Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 30.05.24 
Култура и изкуство
   >> Кино
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: THT]  
Автор eфp.Пpaз (*)
Публикувано12.02.07 13:34



Това е един ужасно лош филм. Ако не беше на испански едва ли щях да го догледам докрая, но понеже си упражнявах езика и го дотърпях криво ляво.

Не съм се възмущавал толкова от фантастичен филм откакто гледах глупавия филм за Нарния.

Какво толкова не му е наред на този Пан ще попитате. Сега отговарям:

Първо момиченцето са го изкарали страшно тъпо. Как може да си вземе от гроздето след като сатира му каза да не яде нищо, после видя рисунките на стената как онзи от масата яде хора, после феите му викаха, а то не обърна внимание пак. Моето чувство за реалност е обидено. Ако аз отида да крада вълшебен нож от приказна пещера на човекоядци, определено няма да ми се яде грозде. Тази сцена просто не е реална. Срам за сценаристите!

Второ този сатир и царя са супер тъпи. Уж търсят принцесата от векове, а ще я подлагат на изпитания и то какви тъпи изпитания! Срам за администрацията на подземното царство. Явно монархията наистина е западаща идеология.

Трето, онази патка Мерцедес защо не уби капитана с ножа, а само го мушна един път в сърцето и втори път във врата? Вместо това избяга по най-тъпия начин. А можеше да му отреже врата най-спокойно.

А феите приличат на летящи отровни паяци. Кошмарни образи.

Много слаб филм.

Супер супер слаб.



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: eфp.Пpaз]  
Авторчyпakaбpищe (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 09:25



Човече, това е малко дете по време на война. Не знам кой от нас някога го е спирало това, че са му забранили да изяде нещо. Точно на тая възраст добарвах всичко, скрито или не. А я си представи, че всичко, което си ял откакто се помниш, е боб и леб? Срам за теб, че си забравил какво е да си дете

Това с двете мушкания винаги, ама винаги винаги ме е вбесявало до истерия и гърчове във филмите - някакъв гад преследва героите и им вади дробовете цял филм, накрая като го повалят го ритнат два пъти и го зарежат. След което той става и пак всичко отначало. Неизброими са филмите, в които това се случва. И аз мисля, че е адски тъпо. Единственото, което мога да си дам като частично обяснение е, че не всеки може да убие човек, знам ли.
Абе трябва да се забрани тоя пиниз в киното. Съборят ли лошия, това е. Край. Съдията свири и знамената се спускат.



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: Gnomeo]  
АвторЛa Лoбa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 15:20



Ох, боже!
Пан е горско полубожество от гръцкия пантеон, а фавън е латинското му съответствие. Всеки, който малко е челзнае, че римляните доста са пооткраднали от гръцката митология:) Така че, както и да го преведат, става дума за същото.
Нямам желание да споря с никого. Просто ще кажа, че това е един от най-добрите филми в последните години. Но е нужно човек да е поподготвен за тези неща, да е пораснал с добро авторско кино, а не с бозите на Холивуд...



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: break]  
АвторЛa Лoбa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 15:21



фавн се пише на руски:)



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: Лa Лoбa]  
Автор fish_ (goloth)
Публикувано05.03.07 18:35



Ох, Боже!.

Пан е име на бог, а не на полубожество. Дума "фавън" в нашия език няма. Русизъм е и се пише 'фавн'. "Лабиринтът на Пан" е много сполучлив превод, за това ставаше дума. Да, ние сме чели, това искаше да каже the fly. Никой няма да обърка Пан с Питър Пан. И да, филмът е смазващо добър.



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: чyпakaбpищe]  
Автор SKiN (нанкащ)
Публикувано05.03.07 19:45



Филмът е жесток, неповторим! Наистина не съм гледал такъв филм в последно време! Всичко в него е съвсем подредено, изпипано и добре премислено. Истинска наслада за един претенциозен киноман - реализъм, представен с невероятна доза въображение и чувство. Дано по-често се правят такива филми!

Жалко за хората, които по-горе се ядосват за някакво изядено грозде и разни изпитания, явно нищичко не са разбрали...

P.S.

Малка забележка за името на филма: Доколкото знам преводът на английски е умишлено неправилен, защото fawn означава нещо съвсем друго, странично от тематиката и с цел избягване на недоразумения е озаглавен по този начин (създадени са други недоразумения в Америка...). Това го пишеше може би в imdb.com. На български филмът би трябвало да бъде преведен "Лабиринтът на Фавна".

People are people

Редактирано от SKiN на 05.03.07 19:57.



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: fish_]  
АвторЛa Лoбa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 14:00



Разбира се, че има дума "фавън" в българския, заемка, разбира се.

" Следобедът на един фавън" на Маларме

http://philosophy.evgenidinev.com/faunus/

Среща се и в книги за живопис на български...


Е, аз не бих объркала Питър Пан с Пан, но паметта ми е поизневерила, що се касае до "полубожеството", все пак обаче явно някъде нещо подобно съм чела. Най-бързо намерих ето това, където се говори, че пан първоначално е божество

, което потвърждава донякъде, написоното от мене.

Не държа на всяка цена да докажа, че съм права, но ме поизнервят мнения от рода на " баси тъпия филм"

Особено в днешно време, когато рядко се появяват наистина добри филми. "Лабиринтът..." е точно такъв, не мога да не се повторя



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: Лa Лoбa]  
АвторЛa Лoбa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 14:01



Уф, забравих линка



http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BD



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: fish_]  
АвторЛa Лoбa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 14:14



Е, извинявай, че ПАК е връщам, но професия, кво да се прави, все да уточним



Значи фавън е от латински произход, това е ясно. Друг е въпросът как тази дума е проникнала в българския език. Малко вероятно е да е заета директно от латински. Доста латинизми проникват в българския опосредствано - през френски,руски и т.н. Но това не значи, че са русизми или французизми.

Ох, стана оф, та те моля пак за извинение

Някъде четох, че за да създаде фантазния свят на Офелия, дел Торо се е вдъхновил от рисунките но Гойя от психарскя му период. Що се отнася до финала, той , по мое скромно мнение беше точно такъв, какъвто трябва да бъде - и отгледна точка на фантазния, и отгледна точка на нашия си, реалния свят нямаше как Офелия да не предпочете тази жертвеност...



Тема Re: Лабиринтът на Паннови [re: Лa Лoбa]  
Автор fish_ (goloth)
Публикувано07.03.07 15:56



Много разводнихме темата. Честно да ти кажа, винаги съм знаел думата като "фавн", а не "фавън", от там и моето убеждение, че е през руски. За латинския - ясно. Ето нещо от Webster:



А ето и от Уикипедия:
Аз спирам, извинете още веднъж за отклонението.

Редактирано от fish_ на 07.03.07 19:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.