Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 27.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Чалга в класикатанови [re: bgpianist]  
Авторmuzikant (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 11:09



Saglasen!



Тема Re: Той, апокалипсисът...нови [re: pencho zaeka]  
Автор Skitnik (deja vu)
Публикувано19.06.05 12:39



И защо ти, Пенчо, си се загрижил толкова за чистотата на възприятието на другите?Ти ли знаеш най-добре кое е хубаво за развитието на хората.Не търси подобни дребни неудачи, мисли абстрактно.Има една хубава мисъл:"Ако Господ слушаше кучетата, от небето щеше да вали пастърма".Въпросните кучета обаче биха преяждали една седмица, след което биха умрели за по-малко от месец от разваленото месо и болестите от него.Вече писах в предния си пост:ценно е да успяваме да виждаме смисъла навсякъде, а не да създаваме противоречия изкуствено.Все си мисля, че хора с подобен тип мислене на твоето биха слушли чалга, ако се окаже в един момент, че останалите 98% масово слушат класика.



Тема Re: Той, апокалипсисът...нови [re: pencho zaeka]  
Автор presto ironico (нетърпелив)
Публикувано19.06.05 16:53



За всеки влак си има пътници.

"Класиката" е едно доста измислено понятие, в което също понякога има и кич, и комерсиалност. Не знам с какво една пронизителна мелодия на Гарбарек е по-малко ценна от Вокализа на Рахманинов (например). За мен подходът на Кенеди е нещо като адвокатура на класиката - "вижте, и това може да бъде атрактивно!" и не я принизява, докато Васко, Бонд и сие подхождат чисто комерсиално по въпроса. Каква е разликата: първият свири на един концерт Бах, Барток, джаз и рок и във всичко това властва музиката, другите правят шоу, което може да мине само веднъж, след това става до болка отегчително...
Родната чалга (фолк) не ще коментирам... Това е частен случай на лошо преписване в условията на един малък балкански регион. Макар че тя има аналози и в други краища на света. Неотдавна слушах израелска "чалга"...

Същата естетика...



Тема Re: Той, апокалипсисът...нови [re: pencho zaeka]  
Автор MadMaster (Angelus domini)
Публикувано19.06.05 20:45



Да - има такова нещо... Наистина, хората, които слушат класическа муизка не са никак много.
Но, не мисля, че единствените виновници са само и единствено класиците-чалгаджии. Просто, днешният смисъл на думата "мусзика" се е приравнил едва ли не с рекламен продукт. Това наистина е Апокалипсис, който помита изкуството, в това число и музиката.

----------------



Тема Re: Той, апокалипсисът...нови [re: MadMaster]  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано20.06.05 08:30



Ето това е достойно обобщение на темата!

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Както дяволът чете Библията...нови [re: Skitnik]  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано20.06.05 08:36



...така ти интерпретираш думите ми. Моето мнение си е мое и то никого не задължава. Не ме интересува особено другите какво възприемат, и с риск да се повторя, нещо което много мразя, пак ще кажа, че за всеки влак си има пътници. Виж, що се отнася до развитието на хората, не мога да ги мисля.....отдавна не споделям идеализма. Аз си слушам класика, не защото болшинството не я слушат, а защото не може да ми доскучее!

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Чалга в класикатанови [re: bgpianist]  
Авторkлacиk (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 08:42



Много отдавна чух за албума Кафка на Кенеди, бил нещо великолепно. Колкото до чалгакласиката, преди 20 години много модерен беше репертоарът на Клайдерман, а сега е забравен, същото чака и разните ванеси мей, стрингове и т. н. Всъщност, Ванеса, майка й и Васко май само в нашите ширини ги превъзнасяме, в щатите например не са и чували за тях. О чисто любопитство подслушах скоро едни деца от музикалното училище, коментираха че като чуеш веднъж Васко и група, чул си всичко на което е способен - осем, може и по-малко да са - такта от Бах и останалото е еквилибристика по сцената, понякога с риск за живота. Вярно, адреналистично е, но пък си има циркове и клубове за екстремни спортове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.