Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 17.06.24 
Професионални
   >> Клуб на държавния служител
*Кратък преглед

Тема Сега да направим равносметка !  
Автор smoothdancer (the clerk)
Публикувано01.10.09 13:37



По отношение на бившето МДААР. По устройствен правилник 148 души заети.
от тях
- 39 преназначени в МФ по оперативна програма ОПАК

- 64 преназначени в администрацията на МС

- 6 преназначени в МТ - гл. секретар, и дирекция "Електронно управление"

- 3 преназначени в МЗХ

3 преназначени в агенция "Митници"

Май прави 115 прехвърляния на администрация от едно място на друго. И какво остана за съкращаване 33 служители ? Страшна оптимизация нямя що.

Какво ли става със служителите на Министерството на извънредните ситуации - а ?


Блага сума железни врати отваря


Тема Re: Сега да направим равносметка !нови [re: smoothdancer]  
Автор vlad (непознат)
Публикувано16.10.09 09:46



Смятам, че оптимизацията трябва да стане по следния начин:
първо, прави се преструктуриране на всички ведомства (с цел постигане следващата стъпка),
второ, уволнява се цялото ръководство и се организират конкурси за свободните длъжности,
трето, уволнява се целият експертен състав и се организират конкурси за свободните длъжности,
четвърто, от грубо 300 лв заплатите отиват на 1500 лв,
пето, организира се система от поощрения и наказания.
Само така ще се поизчисти шуробаджанащината, корупционните връзки, мързеливия подход към работата и други корозиращи пратики. Така държавния апарат ще може да заприлича на частния сектор.

P.S. Самия аз съм държавен служител и съм готов да ме съкратят, за да мога да кандидатствам наново заедно с всички останали - хем ще се види, кой колко струва, хем ще заработи администрацията.



Тема Re: Сега да направим равносметка !нови [re: vlad]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано20.10.09 15:21



Откъде си сигурен, че ще издържиш конкурса?


Явно си заделил овреме бели пари за черни дни, щом не ти пука дали ще те съкратят или не.



Тема Re: Сега да направим равносметка !нови [re: neverojatna]  
Автор vlad (непознат)
Публикувано21.10.09 00:14



Невероятна, не искам да кажа, че си такава, но логиката ти е типично връзкарско-чиновническа - винаги все ме уреждаха, ами ако не издържа конкурса самостоятелно?
В момента са пуснати десетки свободни позиции, от които десетки са за ръководни длъжности. И момента е за тези единици, които са достойни (способни) за по-високи длъжности, но които досега не бяха допускани заради връзкарските подходи. За себе си знам, че ако не мина от първия път, ще го направя от вторя, третия, четвъртия... Така правих, докато работих в частния сектор, така бих направил и сега (NB. В централизирания конкурс с 2000 души бях сред първите 30 - това ми дава сигурност за своите шансове)



Тема Re: Сега да направим равносметка !нови [re: vlad]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано21.10.09 09:43



Искрено се наддявам да си прав.
Откакто съм завършила съм работила само в частни фирми, така че логиката ми няма как да е връзкарско-чиновническа, всичко съм си постигнала сама и съм се явявала на конкурси. Имам достатъчно познати държавни чиновници и съм наясно с логиката и начина им на мислене. Повечето си казват, че са се явили на конкурс (уж), на който вече са били наясно кой че е отличникът. Настръхва ми косата когато трябва да ходя по учреждения, писнало ми е от некадърници с партийни назначения (особено по общини и в полицията), закотвени на кротки службички, които имам чувството, че са там, за да ти създават проблеми и да ти усложняват живота. А заплатките им идват от нашите данъци, мамка му.





Тема Re: Сега да направим равносметка !нови [re: neverojatna]  
Автор vlad (непознат)
Публикувано21.10.09 15:23



Така е, neveroyatna, и затова смятам, че трябва да се уволни цялата администрация и да кандидатстват наново. Защото в момента над 90 % работещи са с връзки. И не им пука за работата им. А като виждаш, че на никой не му пука - и на теб започва да не ти пука.
Изобщо, смятам, че ако се направи това, ще сработят принципите на конкуренцията и ще влязат само най-искащите и най-можещите. Да не го е яд работник на частно за данъците, където отиват за заплатите на чиновниците.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.