Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Чалга в класиката  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано14.06.05 15:42



Тъй като се разрази голяма дискусия по повод на концерта на Васко Василев в Пловдив, отварям тази тема за да дам още примери.

Моят син, който ще става музикант (сега е още тийнейджър), по едно време взе да залита по Лауреат, Бонд, Стрингс и подобните тям. Реших да не клеймя вкуса му, но започнах да купувам дискове с най-добрите изпълнения на Брамс двойния, Бетовен тройния концерт, големите цигулкови, клавирни и челови концерти. Все имена от рода на Ицхак Перлман, Ицхак Щерн, Давид Ойстрах, Рубинщайн, Баренбойм, Жаклин дю Пре, Ростропович, Йо-Йо-Ма и т.н и т.н. Охарчих се здраво, но .....само след месец-два, Лауреат и подобните им отидоха най-отдолу на купчината! Като идва тук Найджъл Кенеди го питам иска ли да му ходи на концерта, той обаче ми каза, че го слушал на репетициите в залата на музикалното училище, и останал смаян от "фукльовщината" му. Каза също, че много чалгаджийски свирил Вивалди, и даже ме попита "Абе тоя друго освен Годишните времена дали знае?". . И това едно хлапе го казва. Не мога да си се нахваля как съм го възпитал....пу, пу, да го посерат кокошките....... Та, рано или късно, така ще бъдат оценявани всички чалгаджии в класиката.

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Чалга в класикатанови [re: pencho zaeka]  
Авторslavei (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 17:31



az sym na tvoeto mnenie,makar 4e ne se znae koi pyt 6te te izvede na glavnata magistrala:((((((



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: pencho zaeka]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано15.06.05 10:14



"Абе тоя друго освен Годишните времена дали знае?".
И аз съм си задавал този въпрос и отговора май клони към не.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Чалга в класикатанови [re: pencho zaeka]  
Авторgalfon (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 10:18



За съжаление, сте прав. Смесването на жанровете води точно до чалга.



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: pencho zaeka]  
Автор Oблak бял (познат)
Публикувано15.06.05 10:27



Значи заради твоя син, моят мъник не е успял да се добере до залата и за малко да остане без автограф. Добре, че сме с връзки в младежкия оркестър на фм класик, та се уредихме с лично посвещение. И то какво! Сега му търся рамка.
Все пак снощи (по Мецото) Найджъл свиреше друг Вивалди.:о)



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: Julian]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано15.06.05 10:34



Брамс - концерта за цигулка.
Признавам, че не съм го слушал/гледал внимателно, ама май звучеше далеч по-добре от Вивалди.

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Тема Re: Какво свири Н. Кенединови [re: pencho zaeka]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано15.06.05 10:55



Найджел Кенеди свири освен "Годишните времена" на Вивалди, още цигулковия концерт на Брамс и цигулковия концерт на Чайковски.
За мен Найджел Кенеди е голям музикант, въпреки неговите странности.
Негово изпълнение е синоним на качество.



Тема Re: Какво свири Н. Кенединови [re: Pyиз]  
Автор3мeя (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 11:36



Нека добавя, че свири превъзходно и концертите на Брух и Менделсон. А сигурно е странен, защото е англичанин.



Тема Re: Какво свири Н. Кенединови [re: Pyиз]  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано15.06.05 12:06



Въпросът не е какво, а КАК го свири. И аз съм слушал Бетовен концерт за цигулка в изпълнение на Минчо Минчев, и щях да си умра от смях. Виртуозите да си се придържат към жанра, моля, и да не се бъркат там, където не им стигат силиците да видят, та камо ли да интерпретират музиката. Апропо, за Кенеди - той през 1982 година изпадна на конкурса Чайковски още на 1 кръг, а две наши цигуларки станаха лауреатки - Дора Бръчкова, коато сега е професор по цигулка в Манхайм и концермайстор на първокласен оркестър в Германия, и Елмира Дърварова, която за няколко години беше концертмайстор на Метрополитън Опера. Кенеди и подобните нему го правят "велики" ПР-овете им, толкова ли не Ви е ясно това! Че нашето момче Светлин Русев, а и Мила Георгиева, го слагат пет пъти в малкия си джоб! Айде де....После кво значи качество - да не би интонационно чисто свирене? Те такива Чисти свирачи ги има под път и над път. Музицирането е важно, братя, музицирането, а не само занаятчийската сръчност на пръстите.

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Какво свири Н. Кенединови [re: Pyиз]  
АвторЦeнитeл (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 12:06



Напълно съм съгласен с мнението на Руиз. Кенеди не е "чалгаджия в класиката", а музикант от ранга на най-големите. Свободното му поведение и облекло ме дразнеха много и аз години наред не го слушах, но постепенно преодолях предрасъдъците си и ви уверявам, че той е име, което ще остане. Достатъчно е да чуете записите му /всички за EMI/ на концертите на Брамс /Лондонска филхармония, Клаус Тенщед/, Бетовен /оркестър на NDR, Клаус Тенщед/, Елгар /Симфоничен оркестър Бирмингам, Саймън Ратъл/, Бах /с подбрани от него музиканти от Берлинската филхармония/, новите Годишни времена и Вивалди ІІ/също с Берлинска/, за да се убедите, че сред активните в момента цигулари той спокойно може да бъде поставен сред първите трима. /другите двама са може би Перлман и Кремер/.



Тема Re: Какво свири Н. Кенединови [re: 3мeя]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 12:07



Слушал съм много отдавна негов запис на соната на Барток, правен някъде 80 -те години и един концерт на Елгар, също от онова време. Приятели твърдят, че имат негови записи на Равел, Чайковски - концерта за цигулка и вариациите Рококо с някакъв челист, а също и Гершуин.



Тема Re: Какво свири Н. Кенединови [re: pencho zaeka]  
Автор Oблak бял (познат)
Публикувано15.06.05 12:35



Някъде в тия години и Иво Погорелич изпадна на трети тур на "Шопен" във Варшава, но светът (вкл. и ние) беше луднал по него.
От тогава подхождам предпазливо към броя на спечелените конкурси.



Тема Re: Конкурситенови [re: Oблak бял]  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано15.06.05 12:50



Вярно, те нямат значение. Погорелич стана голям музикант, и други като него има. Я вижте Йо-Йо-Ма. На нито един конкурс от големите не се е дори явявал, според достъпните в гуглето данни. И той е виртуоз, но е преди всичко страховит музикант. Не случайно Жаклин Дю Пре, преди да почине, е пожелала нейното чело да бъде подарено на него.

За съжаление, колкото и да се напъвам, не мога да харесам маймунджулуците на чалгаджиите в класиката. Те са плод на ПР-ския френетизъм. Не отричам, обаче правото им на съществуване и даже шапка им свалям, че успяват да привлекат хора на концертите си. За всеки влак си има пътници. Но съм против лепването на помпозни определения от рода на "най-големия цигулар на 20-ти век" на който и да било. Айде стига с рекламните номера.

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Какво свири Н. Кенединови [re: Цeнитeл]  
АвторTommy (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 13:45



Kennedy e VELIK!



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: pencho zaeka]  
Автор cufk (scatterbrain)
Публикувано15.06.05 23:09



само мога да кажа, че след като имах щастието да свиря с него и да наблюдавам отблизо,
след това се замислих - дали въобще някой друг освен него знае как да свири годишните времена? въобще колко тъпо ги свирят всички останали!?! и в колко грешна посока ги търсят тия годишни...
абе много дълга тема, ако се замисли човек...
преди тоя концерт си мислех съвсем други неща, повечето вече изписани в темата. бях чул и записа му (втория) на годишните. мислех си - хм, нищо особено, тъпак, не може да стъпи на малкия пръст на светлин (русев, де). и още мисля, че не може да му стъпи на малкия пръст. по 'класическия' начин.
да, ама е уникален. и е много далеч от 'фукльовщината'.

а сравнение с васко василев въобще не може да се прави сравнение! не го бутайте в кюпа с васко, ванеса, бонд, щото единственото по което евентуално си приличат е добра пр-кампания. най-малкото идеите им за 'какво правят' са съвсем различни!

п.п.: а някой чу ли как свири джаз?... е? чалга ли?!

[cracks in the pale blue wall]

Тема Re: Чалга в класикатанови [re: Oблak бял]  
Автор cufk (scatterbrain)
Публикувано15.06.05 23:21



а как го свири тоя вивалди по мецооооо.... !!!!
страшен!!!

[cracks in the pale blue wall]

Тема Re: Анкета и Концертмайсторитенови [re: cufk]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано16.06.05 09:23



Преди време се направи една своеобразна анкета: кои са най-добрите пианисти и цигулари в миналото и сега. Клубарите си дадоха мнението.
Спомням си, че Найджел Кенеди зае едно от първите места, ако не и първото място сред цигуларите.
Искам да споделя впечатление за снощния концерт на Оркестъра на Класик ФМ радио "Концертмайсторите". Това бе концерт висша , елитарна класа.
Преди време казах, уж на шега, че има разлика между посетителите на концертите на Софийската филхармония, концертите на Оркестъра на Българското радио, Концертите на Оркестъра на Класик ФМ радио, Нов Симфоничен оркестър.
Разликата е в цените на билетите. При концертите на Софийската филхармония цените са "социални", а при другите "европейски".
Става въпрос за хора, които могат да си позволят да дадат 20 лева, 15 лева и 10 лева и те се различават от тези, които едвам ще дадат 5 лева.
Що се касае до музикалната страна на въпроса, изпълнението е на висота.
Младежите са всеотдайни и сериозни, гостуват наистина изтъкнати солисти, изпълняват се стойностни произведения.
Снощи гост бе Сергей Левитин, концертмайстор на Ковънт Гардън, Лондон и диригент бе Антон Холоденко. Програмата бе много интересна:
Първият концерт за цигулка и оркестър от Моцарт. Това произведение има голяма прелест. Много ми харесва,заради чистия и типичен Моцартов звук.
Застъпен бе гениалния Шуберт. За мен Шуберт се нарежда веднага след виенската тройка /Хайдн, Моцарт и Бетовен/. Той е гениален, непризнат приживе и починал за съжаление твърде млад, по-млад и от Моцарт.
Изпълни се рондо за цигулка и оркестър и петата му симфония. Музиката е красива, типично виенска, звучи на моменти народна музика, такава каквато се свири по улиците, кръчмите, домовете в австрийската столица.
Адажиото за струнен оркестър от Лекьо бе посветено на починалата, голяма, наша, оперна певица Гена Димитрова.



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: pencho zaeka]  
АвторMишka (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 14:55



Хайде, ако обичаш отиди пак в гуглето и виж последните 4 диска на Yo-Yo, a.... И после говори, че Кенеди е чалгаджия... Може ли такова нещо бе.... The Silk Road, Obrigado Brasil и т.н. Ей тва е най-големия чАлгаджия. Ами Оскарите, а.... Нещо май многоги бъркаш нещата, а и сина си така.



Тема Re: Оппаааанови [re: Mишka]  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано16.06.05 15:26



....на челист май попаднах! Признавам, не съм ги слушал тез дискове. Ще се образовам! Но съм гледал Йо Йо по Медзо, не намирам чалгаджийски забежки в него бе. Пък и ДВД-то с тройния концерт на Бетовен .....е по-добро, досега поне не съм слушал!

Но моето мнение не задължава никого!

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Чалга в класикатанови [re: pencho zaeka]  
Автор MadMaster (Madonna warrior)
Публикувано16.06.05 16:22



Гадното е, че тези музиканти принизяват класическата музика. Не говоря за това дали са кадърни или не, ами за начина, по който я представят. Изобщо, принципа на класическата муизка е друг. Такива комерсиални музиканти-чалгаджии не биха пробудили у никого интерес към класиката...

----------------

Редактирано от MadMaster на 16.06.05 16:24.



Тема Re: Оппаааанови [re: pencho zaeka]  
АвторMишka (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 03:24



Да... Диска с Тройния концерт и Хоралната Фантазия е от 1994!!!!! Оттогава Йо-Йо се промени много .... в лошия смисъл. Естествено, никога не прави компромис с инструментализма си, но все пак. Бах - от 1986, Бритън - Симфония Концерт от 1988, Бетовен сонати с Емануел Акс, и дотам като че ли се изчерпват истинските постижения на един от най-надарените музиканти на 20 век. Търсете Рострпович, той никога няма да бъде нечестен към музиката, която прави. Апропо, всички записи на Даниел-Мюлер Шот си заслужават много - на 24 години е и един от най-изявените млади музиканти.



Тема Re: Оппаааанови [re: Mишka]  
Авторmuzikant (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 11:47



O,da!Rostro!!!Kakva chestnost !Toy ne sviri v momenta,zashtoto smiata,che ne e vav formata,koiato bi iskal.Ot savest kam muzikata.Na miliat Pencho shte kaga:Samo ako znaesh kakvo shou bi mogal da napravi,ako iska da ti se haresa!Bi mogal da slogi v malkiiat si dgob,kakto ti obichash da se izraziavash,Yo i vsichki imitirashti go dobre ili zle vzeti zaedno.No vaprosat e v MUZICIRANETO,kakto sam ti kaza.



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: MadMaster]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано17.06.05 21:44



А тия на снимката какви са?



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: MadMaster]  
Автор Skitnik (deja vu)
Публикувано18.06.05 10:00



Значи според теб въпросните музиканти принизяват класическата музика...Нима смяташ, че всички хора имат потребност от класиката в "класическия" й вид(извинявай за тавталогията).Не допускаш ли, че хората са различни и не всеки е готов да слуша подобна класика.Някои имат търсения в тази насока, но нямат сетивата да я възприемат в чистия й вид и я смилат по добър за тях начин посредством споменатите по-горе музиканти.В този смисъл не смятяш ли, че така се постига по-добро популяризиране на класиката?Или искаш ти и останалите застъпващи подобно мнение по темата, включително и започналия я Пенчо, да се чувствате с нещо повече от феновете на Кенеди и подобни нему, претендирайки за някаква имагинерна чистота на възприятието, която не е ясно за какво ви е.Класиката не губи от подобно музициране.Може само да печели.А ако хората тепърва започнат да се стремят повече към музиканти като Кенеди, то за какво да страдаме тогава-нали е важно всеки да слуша онова, което харесва.Или да тръгнем да ги задължаваме да слушат онова, което по някаква абстрактна скала било по-добро.Всичко е относително, нека не цитирам далеч по-умни хора от мен.
Нека който харесва класика в чистия й вид, да получава вътрешното си удовлетворение от това.Който пък иска да слуша Кенеди-нека го слуша.Не взех мнение досега, но мисля, че е добър музикант.А който иска, нека слуша Моцарт само като му звъни телефона-всеки има своите сетива за нещата, оставете всеки да възприема света по совему.Това , че вие се смятате за нещо по-добро поради интереса си към традиционната класика-няма лошо.Не се притеснявайте, никой няма намерение да навлиза във вашия обграден свят и да твърди, че е като вас, понеже слуша Кенеди.Понеже никой не иска да е такъв...Извисеният човек обича всички и не вижда противоречия навсякъде...А ограниченият винаги се опитва да създава противоречия-така се чувства защитен.С всичко това далеч не твърдя, че аз съм извисен , а вие ограничени-написах нещата го по принцип.Прости ми МадМастер, че използвах твоя пост...Просто той е най-директен, мнението не е насочено само към теб...
До скоро, бъдете здрави!



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: Skitnik]  
Авторmuzikant (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 10:37



Niama tradicionna klasika i druga/tvoia/ klasika.Ima klasika i chalga v klasikata.Ot chalgata klasikata ne pecheli.Pecheliat chalgadgiite na nein grab.Gubi i goliamata publika,koiato otagdestviava vkusa si s tazi kloaka i spira do tam!



Тема Задавам отново въпроса,нови [re: muzikant]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано18.06.05 12:48



който ме мъчи от години: Защо трябва да вървим на пръсти около една поръчкова музика, писана за развлечение на определен кръг хора. Които са плащали за нея като за кон. Мислите ли, че докато са преживяли яребици и са ги поливали с вино на фона на тази музика, те са се извисявали духовно, емоционално и дявол знае как? Разказвала съм как един осемгодишен сладур ми каза, че "Моцарт е Майкъл Джаксън на своята епоха". Толкова ли е далеч от истината? Някои от най-великите произведения на всички времена са плод не само на вдъхновение, но в голяма степен и на най-обикновена професионална рутина, която е изкарвала хляба (апропо, и тогава не особено обилен) на големите.
Пък и някой бил ли е свидетел как тази музика е била изпълнявана и възприемана в момента на написването й?

Не харесвам "популяризаторското" представяне на класиката и все пак на моменти имам нужда точно от него. Не го харесвам, защото "излизат от епохата". А понякога имам нужда от точно това, защото и аз живея в друга епоха .


За какво е това твърдо сектантство? Седем милиарда на Земята и всичките с еднакви вкусове и мнения? Ето, това би бил истинският Апокалипсис!

Редактирано от зy на 18.06.05 12:52.



Тема Re: Задавам отново въпроса,нови [re: зy]  
АвторLudwig (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 13:09



До някъде си права , но в наши дни просто представата за музика е различна.Тогава не всеки е можел да стане композитори.Тогава да си композитор е било голяма работа, докато днес абсолютно всеки може да стане чалга певец или нещо от сорта.



Тема Re: Задавам отново въпроса,нови [re: Ludwig]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано18.06.05 13:17



И какво общо има това с въпроса КАК да се изпълнява ТАЗИ музика сега? Защото все пак не говорим за истинска чалга (разбирай вулгарно по самия си замисъл твоение), а за същото онова великолепно класическо произведение, само че изпълнено по-повърхностно и с малко повече кривене по сцената?


Всъщност не, и това не ми беше въпросът. Беше: кой и с какво право може да налага норми какво изпълнение да се харесва на всички, без изключение?



Тема Re: Той, апокалипсисът...нови [re: зy]  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано18.06.05 13:35



...вече е настанал, като се има предвид, че от тия 7 милиарда поне 98% НЕ слушат класика,т.е. барок, рококо, романтика и т.н. стилове в класиката, а само музика, в която припевите се повтарят докато и най-големия олигофрен ги запамети, а от децибелите може не само да оглушееш, но и да затъпееш трайно. Правете си изводите....

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Чалга в класикатанови [re: pencho zaeka]  
Авторbgpianist (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 07:46



Чета "чалга в класиката" и си казвам: ето нещо интересно. Да видим какво казват хората! Отварям и се разочаровам! Става въпрос за друго, а не за това което ми щукна венага. Помислих че някой е решил да коментира Лист, Брамс, Гранадос или пък Владигеров, Динику, Унгарския циганин пианист - Цифра или Хоро - Стакато с Майкъл Рабин. Все прекрасни неща. Щото аз под "чалга" разбирам хубави неща, да ви кажа, и изобщо не смятам да си дам думичката на безкусни "фолк" певеци,слаби музиканти, кофти смесици, кичозни изпълнения и така нататък. Моля ви, думата е по-стара от приписаното и "ново" значение! Кой и придаде това значение не знам. Трябва да е било някой гениален жирналистически ум през 90те години. Е, сега Ибряма как ще го наречем? "Етно музикант" в българия, хаха. Както и да е - ваша си работа (към всички в клуба) ама и това не е без значение.

За Кенеди ще разкажа едно мое впечатление. Помня как преди 5-6 години той свири в зала1 - НДК. Голяма зала. Напълни се с хора. Повечето очакваха някакви екстравагантни изпълнения, джаз, и какво ли не. Той обаче изсвири Годишните Времена, за които се знаеше, и после 3-4 концерта на Бах. "Екстраваганцата" мина с 10 минути накрая - джаз, да кажем. След близо два часа Барок! Умрях от кеф! Нямаше как, трябваше да изслушат снобите неочакван Бах. И така пълна зала 1 слуша Бах-концерти. Изобщо, мисля че няма музикант, покрай когото толкова нарад да е слушал класическа музика. Тиража на Вивалди е на 1 000 000 !Не го слагайте Кенеди с Ванеса Мей или пък Бонд. Не забравяите че става въпрос за любимец на Менухин.



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: bgpianist]  
Авторmuzikant (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 11:09



Saglasen!



Тема Re: Той, апокалипсисът...нови [re: pencho zaeka]  
Автор Skitnik (deja vu)
Публикувано19.06.05 12:39



И защо ти, Пенчо, си се загрижил толкова за чистотата на възприятието на другите?Ти ли знаеш най-добре кое е хубаво за развитието на хората.Не търси подобни дребни неудачи, мисли абстрактно.Има една хубава мисъл:"Ако Господ слушаше кучетата, от небето щеше да вали пастърма".Въпросните кучета обаче биха преяждали една седмица, след което биха умрели за по-малко от месец от разваленото месо и болестите от него.Вече писах в предния си пост:ценно е да успяваме да виждаме смисъла навсякъде, а не да създаваме противоречия изкуствено.Все си мисля, че хора с подобен тип мислене на твоето биха слушли чалга, ако се окаже в един момент, че останалите 98% масово слушат класика.



Тема Re: Той, апокалипсисът...нови [re: pencho zaeka]  
Автор presto ironico (нетърпелив)
Публикувано19.06.05 16:53



За всеки влак си има пътници.

"Класиката" е едно доста измислено понятие, в което също понякога има и кич, и комерсиалност. Не знам с какво една пронизителна мелодия на Гарбарек е по-малко ценна от Вокализа на Рахманинов (например). За мен подходът на Кенеди е нещо като адвокатура на класиката - "вижте, и това може да бъде атрактивно!" и не я принизява, докато Васко, Бонд и сие подхождат чисто комерсиално по въпроса. Каква е разликата: първият свири на един концерт Бах, Барток, джаз и рок и във всичко това властва музиката, другите правят шоу, което може да мине само веднъж, след това става до болка отегчително...
Родната чалга (фолк) не ще коментирам... Това е частен случай на лошо преписване в условията на един малък балкански регион. Макар че тя има аналози и в други краища на света. Неотдавна слушах израелска "чалга"...

Същата естетика...



Тема Re: Той, апокалипсисът...нови [re: pencho zaeka]  
Автор MadMaster (Angelus domini)
Публикувано19.06.05 20:45



Да - има такова нещо... Наистина, хората, които слушат класическа муизка не са никак много.
Но, не мисля, че единствените виновници са само и единствено класиците-чалгаджии. Просто, днешният смисъл на думата "мусзика" се е приравнил едва ли не с рекламен продукт. Това наистина е Апокалипсис, който помита изкуството, в това число и музиката.

----------------



Тема Re: Той, апокалипсисът...нови [re: MadMaster]  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано20.06.05 08:30



Ето това е достойно обобщение на темата!

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Както дяволът чете Библията...нови [re: Skitnik]  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано20.06.05 08:36



...така ти интерпретираш думите ми. Моето мнение си е мое и то никого не задължава. Не ме интересува особено другите какво възприемат, и с риск да се повторя, нещо което много мразя, пак ще кажа, че за всеки влак си има пътници. Виж, що се отнася до развитието на хората, не мога да ги мисля.....отдавна не споделям идеализма. Аз си слушам класика, не защото болшинството не я слушат, а защото не може да ми доскучее!

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Чалга в класикатанови [re: bgpianist]  
Авторkлacиk (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 08:42



Много отдавна чух за албума Кафка на Кенеди, бил нещо великолепно. Колкото до чалгакласиката, преди 20 години много модерен беше репертоарът на Клайдерман, а сега е забравен, същото чака и разните ванеси мей, стрингове и т. н. Всъщност, Ванеса, майка й и Васко май само в нашите ширини ги превъзнасяме, в щатите например не са и чували за тях. О чисто любопитство подслушах скоро едни деца от музикалното училище, коментираха че като чуеш веднъж Васко и група, чул си всичко на което е способен - осем, може и по-малко да са - такта от Бах и останалото е еквилибристика по сцената, понякога с риск за живота. Вярно, адреналистично е, но пък си има циркове и клубове за екстремни спортове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.