Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 22.06.24 
Професионални
   >> Клуб на държавния служител
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема предизвиквам учителите да ми отговорятнови  
Автор dreamer79 (непознат )
Публикувано28.09.07 21:19



Драги учители,
Вече ме ядосват приказките колко не ви разбират и как ви плюят, които получавам по форумите.
Предизвиквам ви да оборите

. Докажете ми, че:

- повечето от колегите ви имат рс вкъщи, знаят чужди езици, четат много книги- основно специализирана литература
- няма мъртви души в училищата- роми и отдавна отпаднали деца, които попълват бройката, за да не се съкращават хора
- оценяването е 100% обективно и в клас, и на изпити след 4, 7, 11 клас. Това оценяване е на изискуемите за образователното ниво знания, а не със занижени критерии
- повсеместно ръководствата знаят как да ползват външно финансиране и го правят
- нов кандидат за работно място се взима според уменията си, а не заради протекции в инспектората или близост с ръководството.


Предизвиквам ви да го направите. Защитете се с друго освен обидни коментари, мрънкане, че не ви разбират, казване, че не знам нищо, както не знаят и хората, които говорят като мен. Ако не харесвате идеите ми за реформа, които са описани проблем по проблем с идеята за решението му, то кажете кое е грешно и не е обосновано и как е правилното според вас.


Вижте се само какви картинки сте:

"Та когато ми осигуриш достойна заплата,която да покрива образованието и инвестициите, които аз и моите родители сме направили в него, можеш спокойно да докараш в класа ми всякакви инспектори и проверяващи. Дотогава не може."

"Бъдете обективни, а не обръщайте ехиден поглед само към тези, които срамят учителската професия. Във всички сфери има „малки душици” и „отчаяни хорица”, но не акцентувайте само на тях. Добрите учители сме в пъти повече! Не заслужаваме неуважението към всеотдайния ни труд!"

НИЕ не сме лоши, НИЕ, добрите, сме в пъти повече. Без пари не ми търси да работя добре.

Благодаря на тези, които няма да ми отговорят. Знам, че това, което искам от вас, никой няма да го направи.




Редактирано от dreamer79 на 28.09.07 21:24.



Тема Re: предизвиквам учителите да ми отговорятнови [re: dreamer79]  
Автор Tao-ln (непознат )
Публикувано29.09.07 12:53



Е, не съм точно учител, но мисля, че дадох смислен отговор под формата на въпрос в другата поствана от Вас тема и понеже сте много активен моля да ми отговорите без демагогия.



Тема Кой си ти, че ПРЕДИЗВИКВАШ?нови [re: dreamer79]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано30.09.07 02:59



Кой си ти, че ПРЕДИЗВИКВАШ?
Поредния комплексар, затънал в собствената си некадърност.
Или новия Месия на идиотите, който ще узакони заплата от 150 евро като напълно достатъчна за човек, на който се надяваш да възпита и подготви децата ти.

Или и ти броиш отпуските на даскалите , и ти смяташ работните им часове?
Е, тогава си отбележи че в тия работни часове те работят всяка минута, докато ти си организираш личен блог.
Учителите са си абсолютно прави! А идиоти като теб, повлияни твърде лесно от "коментарите" на правителствената телевизия заслужават да живеят в мизерия, щом оплюват желанието на другите да излязат от нея.



Питайте и ще ви бъде казано

Редактирано от Kostadyn на 30.09.07 03:15.



Тема Re: Кой си ти, че ПРЕДИЗВИКВАШ?нови [re: Kostadyn]  
Автор dreamer79 (непознат )
Публикувано01.10.07 10:56



Аз съм гражданин недоволен от труда ви.
Кои сте вие да се оплаквате, че децата са идиоти, невъзпитани и т.н.? Кои сте вие да виждам как излизат неграмотници от системата?
Аз съм недоволен гражданин с идеи за промяна.



Тема Re: Кой си ти, че ПРЕДИЗВИКВАШ?нови [re: dreamer79]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано03.10.07 22:51



Недоволнико, какти и другите смешници, критикуващи учителската стачка, защо изпадате в неловката ситуация на малоумника Вълчев? От една страна, повечето от вас възхваляват частната инициатива и дивия капитализъм от рода "колкото си изкараш,толкова", от друга страна настоявате за високо качество на държавното образование, но последното да се извършва по възможност без пари. Малко поизяснете идейките си. Ще ви предложа няколко възможни отговора:
а/ Искаме изключително частни училища ( където се плащат по около 2000 лв годишно на дете), които ще гарантират успешно и кадърно обучение
б/ Искаме безплатно образование за децата си, но рязко да се повиши заинтересоваността на учителите ( но не и на техните заплати от 300 лв.)
в/ Искаме всички даскали да бъдат уволнени заради наглостта им да провалят учебната година на нашите ангелчета.
г/ (дайте друго предложение).



Тема Re: Кой си ти, че ПРЕДИЗВИКВАШ?нови [re: Amorphous]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано04.10.07 00:02



Частното образование в БГ струва около 2500 - 3000 Е. Не е посилите на повече от 1% от хората. Освен това у нас то е печатарка за дипломи.



Тема Скъпи мои ЛЮБИМИ ПРЕПОДАВАТЕЛИ.нови [re: Amorphous]  
Автор omphala (льольо)
Публикувано04.10.07 17:52



До не чак толкова отдавна бях ваша възпитаничка/на държавно училище/.И все още си спомням за Вашето преподаване.То от доста отдавана не си заслужава и заплатите които получавате сега.Вие сте много алчни същества,честно казано...Малки са Ви заплатите,а паричките от частни уроци,които не декларирате никъде и те ли са малко?Заради тези уроци именно,не учите децата на НИЩО,ама нищо.Прехвърляте си ги по"колегиално".Съжелявам много,но не може средния успех на класа да се изчислява от стойността на подаръка на преподавателя!!!Не може Вие,да имате работно време по 6 учебни часа на ден при това не всеки ден,да почивате събота,неделя,цяло лято,зимата,за всички празници и също така през 40 мин. всеки ден и да искате заплата от 1500 лв.Когато преподавате съвестно и качествено,тогава можете да претендирате за заплати!!!!!

Уф,че меришеееееееееее



Тема Re: Скъпи мои ЛЮБИМИ ПРЕПОДАВАТЕЛИ.нови [re: omphala]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано04.10.07 22:31



Май ти намирисваш, и то сериозно, на простотия. Предполагам, че и евентуалното ти дете ще наследи олигофренията от теб. Поне ще можеш да злорадстваш, че то ( т.нар. "дете") ще скъсява животеца на някой злочест даскал





Тема Re: Скъпи мои ЛЮБИМИ ПРЕПОДАВАТЕЛИ. [re: omphala]  
Автор papyy (Defender)
Публикувано05.10.07 13:52



А пък моят внук е възпитаник на "истинско" частно училище в Люксембург, таксата с пансиона и летния отдих му беше 7800 Е. Да там няма нужда от частни уроци, но учениците се трудят по 10 / десет/ и повече часа дневно, за най-малко провинение изключват без право на връщане на таксата и си черна овца за всички частни училища от този ранг.
Ако не се повишат заплатите на учителите, то скоро няма да остане и кой да дава частни уроци. Моите съвипускници от СУ са пенсионери с мизерни пенсии. Не одобрявам отношението ви към тези, които са ви научили на нещо, и благодарение на които сега имате възмижност да лаете по форумите. Смятам, че омразата е лош съветник. Помислете си защо сте имали нужда от частни уроци? Дали сте кандидатствали с предмет, който сте изучавали в гимназията само като задължителна подготовка и сте имали профилиращи предмети физкултура, музика и информационни технологии? Така ме светнаха приятели на внука как се взема тлъста диплома от кофти училище, след това вземаш частни уроци по предмета с който ще кандидатстваш 11 ,12 клас и всичко е ОК! Програмите, по които се кандидатства във ВУЗ са по учебниците за профилирана подготовка! Разликата е 3-5 часа седмично * 36 седмици годишно * 5 години = 540 - 900 часа / учебни единици демек! Как ще се наваксат ? Може и самостоятелно, но ми казаха, че почти не е възможно. ЗА медицина, стоматология, фармация, информатика, архитектура и всички много търсени специалности е естествено да се подготвя човек допълнително. Моята дъщеря преди 35 години като кандидатстваше медицина също вземаше частни уроци за да се подготви по-добре и да изпревари тези, които се бяха готвили сами. Кандидатстудентският изпит е конкуренция по цял свят. Аз съм завършила втори университет в САЩ и ми се наложи да си припомня всичко и да се готвя при специалист там за да съм конкурентна, незавиимо от това, че съм влязла по покана на учебното заведение с пълна стипендия и право на работа от третата година нататък.
Който иска в образованието си да е конкурентен се готви сам, плаща си и консултациите, ако така не став си плаща уроците.
Не се ли въведе нормално заплащане, то вашите деца са обречени на да са в опашката на живота, защото светът е едно голямо село. Ще има работа за квалифицирани хора, за занаятчии, за интелигенти, а останалите ще бъдете на екзистенцминимума или на глад и мизерия, в зависимост от това къде живеете. България няма суровини да изнесе или да преработи и пак да изнесе и така да компенсира липсата на квалифицирана работна ръка, дупе да ви е яко. Ако така се отнасяте с учителите, лекарите и приридозащитниците ще берете кофти плодове, ще научите къде екскрементират гладните..
Поздрав за вас и си мислете позитивно. Няма ли образование, няма кадри, няма конкурентни производствени отрасли, няма производителност, няма принаден продукт, няма пари за никой. Образованието е началото на веригата на просперитета и успяването.



Тема Re: Скъпи мои ЛЮБИМИ ПРЕПОДАВАТЕЛИ.нови [re: papyy]  
Автор Amorphous (Obersturmfuhrer)
Публикувано05.10.07 18:25



Браво! Най-сетне едно разумно и позитивно мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.