Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Чайковски, Ув.1812!  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано14.02.07 14:24



Е, такова изпълнение не бях чувал:


За сравнение, ето началната страница на партитурата (в редакцията с която разполагам):
Ни хор, ни дявол!
Знае ли някой за друг вариант на това произведение или Караян е пипал здраво? Порових се из литературата по въпроса, но нищо не открих.
Ама каквото и да е, този хор стои страхотно!

ПП: Дължа специални благодарности на човека, който ми изпрати записа. Той си знае

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: Чайковски, Ув.1812!нови [re: Чykчa]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано14.02.07 14:34



Открих! Имало такава весия!

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Тема Re: Чайковски, Ув.1812!нови [re: Чykчa]  
АвторБъз (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 16:32



Чел съм някъде, че преди десетина години е била премиерата на възстановената - с хор - редакция на Увертюрата в Московската консерватория, с участието на Мъжкия хор при Московския инженерно-физически институт. Може би около 1995-96 година.



Тема Re: Чайковски, Ув.1812!нови [re: Чykчa]  
Авторeди-koй cи (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 16:44



Това да не е изпълнението на Don Cossacken Chor на Serge Jaroff и Берлинска филхармония с Караян?

Да, има го и този вариант на увертюрата с хор в началото вместо виолончели до буква А в партитурата. Специално това изпълнение аз лично го намирам за много жално. Въпрос на вкус. Едно препоръчително изпълнение е това на Charles Dutoit и Orchestre Symphonique du Montreal (пак въпрос на вкус). Ако искаш, дай си мейла и ще ти го пратя.

Поздрави





Тема Re: Чайковски, Ув.1812!нови [re: Бъз]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано14.02.07 16:52



Ей тука има какво да се прочете и чуе по въпроса:



Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: Чайковски, Ув.1812!нови [re: eди-koй cи]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано14.02.07 17:05



Благодаря! Всъщност тази увертюра се е изпълнявала по толкова щури начини, че на човек в един момент започва да му става любопитно докъде може да се стигне. То не бяха гаубици на площадите, допълнителни военни медни секции по балкони и тераси (само по керемидите на покривите май не са ги курдисвали) и какво ли не... Преди година или две по Mezzo точно това видях с Темирканов.
И аз като другите станах любопитен: nikolai@sirma.bg

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Тема Re: Чайковски, Ув.1812!нови [re: eди-koй cи]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано14.02.07 17:07



Да, точно това изпълнение е



Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")

Тема Re: Чайковски, Ув.1812!нови [re: Чykчa]  
АвторRalitsa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 15:09



http://www.hymn.ru/god-save-in-tchaikovsky/index-en.html

Eto kakvi zapisi namerih, no njamam vreme sega da gi chuya...



Тема Re: Чайковски, Ув.1812!нови [re: Чykчa]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано15.02.07 15:55



Тъй като съм голям любител на Чайковски, и 1812 ми е от най-любимите произведения, имам неизброимо количество нейни записи. И други я изпълняват със хор, освен Караян. Но не мога да не споделя кой е най-любимият ми запис на увертюрата - Симфоничния оркестър на Минеаполис под диригентството на Антал Дорати - записа на Mercury от 1954 г.
Този на Караян ми харесва като изпълнение, но качеството на записа е КОШМАРНО, особено на финала е непоносимо.
Записа на Дорати от 1954 г. може да засрами 90% от съвременните цифрови записи като качество, а и изпълнението е фантастично също.

Оръдията на финала не са измислица на някой, така е предвидено да се свири, и конкретно трябва да се използват автентични оръдия с черен барут, от типа използвани във войната с наполеон. Точно такива са на записа на Mercury, и звука им е невероятно автентичен.



Тема Re: Чайковски, Ув.1812!нови [re: D.H.V.]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано15.02.07 16:27



Всъщност за оръдията се изразих малко неточно (плод на моментна емоция). Разбира се, че не са измислица и са предвидени точно по начина по-който казваш. Имах предвид по-скоро преиграването и изцепките с тези аксесоари



Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.