Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:26 12.05.24 
Култура и изкуство
   >> Класическа музика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Оппаааанови [re: pencho zaeka]  
АвторMишka (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 03:24



Да... Диска с Тройния концерт и Хоралната Фантазия е от 1994!!!!! Оттогава Йо-Йо се промени много .... в лошия смисъл. Естествено, никога не прави компромис с инструментализма си, но все пак. Бах - от 1986, Бритън - Симфония Концерт от 1988, Бетовен сонати с Емануел Акс, и дотам като че ли се изчерпват истинските постижения на един от най-надарените музиканти на 20 век. Търсете Рострпович, той никога няма да бъде нечестен към музиката, която прави. Апропо, всички записи на Даниел-Мюлер Шот си заслужават много - на 24 години е и един от най-изявените млади музиканти.



Тема Re: Оппаааанови [re: Mишka]  
Авторmuzikant (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 11:47



O,da!Rostro!!!Kakva chestnost !Toy ne sviri v momenta,zashtoto smiata,che ne e vav formata,koiato bi iskal.Ot savest kam muzikata.Na miliat Pencho shte kaga:Samo ako znaesh kakvo shou bi mogal da napravi,ako iska da ti se haresa!Bi mogal da slogi v malkiiat si dgob,kakto ti obichash da se izraziavash,Yo i vsichki imitirashti go dobre ili zle vzeti zaedno.No vaprosat e v MUZICIRANETO,kakto sam ti kaza.



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: MadMaster]  
Автор CyberGene (с тоник)
Публикувано17.06.05 21:44



А тия на снимката какви са?



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: MadMaster]  
Автор Skitnik (deja vu)
Публикувано18.06.05 10:00



Значи според теб въпросните музиканти принизяват класическата музика...Нима смяташ, че всички хора имат потребност от класиката в "класическия" й вид(извинявай за тавталогията).Не допускаш ли, че хората са различни и не всеки е готов да слуша подобна класика.Някои имат търсения в тази насока, но нямат сетивата да я възприемат в чистия й вид и я смилат по добър за тях начин посредством споменатите по-горе музиканти.В този смисъл не смятяш ли, че така се постига по-добро популяризиране на класиката?Или искаш ти и останалите застъпващи подобно мнение по темата, включително и започналия я Пенчо, да се чувствате с нещо повече от феновете на Кенеди и подобни нему, претендирайки за някаква имагинерна чистота на възприятието, която не е ясно за какво ви е.Класиката не губи от подобно музициране.Може само да печели.А ако хората тепърва започнат да се стремят повече към музиканти като Кенеди, то за какво да страдаме тогава-нали е важно всеки да слуша онова, което харесва.Или да тръгнем да ги задължаваме да слушат онова, което по някаква абстрактна скала било по-добро.Всичко е относително, нека не цитирам далеч по-умни хора от мен.
Нека който харесва класика в чистия й вид, да получава вътрешното си удовлетворение от това.Който пък иска да слуша Кенеди-нека го слуша.Не взех мнение досега, но мисля, че е добър музикант.А който иска, нека слуша Моцарт само като му звъни телефона-всеки има своите сетива за нещата, оставете всеки да възприема света по совему.Това , че вие се смятате за нещо по-добро поради интереса си към традиционната класика-няма лошо.Не се притеснявайте, никой няма намерение да навлиза във вашия обграден свят и да твърди, че е като вас, понеже слуша Кенеди.Понеже никой не иска да е такъв...Извисеният човек обича всички и не вижда противоречия навсякъде...А ограниченият винаги се опитва да създава противоречия-така се чувства защитен.С всичко това далеч не твърдя, че аз съм извисен , а вие ограничени-написах нещата го по принцип.Прости ми МадМастер, че използвах твоя пост...Просто той е най-директен, мнението не е насочено само към теб...
До скоро, бъдете здрави!



Тема Re: Чалга в класикатанови [re: Skitnik]  
Авторmuzikant (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 10:37



Niama tradicionna klasika i druga/tvoia/ klasika.Ima klasika i chalga v klasikata.Ot chalgata klasikata ne pecheli.Pecheliat chalgadgiite na nein grab.Gubi i goliamata publika,koiato otagdestviava vkusa si s tazi kloaka i spira do tam!



Тема Задавам отново въпроса,нови [re: muzikant]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано18.06.05 12:48



който ме мъчи от години: Защо трябва да вървим на пръсти около една поръчкова музика, писана за развлечение на определен кръг хора. Които са плащали за нея като за кон. Мислите ли, че докато са преживяли яребици и са ги поливали с вино на фона на тази музика, те са се извисявали духовно, емоционално и дявол знае как? Разказвала съм как един осемгодишен сладур ми каза, че "Моцарт е Майкъл Джаксън на своята епоха". Толкова ли е далеч от истината? Някои от най-великите произведения на всички времена са плод не само на вдъхновение, но в голяма степен и на най-обикновена професионална рутина, която е изкарвала хляба (апропо, и тогава не особено обилен) на големите.
Пък и някой бил ли е свидетел как тази музика е била изпълнявана и възприемана в момента на написването й?

Не харесвам "популяризаторското" представяне на класиката и все пак на моменти имам нужда точно от него. Не го харесвам, защото "излизат от епохата". А понякога имам нужда от точно това, защото и аз живея в друга епоха .


За какво е това твърдо сектантство? Седем милиарда на Земята и всичките с еднакви вкусове и мнения? Ето, това би бил истинският Апокалипсис!

Редактирано от зy на 18.06.05 12:52.



Тема Re: Задавам отново въпроса,нови [re: зy]  
АвторLudwig (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 13:09



До някъде си права , но в наши дни просто представата за музика е различна.Тогава не всеки е можел да стане композитори.Тогава да си композитор е било голяма работа, докато днес абсолютно всеки може да стане чалга певец или нещо от сорта.



Тема Re: Задавам отново въпроса,нови [re: Ludwig]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано18.06.05 13:17



И какво общо има това с въпроса КАК да се изпълнява ТАЗИ музика сега? Защото все пак не говорим за истинска чалга (разбирай вулгарно по самия си замисъл твоение), а за същото онова великолепно класическо произведение, само че изпълнено по-повърхностно и с малко повече кривене по сцената?


Всъщност не, и това не ми беше въпросът. Беше: кой и с какво право може да налага норми какво изпълнение да се харесва на всички, без изключение?



Тема Re: Той, апокалипсисът...нови [re: зy]  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано18.06.05 13:35



...вече е настанал, като се има предвид, че от тия 7 милиарда поне 98% НЕ слушат класика,т.е. барок, рококо, романтика и т.н. стилове в класиката, а само музика, в която припевите се повтарят докато и най-големия олигофрен ги запамети, а от децибелите може не само да оглушееш, но и да затъпееш трайно. Правете си изводите....

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Чалга в класикатанови [re: pencho zaeka]  
Авторbgpianist (Нерегистриран)
Публикувано19.06.05 07:46



Чета "чалга в класиката" и си казвам: ето нещо интересно. Да видим какво казват хората! Отварям и се разочаровам! Става въпрос за друго, а не за това което ми щукна венага. Помислих че някой е решил да коментира Лист, Брамс, Гранадос или пък Владигеров, Динику, Унгарския циганин пианист - Цифра или Хоро - Стакато с Майкъл Рабин. Все прекрасни неща. Щото аз под "чалга" разбирам хубави неща, да ви кажа, и изобщо не смятам да си дам думичката на безкусни "фолк" певеци,слаби музиканти, кофти смесици, кичозни изпълнения и така нататък. Моля ви, думата е по-стара от приписаното и "ново" значение! Кой и придаде това значение не знам. Трябва да е било някой гениален жирналистически ум през 90те години. Е, сега Ибряма как ще го наречем? "Етно музикант" в българия, хаха. Както и да е - ваша си работа (към всички в клуба) ама и това не е без значение.

За Кенеди ще разкажа едно мое впечатление. Помня как преди 5-6 години той свири в зала1 - НДК. Голяма зала. Напълни се с хора. Повечето очакваха някакви екстравагантни изпълнения, джаз, и какво ли не. Той обаче изсвири Годишните Времена, за които се знаеше, и после 3-4 концерта на Бах. "Екстраваганцата" мина с 10 минути накрая - джаз, да кажем. След близо два часа Барок! Умрях от кеф! Нямаше как, трябваше да изслушат снобите неочакван Бах. И така пълна зала 1 слуша Бах-концерти. Изобщо, мисля че няма музикант, покрай когото толкова нарад да е слушал класическа музика. Тиража на Вивалди е на 1 000 000 !Не го слагайте Кенеди с Ванеса Мей или пък Бонд. Не забравяите че става въпрос за любимец на Менухин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.