Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ne e digitalno ama...нови  
Автор achko (kva titla be)
Публикувано31.10.01 20:44



6a ma tarpite sq :)

tva e etiud po gipsova otlivka na skulptura na tikvata na Hermes (mai be6e:))

4e... sq az sa u4a da risuvam ot nqkolko meseca nasam i dnes napravih tozi etuid za okolo 2 4asa i polovina i re6ih da go pokaja

ta da 4uq malko kritika.... 4e to nqma koi da mi se kara naposledyk :)
ta aide 4akam....

ama sam zabravanka ama....




PS malko sam ugolemil o4ite i ot tva razstoqnieto mejdu tqh stava po-malko ot edno oko

Толкова от мен!

Редактирано от achko на 31.10.01 20:49.



Тема Re: ne e digitalno ama...нови [re: achko]  
Автор evas ()
Публикувано31.10.01 20:49



niama da e zle da dadesh i linka kym neshtoto [kartinkata]



Тема Re: ne e digitalno ama... [re: evas]  
Автор achko (kva titla be)
Публикувано31.10.01 20:50



mi da sorry zabravih q :)

bahti pyrvo Judas_ posle az... mnoo zabraqm


ae redaktiral sam ima linka

Толкова от мен!


Тема Re: ne e digitalno ama...нови [re: achko]  
Автор evas ()
Публикувано31.10.01 21:09



aha
abe to ... neznaia sigurno e hubawo
ne e w moiata oblast i wse pak ako beshe malko po kontrastno
ili da zasilish senkite li ...
neznaia kakto kazah
izchakai mescalito da ti kaze. toi e mnogo wesht w toia zanaiat



Тема Cheti sega ...нови [re: achko]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано01.11.01 09:33



.. edno nekompetentno mneie ;)

1) Lipsva contrast. Pridal si mu njakakuv obem, ama ne e dostatuchen. Zashto ne vzemesh 2B moliv, ili pone B (stava vuprosa za senkite).

2) Uhoto.. hich go njama .. ne se razlichava koe e vutre, koe e vunka, izvivki na ushnata mida .. neshto hich go njama.

3) Shiata: stoi kato kolona ... glavata sjakash e zabina na tazi kolona ..

tolkova ot men. ma gluposti izpisah ... sega Mescalito sha kaje che nishto ne e verno :))) i maj che shte e prav ...

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема 4etaнови [re: Borg]  
Автор achko (kva titla be)
Публикувано01.11.01 17:34



1) tva e gips >>> mislq daje 4e ima pove4e kontrast otkolkoto mu e nujen, molivite... izpolzval sam B i 3B
problema ne e v kotrasta a v moite umeniq da rabotq s molivi!

2) da uhoto naistina hi4 go nqma ama za izvivkite pak 6a ti kaja 4e tva e GIPS i az risuvam samo GIPS-a i ne dobavqm ni6to ot sebe si (zatova nqma i irisi naprimer)
BTW glavata e v dosta lo6o systoqnie i formite i se gubqt ot mnogoto otlivki

3) 6iqta... huh da... mi ko da ti kaja za 6iqta :) >>> poseraciq :) az po4ti ne sam q risuval taq 6iq, nabacah nabyrzo i koto stana >>> na sy6tiq princip sam karal i kosata ama tq mai stana po-dobre :)

Толкова от мен!


Тема Re: 4etaнови [re: achko]  
АвторRonson (Нерегистриран)
Публикувано01.11.01 17:54



achko q kazi nqkakva literatura za taq materiq che mi e pylna mygla tam :(
Imam i az nqkakvo zelanie da se probvam ama ne znam ot kyde da zapochna. Vyprosa mi ne e samo do teb. Ako nqkoj moze da pomogne shte sym mu mnogo blagodaren.



Тема Knigiнови [re: Ronson]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано02.11.01 09:32



Ako si ot Sofia:

Na slavejkov ima dostatuchno uchebnici po risuvane. Az sum si vzel za 7 i 8 klas (edin uchebnik e). Dobre e objasneno i ima dostatuchno iljustracii. Ima i edna knijarnica, pak na Slavejkov, ama ot drugata strana na tramvajnata spirka (sreshtu cvetjata). Tam e samo za takava literatura. Kakvoto ti dusha iska, samo kinti da imash ;))))

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Re: Knigiнови [re: Borg]  
Автор achko (kva titla be)
Публикувано02.11.01 10:55



ima i edni reference images na planetquake.com no ne moga da gi namerq v momenta

sred tqh e i loomis reference, koeto knijkata figure drawing for all... tva e hubava knijka a pyk e i bez pari

a linka kam tiq reference-i go ima v sijun.com postinga se kazva6e reference images ako ne se lyja >>> idi i se porazrovi malko a i az sega 6te pogledna v digitalart discutions ama ne obe6tavam da go namerq :)

ae

Толкова от мен!

ta Mescalito ae kaji ne6to zatva 4e sq se opitvam da go risuvam i digitalno >>> 4e ako imam nqkvi golemi gre6ki da ne gi povtarqm...

Редактирано от achko на 02.11.01 10:57.



Тема eehнови [re: achko]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано02.11.01 11:25



Iznudi me, v adski zeitnot sym, ama ae kato dyrjish na razpertushinvane ;PP
Nachi, pyrvo, ne slagai background, za sega :)
2-o - kakvi sa tia konturi tejki i debeli? Da si vijdal takiva konturi niakyde naistina? Izgrajdai formite, konturyt e efekt, polzva se s miarka i na specialni mesta :)
Iziasni si formite, ochite naprimer, kyde im e debelinata na klepacha?
Za sega nai-dobre izobshto ne zapylvai neshtata, prosto pravi skici, tyrsi formata... Moje leko da probvash da markirash kolonnite senki, no ne mnogo tymno
Za samoto ocvetiavane, Ne raboti ednakvo navsiakyde, triabva da imash centyr na vnimanie, razrabotvai poveche ochite, nosa, ustata, s poveche kontrast naprimer, a nazad i kym kosata malko po-obshto, s petna... I mnogo ti se e zagubilo bialoto... :)
Abe nai-dobre trenirai malko samo konturite da risuvash, ostavi ocvetiavaneto, niakoi pyt moje da ti pokaja niakoi trikove tam (ne che sym osobeno dobyr, ot 5 godini ne sym risuval etiud sigurno) ama pone trikove znam, shtrih po formata i t.n... Kato gledam, daje moliva ne ti e naostren kato horata, grafita triabva da ti e kato konus, da imash ostyr vryh i dylga gladka stena, da mojesh da go naklonish i da pravish petno, pone 1,5-2 cm da ti styrchi grafita!
Ne raboti s po-tvyrd ot 2-3b moliv, za uprajnenie s konturite vzemi i po-mek, po-lesno se risuva, zashtoto liniata e po-netochna i po-lesno shte ucelish viarnata :)
Za uprajnenie za kontrol na natiska, vzemi edin 3b ili 4b moliv, narisuvai si 20 kvadratcheta na edin list i zapylni vsiako s edin i sysht moliv i mi kaji kolko stepeni na sivoto si dokaral ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.