Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 27.04.24 
Автомобили
   >> Citroen
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Събирам акъл и предложения-Xantia  
АвторValt66 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 14:27



Решил съм да си купя Xantia 1.9ТД! Дайте акъл какво и къде да гледам, като избирам и дали да я търся турбо дизел или чист дизел, щото я искам с климатик.
Какви са най честите дефекти и колко ще ми струва да ги отстраня. В момента карам ZX 1.9D aura но съм я обявил за продаване.



Тема Re: Събирам акъл и предложения-Xantiaнови [re: Valt66]  
Автор 1OOlv (Xantia 2.016V)
Публикувано15.09.04 14:57



Ами за начало ти препоръчвам да разгледаш по-подробно форума.. За пример имаше една тема от преди 1 седмица

и т.н.
А има и доста за ксантията като цяло



Тема Re: Събирам акъл и предложения-Xantiaнови [re: Valt66]  
Автор tishovsx (Xantia 2.0i VSX)
Публикувано15.09.04 15:07



Не е лошо, ма ПО трудно ще намериш читава Ксантия дизелова, ако намериш гледай да ТД щот е около 1300 кг. според модела ! Та тия 69 коня как ще те дърпат ! при 1.9Д
И мнооооооооооооооого я оглеждай, че после да не плачеш



Тема Re: Събирам акъл и предложения-Xantiaнови [re: tishovsx]  
АвторValt66 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 15:27



До тук ясно, търся Xantia 1.9 Turbo D 90к.с. 1994-1998 данните съм ги взел от http://www.catalog.auto.ru/citroen/xantia/2114.htm
Добре казваш за гледам, но какво?
За ZX знам къде са му слабите места и как се познават, щото на времето като я купувах се чуваше някакво хлопане отзад при натискане на спирачки и при дупки, продавача ме успокои че хлопала резервнара гума и че бил подлагал нещо да не хлопа. После се оказа че не е резервната гума. Беше пак гума наречена задни тампони които струваха 120 лв- левия и 96 лв-десния (нищо че са еднакви по конструкция износва се по бързо левия).



Тема Re: Събирам акъл и предложения-Xantiaнови [re: Valt66]  
Автор Жпpнчo (парий)
Публикувано15.09.04 16:59



я кажи за слабите места на Zx, че аз се оглеждам за такъв.... но ако изпадне някоя Хсантия дизел, няма да се откажа и от нея

Ако има нещо, няма нищо


Тема Re: Събирам акъл и предложения-Xantiaнови [re: Valt66]  
Автор tishovsx (Xantia 2.0i VSX)
Публикувано15.09.04 18:12



Глей са, заведи си майстор който разбира от френски дизелови двигатели и слушай кво ти казва, ако можеш убеди авто джамбазина да я закараш в супер дизел примерно и да и направят диагностика ( бе тва надали ще стане, ама пробвай), гледай за удари отпред и отзад, ако има ербези гледай да не са отваряни и после лепени, гледай за течове около хидравличната помпа, виж и за такива около цилиндрите под сферите. ако е обикновен хидроактив гледай да е по мека задница и предница ( то че ще ходиш при Мето си знай )ако е хидроактив второ поколение там нещата са по сложни и нема как по този начин да я видиш. Покарай я малко гледай да не пукат карета, дигай я и я пускай неколко пъти - хидравликата, чуй колко често компенсира помпата, салон виж да е добър, те мое са го измили ама гледай по колонките и на места трудно достъпни за Каките по автомивките като завъртиш ключа глей колко лампи светят и колко ще са огаснали след като я запалиш....ми тва са само малко от нещата които требе да се гледат,....а сетих се виж и биалетите предни в какво състояние са, че са по 70 кинта едната, боята как е гледай оплътненията да не са напукани много и т.н.
Ако е италианка я гледай 100 пъти...и ще тие нужен 99% късмет



Тема Re: Събирам акъл и предложения-Xantiaнови [re: tishovsx]  
АвторValt66 (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 11:10



Мерси Tishovsx, ще имам предвид това което ми каза. Не ми е ясно обаче какво означава "дигай я и я пускай неколко пъти - хидравликата, чуй колко често компенсира помпата"
колко често трябва да бъде компенсирането за да е добре?



Тема Re: Събирам акъл и предложения-Xantiaнови [re: Valt66]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 11:39



Между предните 2 седалки има лостче вдигането и свалянето на колата - за регулиране на пътния просвет. На най-воското положение не се кара, то е само за сервизиране. Като го мърдаш колата трябва да се повдига и да се смъква надолу, трябва да реагира бързо при работеш мотор, секунда-две, поне при мен на ВХ-а толкова. Под компенсирането на помпата има предвид колко чести се включва тя, когато я вдигаш колата няма как да не се включва често, но ако просто работи на място трябва да се включва сравнително рядко, да кажем веднъж на 40 сек. не по-чести, иначе ще трябва да пълниш(10лв.) или сменяваш(73лв.) централната сфера.

Погледни задължително още нещо - вдигни я на най-високата степен и погледни отзад задните колелета да не са разкрачени в долната си част навън, трябва да са абсолютно вертикални и двете, иначе те чака смяна на лагерите на носачите, при ксантия предполагам че е около 300лв. ремонта!



Тема Re: Събирам акъл и предложения-Xantiaнови [re: Жпpнчo]  
АвторValt66 (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 11:51



за ZX по принцип не съм имал много проблеми с него( става дума за чистия дизел) от към купето най слабото му място е подкалниците на задните колела там ламарината е двойна (вътрешната от към багажника е заварена от всякъде но жъншната от към колелото НЕ Е само е намазана с изолация)и ако се наруши изолацията влиза вода и изгнива вътрешната ламарина понеже е по тънка. Задния мост има всички болести на торсионното окачване моето е наред и не съм го пипал, но по принцип като започне да поскърцва отзад е добре да се сменят лагерите които са относително ефтини, иначе трябва да се сменят и осите на лагерите, които са доста скъпи. (е не е като на пежо405 дето се сменя целия мост) ако се чува хлопане отзад, особенно при натискане на спирачка това е сигурен признак за скъсани задни тампони (те са по 2 от всяка страна, голям и малък) сменят се лесно може и не в сервиз но са скъпи.
По предния мост ако има износени селенови втулки най добре е да се сменят с оригинални (скъпи) защото с ефтините изкарва 1 година и пак трябва да се сменят. Аз реших въпроса като сменик целия долен носач в комплект с втулките и шарнирния болт. 120 лв. парчето. иначе в сервиз трудно се навиват да набиват втулки на стария носач.
Иначе като цяло от колата съм много доволен.



Тема Re: Събирам акъл и предложения-Xantiaнови [re: Valt66]  
Автор Жпpнчo (парий)
Публикувано16.09.04 12:09



най-много ме е страх от този "торсион" - досега не съм виждал такова чудо и незнам какво да очаквам - но щом не се сменя задния мост - ще го преглътна :))))

търся да е комби и с клима непременно!!!!! но не мога да се ориентирам в модификациите.......ако знаеш, кажи коя година са промените - гледам че около 94-та предната емблема отива на решетката.... някои са с по-широки брони..... някои са с ABS.... абе пълна каша е за мен тоя Zx :)))))

Ако има нещо, няма нищо



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.