Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 17.05.24 
Професионални
   >> Клуб на държавния служител
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Уважаеми държавнинови  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано17.12.09 16:25



служители,

Верно ли е че секи ден си тръгвате от работа в пет и полвина?



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Уважаеми държавнинови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор Forest_fan (пътуващ)
Публикувано22.12.09 14:28



Не



Не е всеки ден, особено пък в края на годината



Тема Re: Уважаеми държавнинови [re: Forest_fan]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано23.12.09 14:17



не разбирам много от държавни служители, обаче според мен деведесе и девет процента си тръгват в пет и половина.
останалия един процент работи ПО ПРИНЦИП вместо останалите.

по моя груба преценка държавния сектор спокойно може да БЪде съкратен с 90 - 95% и нема да се усети особено. Спестените пари да се инвестират в софтуеър. Ако остане нещо да се увеличат заплатите на тези, които работят ПО ПРИНЦИП.



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Уважаеми държавнинови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано24.12.09 22:34



Глупчо, нали ще съкратят тези - РАБОТЕЩИТЕ! Щото другите са хора на някой си.
10 години работих в администрация и бях от бачкаторите! Сума партии смених и накрая полуидиотите на Бойко, всъщност не са полу а цели, ме наквасиха, че съм човек на БСП....


Метнах си молбата за напускане, че ми бактиса да се занимавам с полу и цели идиоти!
Лошото е, че всички врякат общо срещу администрацията, тя не е толкоз болка за умиране, проблема е кой и как я управлява!
Свестния ръконодител или кара персонала да работи или го уволнява!
А кой нормален и къдърен човек ще стане шеф на администрация? Мноо рядко ще се намери някой подобен тип, аз от 13 областни управители, дето смених мога да кажа, че само двама ставаха за администратори....



Тема Re: Уважаеми държавнинови [re: aдвok]  
Автор Бaтe_Пeтky (тракторист)
Публикувано29.12.09 15:45



Ясно... Тъкмо си щел да станеш ти областен управител и се преебала работата.



ФК Дядо Мраз ви поздравява


Тема Re: Уважаеми държавнинови [re: aдвok]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано30.12.09 09:53



ти си като мрачовит Нострадамус на българската чиновническо-политическа класа

При това в областта на обласното местно управление ....

Централна администрация опитвал ли си какъв цирк е?


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Уважаеми държавнинови [re: LadyMorgana]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано08.01.10 20:44



Централна администрация опитвал ли си какъв цирк е?


Централен цирк! Още по-голям...... Нали брисах из разни министерства по работа, малиииииии от идиоти нагоре, особенно Министерството на земеделието и горите по новому храните!
Че кой луд ще бачка за 500-700лв. в София? Или прябва да е много проЗ или да лапа странично!



Тема Re: Уважаеми държавнинови [re: Бaтe_Пeтky]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано23.02.10 16:38



Всички, които тук доброволно си признават, че са държавни служители, са толкова потресающо неграмотни, че страх ме хваща каква ни е администрацията и какви ни управляват.
И после реват, че им били ниски заплатите, че били дискриминирани, че не знам кво си...





Тема Re: Уважаеми държавнинови [re: neverojatna]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано01.03.10 14:43



Невероятна, всяко стадо с черните и белите овци. Аз съм на това мнение. Имал съм къде познати, къде клиенти по проекти държавни служители и ги има всякакви.

Като цяло наблюдавам че са доста измъчени тия дето все пак работят - по-миналата седмица отивам в общината да плащам данъци и подавах и за данъчна оценка (община Кр.Поляна-София). И там момичето дето ме обслужи голяма сладурана на към 35-40гг но си личеше че парите супер малко дето взима. Докато нямаше хора беше мила и имаше лафове, но после дойде лудницата и ми стана жал щото беше добро момиче а я гледах как лудна за отрицателно време.

Обаче има и другата страна - едни надувки дето се правят на голямото добро утро, все бърборят колко работа имат и едвам дочакват 17:30, а са по-кухи от лейки. Но това го има и в частния сектор на болшинството места - затова в магазин вече като влизам не поздравявам, не поглеждам продавачката и си излизам по същия начин - болшинството са едни кифли втори няма. Е, ако тя ми окаже внимание като на клиент и аз се държа почтително.

Тенденция за съжаление е че все повече възприемат мисленето "може да съм нищо, но всички са ми длъжни".

Затова и София е кочина в момента - едно време се държеше сметка и имаше отговорности, а днес всеки сере където му кефне. Едно време в училище ни учиха че като слезнеш от трамвая и отидеш при кошчето да хвърлиш билета, ако дори тая малка хартийка (случвало се е) вейне вятър или не уцелиш, да дотичаш да я хванеш и пак в кошчето. Ей това е отговорност. А днес всички се оплакват колко им тежи малкото дето вършат.

Но както казах - всяко стадо с черните и белите овци. За съжаление белите са само 20%...

Не защитавам никой. Мое мнение.



Тема Re: Уважаеми държавнинови [re: Ognen_Demon]  
Автор aдвok (заплес)
Публикувано18.03.10 01:06



Pravo kazva6... navsiakade ima svesni hora.
Darjavata e ludA, LUDI SA I HORATA.
Samo 4eta po forumite i me hvasta strah ot zlobata i negativizma. Ne obviniavam horata i az biah taka dopredi vreme. Dokato iah v BG. I sega kato se varna , polojenieto stava sastoto samo za niakolko dena.
Kakvi bili darj slujiteli, ami te ne sa po-razli4ni ot prodava4kite, ot lekarite i ot vsi4ki profesii, rabotesti s hora. Iznerveni, nedovolni i..........
Sajalivam za lat. niamam kir.

Редактирано от aдвok на 18.03.10 01:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.