Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: LoveHate]  
Автор Gavanski (Роботизиран.)
Публикувано08.05.02 21:15



проблемът въобще не е в това кой как и какво предпочита да трейсва, а в това , че пича не търси където трябва. Тука никой няма фирма, сътрудници и прочие за да си позволи да "наеме" някого, било то и без пари, както и да отдели една машина, което за една фирма е в общи линии смешен разход. Тук всички работят за някого+ самостоятелна работа настрана/ако има изключения да ме извинят, все пак не познавам всички/.

"Prosto za da si v polza na edin ekip triabva da si na nivoto na drugite v sashtia toia ekip, da ste napalno zameniaemi kogato stane duma za osnovni umenia. "

- С това също не съм съгласен. Абсолютно всяка дизайнерска фирма или рекламна агенция в чужбина всяка година определя някакъв брой практикантски места, като практикантът е точно това-човек работещ без заплащане, получаващ в замяна знания. Като се започне от големите Грей, Огилви и прочие и се стигне до най-зажмурцаните агенцийки по разни села-практиканти наемат всички.
За жалост това е в чужбина, но аз лично бих се обърнал именно към офисите в София на разни чужди рекламни агенции.

И Аватарче е прав, че се случва да взимат просто хора с желание и чували за Фотошоп..последните подобни случая, с мои познати обаче са отново в чужди фирми.

Просто потърси като информация кои фирми биха ти свършили работа и смятам, че ако подходиш нестандартно, а не със сухарско СиВи в папка, може наистина да ти се усмихне късмета.
Успех.



Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: Gavanski]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано08.05.02 21:52



Uff az ne iskam da go razocharovam choveka, ama...

Vij sia, spomniam si mene si... na bachkane prez denia, vecherta pred PC-to, po 3-4 chsa san i za 4 meseca s 12 kg po malko, posle spriah da otslabvam shtoto nemashe nakade:) Izmisliah si neshta, praveh gi, chetiah knigi i prochie.

Parvata mi rabota - ploter, ama s corel-a biahme veche na ti, tiabvaha mi 2-3 dni da vlezna v chas.

Prosto polojenieto takova: Az da rechem se vodia senior designer, koeto shte reche che po dokumenti nekvi hora sa mi podchineni, defakto ne sa mi podchineni, ami sme si ravni deZigneri. Prosto ne se seshtam kavo shte pravi edin chovek bez pone ravni umenia pri nas osven da ni nosi kafe i da hodi za cigari. Nikoi niama da mu dade da varshi neshto otgovorno nito pak shte ima vreme da mu obiasniava. seshtash li se shto oshte sam v office... ne e ot lipsa na rabota.

Ta cialoto tva piasanie ima za cel da kaje slednoto:
Ako chovek si sedne na zadnika pred pc-to i naistina ima merak sled izvestno vreme postiga nivo pri koeto ne e nujno da se moli da raboti bez pari. Apetita idva s iadeneto :)))

btw. mnogo sam zadaljen na Evgeni i Popa che navremeto me ostaviha sam da si chukam glavata v monitora. Inache uspeh na maldeja, pri mene niama rabota, ako imashe shtiah da vzema Avatarcheto.:)))

Abe Gavanski, pomnia beshe postnal edni mnou interesni polu comics story, skoro ne si se iziaviaval vikam.




Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: LoveHate]  
Автор Gavanski (Роботизиран.)
Публикувано08.05.02 22:56



Ами не знам дали се сещаш, но другарят Хлебаров в някоя от многото дискусии сподели, че при тях във фирмата се мотаели некви две моми, които май точно такова се водят- практикантки. Признавам, че не знам кой взима и дали взима такива хора при нас въобще, но идеята ми дойде от там, - че на пича нещо такова му трябва, пък седенето пред компютъра си е отделно.

За комиксите- аз хич не съм комиксар, това ми беше първи и явно последен опит в тая насока. Е, виж Снейкър к'ви ги праска, к'во да си бутам аз извратеният хумор в картинки:)



Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: Gavanski]  
Автор Snaker (SS Dirty forces)
Публикувано08.05.02 23:13



ideqta ne e nqkoi da se buta nekude ... kakto i da e ...
to tva neshto ze da stava malko ironichno ...

abre ora ... kak uspqvate da pishete tolkoz mnou na kirilica ... az neshto ne moa ... kat zapochna se edno sum si lakiral noktite daeba ... ;)


No Remorse, No Regret!!!

Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: Gavanski]  
Автор LoveHateМодератор (ta tatau)
Публикувано08.05.02 23:22



V agenciata na Hlebarov, kakto i vav vsiak po golima agencia se naemat paraktikanti, ama podrobnostta e che te ne sa deZigneri ami v povechto sluchai acaunti.

V smi, che moje da se nauchi neshto kato uchastvash v obsajdania, barainstorming-i, prisastvash na sreshti i t.n.. Ama tva sa vese ne dezirnersi raboti. Mosh li mi kaza kvo shte nauchish stoeiki cialo lito do senior designera na Ogilvi primerno, nai mnogo da se nauchish da psuvash oshte po cvetisto ot kolkoto si znaesh.

Moito mnenie che dezigner se stava s pomoshta na vrodeni chuvstva za cvetove i kompozicia /ako gi niamash s chetene za tiha/ i s iako visene pred tapoto PC, pak tva PC i v Mindia Velkotarnovsko ako shte da se namira. Az brat ot inet sam nauchil poveche ot koito i da e ot kolegite mi.

Ebati ... shto visia oshte v toia office beeeee........




Тема Re: Липсва ми контакт с хора от браншанови [re: LoveHate]  
Автор Gavanski (Роботизиран.)
Публикувано09.05.02 00:13



Прав си сигурно за Хлебаров.
Абе, що не постнеш в read_me_first /и не само ти, а всеки който се сеща за нещо такова/ линкове към сайтове разглеждащи тематиката за цвят, композиция и прочие...тоя пич и другите, които ще идват, ще научат много повече от такова нещо, от колкото от обясняване, кое колко било трудно :)

Аз ще прегледам стари букмаркове за няк'ви таквиз..



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: Aлekc]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано09.05.02 10:26



И български фирми взимат хора без опит, но поне с доказани умения. Доколкото знам става дума за обучение на работа по определен маниер, дори стил.
Т.е. бач вкъщи и после покажи само, че знаеш кое как да стане. А това [къде е Mescalito сега да ти каже] става така - взимай нещо и се опитай да го направиш едно към едно.
Постваш да те разнищат тук [повече подробности :: виж

]; взимаш си поуката и внимаваш какво показваш.
Нататък зависи от упоритостта ти.

Heidegger stated the theme clearly: "As soon as a man is born, he is old enough to die."

Редактирано от Jucky на 09.05.02 10:31.



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: Jucky]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано09.05.02 11:11



twa s praweneto na neshto 1x1 ia dowede do pridobiwane na tehnicheski umenia ia ne. nema da naprai nikoi deZigner. wyprosa opira w twa dokolko eventualno bi mogyl da interpretirash nauchenoto (ako si nauchil neshto) bez da e jalko kopie.
za mladeja Aleks...posedi si malko na zadnika, nauchi se da rabotish s posochenite produkti i se iurkai da tyrsish rabota... BTW w powecheto malki firmi se tyrsiat hora s JELANIE za rabota a ne s perfektni umenia. taka che imash shans niakoi wse pak da te wzeme...no si izbii ot glawata che niakoi shte te naznachi kato "chirak-deZgner" ..nema da stane. sha tichash nasam natam sha wyrshish kup gluposti i eventualno ako ti ostawa swobodno wreme shte mojesh da gledash i pitash towa onowa...w izwyn rabotno wreme da si igraesh da prawish proekti i t.n. ...
ae



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: R1dler]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано09.05.02 11:56



E da de, ama kak chovek razbira dali se e nauchil da raboti s "posochenite produkti"? Mi ako smiata, che Photoshop e samo za slagane na efekti vyrhu snimki i pisane na text s gradient?
Za tova spored men e mnogo polezno da probvash da napravish neshto, koeto drug e napravil (i ne znaesh kak se pravi), dori i nakraia da go napravish po drug nachin, po pytia shte otkriesh mnogo novi neshta. Tova, estestveno, ako si niamash druga rabota i prosto se chudish kak, adjeba, da napredvash :)



Тема Re: Искам да работя в тази областнови [re: LoveHate]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано09.05.02 12:11



samo koderi se tyrsqt che sa oborotni dejba... ot 100 obqwi w itjobs q ima 3 za designeri q nqma... i to ot tiq 3, 2 she sa za print designeri s quark primerno ili nqkwa druga izwratenost ;-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.