Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Klub na straniora i entusiasta nachinaeshtнови [re: Snaker]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано10.01.02 17:19



"2. nqma takiva shkoli v koito v nachaloto se prerisuva neshto ... nito edno vreme nito sega ... tova e v design-a i promishlenostta"
Proveri pak ;) Ne te li e strah poniakoga, che s takiva kategorichni izkazvania se sluchva da se izlojish?

"5. da te pitam samo neshto ... ti ot kakva gledna tochka mi go kazvash tova v posta ti >> na takuv koito e shkoluval ili na takuv koito ima tablet i raboti sega s nego ?"
Zareji tia drebni zaiajdania. Shkoluval sym i prodyljavam da shkoluvam, koeto me podseshta che sym v sesia i imam da risuvam i ucha za izpiti :)

"USA proekti se zimat sushto po shurobadjanshka liniq za paint."
Da, navsiakyde ima takiva sluchai. No e vreme da pogledame filmi kato LotR, Shrek, Final Fantasy, Star Wars i t.n. i da si priznaem che ne sme chak takiva genii, i che po sveta ima i dobri profesionalisti :) Btw povecheto hudojnici bylgari (predimno animatori), koito znam, raboteshti v USA ne sa na mnogo otgovorni postove... Tyjno, no otrezviavashto. Gledaite finalnite nadpisi na filmite imenata na art directorite i t.n...

Редактирано от Mescalito на 10.01.02 17:23.



Тема Re: Klub na straniora i entusiasta nachinaeshtнови [re: Mescalito]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано10.01.02 17:30



neznam tochno kvo mi kaza ...
no samiq princip che 6g s Istoriq na izkustvoto i promishlen design mi se chini che ne moesh da mi kaesh dali da pogledna ... chisto hipotetichno de ...

drugoto neznam ... opredeleno ne mi otgovori koeto te vrushta na 5-tochka pak ... a da vidim za kvoooooo :)

i pak proveri kvo shkoluvash ... skoro da si pipal glina ?

Empty pxl is my second name.


Тема Morgoth's resume ;))нови [re: Snaker]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано10.01.02 17:54



Eh. Ne znam zashto tolkova dyrjish da pokajesh na vsichki kolko sym nekadyren :)
Kakto i da e. Haide, da znaiat vsichki.
Zavyrshil sym Angliiska gimnazia, t.e. niamam akademichno svyrzano s izobrazitelno izkustvo sredno obrazovanie. Hodil sym ot kak se pomnia po kursove i kryjoci i razni systezania s risuvane. Chetiri godini sym risuval etiudi (anatomichni risunki, predimno glava, che mi triabvashe), ne v uchilishte a na chastni uroci pri edin ot nai-dobrite bylgarski iliustratori - Alexander Alexov. Hodil sym na uroci po animacia pri Todor Dinov (bashtata na bylgarskata animacia).
Visshe obrazovanie: vse oshte ucha - klasicheska animacia. Prepodavat mi niakoi ot nai-golemite Bg animatori - Ivan Vesselinov, Anri Kulev, Stoian Dukov, Antoni Traianov... S glina ne se zanimavam ot krehkite mi opiti predi 10-ina godini, ne si padam po obemnite animacionni filmi, no mai dogodina shte mi se naloji :) Izobshto ne mislia niakoga da se zanimavam s mramor, suha igla, sgrafito, maslo, i t.n. i t.n., ne viarvam v robuvaneto na materiala, viarvam v rezultatite, koito iskam da postigna. Symniavam se, che Van Gogh naprimer, bi napravil neshto chitavo s bronz. Chovek triabva da izbere nishata, tova, koeto naistina haresva.
5 godini rabotih kato graphic web designer, 4 ot tiah - full time (5 dni v sedmicata po 8 chasa). Nikoga ne sym bil osobeno dobyr, dokato dobih niakakvo prilichno nivo i mi pisna totalno designyt i posle karah na vechnoto "prilichno nivo" - po techenieto.
Ot niakolko meseca rabotia v 100% bylgarska firma kato digital artist. Ne sym designer, izkarvam si hliaba s risuvane na computer. Haresvam tova, koeto rabotia.
Znaia, che sym nachinaesht. Tova, koeto mi dava sili e goliamoto jelanie za rabota i pozitivnoto otnoshenie kym neia. Trudyt, koito polagam, za sega se nagrajdava, opitvam se da ucha maximalno byrzo - tova, koeto pravia ne e osobeno populiarno v Bylgaria i niamam osobeno goliam opit.
Tova mi e reziumeto. Napisah vi go, zashtoto biah obvinen v nekompetentnost i iskah prosto da vi pokaja v koi sferi imam niakakyv opit i dolu gore moje da se razchita na syveta/mnenieto mi. Koito ne go iska, pls da spomene v posta si, obeshtavam da ne se obajdam :)
Btw, za da ne ostane niakoi s greshno vpechatlenie, kazvam, che haresvam izkliuchitelno mnogo rabotata na Snaker, mislia, che e ot nai-dobrite Bg graphic designers i digital painters. Tova e spor pomejdu ni okolo No. 89237 ;) Vreme mu e da svyrshi, che da ostavi miasto na eventualnia sledvasht :)

Редактирано от Mescalito на 10.01.02 18:01.



Тема Re: Morgoth's resume ;))нови [re: Mescalito]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано10.01.02 18:12



Ne Morgoth brato ... oshte poveche se izloji ... zashtoto sam se izplashi da ne bi kato ti kazah razni raboti horata da si pomislqt che ne stavash ... i namaza oshte poveche ... vseki normalno mislesht shte ti go razchete :)

i taka ... Animatorite i vsichki v NBU gi znam ... znaem :) Prieha me predi 2g multimediini tehnologii i neznam si kvo ... ne sum zapisal taka ili inache ...
Imam bivsh sauchenik tam ... kakto znaem che vsichki po seriozni prepodavateli ot HA prepodavat iv NBU ... koeto ne promenq nishto zashtoto :))
brato ei sq shte izvikam edin 18g i toi da ti kaje na kolko i kakvi hudojnici e poseshtaval urocite i kolko sa golemite no nikoi ne gi znae :) pa ako izrejdam i az pri koi sum uchil ot munichuk v mestnata Jambolski detski centur risuvane ... shte stane smeshno ... i kolko mnogo sme drugaruvali s budeshtite talanti na BG i t.n. xeeeexxx ... ubavi vremena ...

Prekaleno mnogo se staraesh i sega me nakara v toq club da ti pisha tiq gluposti shtoto se prasna na stenata kat torba s kartofi >> prekaleno dalech ot temata koqto zapochnahme i prekaleno grumko se izplioska >> But your my friend anyway ...
ti ne stavash po neznachitelen ... no prosto ... prosto na nqkoi vuprosi ne mojesh vinagi da izlizash pobeditel ... i ochilata ti ne ti pomagat :P
ne spori za istoriq na izkustvoto ... sus sigurnost shte namerish edinici fakti za tebe si ... no edno big picture drugo e toq club tuka ...
ae ...


aaaa i BTW. da sum kazval nekoga che si nekudaren ... !!!?? shtom si se razvil do tuka nachi ne si ... samo ne si Vuobgazqvai kakto se kazva :)

Empty pxl is my second name.

Редактирано от Snaker на 10.01.02 18:15.



Тема Re: Morgoth's resume ;))нови [re: Snaker]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано10.01.02 18:29



E sega, pak izopachi neshtata. Ti prosto predi niakolko posta kaza - "Az sym uchil istoria na izkustvoto 5 godini, a ti si si kupil tablet i si samouk, ne si uchil nishto". A az ne sym chaak tolkova samouk (kato Van Gogh :)) Prosto vseki chovek ima mnenie, i e typo da se umalovajava tova mnenie, a oshte poveche da mu se prismiva...
Btw ne sravniavai razni multimedia shits specialnosti v NBU, kydeto prepodavatelite prosto niama otkyde da sa po-dobri ot studentite, ami sa slojeni nai-veroiatno zashtoto sa dobri s Power Point. V klasicheskata animacia prepodavatelite sa ot nai-dobrite v Bg istoriata, nedei da obyrkvash horata. Btw vijdal sym filmi, praveni ot studenti pri nas, vijdali sa gi i po dosta mejdunarodni festivali. Imam priateli sred ucheshtite syshtoto v NATFIZ i znam kak e i tam sega ;)
A govorim sichki tia gluposti iavno zashtoto niama kakvo po-interesno da pravim ;)
Vsyshnost istinskia spor e, che spored men dokato se uchish e mnogo polezno da prerisuvash gotovi neshta, praveni ot maistori v oblastta i da ne byrzash s nalaganeto na sobstven stil predi da si dobil niakakva srychnost. Ti smiatash, che ne e taka i tova e. I posle vzehme da podkrepiame tvyrdeniata si s razni smeshni fakti ot minaloto si, koeto e bezumno. Mneniata ni sa tova, koeto sa. Ako horata, koito se smeiat sega nad nashte postingi, ne mogat misliat i da presiavat... mi za kyde sa :)



Тема Re: Morgoth's resume ;))нови [re: Mescalito]  
Автор Snaker (Star Fucker)
Публикувано11.01.02 11:07



oshte poveche se umazvash ...

Empty pxl is my second name.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.