Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 19.04.24 
Непрофесионални
   >> Клуб на хората с увреждания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кои сме ниенови  
Автор choki12 (непознат)
Публикувано30.07.06 18:42



Прави ми впечатление,че когато се говори за хора с увреждане,става въпрос само за закони,нормативни актове.Колко трябва да се направи за нас,колко сме безпомощни.Търси ни се възможност за работа,организират се клубове,само и само да се ограничим в наща си група и да не се смесваме със здравите.А да сте чули някой да говори за нас,като хора,какви мечти,желания имаме.Ами любовта,секса,Божеее това си е абсурд!Според повечето хора ние или сме безполови същества или напълно неспособни,като мъже или жени.А как да мислят друго,като нищо не знаят за нас,всичко е табу,не се говори за това.Дори семейството ми мисли,че аз връзка със здрав мъж не трябва и не мога да имам щото да съм си знаела мястото.Ама аз не си го знам,мисля,че съм жена,като всички останали и не увреждането ми ме определя.А Вие какво мислите,как се рушат табута и предрасъдъци,ние като другите ли сме?Може ли да има връзка между "различни" така да се каже,както света ни разпределя?



Тема Re:Стига мелодрами!нови [re: choki12]  
Авторdriver (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 20:15



Стига с тия мелодрами ! Като си жена като останалите, излез на светло, търси си мъж, любов, работа, търси си ЧОВЕШКИТЕ И ГРАЖДАНСКИ ПРАВА ! Стига сте се оправдавали с табута и предразсъдъци ! Табутата и предразсъдъците са във вашите глави !



Тема Re: Кои сме ниенови [re: choki12]  
АвторXa (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 22:02



Така си е, но не бива да се оплакваме, щото от това файда няма. Ние нямаме някаква сериозна организация, която да защитава нашите права. Имаме инвалид в парламента - някой да е чул какво прави тя за нас. Някой да е усетил нещо подобрено, като имаме човек в парламента. Или просто и тя се е докопала до властта и цица дивиденти (простете ме за израза). А ние сме си различни от цялото общество - тъпо е да се правим, че сме нормални хора - НЕ СМЕ - ние сме болната част от обществото - това трябва да осъзнаем а не да се срамуваме от това. Просто така се е получило - няма нужда от хленч, няма нужда от хлип. Ако някой ни гледа накриво - и ние трябва да го гледаме накриво като равноправни членове на нашето общество. Ако някой не ни обръща внимание и ние не трябва да му обръщаме внимание. Такива ми ти работи. Кво мислите вие?



Тема Re: Кои сме ниенови [re: choki12]  
Авторkris_33 (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 22:20



Eдинственото решение на хората с увреждания-създаване на партия и влизане в парламента!Другото е празни приказки!Какво направиха хората с увреждания в Гърция?Създадоха си партия,влязоха в парламента и си направиха закони!Все пак в България има над 400000 човека с увреждания.Трябва да се обединим,а не 200 организации да лапат субсидии и нищо да не правят!Това е простата истина!!!



Тема Re: Кои сме ниенови [re: choki12]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано30.07.06 23:59



Другите няма как да си променят мисленето докато ние не заявим нуждите и желанията си.

Бойкот на КК "Труд"


Тема Re: Кои сме ниенови [re: Aминa]  
АвторXa (Нерегистриран)
Публикувано31.07.06 21:04



Как??? Какво предлагаш да направим? Аз не се сещам за начин.



Тема Re: Кои сме ниенови [re: choki12]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано01.08.06 14:10



Това с разделянето на хората на инвалиди и нормални е пълна простотия и средновековен манталитет.
Аз имам един колега, който няма пръсти на ръцете и един крак. Самият той с нищо не се счита за ненормален, съответно и другите не го считат за такъв. Пример: един път пиехме бира заедно и видяхме на капачките отвътре лепенки. Пишеше "изчоплете лепенките и участвайте в томболата" или нещо подобно. Човека веднага за наше и негово забавление си снима пръстите и написа емайл на фирмата за бира "Аз как да изчопля лепенките?" - след 3 дена му донесоха на бюрото една от наградите.



Освен това си сваля протезата пред всеки желаещ и обяснява усторйството и т.н. Женен е за "нормална" жена (и то много красива), скоро му се роди дете и т.н.

От 4 години редовно срещам и един слепец във влака- всяка сутрин идва на работа с него. Докато се вози, си чете нещо като всички останали. Слиза най спокойно, пресича 2 кръстовища и отива на работа.

Та понятието "инвалидност" е предимно в главата. Ако се имаш за нормален, остават само физическите затруднения, а те са преодолими. Забравих да кажа че живея в германия, та затова очевидно са и разликите в манталитета.

Редактирано от Craig на 01.08.06 14:17.



Тема Re: Кои сме ниенови [re: Xa]  
Автор choki12 (непознат)
Публикувано01.08.06 14:27



А някой изобщо видя ли,разбра ли какво съм писала?Партии,закони,а те ли ни правят живота или отношенията?Ами представата на здравите,възможноста да сме заедно с тях,да ни приемат като равни,това със закон ли става?Ами любовта,усещането,че си мъж или жена като другите,това с кой закон искате да се уреди?Лесно е,като има разни клубове да си се събираме само ние и да сме отделени от другите,а опитахте ли да се смесите,да живеете сред здравите,да обичате някого,да си го позволите?
Имаше едно италианско списание в което имаше снимки на голи жени в колички,посланието беше,че въпреки увреждането си те са жени,красиви при това.Ами този от Вас,който беше казал,че сме болната част от обществото и това си е!Ето тези от нас правят живота ни сред здравите ограничен и представата им за нас такава.Погледнете мнението на "Амина",на човека живеещ в Германия,какво ще кажете,голяма разлика нали?Там така мислят,че си като другите,а тук?Така ще си стоим изолирани докато някои от нас мислят,че сме болната част от обществото.



Тема Re: Кои сме ниенови [re: choki12]  
Автор elie (мама за двама)
Публикувано01.08.06 15:19



Здравейте, казвам се Елена и съм майка на детенце с тежко увреждане. Искам да споделя с вас, нещо по темата. Наскоро, в друг форум се повдигна въпросът, дали и правилна да се казва...хора с увреждане, дума плашеща "обикновените" хора или е по - добре ...хора със специфични нужди - както е в много други държави. Аз, макар че съм просто родител и не мога да бъда напълно наясно с нещата си, мисля......
Промяната трябва да дойде, тя ще дойде с течение на времето. Но това трябва да стане естествено. Не мисля, че е правилно да се опитваме да променяме околните, като нагласяваме фактите според техните желание.....по - скоро околните трябва да проумеят, че хората с проблеми не се различават по нищо. И когато тази промяна настъпи в съзнанието на т.нар. здрави правилната дума ще дойде сама.
Никога, от деня на раждането на детето ми не съм крила фактите около неговото заболяване. Не ме е интересувало какво ще си помислят околните, нито съм се притеснявала от въпросите им. Знам, от страни е по-лесно.....но случайно или не днес виждам, как родителите проиемат като нещо нормално детето ми. Как другите деца, растат с него и има реален шанс да го възприемат като един от тях - макар и различен. И вярвам, че основна причина за неправилното отношение към хората с различни проблеми е незнанието....незнанието, което поражда объркване и страх......



Тема Re: Кои сме ниенови [re: elie]  
АвторEди (Нерегистриран)
Публикувано01.08.06 16:42



Аз вече разбрах кои сте мие.
Вие сами пишете, че налитате на хората да ги биете с патерици и ги заплашвате.
И то защо?
Появи се някъкъв между вас, който не е като вас и вие го изгонихте, защото той ви зададе въпроси на които вие нямате отговор.
Защо изгонихте "Х"?
И това не знаете!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.