Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За новия български филм??!  
Автор Ambrozia (непознат)
Публикувано14.05.02 11:49



- "Огледалото на дявола" - имате ли някакви мисли, тъй като аз думи нямам


На мен ли не ми е ясно ...какво е това, или не само на мен ?!



Тема Re: За новия български филм??!нови [re: Ambrozia]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано14.05.02 12:30



голяма излагация е този филм.
в крайна сметка няма нищо фатално да си некадърен в дадена област, ама защо всички плачат "ах, вече няма българско кино, защото няма пари". Ами да не забравяме, че кино освен с пари се прави и с талантливи актьори
то тук малко шантаво се получава, щото пък някой ще каже "да, ама кой да ги научи тези актьори, стефан данаилов ли?"

:: No one lives forever ::



Тема Re: За новия български филм??!нови [re: SEAL]  
Автор Ambrozia (непознат)
Публикувано14.05.02 12:59



По-скоро за самия сценарии, за неговото начало. Сигурно като реалност така конкретизирано, това съществува днес, нямам лични впечатления. Но ми се струва, че сякаш е нахвърлено, умишлено пресилено, някак си черното е сгъстено до степен, в която да те отблъсне, да отскочиш категорично. Като риторичен отговор на многото разсъждения - за и против..с цел - да ни отврати, да ни стресне?! И то по начин, който не позволява никакви съмнения - защо и как..



Тема е на мен пък ми е много яснонови [re: Ambrozia]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано14.05.02 14:16



Филмът е посредствен. Ама какво друго да очакваш от българското кино ?
Мисля, че достатъчно обяснявах за недостатъците му когато излезе...

Ad astra per aspera


Тема ами женските образи ?нови [re: Ambrozia]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано14.05.02 14:18



Вярната влюбена жена и гнусната съпруга материалистка...

Страхотно киноизкуство, невиждано досега.

Ad astra per aspera


Тема Re: За новия български филм??!нови [re: Ambrozia]  
Автор Hellen ()
Публикувано14.05.02 15:01



Някой може ли да ми каже вкратце за какво става дума във филма? И кой го е правил - режисьор, сценарист, актьорски състав?

Благодаря предварително.

Hellen



Тема пунови [re: Hellen]  
Автор Гpaxчe (кръгло идиотче)
Публикувано14.05.02 16:40



хич не ти требе да знаеш ... толкова е зле, че няма накъде повече

Тая мойта симбиоза си е жива диагноза ...


Тема Re: За новия български филм??!нови [re: SEAL]  
Автор .SENNA. (необуздан)
Публикувано14.05.02 19:12



Абе стига с тия пари бе! Вижте унгарците колко филма правят годишно при това с минимален бюджет. И се получава. Стига да имаш интересна история и да знаеш как да я разкажеш. Ей ви го и бате Робърт Родригес- написа една ценна книга, да вземат нашите кинаджии да я прочетат и да се засрамят, 300 хил. не им достигали, не знам още колко хиляди не получили. Та в книгата се казва, "Как направих филм за 14 000 долара и ми остана ресто 7 хиляди". И как пича отива с "Ел Мариачи" на "Сънданс" без зад него да седи Мексиканската филмова гилдия примерно.

Абе какво ги обсъждаме тия капути бе. да си правят филмите и да си ги гледат с родата. Друга публика няма да отиде.

ТЪМНА НОЩ, ДУХА ВЯТЪР
ЦИГАНИН ОТИВА НА ТЕАТЪР


Тема Евала !нови [re: .SENNA.]  
Автор J_Council (-0-)
Публикувано14.05.02 19:49



<Абе стига с тия пари бе! Вижте унгарците колко филма правят годишно при това с минимален бюджет. И се получава. Стига да имаш интересна история и да знаеш как да я разкажеш.>

Е ТОВА Е ЕДНИЧКАТА ИСТИНА. Основният проблем идва точно от там - интересната история и как се разказва интересно посредством кино. А че актьорите не ги бива хич - не е лъжа ,но това е по-малкият проблем. Има и добри филми със слаби актьори. Но това е то ,тези които правеха филми преди ,ги правят и сега - мафията си е същата!!! И никой не може да припари до занаята ако не получи благословията на "кръстниците". Ако в държавата ни нещо се е променило след 89та ,то неможе да се каже същото за киното ,а то си му и личи като се съди по вашите реакции ,а и на всички останали.
Имам предвид хората ,които имат връзките и познават средите още от време-оно ,са основни фигури в кинопроизводството. Не искам да издавам имена ,но това е така ,повярвайте ми. Истината хич не е розова! Предполагам ви е ясно ,че плурализмът в киното ни е самоубийствена идея! След като съм сигурен ,че родните кино-среди се управляват пряко или косвено от хора свързани с времената ,когато художествените съвети са колили и бесили филмите ,то едно е ясно - качествено кино скоро няма да има !!! Не визирам само "Огледалото" той е само поредния резултат.
Стига съм плюл ,че ми пресъхна устата ... не че немога още!



Тема Re: За новия български филм??!нови [re: Ambrozia]  
Автор G-ниxилиcтичнaтa oвцa (G-басня)
Публикувано14.05.02 19:51



Филмът е суперяк! Да не съм чул думичка против него!

Какво бе, вие съвсем ли се повредихте от лустросания поток фалшименти, течащ от малкия екран, че не можете да видите грубата действителност, дори да ви я заврат в очите? На кой свят живеете?

И това ми било кинопознавачи. Махнете ги тия розови очила най-сетне, животът не е това, което показват във високобюджетните филми! А работата на изкуството е да отразява живота, не да лъже за удобство.

Тоя филм, ако и да прилича повече на телевизионен театър, е много по-ценен от хиляда битово-адвокатски, екшън или дори фантастични САЩ-филма.

------------------------------
букви 1, 16 и 19



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.