Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 01.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Oscars  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано04.03.14 21:55



Никой ли вече не се интересува от кино и прилежащите му ПР моменти?!





Тема Re: Oscars [re: .Linda.]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано05.03.14 18:53



Аз се интересувам, от 1993 г. насам не съм изпуснал и една церемония :)
За съжаление в самия клуб вече не се пише. Почти всички избягаха или много рядко пишат :(


Иначе абсолютно никакви изненади
Може би най-предвидимите оскари в историята
Аз лично познах 21 от 24 те оскара




Елън ДеДженеръс беше страхотна като водеща. Матю Макконъхи и Лупита Нионго с най-добрите речи сред наградените. Макконъхи беше просто неотразим. Заслужаваше оскар и за поведение по време на речта.
Леонардо Ди Каприо продължава да мечтае... Но вече 0 от 5 :о

Попрекалиха с оскарите за Гравитация, цели седем броя е твърде много за този филм, но явно новото и оригиналното се награждава по-щедро в наши дни.

Големия губещ - Американска схема, от 10 номинации, нито един оскар, което обаче също не беше трудно да се предвиди.





снимки от червения килим

http://uk.eonline.com/photos/11632/2014 ... als/361506


Бих отличил
Чарлийз, Порша, Оливия Уайлд и Кейт Хъдзън уникални.
При мъжете Матю бе най-елегантен и като цяло без конкуренция. Явно брадите са на мода в Холивуд...



Тема Re: Oscars [re: Diavolo]  
Автор .Linda. (Loring)
Публикувано05.03.14 23:54



Аз лично съм познала, но разочарована за някои - а за други не ме интересува кой знае колко...sound editing:-)))
Но както каза К. Бланшет - колкото и субективно да е, мерси:))
-------

Наистина това с брадите беше много смешно - много са на мода явно:))
И късите коси при жените, може би:)



Тема Re: Oscars [re: Diavolo]  
Автор W1 (член)
Публикувано06.03.14 22:17



Я, имало и живи, в това число и аз

.

Къде са, къде са, не знам къде са (във фейса, във туитър или някъде другаде), но за сметка на това, едни конкурентни форуми (на бг мама, леле, шейм он ас) са много витални и там се обсъжда всичко - като се почне от филмите, техните качества, актьорите, актрисите, режисьорите, роклите, червения килим, Лео (и бягащия златен чичко в стил Кеч ми иф ю кен), Лупита, Матю, Лето, пиците, селфито, фотобомбата на Бени, брадите, и дори хмммм ...... майките .

Мдаам, щото не само брадите са на мода, ами дори вече не било модерно да се фръцкаш с манекенка под ръка . Абсолютно всички звезди от мъжки пол (или поне тези номинираните) бяха дошли с майките си ..... Не знам дали е уместно да кажа - "крайно време беше"...

Наградите - да, все повече и повече абсолютно предвидими. Ама то толкова много пи ар, маркетинг, а и предхождащи награди, които влияят на настроенията и определят тенденциите, че не знам какво трябва да се случи, че да имаме накрая и някоя и друга (но не и голяма) изненада.

Съгласна съм с това, че на Гравитация цели 7 май са малко множко.

Актьорските ги очаквахме и са заслужени според мен.

Лео ще има и други шансове и няма за какво да го оплакваме чак толкоз.

В същото време има страхотни актьори, които са много по-добри от Лео и които никога не са вземали и може би няма да вземат Оскар, ама какво от това (напр. Рейф Файнс). Всички знаят (знаем), че те са адски талантливи и че няма какво да доказват. И че може би нямат и нужда от такива награди. В крайна сметка всичко е суета .... или не съвсем ...

Оскарът за най-добър филм за мен също е заслужен. Сега някои ще кажат, ама той е политкоректен, бла-бла-бла. Но за мен това е един истински дълбок, разтърсващ, добре направен и изключително изигран филм (по истински случай) и го оценявам изключително от кинематографична гледна точка.

А дали Списъкът на Шиндлер, Пианистът, Време разделно, Животът на другите, и всички знайни и незнайни филми за войни, революции, робства, тоталитарни системи и каквото там щете, са политически? Дори да имат такъв елемент, дали това намалява техните качества?

Една приятелка така се е развълнувала, като е гледала Робството, че цяла нощ след това не могла да спи. Аз пък казвам, че ако един филм не те разтърси, изобщо не заслужава номинацията си за бест пикчър. На което бяхме свидетели доста често през последните години. Нелоши филми, ама чак пък за най-добри ...... Каквито за мен са Вълкът от Уолстрийт и Американска схема. В това отношение неполучаването на никакви награди от тяхна страна не ме изненада по никакъв начин.

И един оф-топик въпрос към бг разпространителите - колко години трябва да чакаме този път (в 21 век), за да видим най-добрия филм, а и някои от наградените, на кино? Щото едно е от торенти, ама друго е да споделяш емоциите си с много други хора в пълна кинозала ...

Червеният килим - имаше доста елегантни дами, нямаше кой знае какви издънки, дали имаше ефект УАУ, а, да, за мен беше това, че Лейди Гага се появи в доста непривично за нея състояние - елегантна и нормална . Само не мога да се съглася, че Матю беше най-елегантен от мъжете, по-скоро като за сватба или като келнер се беше запътил с тоз бял смокинг. Абе друго си е черно-бялата класика.

Колкото до самото шоу - твърдо йес, бравос и пълни адмирации!!!
Елън за кой ли път доказа, че великите неща са и най-простите, и че две-три малки, но свежички идеи стигат. И колкото и да сме предубедени към американците, те просто си го могат и този път го доказаха.

В очакване сме на следващите ...





Тема Re: Oscarsнови [re: W1]  
Автор Jedi (-<O>-)
Публикувано07.03.14 00:14



В отговор на:

Една приятелка така се е развълнувала, като е гледала Робството, че цяла нощ след това не могла да спи.




И аз не можах. Въртях се в леглото и се чудех: как е възможно това нещо да е номинирано за каквото и да било?!
---
Схемата беше слаба и тя, макар и великолепната игра на Бейл.
Гравитацията го отписах още на трейлъра - тези хора нямат усет за границата м/у реализъм и фикция.
Другите не съм ги гледал, но имам усещането, че не съм пропуснал нищо.
Оскарите - също ги скипнах. Преди години кичът минаваше метър, защото имаше заглавия за отместване на фокуса от фалша на церемонията. По същата причина, поради която игнорирахме раздраните седалки и мизерията в държавните кина навремето - имаше какво да ти държи вниманието, имаше хубави филми. Сега, освен едната екстраваганца, друго не остана. Селфита, пици, рокли... seriously?!
И бгмама обсъждат кино? Well, if that alone doesn't prove my point, I don't know what does.



Тема Re: Oscarsнови [re: .Linda.]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано07.03.14 10:11



И аз познах повечето оскари. Не мисля че Гравитация заслужаваше толкова много. Да, красив е, но историята беше доста посредствена според мен.
На мен пък хич не ми въздейства 12 години робство. Режисьорът беше избрал най- драматичните и ужасяващи сцени да са предълги и без никаква музика, което мен по- скоро ме отегчаваше, отколкото да ме развълнува.
Много се радвам за Кейт Бланшет-уникална роля направи. Ако имаше един оскар на който да заложа пари щеше да е този:)
За Джаред Лето заслужаваше оскара, ама Според мен Дикаприо трябваше да бие Макхонъхи. По принцип му симпатизирам много, ама тук не мисля че беше най- добрия.
Радвам се за Her за оригинален сценарии, жалко че не взе повече награди и особено за най- добра песен!

The cake is a lie!


Тема Re: Oscarsнови [re: W1]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано07.03.14 23:06



да добавя, че и Джоузеф Гордън-Левит също беше много як



за разпространителите, мани мани, не ми се говори...
нямало как тези филми да си избият парите и за това не ги дават у нас.
едно копие на независим филм излиза по 2000 евро, смятай трябва да има поне 4 копия само за София (минимум) + процент за кината и реклама и разхода излиза около 60, 70 хил. лв. и според тях нямало избиване.
Аз пък съм сигурен, че при една добра реклама + това, че самия филм (Робството) взе оскар за най-добър филм ще привлече достатъчно хора, за да направи над 100 000 лв. приход, ама явно не искат да рискуват.
и си дават тазм разни простотии като Ченге за един ден (сериозно??) и пр.



Тема Re: Oscarsнови [re: W1]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано07.03.14 23:10



В отговор на:

Елън за кой ли път доказа, че великите неща са и най-простите, и че две-три малки, но свежички идеи стигат. И колкото и да сме предубедени към американците, те просто си го могат и този път го доказаха.




Много як момент беше когато се обърна към новия бос на босовете Харви Уайнстайн (бтв евреите вече и официално превзеха Холивуд), да плати той на пицаджията, хахаха



Тема Re: Oscarsнови [re: Diavolo]  
Автор W1 (член)
Публикувано08.03.14 12:13



Мдаам

.
"Това шоу го гледат 1 ли, 2 ли млрд (не помня колко спомена), колко мислиш, че трябва да му е бакшиша?"



Тема Re: Oscarsнови [re: Diavolo]  
Автор W1 (член)
Публикувано08.03.14 13:38



Виж тези клипчета:

http://www.youtube.com/watch?v=Zl0HMuzJ_G0

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7w4TMdCLNMM

И това:

http://www.popsugar.com/Benedict-Cumberbatch-Wins-Sexiest-Man-Award-Season-Poll-34270196#photo-34272715

Мдам, както каза Владо Трифонов в неделя през нощта - все пак той участва в 4 от ниминираните филми, макар и не в главна роля



По този повод, мисля да дам шанс на The Fifth Estate. Знам, че го оплюха, ама какво от това ....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.