoto (ako si nauchil neshto) bez da e jalko kopie.
za mladeja Aleks...posedi si malko na zadnika, nauchi se da rabotish s posochenite produkti i se iurkai da tyrsish rabota... BTW w powecheto malki firmi se tyrsiat hora s JELANIE za rabota a ne s perfektni umenia. taka che imash shans niakoi wse pak da te wzeme...no si izbii ot glawata che niakoi shte te naznachi kato "chirak-deZgner" ..nema da stane. sha tichash nasam natam sha wyrshish kup gluposti i eventualno ako ti ostawa swobodno wreme shte mojesh da gledash i pitash towa onowa...w izwyn rabotno wreme da si igraesh da prawish proekti i t.n. ...
ae



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: R1dler]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано09.05.02 11:56



E da de, ama kak chovek razbira dali se e nauchil da raboti s "posochenite produkti"? Mi ako smiata, che Photoshop e samo za slagane na efekti vyrhu snimki i pisane na text s gradient?
Za tova spored men e mnogo polezno da probvash da napravish neshto, koeto drug e napravil (i ne znaesh kak se pravi), dori i nakraia da go napravish po drug nachin, po pytia shte otkriesh mnogo novi neshta. Tova, estestveno, ako si niamash druga rabota i prosto se chudish kak, adjeba, da napredvash :)



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: LoveHate]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано09.05.02 12:11



samo koderi se tyrsqt che sa oborotni dejba... ot 100 obqwi w itjobs q ima 3 za designeri q nqma... i to ot tiq 3, 2 she sa za print designeri s quark primerno ili nqkwa druga izwratenost ;-)



Тема He he heнови [re: Jucky]  
Автор TlN-TlN ((the real one))
Публикувано09.05.02 12:18



Iavno moeto ese ....vse pak si e namerilo prilojenie .....

Basi zavijdam mu na entusiazama na toa pich Sando .... chak pak i bez zaplashtane iska da pochne ,,, da chirakuva ... BRAVO BRAVO.... Vidite li kwi hora ima, idealisti ... a mene veche VAOBSHTE pak ne mi se zanimava veche s kompiutarni gadosti i chekii.....

Naprao Sashe ne znaesh kav kur bate te chaka... verno para se izkarva, ama si ima i visoka cena det tria da platish...

Ego skii mene...az sam v otpuska .. i pak oshte ne otvoril gurelivi ochi, nedoispil kafeto, edvam 3ta cigara zahapvam ... i sam se zalepil na toia kompot. PHUUU
kat ti kazvam che e gadno ....


The Girls Just Like me!


Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: pro_O1]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано09.05.02 12:30



къв принт кви десигнери с Quark
искат бачкатори, обущари, занаятчии, шлосери дето да боравят на клавиатурата
и кодери нещат
момчета и момичета за всичко
хмм
страньори и сканьори
хахаха има ли такава дума сканьор изобщо в речника
ама в обявите със сигурност има


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Blagodaria vi, pichove!нови [re: TlN-TlN]  
АвторAleks (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 14:07



Mnogo se radvam, che mi otvorihte ochite za niakoi neshta. Az naistina imam ogromno #elanie da rabotia takiva neshta. Vissheto mi obrazovanie e dalech ot tova zanimanie kolkoto ot nebeto do zemiata. Mislia, che zdravo sym si obyrkal profesiata, zashtoto tova koeto zavyrshih e dosta perspektivno i avtoritetno, no men ne me kefi...
Mnogo mi haresaha niakoi mnenia i mnogo se radvam, che niamashe nito edin zlobar, koito da me napsuva... E, to ne e kysno...
Kolkoto do PHOTOSHOP i COREL DRAW, izkarah kursove i na izpitite sled kursa se predstavih nai-dobre ot vsichki. Tova estestveno ne oznachava nishto, zashtoto niakakvi 10-dnevni kursove ne mogat da pomognat koi znae kolko, i ne sa kriterii, no vse si e neshto... Pravil sym si razni monta#i na PHOTOSHOP, naprimer edna snimka, na koiato me e pregyrnala Britney Spears, i mislia, che e dosta spoluchliva, i mnogo drugi neshta, koito sa si syvsem amatiorski...
Problema e, che predi niakolko meseca se nalo#i da si prodam kompiutyra i sega sym "na suho". Niama kak...E taka zagivat talantite...



Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: LoveHate]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано09.05.02 14:38



ae sori ama nali sym malko spleskan s printa... kwo e tifecwane... i aaa towa be... kak se kazwashe tam... ufff... fasha ;-)



Тема Re: He he heнови [re: TlN-TlN]  
Автор spacer (непознат)
Публикувано09.05.02 14:47



Abe az, da vi kazha, bih se zaradwal na edin takyw "hranenik" det da mu obryshtam wnimanie i da si go "otgledam ot malyk". Shtot, taka ili inache, vesche si imame edin takyw (deto, pishman da stanesh, che si go nakaral da swyrshi neshto i posle mu odish sled gyza da oprawqsh) i, na vsichkoto otgore, samo filosofstwa. Taka che s udowolstwie bih go smenil s nekoi det pone ima entusiazym . Do mene dazhe ima edno swobodno stolche. Suwsem otdelen wupros e, razbira se, kolko mozhe da nauchi ot mene shtot i aze sum ajamiq* w nekoi otnosheniq...

Nai mnogoto koeto moga da naprawq e da prepratq linkcheto na nashte accaunt-ki** ama se sumnqwam da si razmyrdat *ovete :(( Dazhe mnoooo se symnqwam. Ama she probwam wse pak!


BTW, nashiq "domashen liubimec" e FrontPage user, taka che na Alex nqma da mu e trudno da mu stigne niwoto. A mai zabravih da kazhe che s web dezign se zanimawame. Pone se opitwame, de

---------------------
* ajamiq - takyw deto samo zqpa wtreshteno. B. pr.
**accauntki-liubimki Shte im trqbwa i HELP za navigaciqta iz foruma



Тема Re: Blagodaria vi, pichove!нови [re: Aleks]  
Автор Лъчeзapнa (съзнание)
Публикувано09.05.02 14:48



я покажи снимката с Бритни - може някой да те 'ареса и да те 'земе пък ;;) (това за уменията да снаждашшшш, дье, нема само фотоса да гледаме ;)



Тема аз почнах ей таканови [re: Aлekc]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано09.05.02 15:13



аз ше изкоментирам от гледна точка на това как аз станах човек (па който е на друго мнение - блов ме). ми някъде през 94-та ако не се лъжа за първи път пуснах корел (драв). ама ми беше голяма краста и разцъквах яко - с часове там криви, мриви, разни измислени визитки, брошури и кво ли не си правех. после, сигурно 2 години по-късно чак за сефте пуснах фотошопа. дотогава се мъчех с фотопейнт ама супер ми беше противен. гледах го тоя фотошоп като теле деба. и така сигурно година. ама през това време прехвърлих часовете от корела на фотошопа и яко - четене на хелпове, ровичкане, тестване, набарах от някъде някви псд-та и ги разцъквах постоянно докато стана чак тия леъри кви са, кво става ся това като го напраа така, тва онака. ей такива неща. постоянно ръгане - няма спиране. обаче по едно време пък ме отнесе на друга тема - 3д. почнах топас, 3д студио, риъл 3д, тру спейс - кво ли не. аре и там отделяме време. през 97-ма почнах да ставам фен на уеба. аре учим хтмл сега. цъкаме там с композър, ноутпад и кво ли не - на ръка. после опа излезе дриймуивър 1 и флаш. и кво мислиш стана. аре сичко накуп да цъкаме ама с приоритет на последните 2. като ги разцъках и тях реших аре врмл ся, че само него не съм правил. бам няколко месеца за врмл. междувременно вече като се усетих достатъчно в час на фотошопа почнах да си правя някви си мои идейки. едно-друго, експерименти разни. аре хоумпейджче, аре тва, аре онва. до 98-ма бях направил сумати и проектчета ей така експериментално. неизвестни, ненужни, без комерсиален смисъл - просто уплътняване на времето. тогава всичко се завъртя супер случайно - един агент го взеха в една чисто нова телевизия, после той ме дръпна вътре, като нямаше особен зор с назначението ми - само показах разни неща които бях правил (от тия същите без смисъл по-горе) и бях вътре. година по-късно ме уволниха за по-оригинално щото нямало смисъл от толкова дизайнери / аниматори / видео монтажисти. през тва време, обаче аз не бях спрял фабриката за дизайнчета. тогава едни други мои агенти решиха да правят уеб бизнес (98-ма). взеха ме при тях да уеб дизайнерствам. направихме няколко проектчета и 3 месеца по-късно фалираха. междувременно от телевизията зареваха за мен и си ме взеха обратно. и така стана, че към края на 98-ма вече имах доста солидно порфтолио ЗАПОЧВАЩО от експерименталните неща, които правих докато разцъквах софтовете. 1 година по-късно реших, че аз повече за дебили няма да работя и излизам да правя собствен бизнес. правих квот правих ама не се получи толкова успешен, колкото ми се искаше и реших, че е по-добре да си кротна някъде пак а друг да му бере гайлето за клиентите. кротнах не на правилното място но това е друг въпрос. за година и половина в това неправилно място имах не повече от 6 проекта за правене. ако междувременно не бях ръгал яко фрийленс нямаше да имам какво да покажа в бъдеще, защото в един момент си казах, че детинските си проекти от 96-та - 99-та не заслужават показване, а и там работех само колкото да отбия номера. та един вид щях да се окажа едва ли не с празно портфолио, защото не исках хората да гледат всички тия аутдейтед неща.

смисъла на цялото това нещо беше - почнал съм от нищото. не съм учил дизайн никъде на майната си, дори в български университет. даже заебах всички университети където ме приемаха всяка година защото ми беше много по-приятно да цъкам в къщи. само, че това беше преди много години. ако тряа да направя равносметка на всички неща, които съм работил през това време, цифрата ще отиде сигурно над 500. ама не е важна бройката, щото с всеки изминал месец чувствам, че нещо вече е старо и трябва да се махне. така, че проблема не опира само до ученето на неща. ако трябва да наваксваш или да се мериш с тоя или оня (а трябва, за да не седиш гладен и да не си от ония сульовци-дизайнери, които искам да потроша) определено трябва да се посветиш на това...

тъй... аре стига толкоз, че написах за 20 лева символи.



Тема Re: He he heнови [re: spacer]  
АвторAleks (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 15:17



Navit sym...Kolkoto do entusiazma, ima go v izobilie. Nishto che e web dizain, va#noto e da se pravi neshto. Loshoto e, che ne sym dobyr v risuvaneto...Moeto mnenie e, che tova si e darba i ne mo#e da se nauchi s praktika bez da go imash vrodeno. Pri men e drugo. Az sym mnogo nabliudatelen i imam #eliazno tyrpenie. Kato se zahvana s niakakyv detail, go izpipvam tochno, bez da se iznervia ot dylgoto mychenie pred kompiutyra. Prosto me kefi da se choplia s takiva neshta.
Minalata godina misleh da se zapisvam na kurs po DREAM WEAVER (ne znam dali go napisah viarno), no se vyzdyr#ah, zashtoto mnogo kursove stanaha, a realizacia nikakva...Kato ne se praktikuva, vsichko naucheno v kursa se zabravia.
Ako niamate nishto naprotiv, neka da doida da pogledam. Niama da precha i da dosa#dam na nikogo.
Me#du drugoto, tazi maska e strahotna...!!!



Тема е това с продажбата беше злобен епилог!нови [re: Aleks]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано09.05.02 15:57



...

Дипломатът не казва "има лаещи котки". Дипломатът говори за котки, когато другите говорят за кучета.


Тема Re: He he heнови [re: TlN-TlN]  
Автор Snaker (SS Dirty forces)
Публикувано09.05.02 16:04



stia RIVA ...
vrushtai sa vidnaga ot otpusk ... dadoha mi NET-MP da mu praa nekvi govna
ujas ...
idvai si VEDNAGA!


No Remorse, No Regret!!!

Тема Re: He he heнови [re: Aleks]  
Автор spacer (непознат)
Публикувано09.05.02 18:17



Maska? Kwa maska?

Kazah, che she pitam oniq deto si e tqhna firmata dali sa nawiti da doide wunshen chowek da zqpa (pyk mozhe i na rabota da go wpregneme) Trqbwa da gi pitam shtoto mozhe da si imat nqkakwi syobrazheniq (firmeni taini. etc.). Znam li kwo shte im hrumne? No ti kazah i, che se sumnqwam da se nawiqt. Golemi sa tolupi towa shefowete, ei!!! W towa chislo i spomenatite accauntki-liubimki!

Na mene che nqma da mi prechish e qsno ama ako gi reshawah az tiq raboti oniq ekzemplqr wednaga izhwyrcha i idwa nqkoi po-kaduren

No w kraina smetka, kwoto i da stane, ti poluchi dosta dobri syweti i nasoki ot horata wyw foruma (ne i ot mene no..) i si mislq, che ako si wse taka uporit shte uspeesh.

Nameri me na ICQ-to. nomera go ima w detailite.



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: R1dler]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано09.05.02 18:53



Естествено, че няма да го направи дизайнер, но поне ... аве казаха го - става дума за това, че той е изкарал някакъв 10-дневен [!] курс. Колко е сръчен с програмите според теб?

Дипломатът не казва "има лаещи котки". Дипломатът говори за котки, когато другите говорят за кучета.


Тема Re: Искам да работянови [re: Jucky]  
Автор Лъчeзapнa (съзнание)
Публикувано10.05.02 03:50



да
аз пък се зачудих колко ли време ще го държи ентусиазма... и висшето си е изкарал без да види или чуе ... тоест, без да му направи впечатление ...
но не пречи :) да поспортува - знания в още една област не са излишни никога ;)



Тема Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: pro_O1]  
АвторAleks (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 11:11



Az syshto sym na mnenie che ot vsichko triabva da se opita, no taka chovek samo si habi energiata kato ia razpryskva v razlichni posoki. Tezi umenia koito si pridobil, sigurno biha ti donesli hiliadi dolari prihodi, ako #iveeshe v niakoia "biala" dyr#ava. Tuk chovek ne vinagi pravi tova koeto mu se udava i mu haresva, a za da ocelee se zanimava s hiliadi gluposti, a prez tova vreme godinkite si minavat neusetno. V normalnite dyr#avi horata na okolo 28-30 godini sa veche iziaveni specialisti v opredeleni oblasti i ne se interesuvat ot stranichni neshta. Tuk syshto gi ima takiva, no kato procent sa mnogo po-malko. Do 30-godishna vyzrast vseki napipva pochvata i razbira ot vsichko, no po malko... Uchish neshto 5-6 godini, a posle vi#dash, che mnogo trudno se vadiat pari ot tova i se zahvashtash s drugo, a nauchenoto si minava v razdela "obshta kultura".
Niakyde niama li prakticheski kursove za takiva neshta. Vseki predlaga obuchenie otdelno po COREL DRAW, PHOTOSHOP, i t.n. Nikyde niama prakticheski zanimania, t.e. niakoia firma spokoino mo#e da si dokarva niakoi stranichen lev ot razni kato men "ziapachi"( estestveno ako niama problemi s firmenata taina). Hodih na niakolko interviuta za rabota, no nikoi ne se zanimava s hora, koito niamat praktika. Kazaha mi che kadrite sa si edni i syshti i samo se vyrtiat, t.e. kato napusnat edna firma, gi naemat v druga, i t.n. V obshti linii niama kak da pripari vynshen chovek, osven ako ne e lichen priatel s shef na takava firma, i toi da mu dade da gleda i da se uchi...
Ami tova e. Meraka si ostava, a shansa go niama nikakyv.
Ako se smili niakoi, adresa mi e:
aleks2@abv.bg



Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: Aleks]  
Автор mim_ (брюнетка)
Публикувано10.05.02 11:24



не си прав
особено за нещата в БГ
а за това какво е навън, ами бил ли си там и знаеш ли какво е
единствената разлика е че ако в БГ има 7 милиона (може и по-малко заради разни ентусиасти, изнасящи се навън) то извън БГ са 2 милиарда
значи сигурно можеш да смяташ процентно
не броя бели - черни страни щото има фирми в Индонезия примерно дето правят такива неща дето в САЩ ще им дишат праха след 50 години сигурно и прочие подобни примери
значи да не говоря врели некипели ще дам себе си за пример
преди 8 години ме натикаха насила в ХГ (художествена гимназия) и 5 години яко Рекламна графика
е верно кефех се и още продължавам
и ако не беше 1 японец нямаше да знам какво е компютър да не говорим за графичен софт
а драскачи с молив и четка никой няма да вземе да му рисуват плакати вече, освен ако няма нещо общо със СБХ и прочие кретении
никой не познавах в Сф като дойдох
знаех само какво е Photoshop и Illustrator и малко Premiere и Drector и туй то
всичко останало е драпане, ходене, тропане (не чукане) по врати на фирми от кол и въже и накрая ако не те изостави мерака на близката пряка успяваш да направиш нещо
ни леля ми работи в Министерство на културата, ни дядо ми е председател на ком партията, ни майка ми лъска кресла в някоя банка
така че, сещай се
и за нищо на света не отивам да мия чинии на някой кирлив американец ни да му лъскам нещо друго...


Sheeps go to Heaven! Gods go to Hell!


Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: Aleks]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано10.05.02 15:51



ne e wqrno che se wyrtqt... winagi movesh da se wmyknesh nqkyde ako si dostatychno dobyr... na nqkoj mesta dori ne trqbwa da si dobyr... no winagi ima nachalo... ne che nachaloto na cv-to znachi neshto chak tolkowa fundamentalno... az dori nqmam recommendations...



Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: mim_]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано10.05.02 17:05



towa za entusiastite i chuvbina ne beshe mnogo obosnowano chestno kazano. predi 2 godini i az misleh kato teb dokato nakraq ne mi pisna ne ot drugo a ot prostashtinata. pari mogat da se prawqt i tuk - kyde ot freelance, kyde ot drugo samo che zamen neshtata weche ne opirat samo do kesha. do 1-2 godini max mislq da sym out ot tuk. samo che ne kato miqch, gledach, duhach i prochee. smqtam che sym dostatychno ok s neshtata za da ne si pozwolqwam nqkwi gastarbajterski awantiuri i tochno za towa she zamina kogato si namerq adekwatna poziciq. dotogawa she preglyshtam lajnata tuk.



Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: pro_O1]  
Авторkrakatau (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 16:20



kak se kandidatstva kade se regvash za tova freelance.com. Pls. kaji neshto po vaprosa www.web.intournet.bg office@intournet.bg.



Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: krakatau]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано27.05.02 16:39



еми ако не моеш сам да намериш къде да се регистрираш..... сори...



Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: krakatau]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано27.05.02 17:44



mi ne pishe li s dostatychno golemi bukwi??



Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: Aвaтapчe]  
Автор Jonata ()
Публикувано28.05.02 02:18



Абе има ли някой който реално да е изкарал пари оттам? Интересно ми е как ще платят. Аз питах в мойта банка на тема продажба на shareware и те ми дадоха такава схема на преводи, фактури и т.н., че главата ми се замая. В България просто няма начин на си направиш сайт, в който клиента да си въведе номера на картата и да ти плати.



Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: Jonata]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано28.05.02 11:45



cheques
:)
платими тука според зависи банката :)
от 6 до 40 дена :)
и от 5 до 25$ такса на чек...



Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: Aвaтapчe]  
Авторkrakatau (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 13:50



Ok stana.



Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: Jonata]  
Авторkrakatau (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 13:51



Western Union only dano ti skloniat da ti prashtat tam bez fakturi. Ne e lesno ne gi slushai tia tuka:))



Тема Re: Mnogo blyskane v #ivota si imalнови [re: pro_O1]  
Авторkrakatau (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 13:52



ei go i drugia otvorko:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.